YAZAN: ASTROLOG MERAL ERDURAN

Astrolog Meral Erduran, yıldızlara bakarak kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuların burçlarınıza etkilerini yorumluyor. Yeni gelen ayda sizleri nelerin beklediğini öğrenmek için, Ağustos 2021 astroloji yorumlarına mutlaka göz atın!


8 Ağustos saat 16:50’de

16⁰ Aslan Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor. 

Yeniay yeni bir dönemin habercisidir. Yeni bir enerji alanına geçtiğimizi gösterir. Aslan burcundaki Yeniay kendini ifade etmek, ortaya çıkmak ve kim olduğunu göstermek ister. Ne istediğini bilir ve ortaya koyar. 16⁰ Aslan burcu haritamızda hangi alanda ise, o alanın konusuyla ilgili yeni bir başlangıç yapmak isteriz.

Yeniay derecesine karşıtlık açısı yapan Kova Burcundaki Satürn ise, ters hareketine rağmen güçlü durumda kalıyor. Yapmaya niyet ettiğimiz yeniliklere karşın bize toplumsal kuralları, yaptırımları ve süper egonun sesini hatırlatıyor. Bazı korkularımız gündeme gelebilir.

Aslan döneminde kendimizi daha fazla ortaya koymak ve göstermek isterken toplumsal kuralın içinde kendimizi gerçekte olduğumuz gibi ifade edebiliyor muyuz? Muhtemelen hayır! Bu Yeniay neleri, neden ortaya koymadığımızı, kendimizi ifade ederken nerelerde tıkandığımızı fark ettirecek bir fırsat olabilir.

Kendimizi ifade etmek için kalıplara ihtiyaç duyduğumuzda daha güvende hissederiz fakat bu durum yaratıcılığımızı ve özgürlüğümüzü kısıtlar. Görünür olmaktan, sahne ışıklarından, alkış ve beğeniden beslenmek isteyebiliriz. Ama bunu yaparken kendimiz olmakta zorlanabiliriz. 

Diğer taraftan Uranüs’ün Yeniay derecesine yaptığı zorlayıcı açı, tüm form ve formatları kırma isteği veriyor. Değişim bizi heyecanlandırırken aynı zamanda huzursuzluk da getirebilir. Özgür olmak adına bazı güvenlik alanlarımızı kırıp geçirebiliriz.

Bu Yeniay’da dikkat etmemiz gereken şey, güdüsel davranmamak olacaktır. Ve unutmamamız gerekir ki her zaman kendi kurallarımızı yaratabiliriz.

12 Ağustos saat 00:57’de

Merkür Başak burcuna giriyor. 

Merkür yöneticisi olduğu burçlardan Başak burcuna geçtiğinde tüm maharetlerini ortaya serecektir. Hızlı, hareketli ve yerinde duramayan Merkür, çalışkan Başak’la birleşince ortaya herkesin faydalanabileceği bir kombinasyon çıkar.

30 Ağustos’a kadar devam edecek dönemde günlük işlerimizi her zamankinden daha kolay, pürüzsüzce ve hızlı bir şekilde halledebiliriz. İletişim hızlı ve sorunsuz bir şekilde akacaktır. Pratik konularla ilgilenmek, günlük rutini takip etmek, aynı zamanda da hayatın içindeki detaylar içinde boğulmadan farklı konularla aynı anda ilgilenebilmek mümkün olacaktır. 

Öte yandan madalyonun diğer yüzünde, telaş ve acelecilik olabilir. Gün içinde kendimizi kaybedercesine koşturabilir ve enerjimizi tüketene kadar çabalamak isteyebiliriz. Faydalı olma ihtiyacı her konuya aynı anda atlamak istememize sebep olabilir. Zihnimiz sonuç odaklı çalışacağı için fazlaca kullanmaktan yorgun düşebilir. 

Bu etkiden öncelikli olarak Başak burçları ve yükselen burcu Başak olan kişiler etkileniyor. Başaklar enerjilerinin yükseldiğini ve günlük hayatlarının kolayca aktığına şahit olabilirler. Yaptıkları işlerde faydalı olabildiklerini görebilirler. Aynı zamanda giriştikleri işlerden somut sonuçlar almaları da mümkün olabilecektir.

Bu etkiden ikincil olarak Boğa ve Oğlak burçları etkileniyor. Boğa ve Oğlaklar günlük işlerini kolaylıkla halledebilir, güzel proje ve işlere başlayabilir, mevcut işlerinde tıkanıklıklar varsa güzel çözümler üretebilirler.

16 Ağustos saat 7:27’de

Venüs Terazi burcuna giriyor. 

Venüs Terazi burcundayken iyi konumlanmıştır. Böylece bütün olumlu özelliklerini ortaya koyar. Romantizm, zarafet, aşk ve sosyal ilişkiler Venüs’ün Terazi burcunda olacağı 10 Eylül tarihine kadar ajandamızda ilk sıralarda olacak. Aynı zamanda ikili ilişkilerde uyum ve denge sağlamak her zamankinden daha kolay olacaktır. 

Bu dönemde ilişkilerimizi dengeleyebilir, günlük hayatımıza güzellik ve estetiği daha fazla katabiliriz. Bu dönem kültürel ve sanatsal faaliyetler için oldukça elverişli olacaktır. Sosyal duyarlılığımız artarken hayatın güzelliklerini ve rafineliğini daha fazla içimize almak isteyebiliriz. 

Bu dönem özellikle Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişileri etkiliyor. Teraziler ilişkilerini dengeleyebilecekleri, hayatlarında uyum ve denge sağlayabilecekleri güzel bir döneme giriyorlar. Çekicilikleri artarken çevrelerinde hayranları belirebilir. Terazilerin aynı zamanda yaratıcılıklarıyla beraber bereketleri de artıyor. Bu dönem başlayan ilişkilerde uyum, huzur, denge ve anlayış oldukça yüksek olacaktır. 

İkincil olarak İkizler ve Kova burçları etkileniyor. İkizler ve Kovalar cazibelerinin arttığını, ilişkilerinde uyum ve dengenin daha rahat sağlandığını fark edebilirler. Sosyalleşme istekleri de yüksek olacaktır. Bu kişiler bire bir sosyal temas içinde olmasalar da sanal ortamdaki katılımları artabilir ve yeni gruplar içine girebilirler. Yeni arkadaşlar edinebilir ve çevrelerinde huzur ortamını sağlayabilirler. 

22 Ağustos saat 15:01’de

29⁰ Kova burcunda Dolunay Fazı gerçekleşiyor. 

Kova burcunda gerçekleşen ikinci Dolunay başlıyor. Burcun son derecesinde gerçekleşen Dolunay’da mevcut enerji iyice yükseliyor ve doruk noktasına ulaşıyor. Dolunay derecesinin tek açısı Jüpiter ile olan yakın birleşimi oluyor. Bu etki bir taraftan ruhsal ve manevi konulara vurgu yaparken diğer taraftan gezegenin teması olan büyütmek ve abartmak üzerine dikkatleri çekiyor. Bu nedenle madalyonun diğer ucunda kibir ve çok bilmişlik mevcut olabilir. Kendi çalıp kendi söyleyen, kendi özel dünyasında var olmaya çalışan bir etki yaratıyor. 

Dolunay haritasında diğer dikkat çeken etkileşim ise Satürn, Venüs ve Kuzey Ay Düğümü arasındaki akıcı enerji oluyor. Dolunay derecesiyle bağlantısı olmamasına rağmen tam Dolunay zamanı oluşan bu etki, ilişkiler temasını gündeme getirirken, karmik ilişkilerde bazı çözülmelere destek olabilir. Anlayış ve fark ediş yüksek olacaktır. 

23 Ağustos saat 00:35’te

Güneş Başak burcuna giriyor. Güneş Başak Burcuna girdiği dönemde hayat hareketlenir ve hazırlıklar başlar. Bu döneme aynı zamanda “Hasat Dönemi” de denir. Keyif yapıp dinlenmeye çalıştığımız yaz dönemi sonrası, kış ayları gelmeden, bu geçiş döneminde yeni dönem hazırlıklarına başlarız. Sonbahar yaklaşırken yapılması gereken işler ve rutin işler gündemimize oturmaya başlar. 

Çalışkan Başak iş başına koyulur ve harıl harıl çalışmaya başlar. İşini kılı kırk yaran bir titizlikle ele alır ve hiç bir detayı kaçırmak istemez. Böylece günlük işlere odaklanmak çok daha kolay olacaktır. Bu dönem aynı zamanda faydalı olmak ve servis yapmakla ilgili konuların ön plana çıktığı bir zaman dilimidir. Bu sebeple gönüllü çalışmalar veya yardıma ihtiyaç duyan kişilerle ilgili konular gündeme gelecektir. Başak burcu genel sağlığımızla ilgili bir burç olduğu için bu dönem sağlık konusuna dikkat etmeli, bağışıklığımızı güçlendirmeye özen göstermeliyiz. 

Bu dönemden en çok Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar faydalanabilecekler. Başaklar kendilerini daha enerjik ve güçlü hissedebilirler. Güneş onların üzerinde parlarken bereketi ve bolluk getirecektir.

Başakların yanı sıra Boğa ve Oğlak burçları da parladıklarını ve enerjilerinin arttığını hissedebilirler. Boğa ve Oğlaklar başkalarından destek almakta zorlanmayacaktır. Sosyal çevrelerinden destek alabilir ve bu alanda parladıklarını fark edebilirler. Yaratıcı enerjilerini ortaya koyarken, ortaya somut sonuçlar çıkararak maddi kazanç sağlama imkanları var. 

30 Ağustos saat 8:10’da

Merkür Terazi burcuna giriyor. 

İletişim gezegeni Merkür Terazi burcuna girdiğinde çevremizle kurduğumuz iletişimde uyum, denge ve nezaket ön plana çıkıyor. Bu dönem iletişimde daha ılımlı ve politik davranabiliriz. Olaylara daha objektif yaklaşabileceğiz. Perspektif oluşturmak daha kolay geleceği için başkalarının bakış açısını rahatlıkla görebileceğiz. Diğer taraftan her iki tarafını da görebilmek, net bir karar vermemizi zorlaştırabilir. Çünkü her karar aynı zamanda bir vazgeçiştir. Özellikle önemli kararlar alırken güvensizlik ve tereddütler harekete geçme hızımızı yavaşlatabilir. Huzur, denge ve anlayış olacaktır fakat gelişen olaylar karşısında kayıtsız da kalabiliriz. Bu da ilerleyemememize sebep olabilir. 

Merkür 27 Eylül’de 25⁰ Terazi burcunda ters hareketine dönecek ve 18 Ekim’e kadar Terazi burcunda ters hareketine devam edecek. Merkür 18 Ekim’de 10⁰ Terazi burcunda düz hareketine başlayacak ve böylece 6 Kasım’a kadar Terazi burcunda kalmış olacak. Bu dönemden en çok Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişiler etkilenecek. Teraziler Eylül sonuna kadarki dönemde kendilerini daha iyi ifade ettiklerini fark edebilirler.

Bu dönemde hem kendi isteklerini hem de karşılarındaki kişilerin bakış açısını daha net bir şekilde görerek daha güçlü bir iletişim kurabilirler. Benzer şekilde İkizler ve Kova burçları da bu dönemde kendilerini daha rahat ifade ettiklerini fark edebilirler. İletişimleri çok daha güçlü ve akıcı olacaktır. Yeni fikirler ve ortak projeler için güzel fırsatlar çıkabilir.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP