Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Şubat ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak yorumluyor. Şubat ayı astroloji ajandası yayında!

Şubat ayına girdiğimizde Güneş, Kova burcunda hareketine devam ediyor. Güneş, Kova burcunda düşük durumdadır; çünkü egoyu temsil eden Güneş burada bireysel ve toplumsal bir kimlik alır. Kova bize bireyselliği, aynı zamanda da sosyal duyarlılığı ve toplumsal bilincin önemini hatırlatıyor. Artık “ben” kalmaz ve “biz” olmaya giden bir yolculuğa adım atarız. Bu dönemde, farklı ve alternatif olan her şey daha fazla ilgimizi çekmeye başlar.

11 Şubat; Saat 2:20’de

Venüs Balık burcuna giriyor

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs Balık burcundayken yücelir. Burası Venüs’ün en rahat ettiği yerlerden biridir. Venüs burada duyarlı, ılımlı, şefkatli ve sıcaklıktır. Kalbi sadece bir kaç kişiye değil, evrendeki tüm canlılara açıktır. Sevgisi aşk sevgisinden, evrensel olan tanrısal bir sevgiye ulaşır. Aynı zamanda cansız objelere hayat vererek onları adeta canlandırır. Yani sanat ve yaratıcılığın var olduğu her yerde en üst düzeyde çalışacaktır. Balık sınırların ötesini görebilen bir burç olduğu için, Venüs Balık burcunda yaratıcılık ve aşkta sınır tanımaz.

Venüs’ün Balık burcunda kalacağı 7 Mart’a kadar evrensel bir bakışla kalbimizi açabiliriz. Sevdiklerimizle yaşadığımız problemler varsa bunları kolaylıkla halledebilir ve dargınları barıştırabiliriz. Çünkü bu dönemde affetmek her zamankinden daha kolay olacaktır. Aynı zamanda zayıf ve mağdur durumda olanlara daha fazla zaman ayırabiliriz. Sanat ve yaratıcılıkla ilgili enerjiler yüksek olacağı için bu alanlarda güzel çalışmalar yapmak mümkün olacaktır.

7 Mart’a kadar olan dönemde Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar, yaratıcılıklarıyla birlikte cazibelerinin de arttığını fark edebilirler. Balıkların, çevrelerinde pek çok kişi belirebilir ve ilişkileri her zamankinden daha uyumlu bir şekilde ilerleyebilir. Bunun yanı sıra Yengeç ve Akrep burçları bu dönemden olumlu olarak etkilenecek kişiler. Yengeç ve Akrepler aşk ve sevgi konusunda olumlu etkiler altında olacaklar. Bu dönemden ikincil olarak etkilenecek kişiler ise Boğa ve Oğlak burçlarıBoğa ve Oğlakların, sosyal ilişkileri hareketlenirken yeni arkadaşlar edinebilir, yeni sosyal çevrelere girebilirler. Başak burçları ise evlilik ve ortaklık konusunda şanslı bir döneme giriyor.

16 Şubat; Saat 00:05’te

27 Kova burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor

Her Yeniay’da yarı bilinçli yarı bilinçsiz pek çok başlangıç yaparız. Bu Yeniay’da yapacağımız başlangıçlar, geleceğe yönelik hayalleri, toplumsal konuları, yeni düşünceleri ve şimdiye kadar düşünülmemiş projelere başlayabilmeyi mümkün kılıyor. Şimdi, idealist ve özgün yaklaşımların tohumlarını atabiliriz. Şimdi yapacağımız başlangıçlar önümüzdeki iki hafta boyunca şekillenecek ve iki hafta sonra şimdinin meyvelerini görebilecek bir duruma geleceğiz. Bu dönemde kendimize şu soruları sorabiliriz: “Yaptığım bu işte yeterince orijinal olabildim mi? Çevremle ve toplumsal konularla yeterince ilgili miyim? Geleceğe dair neler yapabilirim? Gelecek nesiller için yeterince duyarlı mıyım? İdealist, özgür, marjinal tarafımı ne kadar ifade edebiliyorum?”

18 Şubat; Saat 7:28’de

Merkür Balık burcuna giriyor

İletişim gezegeni Merkür, su elementi olan Balık burcuna girdiği zaman günlük konuşmalarımız daha çok duygular, sezgiler, yaratıcılık ve evrensel konular üzerine odaklanacaktır. Böylece iletişim zihinsel süreçten çıkıp sezgisel sürece giriyor. Hisler ve telepati ve empati güçleniyor. 6 Mart’a kadar devam edecek olan bu dönem bilinçaltına bakmak ve rüyalara odaklanmak için de oldukça uygun bir dönem.

6 Mart’a kadar devam edecek dönem boyunca başta Balık ve yükselen burcu Balık olan kişiler, Yengeç ve Akrep burçları kendilerini daha rahat ifade edebildiklerini fark edebilirler. Bu dönem boyunca zihinsel süreç bu kişiler için çok daha farklı çalışacaktır. Sezgiler güçlenirken düşünceleri gerçekleştirme gücü artıyor. Kısacası ne düşündüklerine dikkat etmeliler çünkü zihinlerine düşen fikirler hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

18 Şubat; Saat 20:18’de

Güneş Balık burcuna giriyor

Egoyu temsil eden Güneş, Balık burcuna girdiğinde adeta sudan çıkmış balık gibi olur. Güneş parlamak, kendini göstermek ve ilgi toplamak ister. Balık Burcu ise, egoyu ve bizi ruhsal bağlantıdan uzak tutan tüm sınır ve kimlikleri bırakmak ister. Sırf kendi çıkarı için olanı değil, başkalarının da hayrı için olandan zevk alır. Dolayısıyla Güneş’in Balık burcunda ilerleyeceği 21 Mart’a kadar bizler de fedakarlık ve bütünlük konularıyla daha fazla ilgilenebiliriz. Yardım ve dayanışma ay boyunca ön planda olacaktır. Güzel olan her şeyler ilgimizi çekerken, her şeyin içindeki güzelliği daha net bir şekilde görebiliriz. Bu da yaratıcılığın artmasına yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra, sanat, ruhsallık, maneviyat günlük hayatımızın içine her zamankinden daha fazla girecektir. Bu dönemde sosyal hayatın içinde oluşturduğumuz ve kendimizle bütünleştirdiğimiz etiketlerimizi sorgulayabiliriz. Bu etiketler bizi gerçekte ne kadar yansıtıyor? Kadın, erkek, anne, baba, eş, müdür, patron, sanatçı, yazar, aşçı, yönetici, gezgin veya kurtarıcı… Sahip olduğumuz daha nice etiket bizi ne kadar tanımlıyor, ne kadar bizim içimizde? Tüm bunları sorgulamak için güzel bir dönemdeyiz.

21 Mart’a kadar devam edecek dönem boyunca Balık burçları ve yükselen burcu Balık olan kişiler enerjilerinin ve yaratıcılıklarının arttığını fark edebilir, duygularını her zamankinden daha yoğun bir şekilde ifade edebilirler. Aynı şekilde Yengeç ve Akrep burçları da bu dönemde içsel olarak güçlendiklerini ve kendilerini daha rahat ifade edebildiklerini fark edebilirler. Yengeç ve Akrep burçlarının yaratıcılıkları artarken yaptıkları iş her ne alanda olursa olsun, işlerinde evrenselleşip kendilerini aşmaları mümkün olabilecek. Bu dönemden ikincil olarak etkilenecek kişiler ise Boğa ve Oğlak burçlarıBoğa ve Oğlaklar, sosyal ilişkilerini geliştirirken yakın çevrelerinden destek alabilecekler.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP