Gökyüzünde büyük değişimlerin ve dönüşümlerin olduğu günlerden geçiyoruz. Güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin negatif etkileri nedeniyle kendimizi toparlayamamışken üzerine dolunay ve ay tutulması geldi.

Her ay, bir yeni ay ve bir de dolunay oluyor. Yeni ay başlangıçlar için, dolunay ise hesaplaşmalar yani hedeflerini ve karşılığında yaptıklarını kontrol etmek için en uygun zamanlar. Ancak üst üste güneş ve ay tutulmaları, son zamanlarda herkes için biraz daha zorlayıcı ve yorucu dönemler olmaya başladı.

Son birkaç haftadır iş ve sosyal hayatınızda sınanmış ve yorulmuş hissedebilirsiniz. Ancak, pes etmek yerine üstüne gitmeli, bu duyguları aşarak daha çok çalışıp daha çok çaba göstermeniz gerektiğini hatırlatmam gerekir. Çünkü bu dönemde çalışanlar önümüzdeki altı ay içinde emeklerinin karşılığını alacak.

Aynı zamanda, değişimin ve dönüşümün gerçekleştiği bu günlerde, birtakım ritüelleri gerçekleştirmek ve niyete girmek de aynı şekilde kazanç ile sonuçlanacaktır. Enerjinin bu kadar yoğun hissedildiği günlerde, kendi potansiyelinizi niyetlerinize ve hayatınıza çekmek istediklerinize yöneltmeniz önemli. Bu nedenle gerçekleşen dolunay ve ay tutulmasında uygulamanız gereken ay ve dolunay ritüellerini listeledim.

1. Topraklanma

Bütün duyguların en yoğun hissedildiği bu günlerde topraklanmak ve fazla enerjiyi boşaltmak çok önemli. Küvetinizi epsom tuzu ve kaya tuzu ile doldurarak içinde yarım saat kalabilirsiniz. Aynı karışım ile ayak banyosu yapabilir veya tuz içerikli ovmalar ile ellerinizden fazla enerjiyi boşaltabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Topraklanma ile Enerjinizi Doğadan Alın

2. Tütsüleme

Vücudunuzdaki fazla enerjiyi boşalttıktan sonra bulunduğunuz ortamı da aynı şekilde temizlemeniz gerekiyor. Bu amaçla, Palo Santo veya adaçayı yakarak evinizdeki kötü enerjinin uzaklaşmasını niyet edebilirsiniz.

3. Kristallerin gücü ile meditasyon

Enerjinin en yoğun olduğu maddeler kristallerdir. Titreşimli frekansları ile hem sahibini hem de bulunduğu ortamı temizlerler. Mevcut kristallerinizi baskın olmayan elinizde tutarak meditasyon yapabilirsiniz. Enerji yüklü kristal taşlar daha kolay bir şekilde meditatif hale geçmenizi ve niyetlerinize odaklanmanızı sağlayacaktır. Kendi kristalinizi henüz bulamadıysanız bir kristal mağazasına gidip sizi çeken taşı bulmanızı öneririm.

İlginizi çekebilir: Doğal Kristaller ile Evinizdeki Enerjiyi Yükseltin

4. Günlük tutma

Meditasyon için acele etmeyin. Mümkün olduğunca dileklerinizin ve geleceğin gözünüzün önünde canlanmasına izin verin. Ardından niyetlerinizi, canlandırmanızı ve aklınızdan geçenleri not alın. Daha sonra dönüp olanları ve vazgeçtiklerinizi kontrol edebilirsiniz.

5. Hareket ile enerji boşaltma

Meditasyon öncesi veya sonrası fazlasıyla enerji yüklü olduğunuz için vücudunuzun harekete ihtiyacı olacaktır. Yoga veya yürüyüş yaparak biraz olsun kan dolaşımını hızlandırmak ve kasların, eklemlerin rahatlamasını sağlamak size iyi gelecektir.

İlginizi çekebilir: Nefes ve Beden Egzersizleri ile 4 Adımda Stresi Azaltın

Belirttiğim gibi, bütün duyguların çok yoğun ve çalkantılı olduğu dönemlerden geçiyoruz. Bu nedenle sakinliğimizi korumakta fayda var. Herkesin stresli olduğu zamanlarda sükunetini koruyanların kazandığını unutmayın. Mutlu ve güzel günler dilerim.Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP