31 Ocak haftası wellness sektöründe yaşanan gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve ilgi çeken haberleri sizler için derledik. 


Epigenetik uzmanı David Sinclair’in yaşlılığı önleme yollarını anlattığı Yaşam Döngüsü kitabı Türkçe’ye çevrildi.

David A. Sinclair’in Yaşam Döngüsü isimli kitabı Epsilon yayınları aracılığıyla okurlara sunuluyor. Sinclair bu kitabında her günü enerjik ve zinde geçirmenin, yaşam kalitesini arttırmanın ve yaşam süresini uzatmanın yöntemlerini anlatıyor. “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesinde adı geçen yazar Yaşam Döngüsü isimli kitabında genetik saati tersine çevirerek yaşlanmayı önlemek ve sağlıklı bir yaşam sürmek için bilimsel ipuçlarını paylaşıyor. 

Kaynak: Epsilon

Bu 14 Şubat’ta romantik bir tatile çıkmak isteyenler, alışılmışın çok dışında bir yere gitmek ister misiniz?

Partnerinizle hem romantik hem de eğlenceli bir tatil için gidebileceğiniz su altı otelleri, ağaç evler ya da bardak şeklinde küvetleri olan oteller olduğunu biliyor muydunuz?  İşte hem romantik hem de eğlenceli tatil önerileri:

  • Şampanya bardağında bir duş.
  • Uzay gemisinde bir gece.
  • Su üstünde birkaç gün. 
  • Elf okulunda kuzey ışıklarını izleyebileceğiniz bir oda. 
  • Savaş sığınağında romantik bir akşam. 
  • New York’taki şatonuzda bir kahvaltı. 
  • Zipline yaparak çıkış yapabileceğiniz bir ağaç ev.
  • Barbie’nin rüya evinde havuz keyfi. 

Kaynak: Vice

KFC menüsüne bitkisel bazlı kızarmış tavuk eklediğini açıkladı. 

KFC’nin yeni ürünü bitki bazlı kızarmış tavuklar “Kentucky Fried Mucizesi” sloganıyla piyasaya sürüldü. KFC, bu yeni ürünü ile vegan beslenme düzenine sahip kişileri de fast food zincirlerini tercih etmeye teşvik ediyor. KFC’nin vegan beslenmeyi destekleyen bu hareketi bir yandan pozitif yorumlanırken, bir yandan da hayvansal gıdalarla aynı ortamda pişirilen bir ürünün ne kadar vegan olacağı konusunda eleştirildi. 

Kaynak: NY Post

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre D vitamini özellikle kadınların bilişsel fonksiyonlarını ve dikkat sürelerini arttırıyor.

Yeni çalışmaya göre, yeterli D vitamini genel bilişsel becerileri ve dikkat süresini arttırıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda özellikle kadınlarda bilişsel performans ve D vitamini arasında pozitif bir ilişki bulundu. Bir diğer deyişle, optimal D vitamini seviyelerini; 32 ng ml tutturmak özellikle kadınlarda bilişsel performansın artmasına ve fonksiyonların uzun yıllar boyu korunmasına yardımcı oluyor.

Kaynak: MindBodyGreen

Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. Mark Hyman’ın 8 derslik uyku sağlığı master eğitimine kısa bir süre için ücretsiz olarak katılınabiliyor.

Dünyaca ünlü Fonksiyonel Tıp Uzmanı Dr. Mark Hyman‘ın başarılı uzman kadrosu ile 8 audio derste uykunun tüm temelleri; sirkadiyen ritim, bağırsak-beyin ilişkisi, hormonal denge, toksin maruziyeti, egzersiz, uyku kalitesini arttıran araçlar, takviyeler ve zihinsel sağlığın konuşulduğu Master Sleep Class kısa bir süre boyunca ücretsiz olarak sunuluyor. Katılmak için linke tıklayabilirsiniz!

Kaynak: Courses Mark HymanLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP