Hindistan Başbakanı Narendra Modi yaptığı çağrılar ve yoğun çalışmalar neticesinde, 2014 yılında yapılan Birleşmiş Milletler duyurusu üzerine 21 Haziran günü Uluslararası Yoga Günü olarak kutlanmaya başlandı. Artık her yıl 21 Haziran’da başta Hindistan olmak üzere çok sayıda ülkede binlerce insan açık havada, stüdyolarda, parklarda, ormanlarda ya da özel etkinliklerde yoga yapıyor. Zihinsel, bedensel ve ruhsal açıdan birçok faydası bulunan yoganın daha geniş kitlelere yayılması için çalışmalarda bulunuyor.

Barış için yoga

2018 Uluslararası Yoga Günü teması “Barış İçin Yoga” olarak belirlendi. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, bu yılın kutlama temasını şu sözlerle özetledi: “Yoga gelişime ve barışa katkıda bulunabilecek bir spordur. İnsanlar yoga ile en zor durumlarda bile streslerinden arınabilirler”.

Uluslararası Yoga Günü bu yıl Türkiye’de de birçok etkinlikle kutlanacak. Biz de sizin için katılım sağlayabileceğiniz bazı etkinlikleri derledik. 21 Haziran Uluslararası Yola Günü’nüzü şimdiden kutluyoruz!

Günün ilk ışıklarını Sakıp Sabancı Müzesi’nde karşılayın

Sabah saat 05:30’da başlayacak etkinlikte Cihangir Yoga uzmanları eşliğinde her seviyeye uygun meditasyon ve yoga uygulamaları yapılacak. Ücretsiz olan bu etkinliğe katılırken yoga matınızı getirmeyi unutmayın! 

Akmerkez Üçgen Teras’ta açık hava yogası

Akmerkez Üçgen Teras’ta açık havada yoga yapabileceğiniz bu etkinlikte, saat 17:00’da Yoga Vakfı Kurucusu Adnan Çabuk bir konuşma yapacak. Saat 20:30’da ise Mercan Dede’nin ezgileri bu güne eşlik edecek.

Hilton İstanbul Bosphorus

Yoga Şala ve Yoga Time eğitmenleri eşliğinde gerçekleşecek etkinlik saat 18:30’da başlayıp 21:00’e kadar devam edecek.

Maçka Sanat Parkı

Şişli Belediyesi’nin organize edeceği etkinlik saat 15:00’da başlayıp 21:00’a kadar devam edecek. Canlı müzik, meditasyon, yoga ve nefes çalışmaları, yoga söyleşileri ve dans gösterisi olacak.  Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP