YAZAN: MİRAY AKIN

Yılın en tedirginlikle karşılanan dönemlerinden birine yaklaşıyoruz! 30 Mayıs 2021’de neşenin ve canlılığın temsilcisi İkizler burcunda yaşanacak olan Merkür retrosu, 23 Haziran 2021’e kadar dijitalleşen hayatlarımızı ve ekran arkasından kurduğumuz iletişim frekanslarımızı etkilemeye hazırlanıyor. İletişim ve teknoloji alanlarında önlemlerinizi şimdiden almaya başlayabilirsiniz. 30 Mayıs Merkür retrosunda bizleri neler bekliyor, sizin için araştırdık.


30 Mayıs Merkür retrosu teknolojik gerilemelere sinyal veriyor

Her sene en genel tanımıyla üç kez geri harekete geçen iletişim gezegeni Merkür’ün bu konuda pek de iyi bir unvana sahip olmadığını biliyoruz. Gezegenin hızının Dünya’nın hızından geri kalmasıyla oluşan retro ile birlikte yeni iş birliklerine adım atmaktan ve radikal başlangıçlar yapmaktan kaçınmamız gerekiyor.

Merkür retrolarıyla birlikte özellikle teknoloji anlamında geriye dönüşlerin yaşandığını söylememiz mümkün. Pandemi sebebiyle evlerde daha sık vakit geçirdiğimiz, dijitalleşmenin katkıları ile iş ve sosyal hayatı yönetmeye çalıştığımız bu dönemde teknolojik aletlerle aramıza zorunlu bir mesafe girebilir. Özellikle cep telefonları gibi günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen teknolojik aletlerde bozulmalar meydana gelebileceği gibi data aktarımlarında da kopukluklar söz konusu olabilir. Ayrıca biletlerin ertelenmesiyle seyahatlerde aksamalar yaşanabilir. Eğitimlerde ise durağanlık dönemine girilebilir.

Merkür retrosunun İkizler burcunda gerçekleşmesi ne anlama geliyor?

Kendimizi ifade ediş şeklimizden, sosyalleşmeye duyduğumuz ihtiyaca kadar Merkür, iletişim söz konusu olduğunda bayrağı teslim alıyor. Ancak gezegenin geriye doğru olan hareketi iletişimde aksamaların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Yöneticisi olduğu İkizler burcunda yaptığı retro, tam da bu nedenle iletişim anlamında beklenmedik durumların meydana gelebileceğine dair sinyaller gönderiyor. Kişilerin kendisini ifade etmekte güçlük çekebileceği, iletişim esnasında kendisini rahatsız hissedebileceği, karşısındaki kişilerle ortak paydada buluşmakta zorlanabileceği ve aldığı kararlarda aceleci davranabileceği bir dönem açılıyor.

Merkür retrosunun getirdiği olumsuzluklardan kaçınmak için neler yapabiliriz?

30 Mayıs’ta geri hareketine başlayacak olan Merkür retrosu, İkizler burcunun taşıyıcılık yönüyle bir araya geldiğinde kaçınılması gereken bazı durumların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Taşıyıcılık; kelimelerin taşınmasından bilginin aktarılmasına hatta kişinin bir yerden başka bir yere ulaşımına kadar birçok somut hale büründüğü gibi teknolojik aletlerle sağlanan bilgi akışında beklenmeyen kopmalara, ikili ilişkilerde ise gerçeklikten uzak, spekülasyonlara açık durumlar yaşanmasına neden oluyor.

Bu tarz istenmeyen durumların önüne geçmek içinse teknolojik aletleri kullanırken, sosyal medyada paylaşım yaparken veya önemli bir mail’i göndermek için düğmeye doğru yönelirken birkaç kere kontrol etmek gerekebilir. Veri kayıpları yaşamamak adına ise yedekleme yapılması herhangi bir istenmeyen durumun yaşanmasının önüne geçebilir.

İş ve özel yaşamda ise anlaşmazlıkların ortaya çıkmasını önlemek adına kelimeleri seçerken daha titiz davranılması gerek. Bu, yanlış anlaşılmalar sebebiyle iletişim kopuklukları yaşanmasını engelleyeceği gibi kısıtlı bir şekilde sosyalleşilen pandemi döneminde daha pozitif hissetmemizi sağlayabilir. Kişinin etrafını kendisine pozitif enerji veren kişilerle çevrelemesi ve negatif enerji yayan kişilerle de arasına mesafe koyması bu dönemden yara almadan çıkmak için oldukça değerli.

Keyifli ve sorunsuz bir Merkür retrosu geçirmeniz dileğiyle!Miray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP