FOTOĞRAF: NEW YORK POST

Yeni haftaya girerken wellness sektöründe yaşanan gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve ilgi çeken haberleri sizler için derledik. İşte 20 Aralık haftası için seçtiğimiz sağlıktan ekolojiye, kişisel gelişimden beslenmeye hayatın içinden wellness haber ve trendleri!


Japon doktorlar orman banyosunu reçete ediyor.

Japonya’dan yayılan ve doğayla bütünleşerek iyi olma halini deneyimlemek olarak tanımlanan orman banyosu, Japon doktorlar tarafından anksiyete ve depresyon gibi sağlık sorunlarını tedavi etmek adına reçete edilmeye başlandı. Beş duyunun tamamıyla doğada olma ve doğayı hissetmeyi kapsayan orman banyosu, ruh halinde ve bağışıklık sisteminde yarattığı olumlu etkiler sebebiyle Japon sağlık sisteminde ise zorunlu hale getirildi.

Kaynak: the_happy_broadcast

Sağlık hizmetlerinin yakın geleceğinde NFT’ler yer alıyor.

Blok zincir teknolojisinin yükselen değeri NFT’ler, “değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlıklar,” kripto teknolojisi ile şifrelenen eserlerin benzersiz kılınmasını sağlıyor. Resimlerden dijital tasarımlara ve hatta tweetlere kadar dijital veya fiziksel ortamdaki herhangi bir varlık NFT olabiliyor.

Eğlence sektörünün yanı sıra sağlık sektöründe de kullanılmaya başlayan NFT’ler özellikle kan bağışı kuruluşları tarafından tercih ediliyor. Böylelikle sağlık verileri, farmasötik ilaçlar ve kan gibi insan bileşiminin unsurları NFT’ler ile temsil edilebiliyor. NFT tarafından dijital bir “kan bankasına” kaydedilebilen kanlar, burada blok zinciri sistemi tarafından takip ediliyor ve belirli kan türlerine duyulan ihtiyaca göre yerine teslim edilebiliyor.

Kaynak: Forbes

The Class bedeni güçlendiren ve zihni anda tutan yeni nesil bir spor deneyimi sunuyor.

Katartik egzersiz olarak adlandırılan The Class mat üzerinde, müzik odaklı yapılan bir tür Mindful spor egzersizi olarak popülerleşiyor. Her şarkıda sadece tek bir hareketin tekrar edilmesi ile gerçekleştirilen egzersizler farkındalığı zihne, nefese ve bedendeki duygulara çekmeye hedefliyor. Sonucunda ise güçlü bir bedenin yanı sıra daha net bir zihin ve duygusal boşalma vadediyor. Dijital stüdyosu sayesinde evlerde rahatlıkla uygulanabilen The Class sporu ve meditasyonu birleştirdiği yeni nesil yaklaşımı ile 2022 Fitness Trendleri‘ne paralel bir büyüme ivmesi çiziyor.

Kaynak: The ClassLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP