19 Eylül haftası wellness sektöründe yaşanan gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve ilgi çeken haberleri sizler için derledik. 


Araştırmaya göre geceleri çorapla yatağa girmek uykuya geçişi hızlandırıyor.

Yapılan yeni bir araştırmaya göre geceleri çorap giymek, ayaklardaki damarları genişleterek vücut sıcaklığını optimize etmeye yardımcı oluyor. Damarların genişlemesi sonucunda vücuttan dışarı sıcaklık salınımı yapılıyor ve vücut sıcaklığı düşüyor. Vücut sıcaklığı istenilen dereceye ulaştığında ise beyne uyku vakti olduğu sinyali gidiyor.

Kaynak: The Happy Broadcast

İngiltere’nin yeni kralı III. Charles iklim krizi karşısında vadettiği çözümleri sunabilecek mi?

İngiltere’nin yeni kralı III. Charles, 1970’li yıllardan beri katıldığı çeşitli etkinliklerde ve yaptığı konuşmalarda küresel ısınma probleminin altını çiziyordu. İklim değişikliğini durdurmak için çalışan derneklere de sıklıkla yardımcı olan Kral Charles, tahta geçtikten sonra yaptığı konuşmada derneklere artık fazla vakit ayıramayacağını dile getirdi. Bu sözler kendisinin artık iklim krizine eskisi kadar dikkat çekmeyeceği yönünde yorumlanıyor.

Kaynak: Wired

Patagonia kurucusu milyarder iş adamı Yvon Chouinard, şirketini iklim değişikliğiyle mücadele etmek için devretti.

Patagonia’nın kurucusu Yvon Chouinard ve ailesi, neredeyse elli yıl önce kurdukları hazır giyim şirketleri Patagonia’yı kar amacı gütmeyen bir iklim değişikliğiyle mücadele kuruluşuna devrediyor. Chouinard, yakın zamana kadar şirketi satmayı veya halka açılmayı düşünüyordu, ancak şirketin karının çevreyi korumaya gitmesini sağlamak için 3 milyar dolar değerindeki şirketi Holdfast Collective adındaki yardım kuruluşuna transfer etti.

Kaynak: Bloomberg

Araştırmacılar, gece çalışanların zihinsel sağlıklarını korumaları için tüm öğünlerini gündüz tamamlamalarını tavsiye ediyor.

Yeni bir araştırmaya göre gece çalıştığı için hem gece hem gündüz yemek yiyen insanlarda depresyon riski ortalama yüzde 26 artıyor. Sadece gündüz yemek yiyen gece çalışanlarında ise depresyon ve anksiyete semptomlarında herhangi bir artışı gözlenmiyor. Araştırmacılar bu sonucun, zihinsel sağlık için biyolojik saatimize uyum sağlamanın önemini gösterdiğini belirtiyor.

Kaynak: HealthlineLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP