Geçtiğimiz sezonlarda metalik renkler ve parlak uygulamalar çok kullanıldı. Defilelerde, moda çekimlerinde, gece makyajlarında hep ışıltı görüldü. Ünlü markaların İlkbahar-Yaz defileleri, güzelliğe yön veren dergilerin son çekimleri gösteriyor ki yaz sezonunda, geçmişe nazaran daha fazla ışıltı olacak.

Highligther’ın uzaydan gözükmesi akımına katılmıyor olsak bile, canlı ve parlak ciltleri biz de beğeniyor ve uyguluyoruz. Doğal bir ışıltının, olduğumuzdan daha sağlıklı göstermesinin yanı sıra, doğru uygulamalar ile yüzünüzdeki yüksek ve güzel yerleri de ortaya çıkarması mümkün. Işıltı ve diğer trendleri hep birlikte inceleyelim dilerseniz.

Trend: Siyah gözler

Kırmızı halılar, defileler ve güzellik dergilerinin son çekimleri gösteriyor ki, artık koyu göz makyajları, yoğun siyahlar moda. Bu trendi yakalamak isteyenler için tavsiyemiz, kullanacağınız eyeliner, göz kalemi ve farların içeriklerine çok dikkat etmeniz. İçeriğinde paraben ve kurşun maddesi bulunan ürünleri tercih etmemenizi ve gözünüzde herhangi bir irritasyon oluşması durumunda ürünü kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle kontakt lens kullanan kişilerin kullanacağı ürünler büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, yüz ve göz makyajını mutlaka derinlemesine temizlemeniz ve iyi bir nemlendirici kullanmanız gerekiyor.

Trend: Altın pırıltı

Bu yaz özellikle altın rengi ışıltıların göze çarptığını görüyoruz. Kıyafetlerde, takılarda, dekorasyon objelerinde kısacası her tarafta fazla fazla altın rengini görmeye başladık. Ancak, dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var ki, her renk her cilt tonuna uymaz. Örneğin, cilt tonu sıcak yani sarı alt tonlu olan kişilere altın rengi yakışırken, soğuk yani pembe alt tonlu kişilerin gümüş renklerini tercih etmeleri gerekir. Ne de olsa önemli olan trend olanı yapmak için uğraşmak değil, kendinize yakışanı seçerek güzel gözükmek.

Trend: Işıltılı ten

Geçen sezonlarda ışıltılı tenlere, parlaklıklara alıştık. Bahsettiğimiz tabii ki yağlı bir görünüm değil ama cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz cilt bakım yağını dilerseniz tüm yüzünüze, dilerseniz yüzün yüksek durmasını istediğiniz bölgelerine çok incecik uygulayarak ışıltılı ve parlak ten etkisini yaratabilirsiniz.

Trend: Metalik etki

2017 yazında başlayan metalik trend yaz boyunca da bizleri etkisi altına alacak gibi görünüyor. Kıyafetlerde, takılarda, kırtasiye malzemelerinde hatta çanta ve şapka gibi aksesuarlarda kullanılan metalik ayrıntılar hoş ve farklı bir etki yaratmaya devam ediyor. Örneğin, gümüş metalik bir ceket ile hem uzay çağı trendini hem de metalik trendi aynı anda yakalayabilirsiniz.

Trend: Temiz içerikli ürün kullanmak

Artan farkındalık sayesinde güzellik trendleri arasına temiz ve doğal içerikli ürün kullanmak da girdi. Kimyasalların cilt üzerinde yarattığı yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkiler, kanserojen içeriklerin kötü sonuçları ve kozmetik ürünler nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlıklar arttıkça temiz içerikli ürünlere eğilim de arttı.

Kimyasal isimleri yazılı ürün içeriklerinin tam olarak ne olduğunu bilmiyor olsanız bile, içerisinde alkol ve paraben gibi bileşenlerin bulunduğu ürünleri almaktan kaçınabilirsiniz. Aynı zamanda ürün içeriklerinin incelendiği ve kimyasallar bakımından derecelendirildiği internet siteleri de var. Seçmiş olduğunuz kozmetiği almadan önce bu siteden de kontrol edebilirsiniz. Böylelikle kimyasal bakımından en temiz ürünü seçmiş olursunuz.

Trend: Parlak dudaklar

Geçen yıllarda bol bol mat rujlar ve gloss’lar kullandık. Bu yaz itibariyle şeker gibi parlak ve ışıldayan dudaklara geri döndük. Dudaklarınızı temiz içerikli bir dudak balmı ile nemlendirip parlak bir etki yaratırken kışın kurutucu etkisinden de korumuş olursunuz.

Yoğun sürdüğünüz dudak nemlendiricinize birkaç damla nane yağı ekleyerek aynı zamanda doğal olarak dudaklarınızı büyütmüş olursunuz. Ancak, bir şişe balmın içine en fazla 4-5 damla yağ dökün ve karıştırın. Unutmayın, saf yağların fazla kullanılması durumunda iyileştirici etkilerinden çok zararlı etkileri ortaya çıkar.

Trend: Kısa saçlar

Bu yaz geçtiğimiz sezonlara nazaran daha parlak ancak daha doğal bir yıl olacak. Kısa ve doğal saçlar yine bu yaz çok karşılaşılacak trendler arasında yerini alıyor. Artık uzun, yıpranmış, enerji ve vitaminlerin çoğunu çeken saçlar yerine kısa, sağlıklı ve parlak saçlar kullanılacak.

Trend: Saç klipsleri

Saçları sıkı toplamak, saç diplerinin hava almasını engelleyip saçı çekiştirdiği için dökülmeye neden oluyor. Saçlarınızı toplamayı seviyor aynı zamanda da sağlıklı ve dolgun olmasını istiyorsanız, bu yaz sizin yazınız. Çünkü, 90’ların modası olan saç klipsleri geri dönüyor ve tekrar moda sayfalarını süslemeye başlıyor. Kıyafetinize veya modunuza göre seçeceğiniz renk ve modeldeki klipsli tokalarla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllara nazaran daha fazla parıltı, daha çok doğallık ve daha berrak ve canlı ciltler, saçlar ve tırnaklar ile 2018 yazına başlıyoruz. Biz doğallık ve canlılığı seviyor ve uyguluyoruz ve trendler ne olursa olsun, en güzel trendin bize en çok yakışan uygulama olduğunu düşünüyoruz.

Herkese sağlıklı, canlı ve parladığı bir yaz sezonu diliyoruz.Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP