İşte zorlu geçen 2020 yılının etkisinde oluşan 2021 Güzellik Trendleri!

Zorlu geçen bir yılı nihayet geride bıraktık. Hepimiz sınandık, yorulduk, zorlandık ve çeşitli endişeler yaşadık. 2020 yılının bize sağladığı en büyük kazanç ise güven alanımızın dışında, zorluklar karşısında hayatta kalabilmeyi öğrenmiş olmamız. Kendi sınırlarımızı, iç dünyamızı ve tepkilerimizi artık daha iyi biliyor, kendimizi daha iyi tanıyoruz.

2020 yılının ardından ‘Güzellik’ tanımı da oldukça değişti ve derinleşti. Artık güzelliğin, fiziksel bir kavram olmanın ötesinde, çok daha derin şeyler ifade ettiğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, 2021 Güzellik Trendleri içini ‘Bütünsel Güzellik Trendleri’ de denebilir. İşte detaylar!

Yüksek titreşim & pozitif yaklaşım

Sürekli negatif düşünce yapısında olan, karamsar, maymun zihinli ve çok farklı şeyler söyleyen kişiler etrafına olumsuz ve düşük frekanslı enerjiler yayıyor. İç dünyası karanlık olan ve kronik olarak stres yaşayan kişiler, bağışıklıklarının da düşük olması nedeniyle daha çabuk hastalanıyor ve daha hızlı yaşlanıyor. Stres ve kaygı kaynaklı egzama, cilt hastalıkları, saç dökülmesi, cilt renginin bozulması ve göz çevresinin torbalanması gibi problemler de kendini göstermeye başlıyor.

Frekansınızı yükselterek kendinizi daha iyi hissedebilir ve genel sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Negatifliği geride bıraktığımız ve daha yüksek farkındalık ile iyi olmayı hedeflediğimiz 2021 yılında, frekansınızı yükseltecek aracıları hayatınıza eklemeniz trendler arasında. Ofiste, evde, cilt bakım rutininde, meditasyon-yoga pratiklerinde kristalleri ve aromaterapi yağlarını yanınızda bulundurarak daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz.

Kristaller, yüksek frekansları sayesinde hem enerjinizi kuvvetlendirir hem de görsel boyutta farkındalık yaratır. Aromaterapi yağları ise doğanın gücünü ve özünü içinde taşır. Yüksek frekanslı yağların güzel kokuları zihninizi ve enerjinizi dengeleyerek daha iyi ve enerjik hissetmenizi sağlar.

İlginizi çekebilir: Aura Nedir? Ne Zaman ve Nasıl Temizlenir?

Makyajsız filtresiz güzellik

Maskelerin hayatımıza girmesiyle çoğumuz makyaj yapmayı bıraktık. Göz çevresine minik bir kapatıcı ve maskara uygulamak yeterli oluyor. 2021 yılı makyaj trendleri de ağır makyajlardan uzak duruyor. Doğal, özgün ve gerçek güzellik ön planda oluyor.

Doğal bakım rutinleri

Kimyasal içeriklerin bize ve dünyamıza verdiği zararları artık hepimiz biliyoruz. 15 dakikalık bir duş süresince kullandığımız kimyasal içerikli şampuan, saç kremi, duş jeli, yüz yıkama jeli ve peelingler dünyanın su kaynaklarını geri dönülemez bir şekilde kirletiyor ve birçok hayvanın neslinin tükenmesine neden oluyor. Bu nedenle, günlük bakım rutinlerinde mümkün olduğunca kimyasal, sentetik, yapay içeriklerden uzak, tamamen doğal ürünler öne çıkıyor.

Bakım rutinlerinizde, aynı anda birden fazla probleme çözüm oluşturan etkili ve aromaterapik cilt bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Tekrar kullanılabilir bezleri, doğal süngerleri ve keseleri rutininize dahil edebilirsiniz. Cam şişeler ve refilleri hayatınıza sokabilirsiniz. Duş sürelerini ve sıklıklarını azaltabilirsiniz.

Kısacası 2021 yılı trendleri arasında yer alan ‘Doğayı ve Kendini Koru’ trendi kapsamında, kimyasallardan tamamen uzaklaşarak daha sağlıklı bir gelecek inşa edebilirsiniz!

İlginizi çekebilir: Sürdürülebilir Bir Dünya: Evinizde Uygulayabileceğiniz Önemli Adımlar

Yeşil güzellik

Taze yeşiller ile güzelleşmek de 2021 trendleri arasında. Çoğumuz takviyeler ile güzelliğimizi ve iyilik halimizi arttırmaya çalışıyoruz. Ancak bildiğiniz gibi organik ve taze sebze-meyveler birçok takviyeden daha güçlü vitamin, mineral ve besin kaynaklarına sahip. 2021 yılında meyve suları, salatalar ve bowl’lar ile güzelliğimizi arttıracağız. İhtiyaçlarınıza uygun sebzeler, meyveler ve takviyeler ile kendi juice ve karışım tariflerinizi oluşturmanız da yılın trendleri arasında.

İlginizi çekebilir: 10 Adımda Daha Az Şeker Tüketin

2020 yılı ardından yenilenmeye ve değişmeye ihtiyaç duyduğumuz bir sene içindeyiz. 2021, hepimize sağlık, huzur, sevgi, şefkat ve bolluk getirsin. Mutlu yıllar!

Fotoğraf: Goop.comSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP