Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, nisan ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Nisan ayı astroloji ajandası yayında!

5 Nisan saat 11:51’de

15⁰ Koç burcunda Yeniay fazı gerçekleşiyor.

Koç burcunda gerçekleşen Yeniay hem baharı müjdeliyor, hem de bizleri yeni başlangıçlara davet ediyor. Zodyak’ın ilk burcunda gerçekleşen Yeniay, yeni başlangıçlar için uygun enerjileri vurgulamakta…

Geçtiğimiz ay sürüncemede kalan konular, belirsizlikler ve tıkanıklıklar şimdi çözülüyor ve artık ileri atılabilecek cesarete sahip olabiliyoruz. Artık daha cüretkar ve kendimizden emin olabiliriz. Koç burcu haritamızda hangi alanı yönetiyorsa o alanda yeni başlangıçlar yapabilir, hevesli ve coşkulu bir şekilde hareket edebiliriz.

Uzun zamandır yapmak istediğimiz, fakat tereddütlerimiz yüzünden sürekli olarak ertelediğimiz bir projemiz varsa şimdi bunun girişimlerini başlatmak isteyebiliriz. Bu dönem başlangıç ve atılım için çok uygun olacaktır; fakat girişimlerin sonuçlarını ancak önümüzdeki ay itibariyle alabiliriz. Yine girişeceğimiz işlerden materyal fayda sağlamak ve temelimizi güçlendirmek önümüzdeki ay itibariyle mümkün olabilecektir.

17 Nisan saat 9:01’de

Merkür Koç burcuna giriyor.

İletişim gezegeni Merkür, Koç burcuna girdiğinde iletişimde hızımız artıyor. Böylece yeni fikirler ve yeni projeler her zamankinden daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Bu dönemde, aceleyle karar alıp bir an önce harekete geçmek isteyebiliriz. Eğer uygun bir zemin bulabilirsek bu girişimlerden ileride olumlu sonuçlar almamız mümkün olacaktır.

6 Mayıs’a kadar devam edecek olan bu dönemde, günlük hayatın hareketine yetişmek bizi zorlayabilir. Diğer taraftan ateş elementi burçlarında doğan kişiler (Koç, Aslan, Yay) bu tanıdık enerjiyle işlerini kolaylıkla halledebilirler. İletişimleri ve kendilerini ifadeleri rahat ve akıcı olacaktır. Aynı zamanda fikirlerini etkileyici bir şekilde ortaya koyabilirler.

19 Nisan saat 14:11’de

Ay 29⁰ Terazi burcunda/Güneş 29⁰ Koç burcunda Dolunay fazı gerçekleşiyor.

Bu dönemde “ben” ve “sen” kavramları vurgulanıyor. Güneş Koç burcunda gücü, kimliği ve egoyu gösterirken Ay Terazi ise, ilişki ve uyum isteğiyle doludur. Dolunay bize orta yolu bulabilmeyi ve denge arayışını hatırlatıyor. Bireysellikle, paylaşım arasındaki dengeyi bulabilenler Dolunay’ın yoğun enerjisiyle kolaylıkla başa çıkabilecekler.

Bu dönemde kendimize sormamız gereken en önemli sorulardan biri şu olabilir: “Kendi ihtiyaçlarımı, başkalarını da düşünerek karşılayabilme olgunluğuna ulaşabilir miyim?”

Daha kişisel seviyede Terazi/Koç aksı ilişki üçgenleriyle ilgilidir. İlişki üçgeni deyince aklımıza hep ikili ilişkilerdeki üçüncü kişi, yani aldatma gelir. Fakat her ilişki üçgeni kadın ve erkek arasındaki aşk trafiğinden ibaret değildir. Eşler ve kayınvalide arasında da bir ilişki üçgeni söz konusu olabilir.

Boşanmış çiftlerin yeni eşleri, erkek arkadaşın ya da kız arkadaşın bir önceki evliliğinden olan çocuklarıyla da bir ilişki üçgeni söz konusudur. İlişki içine dahil üçüncü kişiler, karşımıza farklı farklı kimliklerle çıkabilir. Dolunayın burcu son derecesinde oluşu tüm bu konuların gücünü arttırmakta…

20 Nisan saat 11:56’da

Güneş Boğa burcuna giriyor.

Güneş’in de Boğa burcuna geçmesi, artık biraz yavaşlayıp hayatın tadına varmamıza vesile olacaktır. Nisan sonu ve Mayıs ayları baharın geldiği, doğanın canlandığı ve bitkilerin kök salarak güçlendiği aylardır. Güneş Boğa burcundayken bu sağlamlığı bizlere hatırlatır.

Geçen ayki yüksek enerjimiz ve hareketli günlük hayatımız şimdi bir anda yavaşlayarak duracaktır. Şimdi her şeyin yavaşladığına şahit olabiliriz. Güneş’in Boğa burcunda kalacağı bir ay boyunca rutin olanı, pratik, alışılmış ve bize tanıdık geleni arayabiliriz. Pratik olanın peşinden giderken bir taraftan da üşengeçlik, tembellik ve zevk düşkünlüğü kendini gösterebilir. Materyalist konular ön plana çıkarken paranın değerini her zamankinden daha fazla sorgulayabiliriz.

Bundan en çok Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olan kişiler etkilenecektir. Boğalar ay boyunca parladıklarını ve güçlendiklerini, aynı zamanda yaratıcılıklarının arttığını hissedebilirler. Boğaların yanı sıra diğer toprak elementi burçları (Başak ve Oğlaklar) bu dönemden olumlu olarak faydalanabilecek burçlar.

Başak ve Oğlak burçları, önümüzdeki 1 ay boyunca iş konusunda somut adım atabilir, ikili ilişkilerini daha sağlam bir zemine oturtabilir ve yaratıcılık isteyen konularda rahatça ilerleyebilirler.

20 Nisan saat 19:11’de

Venüs Koç burcuna giriyor.

İlişkilerin, aşkın, sevginin, maddi ve manevi değerlerin gezegeni Venüs yüceldiği burç olan Balık’tan çıkıp, ateşli ve Mars yönetimindeki Koç’a girdiğinde adeta yandığını hisseder. Venüs Koç burcunda “düşük” durumdadır, çünkü yöneticilerinden biri olan Terazi burcunun karşısında, kendine çok yabancı bir enerjiyi deneyimler.

Burada Koç’un aşk ve sevgi arayışı, farklı bir boyuta ulaşarak aşkta macera isteğini arttıracaktır. Gelip geçici ilişkiler, yoğun yaşanan fakat çabuk tükenen aşklar bu dönemde gözlemlenebilir. Koç burcunda etkisi düşen Venüs, ilişkilerimizde ve finansal konularda düşünmeden aceleci davranmamıza, bu nedenle hatalar yapmamıza yol açabilir. Maddi konularda kolayca risk alıp düşünmeden yatırım yapmaya neden olabilir.

15 Mayıs’a kadar olan dönemde Koç burçları ve yükselen burcu Koç olan kişiler parladıklarını ve yaratıcılıklarının arttığını hissedebilirler. Bu dönem Koçların ilişkilerini düzenlemeleri açısından oldukça olumlu bir dönem olacaktır. Yine diğer Ateş Elementi burçlarda doğmuş kişiler Aslan ve Yay burçları bu dönemde olumlu olarak etkilenebilirler.

Fakat aşk gezegeni Venüs’ün Koç burcunda düşük durumda oluşu ay sonuna kadar, ilişki dinamiklerinde dominant olmak isteyen bir tarz izlenmesine neden olabilir. Dolayısıyla bu dönem boyunca bizler de ilişkilerde paylaşmak ya da karşı tarafın isteklerine odaklanmaktansa kendi isteklerimizin olması doğrultusunda ısrar edebiliriz.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP