Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, haziran ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Haziran ayı astroloji ajandası yayında!

3 Haziran Saat 13:02’de

12⁰ İkizler burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor

Mayıs ayında iletişim gezegeni Merkür’ün ardından Güneş’in de İkizler burcuna geçişi yeni fikirleri günlük hayatımıza adapte edebilme konusunda hız kazanmamıza yardımcı olmuştu. Şimdi İkizler burcundaki Yeniay yenilik yapmamızı kolaylaştırırken bu dönem yeni fikir ve görüşleri oluşturmak için güzel bir dönemi işaret ediyor… İletişim, ulaşım ve eğitimle ilgili konular gündeme yerleşecektir. Yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak, özellikle sanatın sözel alanında –edebiyat ya da şiirde- güzel çalışmalar yapmak kolay olabilir.

4 Haziran Saat 23:05’te

Merkür Yengeç burcuna geçiyor

İkizlerin aktif ve hareketli enerjisinden sonra Merkür Yengeç burcundayken zihnimiz daha sübjektif çalışmaya başlayacaktır. Bu dönemde duygularımız ağır basarak mantığımızın önüne geçebilir. İletişimde hassas, kırılgan ve alıngan enerjiler hakim olacaktır. Söylenen sözleri taraflı ve kişisel olarak algılayabiliriz.

Diğer taraftan duygusal iletişim için bu dönem oldukça uygun olacaktır. Kısacası kalpten bir iletişim mümkün olabilir. Su elementi burçları – Yengeç, Akrep, Balık – bu dönemde kendilerini daha rahat ifade edebildiklerini fark edebilirler. Duyguları ifade etmek kolaylaşırken su elementi burçlarının sezgileri de kuvvetleniyor.

9 Haziran Saat 4:37’de

Venüs İkizler burcuna giriyor

Aşkı, sevgiyi, ilişkileri ve yaratıcılığı temsil eden Venüs’ün İkizler burcuna girmesi bu konularla ilgili zihinsel enerjilerin daha fazla ortaya çıkacağını göstermekte… İlişkilerde önceki dönemden farklı olarak iletişim daha fazla ön plana çıkaracaktır. Fikirlerimizi paylaşabildiğimiz sürece tatmin olabileceğiz.

Bir ilişki içinde bağlılıktan ve fiziksel ihtiyaçlardan çok zihinsel uyum ve bütünlük  daha çok önem kazanacaktır. Arkadaşlık kavramı ön planda olacaktır. Aynı zamanda ilişkilerde fikir alış verişi ve entelektüellik ön plana çıkabilir. Fakat önceki döneme nazaran daha havai davranabiliriz. Bu da ilişkilerde yüzeysellik getirecektir. Kurduğumuz ilişkilerde derinlere inmek ya da bağlanmak yerine arkadaşça ve zihinde kurulmuş ilişkiler önem kazanacaktır. Bu dönemde kurulan ilişkilerin zemini dayanıksız olabilir.

Bu dönemde İkizler burcu ve yükseleni İkizler olan kişilerin aşk isteği artabilir. İkizler ilişkilerinde daha uyumlu ve daha cana yakın davranabilecekler. Cazibeleri artarken daha fazla sosyalleşmek ve sevgilerini paylaşmak isteyebilirler. Fakat bu dönemde başlayan ilişkilerde ilgi zihinde başladığı gibi yine zihinde sönebilir. Duygular bu konumda yüzeysel kalabilir.

Bu dönemden ikincil olarak etkilenecek kişiler Terazi ve Kova burcundaki kişiler olacak. Terazi ve Kovalar ilişkilerinde başarı, iyimserlik, neşe ve hoş görü sağlayabilir. Bu kişiler kendilerini çok daha rahat ifade edebildiklerini fark edebilirler. Hava elementi burçlar – İkizler, Terazi, Kova – burçları 3 Temmuz’a kadar yapacakları seyahat programlarında yeni arkadaşlar edinebilir ve sosyal çevrelerini genişletebilirler.

17 Haziran Saat 11:30’da

Ay 25⁰ Yay burcunda/ Güneş 25⁰ İkizler burcunda Dolunay fazını oluşturuyor

Enerjinin yükseldiği bir dönemdeyiz. Ay başındaki Yeniay’da ektiklerimi biçme zamanına gelmiş bulunuyoruz. İkizler/Yay aksındaki Dolunay bizi kendi doğrularımız üzerinde çalışmaya cesaretlendiriyor. Hayat okulunda derslerimizi nasıl değerlendirdiğimizin farkına varıyoruz.

Bu Dolunay düşüncelerimizin ve davranışlarımızın, kendi gerçekliğimizi yarattığının daha fazla farkına varmamıza neden olacaktır. Gerçek gücümüzü ve gerçekliği yaratma sürecini daha net algılayabiliriz. Bu Dolunay sözlerin ve zihin gücünün etkisini görebilmemize yardımcı olacaktır.

21 Haziran Saat 18:55’te

Güneş Yengeç burcuna giriyor

Her ne kadar küresel ısınma nedeniyle yaz çok daha erken gelmiş olsa da Güneş ışınlarının Yengeç Dönencesi’ne dik gelmeye başladığı 21 Haziran, Kuzey Yarım Küre için yazın başlangıcı olarak kabul edilir. Güneş İkizler burcundayken fazlaca hareketli, çeşitlilikten hoşlanan ve akılcı olmaya çalışan bir tutum içinde olup Güneş’in Yengeç burcuna girmesiyle daha içe dönük, ailemize ve köklerimize ilgi duyan, sübjektif bir tutum içine gireceğiz.

Olayları duygularımızla algılamaya başlıyoruz. Ailemiz, dostlarımız ve evimiz daha da önem kazanmaya başlıyor. Şefkat ve merhamet duygusu ön plana çıkıyor. Güvenlik ihtiyacımız genel olarak artabilir. Dolayısıyla daha içe kapalı ve korumacı bir tavır sergileyebiliriz.

27 Haziran Saat 3:20’de

Merkür Aslan burcuna giriyor

Merkür Aslan burcunda pratik ve yaratıcı bir düşünce tarzını gündeme getiriyor. Dışa dönük, sevecen ve coşkulu bir iletişim söz konusu olacaktır. Fikirler sabit ve sübjektiftir.

Bu dönem yaratıcılığın ifadesi ve aşk sözcükleri için çok güzel bir zaman olmakla birlikte, yeni ve farklı fikirlerden çok, kabul görmüş ve genel olarak beğeni kazanmış düşünceler üzerinde yoğunlaşabileceğimizi göstermekte… Özellikle Aslan burçları bu dönemde kendilerini her zamankinden çok daha rahat ifade edebileceklerini fark edebilirler.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP