Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, temmuz ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Temmuz ayı astroloji ajandası yayında!

2 Temmuz Saat 2:20’de

Mars Aslan burcuna geçiyor.

Savaş ve mücadele gezegeni Mars, ateşli Aslan burcuna girdiğinde kendini iyice göstermek ister. Mars burada kişisel ifadenin önemini vurgular ve yaratıcılığını göstermek için rekabete girebilir. Kişisel alanda ise bu etkiyle kişisel hedeflerimize daha güçlü sarılabiliriz. Başkalarından daha az etkilenir, kendi yolumuzda rahatlıkla ilerleyebiliriz. Risk almayı gerektiren girişimlerde bulunabiliriz. Ancak fazla cesur ve ben merkezcil olmamaya özen göstermeliyiz.

Bu dönemden başta Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olan kişiler etkilenecektir. Aslanlar, bu dönemde fiziksel olarak güçlenerek “ben buradayım” diyebilirler. Uzun zamandır ertelenen işler varsa şimdi başlamak için iyi bir dönem olabilir. Diğer taraftan Merkür’ün 8 Temmuz – 1 Ağustos arasında ters hareketinde olduğunu unutmamalı ve yeni girişimler için satır aralarını okuyarak devam etmeliyiz. Mars 18 Ağustos’a kadar Aslan burcunda hareketine devam edecek ve tüm ateş elementi burçlarına (Koç, Aslan, Yay) güç, dirayet, hareket kabiliyeti ve cesaret verecektir.

2 Temmuz Saat 22:16’da

10⁰ Yengeç burcunda Yeniay ve Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Yeni başlangıçları sembolize eden Yeniay, önümüzdeki dönem için sevgi, ilgi ve bağlılık tohumları ekmemize vesile oluyor. Unutmamamız gerekir ki, Yeniay’da nasıl tohumlar ekersek, Dolunay zamanı yani hasat zamanı geldiğinde de ona göre meyveleri biçeriz. Dolayısıyla bu Yeniay’da kırgınlık, küskünlük ve içerleme yerine sevgi, sahiplenme ve koruma tohumları ekmeyi deneyelim. Bu tutulma dönemi kalıplaşmış, aile, toplum ve tabulardan dolayı kendimizi sevgi alabilmek için mecbur hissettiğimiz durumlardan özgürleşmek için güzel bir fırsat olabilir. Eğer gereken farkındalığa ulaşabilir ve kendi kendimizi sevme sorumluluğunu alabilirsek, Dolunay zamanı gerçekleşecek Ay tutulmasında geriye kalmış ufak tefek sonlanmaları da tamamlayarak özgürleşebiliriz.

Bu Yeniay’da aynı zamanda Güneş tutulması gerçekleşmekte… Dolayısıyla Yeniay’ın etkisi uzun bir zaman dilimini etkisi altına almaktadır. Tutulmanın süresi nedeniyle 2,5 sene önce ve sonrasını etkileyen bu tutulma Kuzey düğümünde gerçekleştiği için bilinçaltının olumlu tarafını vurgulamaktadır. Tutulmalar sırasında Ay Güneş’i kapattığından bilinçaltı bilince karşı baskın gelecektir. Böylece bilinçaltı temalar bu dönemde iyice su üstüne çıkabilir.

Tutulma 10⁰ Yengeç burcunda gerçekleştiği için öncü burçların 10⁰sinde kişisel gezegeni olan kişiler daha fazla etkileyecektir. 2 – 4 Ekim arası doğumlu Terazi burçları, 31 Aralık – 2 Ocak Oğlak burçları, 30 Mart – 1 Nisan Koç burçları, 1 – 3 Temmuz arası doğumlu Yengeçler bu tutulmadan en çok etkilenecek kişiler olacaktır.  

3 Temmuz Saat 18:18’de

Venüs Yengeç burcuna giriyor.

Venüs’ün 28 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda kalmasıyla aileyle olan ilişkiler önem kazanıyor. Ailede uyum sağlamak kolaylaşıyor. Bu dönemde milliyetçi duygularımız da güçlenecektir. İlişkilere daha ciddi, duyarlı ve derin yaklaşabileceğiz. Sevdiklerimize karşı daha fedakar ve korumacı olabiliriz. Aynı zamanda maddi konularda daha tutumlu olabilir, maddeye duygusal olarak ihtiyaç duyabiliriz. 

Venüs bu dönem boyunca Yengeç burcu ve yükselen burcu Yengeç olan kişilere iyimserlik, huzur ve mutluluk getirecektir. İlişkiler konusunda başarı sağlayacaktır. Yengeç ve yükselen Yengeçler ilişkilerinde daha uyumlu olabilir, aile içi ilişkilerinde denge ve uyumu sağlayabilirler. Kalplerini açarak sevgilerini daha rahat ifade edebilirler. Yengeçlerin yanı sıra diğer su elementi burçlar (Akrep ve Balıklar) bu dönemde parladıklarını ve cazibelerinin arttığını fark edebilirler. Akrep ve Balıkların da yaratıcılıkları artacaktır. Tüm su elementi burçlar ikili ilişkilerinde – özellikle aile ile olan – mevcut tıkanıklıkları çözümleyebilirler.

8 Temmuz Saat 2:15’te

Merkür 4⁰ Aslan burcunda ters hareketine başlıyor.

İletişim gezegeni Merkür ters hareketine döndüğünde iletişim, eğitim, ulaşım, ticaret gibi konularda içe dönen bir dönemi işaret eder. Merkür her sene 3 kere ters hareketine döner ve her seferinde 3 hafta boyunca ters hareketinde kalır. Merkür’ün ters hareketi boyunca Merkür’ün temsil ettiği konularda içselleşmek, içe bakmak önemli olacaktır. Özellikle Aslan ve Yengeç burçları ve bu burçta yükseleni olan kişiler bilinçaltı temalarıyla daha güçlü bir bağ kurabilir, gerçekte hayattan ne istediklerini daha derin bir şekilde inceleyebilirler. Merkür’ün Aslan burcunda ters hareketinde olacağı 8 – 19 Temmuz arasındaki dönemde Aslan burcu ve yükselen burcu Aslan olan kişiler, Merkür’ün Yengeç burcunda ters hareketinde olacağı 19 Temmuz – 1 Ağustos arasındaki dönemde Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olan kişiler bilinçaltlarıyla temaslarını güçlendirebilirler.

17 Temmuz Saat 00:38’de

Ay 24⁰ Oğlak burcunda/ Güneş 24⁰ Yengeç burcunda, Dolunay ve Ay Tutulması gerçekleşiyor.

2 Temmuz’daki Yeniay ve Güneş Tutulmasının ardından gerçekleşen Dolunay tıpkı bir hasat zamanı gibi, Yeniay’da yaptığımız başlangıçların bir hasat dönemi olarak düşünülebilir. Yeniay’da kendimizi beslemek ve korumak için yapmış olduğumuz yenilik ve adımlar varsa şimdi bunları gerçekleştirmek için önümüzdeki pürüzleri aşma zamanı… Şimdi gerekli sonlanmaları yaparak artık işimize yaramayan sorumlulukları bırakabiliriz. Sırf sevgi ve onay almak adına, mecburen yaptığımız bazı alışkanlıklarımız varsa bunları dönüştürebilmek için güzel bir dönemdeyiz.

Bu tutulma en çok öncü burçların 24⁰’sinde kişisel gezegeni olan kişileri etkileyecektir. Aynı zamanda 16 – 18 Temmuz doğumlu Yengeçler, 17 – 19 Ekim doğumlu Teraziler, 14 – 16 Ocak doğumlu Oğlaklar, 13 – 15 Nisan doğumlu Koçlar bu tutulmadan en çok etkilenecek kişiler olacaktır. 

19 Temmuz Saat 10:07’de

Merkür ters hareketinde Yengeç burcuna geçiyor.

İletişim gezegeni Merkür 8 Temmuz’da Aslan burcunun 4⁰’sinde ters hareketine başlamıştı. Şimdi ise, Merkür geri hareketinde tekrar sezgisel Yengeç burcuna geçiyor. Böylece iletişim alanında içe dönen enerji şimdi iyice derinleşiyor ve bilinçaltı temalar iyice günlük hayatın içinde belirginleşiyor. Bu dönemde rüyalar daha canlı ve mesaj verici nitelikte olacaktır. Rüyalarımızdaki sembollere dikkat edersek kendi bilinçaltımızla güzel bir temas kurabilir ve günlük hayatın içinde kontrolümüzün dışındaymış gibi gelişen olayları daha iyi anlamlandırabiliriz.

23 Temmuz Saat 5:51’de

Güneş yöneticisi olduğu Aslan burcuna giriyor.

Güneş, Aslan burcunda yönetici durumundadır ve burada bütün gücüyle parlar. Dolayısıyla önümüzdeki bir ay boyunca kendimizi daha coşkulu, enerjik ve güçlü hissedebiliriz. Hayattan daha fazla zevk almak, eğlenmek, gezmek, sevdiklerimizle beraber vakit geçirmek, kendimizi göstermek ve aşık olmak bu dönemin enerjisini vurgulamakta… Bununla birlikte bir ay boyunca,  kendimize daha fazla zaman ayırmak isteyebilir, dış görünüşümüze her zamankinden daha fazla özen gösterebiliriz.

Diğer taraftan yazın kavurucu sıcağının iyice hissedildiği bu dönem gevşemek ve tembellik etmek için de uygun olacaktır. Bir şeylerin peşinden koşmaktansa her şeyin ayağımıza gelmesini bekleyeceğiz. Dolayısıyla bu dönem günlük sıradan işlerle oyalanmaktansa yaratıcı konularla ilgilenmek için daha uygun olacaktır. Özellikle Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olan kişiler 23 Ağustos’a kadar olan dönemde, parladıklarını ve enerjilerinin arttığını hissedebilirler. Aslanlar fiziksel olarak güçleniyor ve yaratıcılıkları artıyor.

28 Temmuz Saat 4:54’de

Venüs Aslan burcuna geçiyor.

Venüs Aslan burcuna geçince, yaratıcı ve eğlenceden zevk alan yönü ortaya çıkar. Yaratıcılığını özellikle kendini gösterebileceği alanlarda kullanmak ister. Canlı, hayat dolu ve cömert bir enerji yayar. Lükse, kaliteye ve gösterişli şeylere düşkünlük verir. Sahip olduğu değerlerle övünür. Bu sebeple bu dönemde biz de daha iyimser ve daha coşkulu olabiliriz. Hayatın daha fazla lüks ve zevkli yönleriyle ilgilenmek isteyebilir, ilişkilerimizde daha canlı ve iyimser olabiliriz.

Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi Aslan burçlarının parlamalarına, daha iyimser ve coşkulu olmalarına yardımcı olacaktır. Aslanlar kendilerini daha fazla gösterebilir, yaratıcılıklarında da olumlu gelişme kaydedebilirler. Bu dönemde ilişkileri olumlu yönde etkilenecektir. Sanatla ilgilenen Aslanların özellikle bu dönemi değerlendirmelerinde fayda var. Aslanların yanı sıra Koç ve Yay burçları da bu dönemden olumlu olarak etkilenecekler. Bu dönem boyu hayatın tadını çıkararak iyimserliklerini de koruyabilecekler. Bu dönem tüm ateş elementi (Koç, Aslan, Yay) burçlarına cazibe, uyum ve pozitif bir bakış açısı verecektir.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP