Astrolog Meral Erduran, yıldızlara bakarak kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuların burçlarınıza etkilerini yorumluyor. Ağustos 2020 astroloji yorumları yayında!

3 Ağustos saat 18:58’de

Ay 11⁰ Kova burcunda, Dolunay Fazını oluşturuyor.

20 Temmuz’daki Yeniay’da yaptığımız başlangıçlar şimdi olgunlaşma noktasına geldi. Şimdi her şey daha görünür hale geliyor. Bu dönemde, kendimizle ve kendi yeteneklerimizle ilgilenirken bu yetenekleri toplum yararına kullanarak veya başkaları için de bir şeyler yaparak beğeni toplayabileceğimizi fark edebiliriz.

Yeteneklerimizden başkalarının da faydalanabileceğini fark etmeli, içinde bulunduğumuz topluma neler katabileceğimizi düşünmeliyiz. Kendimiz için çok istediğimiz sevginin, başkalarına verdikçe arttığını göreceğiz. Fakat bu dönemde içinde bulunduğumuz çevrenin ihtiyaçlarıyla kendi ihtiyaçlarımız çatışabilir. Bu noktada birinden birini seçme yoluna gitmekte zorlanabiliriz.

Kendi içsel sürecimiz içinde kendimizi buna hazır hissetmiyor ya da ortak yaşama alanı içinde güvensiz hissediyorsak bu Dolunay bizi zorlayabilir. Böyle bir durumda “Neye ne kadar sahibiz?” sorusunun cevabı bizi çıkışa götürecektir. 

Uranüs Boğa burcunda, 1 seneyi aşkın bir süredir zaten bize sahip olmakla ilgili önemli uyarılar yapıyor. Rahat hissettiğimiz, cebimizde bildiğimiz, güvendiğimiz ve konfor alanı olarak belirleyip gevşemeye alışık olduğumuz alanlar ve konularda bizi yerimizden hoplatıyor. Uranüs’ün Dolunay’la yaptığı sert açı bize yine ezber bozdurabilir.

Özellikle bu Pandemi sürecinde bir taraftan yaz aylarının verdiği dışa açılma ve sosyalleşme isteği ağır basarken, diğer taraftan yapılması gerekenler, uyulması gereken şartlar ve toplumun bütünlüğü ile ilgili zorunluluklar bizi sıkıştırabilir.

Diğer taraftan sosyal duyarlılığımız artarken, toplum ve insanlık için yapılması gerekenler bizi isyan ve başkaldırılara sürükleyecektir.

5 Ağustos saat 6:32’de

Merkür Aslan burcuna giriyor.

İletişim gezegeni Merkür’ün kendinden emin ve kararlı sabit bir burç olan Aslan burcuna geçmesiyle bizler de fikirlerimizi güven ve cesaretle ortaya koyabileceğiz.

20 Ağustos’a kadar devam edecek bu dönemde, fikir ve düşüncelerimizi renkli bir şekilde ifade edebilir, başkalarının fikir ve düşüncelerini de keyifle takip edebiliriz. Dönem boyunca dikkat etmemiz gereken konu ise, aşırı gurur olacaktır.

Sadece kendi fikirlerimize değer vermek ve bilginin değişmezliği konusunda ısrarcı olmak bizi zorlayabilecek bir konu.

7 Ağustos saat 18:22’de

Venüs Yengeç burcuna giriyor.

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs, duygusal Yengeç burcuna girdiğinde tüm ilişkilerde şefkat, korumacılık ve duygusal bağlar ön plana çıkacaktır.

Bu dönem geçmişe özlem duyduğumuz, nostaljinin yoğunlaştığı, aile değerlerinin ön plana çıktığı ve herkesin duygusal anlamda hassaslaştığı bir dönem olacak.

Bir önceki dönemde Venüs İkizler burcunda ters hareketine döndüğü için burada uzunca bir süre kaldı ve bizlere ilişkilerin sözel, zihinsel, sosyal ve arkadaşlık özünü yaşattı. Bu dönem, geçmiş ilişkilere bakmak, yüzleşmek ve bazı ilişkileri yeniden değerlendirmek için önemliydi. O dönem kurulan ilişkilerde arkadaşlık teması ağır basmış ve duygulardan çok zihinsel iletişim gündemde kalmış olabilir.

Şimdi ise, ilişkilerin duygusal alanına derin bir giriş yapacağız. Konuşulanlar konuşuldu, fakat hala konuşulmamış/konuşulamamış konular varsa, bunlar artık bilinçaltımızdan bizi etkilemeye ve ilişkilerimizi şekillendirmeye başlayacaktır.

6 Eylül’e kadar devam edecek bu etki, içinde bulunduğumuz topluluğa bağlandığımız, ilişkilerimizde kollayan ve koruyan bir tavır sergilediğimiz ve sevdiklerimize karşı fedakarlık yapabildiğimiz bir zamanı göstermekte.

Bu etki nedeniyle maddi konularda da korumacı ve tutumlu davranarak yatırım konusunda temkinli olmak isteyebiliriz. Finansal güvenceye duygusal ihtiyaç duyabilir ve bu sebeple paramızı biriktirmek isteyebiliriz.

Eylüle kadar devam edecek dönemde Yengeç burçları ve yükselen Yengeçler, çevrelerinin sevdikleriyle çevrildiğine, ilişkilerinde denge ve huzuru sağlayabildiklerine şahit olabilirler. Diğer Su Elementi burçlarında doğan, Akrep ve Balık burçları, bu dönem boyunca ilişkilerinde bozulan dengeleri düzeltip sevgilerini paylaşabilecekleri ortamı bulmakta zorlanmayacaklar.

19 Ağustos saat 5:42’de

26⁰ Aslan burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor.

Aslan dönemi yaratıcılık, kişisel ifade, kendini göstermek ve egonun güçlenmesi temalarıyla ilgilidir.

Egoya sahip olmak sadece kendimize dönük ve bencil bir tavır takınmakla ilgili değildir. Ego bizi hayatta tutan, bu dünyaya bağlayan ve var olup yaşamamıza yardımcı olan, bize bir sebep veren olgudur.

Bu yüzden Aslan burcundaki Yeniay’ın haritamızda oluştuğu alanda, bizler de kendimize bir sebep bulmak, var olmak ve parlamak isteyebiliriz.

Yeniay derecesinin mücadele ve savaş gezegeni Mars ile yaptığı olumlu açı bize hem güç verecek hem de iyimserliğimizi arttıracak. Mars Koç burcunda yapabilme kapasitesini arttırır. Gözü pektir ve vatanı uğruna hiç düşünmeden düşman üzerine koşan bir asker gibi hedefine kilitlenir. Yeniay’ın Mars’tan aldığı destek, bizler içinde benzer bir etki yaratacaktır.

Kendimiz için koyduğumuz hedeflere gözü kapalı ve cesurca gitmek isteyebiliriz. Yüksek enerji ve iyimserlik motivasyonumuzu yükseltecektir.

Yeni yıldan beri süre gelen olaylar zorlukları bir tarafta bırakarak, şimdi geleceğe ümitle baktığımız, istek ve tutkumuzun yüksek olduğu bir zaman dilimi içerisindeyiz. Dolayısıyla bu dönemi iyi değerlendirmeli ve bizi ayağa kaldırmasına izin vermeliyiz.

Yeniay’ın Ay Düğümleri ile oluşturduğu Uçurtma formasyonu, iletişimin, bağlantı kurmanın ve doğru bilgi akışının bizi destekleyeceğini ve yukarı çıkaracağını göstermekte.

Burada dikkat etmemiz gereken tek nokta sorumluluklar ve suçluluk duygusu olacaktır. Satürn’ün güçlü konumda oluşu ve Yeniay’la kurduğu açı bilinçaltındaki korkuların bizi geri çekme tehlikesini göstermekte.

Yüksek motivasyon ve isteğe rağmen hala adım atamıyorsak, yapmakta geciktirdiğimiz nelerin olduğuna bakmalı ve artık yapmayı ertelediğimiz ve aslında istemediğimiz işlerin üzerini çizebilmeyi kendimize hatırlatmalıyız. Almak istemediğimiz sorumlulukları sürükleyerek taşımak bizde ağırlık yapabileceği gibi suçluluk hissi de enerjimizi aşağı çekecektir.

İlginizi çekebilir: Yorgun Hissetmemize Neden Olan Enerji Kaçakları

20 Ağustos saat 4:30’da

Merkür Başak burcuna giriyor.

Merkür yöneticisi olduğu burçlardan Başak burcuna geçtiğinde tüm becerilerini ortaya dökecektir. Hızlı, hareketli ve yerinde duramayan Merkür, çalışkan Başak’la birleşince ortaya herkesin faydalanabileceği bir kombinasyon çıkar.

Bu dönemde günlük işlerimiz her zamankinden daha pürüzsüz ve hızlıca hallolabilir. İletişim hızlı ve sorunsuz bir şekilde akacaktır. Pratik konulara odaklanmak, günlük rutini takip etmek, aynı zamanda da hayatın içindeki detaylar içinde boğulmadan farklı konularla aynı anda ilgilenebilmek mümkün olacaktır.

Dönemin zorlayıcı etkisi ise, telaş ve acelecilik olabilir. Gün içinde kendimizi kaybedercesine koşturmamaya ve enerjimizi tüketene kadar çabalamamaya dikkat etmeliyiz. Faydalı olma isteği her konuya aynı anda atlamaya ve sonuç olarak zihinsel enerjimizi fazlaca kullanmaya sebep olabilir.

5 Eylül’e kadar devam edecek dönemden en çok Başak burçları ve yükselen burcu Başak olan kişiler faydalanabilecekler. Başaklar günlük hayatlarının çok daha rahat aktığını ve işlerini kolaylıkla halledebildiklerini fark edebilirler.

Başakların yanı sıra diğer Toprak Elementi burçlarda doğan Boğa ve Oğlak burçları da bu dönemden olumlu olarak etkilenecek kişiler arasında. Boğa ve Oğlaklar da iletişim konusunda rahat olacaklardır. Kendilerini ifade etme konusunda akıcı enerjiler hakim.

Geçtiğimiz dönem halledemedikleri işlerini bu süreçte rahatlıkla halledebilirler. Karar verme konusunda da çok daha rahat ve akılcı olabilecekler.

22 Ağustos saat 18:45’te

Güneş Başak burcuna giriyor.

Başak burcu dönemi aynı zamanda “Hasat Dönemi” olarak bilinir. Geçtiğimiz dönem mümkün olduğunca rahatlayıp keyif yaptıktan sonra kış ayları gelmeden, bu geçiş döneminde yeni dönem hazırlıklarına başlayabiliriz.

Ağustos sonuna yaklaştığımız günlerde, yaz ayını da yavaş yavaş bitirmek üzere olduğumuzun farkındayız. Yazın heyecan veren etkisi, eğlenceler ve keyif geride kalırken, yerini kış için gerekli hazırlıklara bırakıyor. Çalışkan Başak, ağustos ayının sonunda iş başına koyulur ve harıl harıl çalışmaya başlar.

İşini kılı kırk yaran bir titizlikle ele alır ve hiç bir detayı kaçırmak istemez. Dolayısıyla bizler de, Güneş’in Başak’ta olduğu dönemde günlük işlere daha çok odaklanılabiliriz. Hayatımızda hareket ve telaş yavaş yavaş başlar.

Önümüzdeki bir ay boyunca Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar kendilerini daha enerjik ve güçlü hissedebilirler. Güneş onların üzerinde parlarken bereketi de yanında getirecektir. Başaklar işlerini çok daha kolaylıkla yaparken, yeteneklerini de daha kolayla ortaya koyabilecekler.

Dolayısıyla iş ve kariyer konusunda bu dönem Başaklar için şanslı bir dönem olabilir. Benzer şekilde diğer Toprak Elementi burçlarında doğan Boğa ve Oğlak burçları da dönem boyunca parladıklarını ve güçlendiklerini fark edebilirler.

Ayakları yere sağlam basarken neyi nasıl yapacaklarını çok daha kolay bir şekilde organize edebilecekler.

İlginizi çekebilir: Arketipler ve Astroloji: Burcunuzun Karakter Özelliklerini KeşfedinAstrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP