YAZAN: ASLIHAN KESİCİ

Tutku dolu her hikaye beni her zaman içine çeker ve keyif verir. Bu listede bolca tutku, çocukluk aşkları, nostalji, mücadele ve masumiyet var. Birbirinden farklı konulara sahip olan bu listeyi heyecanla sunuyorum.


Jeux D’enfants/2003

Hikaye Julien ve Sophie’nin çocukken oynadıkları olan ‘Cesaretin var mı’ oyunu ile başlıyor. Büyüdüklerinde ise bu muzur oyun arkadaşlığı tutkulu bir aşka dönüşüyor. Oyunun kuralı ise çok basit; birbirlerine bir oyun kutusu ve beraberinde zorlu görevler veriyorlar. Başta sadece yaramazlık peşindelerken yaşları büyüdükçe oyunun içeriğini seks, kıskançlık, hayal kırıklığı, kızgınlıklar oluşturuyor ve oyun gerçekliğe dönüşüyor.

Licorice Pizza/2021

Oscar adayları arasında yer alan Licorice Pizza bizleri nostalji rüzgarına sürükleyerek 1970’lerin Kaliforniya’sına ışınlıyor. Alana ve Gray’nin git gelli ve bir o kadar da masum aşkını izlemek oldukça keyifli. Gray lise öğrencisi ve oyunculuk yapıyor; Alana ise Gary’nin okuluna gelen fotoğrafçılık asistanı. Burada genç bir kızın aşkı ve ilişkisini yorumlaması bize her saniyesinde masumiyet ve samimiyet veriyor.

Dirty Dancing/1987

Listemde üçüncü sırayı bir kült haline gelen en sevdiğim dans ve aşk filmlerinden birine veriyorum. Her zaman dans filmlerindeki aşk ve partner ilişkileri beni heyecanlandırmıştır. Bu filmde ise Baby karakteri ve onun dans eğitmeni Johnny arasında oluşan, oldukça tutkulu dansın ve müziğin dünyasından oldukça keyif aldım. Filmin kemik yapısını oluşturan danslar ve müziklere bayılacaksınız!

Shape of Water/2017

Film Soğuk Savaş döneminde Elisa adında cansız varlıklarla deney yapan bir laboratuvarda çalışan, hayalperest ve dilsiz bir kadının hikayesini anlatıyor. Elisa bu laboratuvarda kendisi ile iletişime geçen bir yaratıkla büyüleyici bir ilişki kurmaya başlıyor. Görselleri ile adından söz ettiren bu filmi çok seveceksiniz!

Brokeback Mountain/2005

Brokeback Mountain biri kovboy biri de çiftçi olan Ennis ve Jack arasındaki yasak aşkı anlatıyor. Zorlu şartlarda aşkları için mücadele vermekten pes etmeyen bir hikayeden etkilenmemek mümkün değil. Üç kategoride Oscar ödüllerine layık görülen bu filmi çok beğeneceksiniz!

Silver Linings Playbook/2008

Gene dans sahneleriyle ön plana çıkmış bir aşk filmiyle listemi tamamlıyorum. Filmdeki çok çeşitli temalar Silver Linings Playbook’u heyecanla izlememizi sağlıyor. Ana karakterlerden biri olan Pat’in psikolojik rahatsızlığı var ve ansızın kendi dünyasında özgün bir karakter olan Tiffany ile karşılaşıyor ve hikayeleri başlıyor. Bu ilişkinin başlangıcından sonuna her saniyesinde tutku var!Aslıhan Kesici

Aslıhan, Enka Lisesi'nde 2 yıllık International Baccalaureate Programı'nı tamamladı. George Washington Üniversitesi’nden mayıs ayında çift ana dal yaparak Siyaset Bilimi ve Psikoloji bölümlerinden mezun oldu. Şu anda klinik psikoloji stajlarına devam ediyor ve Live To Bloom için içerik üretiyor. Özellikle çocuk ve ergen psikolojisi üzerine uzmanlaşmak istiyor....

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP