Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, Aralık ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Aralık ayı astroloji ajandası yayında!

1 Aralık Saat 14:12

Merkür ters hareketinde Akrep burcuna geçiyor

İletişim gezegeni Merkür, sübjektif ve bilinçaltı temalarıyla temas halindeki Akrep burcunda edindiği derinliği Yay burcuna geçerek dışa aktarmıştı. Daha sonra Merkür Yay burcunda ters hareketine başlayarak tüm bu iç görü ve bilgileri sorgulatmaya başladı. Şimdi tekrar günlük iletişimimizde objektif alandan sübjektif alana geçiyoruz. Zihnimiz tekrar okült, mistik ve sezgisel konularla ilgilenmeye başlıyor. Böylece sezgisel iletişim artıyor.

2 Aralık Saat 20:02’de

Venüs Akrep burcuna geçiyor

Yunan mitolojisinde ölüm ve yeraltı tanrısı Hades’in Persephone’yi kaçırarak kendi krallığı olan yeraltında alıkoyması gibi, Venüs Akrep burcuna geçtiğinde ilişkilerde sahiplenicilik, obsesyon ve kıskançlık söz konusu olacaktır. İlişkide denge sağlamakla ilgili olan Venüs, şartlar eşit olmadığında değer kaybeder.

Bu dönemde ilişkilerde cinsellik, iletişimin önüne geçer. Tutku, arzular ve tatmin olması zor istekler ön plana çıkabilir. Diğer taraftan mesafelerin ortadan kalkması, aşırı yakınlık ve paylaşımların çok vurgulu olması ilişkileri yorabilir. 

Venüs’ün Akrep burcunda zayıf durumda olmasına rağmen su elementi burçları (Yengeç, Akrep, Balık) bu dönemden olumlu olarak faydalanabilirler. Bu burçlar 7 Ocak’a kadar olan dönemde parladıklarını ve çekiciliklerinin arttığını fark edebilirler. Yengeç, Akrep ve Balıklar olumsuz duygularını kendi içlerinde dengeleyebilirlerse, aşkın derin ve tutkulu tarafını yoğun yaşamaktan zevk alacaklardır.

7 Aralık Saat 00:22’de

Merkür 27⁰ Akrep burcunda düz hareketine başlıyor

17 Kasım’da 13⁰ Yay burcunda ters hareketine başlamış olan Merkür şimdi düz hareketine başlıyor. Geçtiğimiz 3 hafta boyunca içe dönen iletişim şimdi tekrar dış dünya ile temasa geçiyor. Bu dönem boyunca sorguladığımız, üzerinden geçtiğimiz, eksikliklerini fark ettiğimiz her ne varsa şimdi net bir bakış açısıyla ilerleyebiliriz.

7 Aralık Saat 10:21’de

15⁰ Yay burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor

Yay burcundaki Yeniay, iyimserliğin, genişlemenin ve macera arayışının hayatımıza girişini müjdeliyor. İletişim gezegeni Merkür’ün düz hareketine bugün dönüşü ve Yeniay’ın Mars/Neptün birleşimden sert bir açı alıyor oluşu bize aşırı iyimser bir tablo çizdirebilir. Bu sebeple gereğinden büyük adımlar atmamaya dikkat etmeliyiz. Yanılgılar konusunda uyanık olmak gerekecektir.

Güneş’in Yay burcunda olduğu 22 Kasım’dan itibaren iyimserlik ve paylaşım günlük hayatımızın içinde doğal bir hale gelmişti. Şimdi, bu konularla ilgili yeni bir başlangıç yapabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Temkinli olmak kaydıyla önümüzdeki ay boyunca yükseköğrenim, yabancı dil eğitimi, yurt dışına seyahat ve yabancı ülkelerle ilişkiler konularında girişimlerde bulunabiliriz. Aynı zamanda mevcut koşullara uyum sağlayarak, her zaman olduğundan daha esnek davranmamız gerekebilir. 

Diğer taraftan hayatımızda oluşan değişiklikleri kontrol etmekte zorlanabiliriz. Koşullara uyum sağlayarak, her zaman olduğundan daha esnek davranmamız gerekebilir.  Şimdi Yeniay’la birlikte bilinçsiz olarak başlattığımız girişimler daha sonra kendiliğinden şekillenecektir.

13 Aralık Saat 2:43’te

Merkür Yay burcuna giriyor

Bu dönemde bilgiyi yorumlamak ve edinilen bilgileri paylaşmak gündeme gelecektir. Geçtiğimiz dönemde Merkür, Yay burcunda ters hareketine başlamış, Akrep burcuna geri dönmüş ve daha sonra Akrep burcunda düz hareketine geçmişti. Merkür şimdi düz hareketinde bir kere daha Yay burcuna giriyor. Dolayısıyla geçtiğimiz dönemde edindiği ve içselleştirdiği bilgileri başkalarıyla paylaşıp öğretmek isteyecektir. Günlük hayatın içinde iletişim kurarken, bir önceki dönemde edindiğimiz derinliği günlük konuşmalarımızda kullanabilmeye başlayacağız. Merkür’ün Yay burcuna girmesi iletişimde iyimserliği getirerek dünya görüşümüzü açmamıza yardımcı olacaktır. 

22 Aralık Saat 1:23’te

Güneş Oğlak burcuna giriyor

Böylece önümüzdeki bir ay boyunca kararlılık ve disiplin önem kazanıyor. Kendimize ve çevremize duyduğumuz sorumluluk bilinci güçlenirken, işe yarar ve somut konularla ilgilenmek isteyeceğiz. Dolayısıyla günlük hayatın içinde her zaman yaptığımız işleri ciddiyetle ele alıp, enerjimizi kontrollü bir şekilde idare edebileceğiz. Bu da minimum enerjiyle maksimum fayda sağlamamıza yardımcı olacaktır.

Bu dönemde başta toprak elementi burçları (Boğa, Başak, Oğlak) ikincil olarak da su elementi burçları (Yengeç, Akrep, Balık) faydalanabilecekler. Bu kişiler hayatlarında daha somut adımlar atabilir ve uzun zamandır yapmak istedikleri girişimleri uygulamaya koyabilirler. Özellikle iş ve kariyer konusunda bu burç mensupları için oldukça verimli bir dönem olacaktır.

22 Aralık Saat 20:48’de

Ay 0⁰ Yengeç burcunda/ Güneş 0⁰ Oğlak burcunda Dolunay Fazı gerçekleşiyor

Olayların tırmandığı bir dönemdeyiz. Yengeç/Oğlak aksındaki Dolunay özelden geleneksele geçişi sembolize etmektedir. Özel hayatımızla, toplumsal alandaki sorumluluklarımız arasında gidip gelebiliriz. Ailemiz ve özel hayatımızla, toplumdaki sorumluluklarımız ve işimiz arasındaki dengeyi kurmaya çalışmalıyız.

Bir taraftan kendimizi korumak ve mesafeli bir ortam yaratmak isterken, diğer taraftan da günlük hayatın mücadeleleriyle yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Haritamızda Yengeç/Oğlak aksının düştüğü evlere bakarak hangi alanda çekimser olmaktan ve korumacı bir tutumdan çıkıp, bireysel olarak bir yön belirleyebileceğimizi görebiliriz.

İlginizi çekebilir!Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP