Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, eylül ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Eylül ayı astroloji ajandası yayında!

İçinde bulunduğumuz dönemde Güneş Başak burcunda hareketine devam ederken yaşam enerjimiz ve günlük odağımız daha çok çalışmak, iletişim kurmak ve başkalarına yardımcı olmaya yönelik olacaktır. İletişim ve hareket gezegeni Merkür’ün ayın başında yöneticisi olduğu Başak burcunda oluşu iletişim, seyahat, eğitim ve servisle ilgili konularda akıcılık ve hareket sağlayacak.

Venüs’ün Başak burcunda hareket ediyor oluşu ise ilişkilerde fazlaca analizci ve kritik edici olmamıza sebep olarak bizi zorlamaya devam ediyor olabilir. Ay’ın 14’ün sonra ise Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle tüm dikkatimiz ikili ilişkilere ve iletişimde dengeli ve nazik olmaya yöneliyor. Aynı zamanda aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs’ün aynı tarihte yöneticisi olduğu Terazi burcuna geçtiğinde ilişkilerimizi dengelemek için güzel fırsatlar yakalayabiliriz.

14 Eylül Saat 10:15’de

Merkür Terazi burcuna giriyor.

İletişim gezegeni Merkür, Terazi burcuna girdiğinde çevremizle kurduğumuz iletişimde uyum, denge ve nezaket ön plana çıkacaktır. 3 Ekim’e kadar olan dönem boyunca iletişimde daha ılımlı ve politik davranabiliriz. Aynı zamanda olaylara objektif yaklaşmak mümkün olabilecek. Fakat olayların her iki tarafını da görebilmek karar vermemizi zorlaştıracaktır. Özellikle önemli kararları alırken güvensizlik ve tereddüt harekete geçme hızımızı yavaşlatabilir. Çünkü bir karar verdiğimizde diğer seçenekten vazgeçme gerekliliği ortaya çıktığı için son noktayı koyup devam etmek kolay olmayabilir.

14 Eylül Saat 16:43’te

Venüs Terazi burcuna giriyor.

Venüs Terazi burcundayken yönetici konumundadır, dolayısıyla burada güçlüdür. Böylece Venüs bütün olumlu özelliklerini ortaya koyar. Romantizm, zarafet, aşk ve sosyal ilişkiler Venüs’ün Terazi burcunda olacağı 8 Ekim tarihine kadar ön planda kalacaktır. Bu dönem boyunca ikili ilişkilerde uyum ve denge sağlamak her zamankinden daha kolay olacaktır.

Özellikle hava elementi burçlarında doğan kişiler (İkizler, Terazi, Kova) ve yükselen burcu Terazi olan kişiler Venüs’ün ışıltısını üzerlerinde hissedebilirler. Bu kişiler uyum, güzellik ve yaratıcılıkla ilgili konularda başarı elde edebilir, çevrelerinde beliren hayranlarının ilgisiyle kendilerini şımartabilirler. İkizler, Terazi ve Kovalar hem ikili ilişkilerini, hem de sosyal ilişkilerini düzenleyebilir, sosyal ortamlarda her zamankinden daha keyifli vakit geçirebilirler. Aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilir ve çevrelerinde huzur ortamını sağlayabilirler.

14 Eylül Saat 7:31’de

Ay 21⁰ Balık burcunda/ Güneş 21⁰ Başak burcunda; Dolunay Fazı’nı oluşturuyor.

Dolunay, mevcut enerjilerin en üst düzeyde yaşanmasına ve olayların sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu bazen yorucu ve gerginlik yaratıcı olabilirken bazı zamanlarda ise uzun zamandır beklenen sonuçları alabilmemize yardımcı olacaktır. Dolunayla birlikte özveri ve kendini adamanın en üst düzeye ulaştığına şahit olabiliriz.

Burada dikkat etmemiz gereken unsur kurban durumuna düşmemek olacaktır. Bu dönemde fedakarlık ve hizmet etmek ön planda olabilir. Başkaları için bir şeyler yapmak isterken duygusal açıdan yetersiz kaldığımız hissine kapılabiliriz. Bu dönemde mükemmeliyetçilik en üst noktaya ulaşırken vizyonumuzu geniş tutabilirsek tüm muhtemel olasılıkları fark edebileceğiz.

Başak burcu mükemmeli arar ve ancak Balık burcu enerjisiyle sınırlı kişisel kalıpların ötesine geçecek motivasyonu bulur. İlk başta, Başak’ın pratik, günlük rutin ve alışkanlıklarını devam ettirmek isteyen çabalarına karşın, Balık’ın her türlü sınırdan ve alışkanlıktan arınmak isteyen mükemmelleşme ihtiyacı çakışabilir.

Sonuç olarak her iki burç da mükemmelleşmeyi istemektedir fakat bunu hangi yoldan sağlayacakları konusunda sürekli olarak çatışırlar. Başak detaylara odaklı yaşarken bir taraftan da maddenin ve üzerinde yaşadığımız dünyanın gerekliliklerini çok iyi bilmektedir. Balık ise bütüne odaklı yaşadığı için, her an her şeyi bırakabilecek bir teslimiyet durumu içinde olabilir. Eğer Dolunay döneminde aradaki dengeyi sağlayabilirsek maddi dünyanın somut gerçeklerini mükemmele giden yolda esnetebiliriz.

Dolunay’ın Jüpiter/Neptün karesiyle yaptığı etkileşim Başak burcundaki Mars’ı da yanına alınca abartılara, aşırı iyimserliğe ve yanılgılara sebep olabilir. Burada kurban/kurtarıcı rolleri çifte vurgulanacaktır. Fazla iyimserlik bizi yanılgılara sürükleyebilir ve yardım etmeye çalışırken zor duruma düşebiliriz.

Diğer taraftan aşırı idealizm harekete bir türlü geçemeyip dağılmamıza sebep olabilir. Bu da en sonunda hayal kırıklığı yaratacaktır. Dolayısıyla bu Dolunay’da en önem vermemiz gereken konu gerçekçilik olacaktır. Kurduğumuz hayaller ne kadar abartılı ve gerçekten uzak olursa Dolunay’ın hemen sonrasındaki hayal kırklığı o kadar büyük olacaktır. Bu dönemden en çok değişken burçların (İkizler, Başak, Yay, Balık) orta derecelerinde doğanlar ve bu derecelerde kişisel gezegenleri olan kişiler etkilenebilir.

İlginizi çekebilir: 5 Adımda Dolunay ve Ay Tutulması Ritüeli

23 Eylül Saat 10:51’de

Güneş Terazi burcuna giriyor.

Gece ve gündüzün eşitlendiği bugün, evrendeki dengelenme ihtiyacı günlük hayatımıza da yansıyor. Terazi dönemi her şeyin eşitlenmeye çalıştığı, orta yolda buluşma ümidi taşıdığı ve uçlara gitmekten çekindiği bir zaman dilimini sembolize eder. Bu dönem ilişkilerin gündemimizin ana konusu haline geldiği, hem özel ilişkilerimizin hem de iş ilişkilerimizin odağımız olacağı bir zaman… Evlilik, ortaklık, diplomasi ve anlaşmalar, sanat, yaratıcılık, estetik ve görsellikle ilgili konularda ajandamızda ön sıralara oturacaktır.

Güneş’in Terazi burcunda kalacağı 23 Ekim’e kadar olan dönem boyunca ilişkilerde nasıl bir rol oynadığımızı ve ilişkiler içindeki kimliğimizi sorgulayabiliriz. Güneş burada bize, başkalarıyla birlikte uyum içinde yaşamayı ve bunu yapabilmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatacaktır. Kendimizi ilişkilerimiz sayesinde çok daha rahat ifade edebilirken bir taraftan da ilişki içinde olduğumuz her kişinin bize ayna tuttuğunu unutmamalıyız. Dolayısıyla ilişkilerimiz bu dönemde iyi ve tatmin edici ya da kötü ve zorlayıcı olabilir.

28 Eylül Saat 21:27’de

5⁰ Terazi burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor.

Böylece tüm mevcut ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmek isteyebiliriz. Bu dönemde ilişkilerde yenilik, değişiklik ve yeni başlangıçlar için uygun enerjiler mevcut. Eskiye sünger çekmek isteyenler bu dönemi verimli bir biçimde kullanabilirler. Bu dönemde ilişkilerimizin hayatımızın yapısını ne derece etkilediğini daha iyi göreceğiz.

Yeniay’ın Kiron’la karşıtlık açısı içinde oluşu ilişkilerde daha önceden oluşmuş yaraların sarılabilmesine de alan açıyor. Bu mevcut ilişkimizde daha önceden oluşmuş kırgınlıkların gündeme gelebileceği anlamına gelmekle birlikte aynı zamanda daha önceki ilişkilerde yaşamış olduğumuz kırgınlıkların şu anki ilişkimizde bir yansıma olarak ortaya çıkması anlamına da gelebilir.

Bu dönemde başlayacak ilişkilerde ise kişisel hassasiyetlerimizin ortaya çıkması beklenebilir. Bu iyileşme süreçleri çoğu zaman eski yaraların tekrar açılması anlamına geldiği için yaşarken bizi zorlasa da geniş açıdan bakıldığında hayatı kolaylaştırıcı ve özgürleştirici bir etki yaratmakta olduğunu fark etmeliyiz.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP