Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, mayıs ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Mayıs ayı astroloji ajandası yayında!

5 Mayıs Saat 1:45’te

14⁰ Boğa burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor

Yeniay hayattan daha fazla keyif almamıza, ılımlı ve uyumlu olmamıza ve aynı zamanda kişisel zevklerimize daha fazla yönelmemize olanak sağlayacak.

Güvenlik ve süreklilik ön plana çıkarken, bu dönemde üretken ve yaratıcı olmamız kolaylaşacaktır. Bu dönemde yapacağımız yeni başlangıçlardan ileride verimli sonuçlar alabiliriz. Önümüzdeki bir ay boyunca maddiyat, sahip olma, aşk ve yaratıcılık konuları ön planda olacaktır. Boğa burcu haritamızda hangi alana denk geliyorsa bu alanda somut, sağlam ve gerçekçi başlangıçlar yapabiliriz.

6 Mayıs Saat 21:25’te

Merkür Boğa burcuna giriyor

Merkür’ün Boğa burcuna girmesiyle iletişim, haberleşme, eğitim, seyahat gibi konularında yavaşlamalar söz konusu olabilir.

Boğa burcundaki Merkür, zihni, iletişimi ve hareketliliği yavaşlatır. Fakat diğer taraftan zihnin sakinleşmesine ve fikirlerin somutlaştırılmasına yardımcı olur. Merkür buradayken iletişim açık ve nettir. Aynı zamanda pratikte uygulanabilir ve işe yarar fikirler üretmek kolaylaşır. Bu dönemde hayata bakışımız daha gerçekçi ve daha pratik olabilir.

Bu dönemde en çok – başta Boğa burcu ve yükselen burcu Boğa olan kişiler olmak üzere – toprak elementi burçlar (Başak ve Oğlak) etkilenecektir. Boğa, Başak ve Oğlak burçları bu dönemde iş odaklı konulara yönelebilir, işlerini daha kolay ve gerçekçi bir şekilde yürütebilmenin yollarını bulabilirler.

15 Mayıs Saat 12:46’da

Venüs Boğa burcuna giriyor

Aşkın, sevginin, barışın, sanatın, güzelliklerin, maddi ve manevi değerlerin gezegeni Venüs, Boğa burcunda güç kazanır. Bu yüzden bu konularda olumlu gelişmeler beklenebilir.

İlişkilerde daha ılımlı, uyumlu, barışçıl bir tutum izlenebilir. Daha kalıcı, güvenilir ilişkiler sağlanabilir. Maddi ve manevi açıdan da kendimizi daha güvende hissedebiliriz. Boğa burcundaki Venüs, fiziksel açıdan kendi ihtiyaçlarımıza daha fazla bakmamıza, güvenliğimize önem vermemize sebep olabilir.

Bu dönemde en çok Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olan kişiler etkilenecektir. Boğalar 9 Haziran’a kadar olan dönemde canlandıklarını ve cazibelerinin arttığını fark edebilirler. Bu dönem aynı zamanda yaratıcılıklarını da arttırırken Boğalar her zamankinden daha ılımlı ve yumuşak olabilirler. Bu dönemden ikincil olarak Başak ve Oğlak burçları etkileniyor. Başak ve Oğlaklar da ikili ilişkilerindeki mevcut sorunları çözebilirler.

16 Mayıs Saat 6:10’da

Mars Yengeç burcuna giriyor

Mars’ın Yengeç burcunda olması, hareketlerimizin güdüsel olmasına ve duygularımıza kapılıp hareket etme ihtimalinin her zamankinden daha yüksek olmasına neden olabilir. Bu da 2 Temmuz tarihine kadar alınganlıkların iyice su yüzüne çıkmasına sebep olabilir.

Bu dönem boyunca sevdiklerimizi korumak, güvenli alanımızı muhafaza etmek ve tanıdık ortamımızı bozmamak için mücadele ve rekabet edebiliriz. Hırslarımız dünyevi olmaktansa duygusal ve kişisel olacaktır. Kısacası bize motivasyon sağlayacak ilhamı, ancak duygusal dürtülerden alacağız. Madalyonun diğer yüzünde ise, duygusal konuları bir silah gibi kullanarak karşı tarafı manipüle etmek söz konusu olabilir.

Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olan kişiler bu dönemde enerjilerinin artığını ve fiziksel enerjilerinin yükseldiğini fark edebilirler. Yengeçler için duygusal tatmin çok önemli olacak. Sevgilerinden ve aileden bekledikleri ilgiyi alamazlarsa bu dönemde gergin ve stresli olabilirler.

Diğer su elementi burçları – Akrep ve Balıklar – Mars’ın Yengeç burcundaki hareketinden destek alabilecekler. Akrep ve Balıklar duygularını ifade etme konusunda, istek ve ihtiyaçlarını ortaya koymakta daha rahat hissedebilirler.

Koç ve Terazi Burçları bu dönemi zorlayıcı bulabilirler. Aile içi konular ya da iş ve kariyerle ilgili bazı zorlukların sebebi, ego mücadeleleri ya da olayları kişiselleştirme sebebiyle olabilir. Oğlak burçları ise bu dönemde eşleri ya da ortaklarından dolayı zorlanıp ilişkilerini dengeleme ihtiyacı hissedebilirler.

19 Mayıs Saat 00:11’de

Ay 27⁰ Akrep burcunda, Güneş 27⁰ Boğa burcunda ve Dolunay Fazını oluşturuyor

Ay’ın Akrep burcunda oluşu bizleri derinleştirip duygusal sulara hızlı bir şekilde çekerken bir taraftan da huzursuzlaştırabilir. Hayatın bilinmeyenleri, bilinçaltı ve gölgelerle de bağdaştırabileceğimiz Akrep burcu Ay, Boğa döneminin huzurlu sakin atmosferini bir anda değiştirebilir.

Güneş’in Boğa’nın yarattığı huzuru, rahatı, konforu, güveni şimdi hissetmek zorlaşabilir. Güneş burada keyfi yerinde baharın tadını çıkarırken Akrep burcunda tamamen başkalarının arzularına, ihtiyaçlarına odaklanan Ay, kutuplaşma yaratabilir.

Dolunay’ın etkisiyle kendi ihtiyaçlarımızla başkalarının – özellikle de partnerimizin – ihtiyaçları arasında bir denge sağlamaya çalışmalıyız. Boğa ile Akrep’in zıtlığına karşın, her iki burcun da dokunma ve hissetme ihtiyacı Dolunay enerjisi ile bir araya gelince cinselliği ön plana çıkaracaktır.

21 Mayıs Saat 10:59’da

Güneş İkizler burcuna giriyor

Bir aydır devam eden Boğa’nın tatlı bahar tembelliğinden çıkıp artık hareketleniyoruz. Güneş İkizlerin verdiği enerjiyle daha canlı, neşeli, hareketli olabiliriz. Çeşitli aktivitelerde bulunmak isteyebiliriz.

Bu dönemde öğrenmeye daha açık ve hevesli olacağız. Fiziksel ve zihinsel olarak daha canlı ve harekete geçmeye hazır bulunabiliriz. Daha fazla sosyalleşmek ve arkadaşlarımızla daha fazla iletişim halinde olmak isteyebiliriz.

Hafta sonu gezileri ve kısa seyahatler artabilir, bir taraftan yaz tatilimiz için planlar yapmaya başlayabiliriz. Bununla birlikte eğitimini sürdürenler için dersler, sınavlar gündemini koruyor. Yazı yazanlar, konferans verenler bu dönemde işlerine daha rahat odaklanabilir ve enerjilerinin daha akıcı olduğunu hissedebilirler.

21 Mayıs Saat 13:52’de

Merkür İkizler burcuna giriyor

Eğitim-öğretimin, iletişimin, kendini ifade etmenin, haberleşmenin ve kısa yolculukların gezegeni Merkür, İkizler burcunda güç kazanacak ve zihinsel aktivitelerde artış gözlemlenecektir.

Merkür; sabit, inatçı ve yeni fikirlere direnen Boğa burcundan çıktıktan sonra İkizler’de tam hız ilerliyor ve iletişime aç bir hal alıyor. Objektif düşünmek ve iletişim kurmak bu dönemde daha rahat olabilir. Eğitim sürecinde olanlar, şimdiye kadar öğrendiklerini aktarabilecekleri bir duruma gelebilirler. Seyahatlerde kolaylık ve hız sağlanabilir. Kısa geziler artabilir ve bu alanda akıcı bir enerji mümkün olabilir.

Merkür 4 Haziran’a kadar İkizler burcunda kalacak ve en çok İkizler burcu ve yükseleni İkizler olan kişileri etkileyecek. İkizler bu dönemde iletişim, eğitim, seyahat gibi konularda çok daha rahat hareket edebilirler.

Kendilerini her zamankinden daha rahat ifade edebilir, sosyal ilişkilerinde hareketlenmeler söz konusu olabilir. Yeni fikirler ve yeni insanlar bu dönemde oldukça akıcı bir şekilde hayatlarına girebilir. Bu dönemden ikincil olarak Terazi ve Kova burçları etkileniyor. Terazi ve Kovalar da bu dönemi iletişim konusunda tıkanıklıkları çözmekte, sosyal ilişkilerini düzenlemekte ve yeni sosyal çevrelere girmek için kullanabilirler.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP