Spiritüelliğe ilgi duyan birçoğumuz ufukta romantik bir ilişki göründüğü anda burç uyumunu düşünmeye başlarız. Eğer karşımızdaki kişinin burcunu bilecek kadar şanslıysak (!) kendi burcumuzla karşılaştırarak uyumumuzu anlamaya çalışırız. Bu, her ne kadar eğlenceli olsa da, astrologlara göre hem eksik hem de yanlış! Çünkü ilişki uyumu en iyi iç benliğimizi; duygularımızı yöneten Ay burcuna bakarak anlaşılabiliyor. Güneş burcu değil! Siz de olası bir birlikteliğin nasıl ilerleyeceğini merak ediyorsanız Güneş değil, Ay burcu yorumlarını dikkate alın! Ay burcu nedir ve her biri ne anlam taşıyor sizin için araştırdık! Ay burcunuzu bilmiyorsanız, bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz!


Ay burcu nedir?

Ay burcu doğduğumuz anda Ay’ın gökyüzündeki konumunun denk geldiği burcumuzdur. Aynı mantık Güneş burcumuz ve diğer tüm gezegen; Venüs, Mars, Merkür için de işler.

Ay Koç

Mars gezegeni tarafından yönetilen ateş grubu üyesi Koçlar Ay yerleşimlerinde bağımsız, içgüdüleri ile hareket eden, tutkulu, pes etmeyen kötü günlerde de biraz agresif kişiler olabilirler. Aşk hayatlarında risk almayı seven Ay Koçlar hızlı ve şiddetli bir şekilde aşık olabilirler. Harlı alevin çabuk sönmesi gibi aşkları da çok uzun ömürlü olmayabilir. Saman alevlerini söndürmeyecek bir partner bulana dek, kısa süreli birçok romantik ilişki yaşama ihtimalleri oldukça yüksek!

Ay Boğa

Aşkın, güzelliğin, lüksün gezegeni Venüs tarafından yönetilen Boğalar Ay yerleşimlerinde finansal stabilliği, güzelliği, konforu seven, sakin ve duygusal açıdan olgun insanlar yaratırlar. İçine girdikleri ilişkinin sağlam temelleri olduğundan emin olmak isteyen Ay Boğalar için güven ve stabillik en büyük önemi taşır. Sevdikleri kişileri dikkatle seçen, risk almayı sevmeyen Ay Boğalar seçtikleri kişilere karşı oldukça sadık, korumacı ve aşırısında sahiplenici olabilirler.

Ay İkizler

İletişimin gezegeni Merkür tarafından yönetilen İkizler, Ay yerleşimlerinde de duygularını en iyi konuşarak hissedebilirler. Anlattıkça ortaya çıkan hislerini mantıksal bir çerçeveye oturtmaya yatkın olan Ay İkizler yüksek bir duygusal zekaya sahip olabilirler. Uzlaşımcı ve mantıklı yanları romantizme ilişki odaklı yaklaşmalarına neden olurken kararsızlıkları ciddi bir ilişki kurmalarının önüne engel olabilir. İdeal partnerleri çoğu zaman onlarla benzer düşünen, fikirlerini yansıtabilen kişiler olur.

Ay Yengeç

Doğal yöneticisi Ay olan Yengeçler, Ay yerleşimlerinde de sezgileri, hayalleri, duyguları ve anıları hayatını baskın olarak yöneten neredeyse nostaljik kişiler olurlar. Kendilerini rahat hissettikleri her kişi ve olaya bağlanan Ay Yengeçler tam aksine kendilerine iyi gelmeyen durum ve kişilerden kaçarlar. Çok çabuk kendi kabuklarına çekilip, hiç konfor alanlarından ayrılmayabilirler. Aile odaklı, verici ve şefkatli Ay Yengeçler partnerlerinde de aynı ilgi ve sevgiyi görmeyi beklerler.

Ay Aslan

Çevrelerinden ilgi görmekle ve aynı şekilde ilgi göstermekle hiç bir problemleri olmayan Aslan Aylar Güneş tarafından yönetilen büyük kalpli ve kimisi için biraz “abartı” kişilerdir. Büyük bir egoya sahip olan Ay Aslanlar ilginin merkezi olmayı isterken bu arzularına izin veren sevdiklerine de inceliklerini sadakatleri, sevgileri ve vericilikleri ile öderler. Hayatı en az onlar kadar seven ve kutlamak isteyen partnerler ararlar. Aşık oldukları zaman çok derinden hissedebilir ve gerçek romantiklere dönüşebilirler.

Ay Başak

Merkür tarafından yönetilen Başaklar Ay yerleşimlerde de doğal olarak analitik, mantıksal ve pratik kişiler olurlar. Zihinsel uyarılmadan hoşlanan, kendilerini en iyi başkalarına yardım ederken hisseden Ay Başaklar açık fikirli olmalarına rağmen eleştirel olabilirler. Bu tavırları hem kendilerine hem de potansiyel partnerlerine yansıyabilir. Kendilerini ördükleri duvarlar ardında korumaya almaya çalışabilir ve dışarıdan yardım kabul etmekte zorlanabilirler. Fakat ilişki içine girdikleri anda duvarları yıkıp, karşılarındaki kişi için her riski göze almaya hazır olurlar.

Ay Terazi

Venüs tarafından yönetilen Teraziler Ay yerleşimlerinde ilişkilerinde dengeyi, uyumu arayan, sevmeyi ve sevilmeyi seven kişiler olurlar. İlişki içerisinde adeta serpilen Ay Teraziler sevgilerini hediyelerle, jestlerle ve beraber yenilen lezzetli yemekler ile göstermeyi severler. Bu romantik tarafları yeterince beslenmediği zamanlarda ise fazla rasyonel, eleştirel hatta duygusuz bir hale bürünebilirler.

Ay Akrep

Aksiyonun gezegeni Mars ve değişimin sembolü Pluto tarafından yönetilen Akrepler Ay yerleşimlerinde tutkulu, dönüştürücü, derin ve sezgisel bir enerjiye sahiplerdir. İlk etapta ne kadar yoğun ve derin da olsa hislerini çok iyi gizleyebilen Ay Akrepler karşılarındaki kişiye güvenmeye başladıkları anda savunmasızlaşır, o kişiye son raddeye kadar sadık kalırlar. Karşılığında da aynı sadakati görmek isterler.

Ay Yay

Şansın gezegeni Jupiter tarafından yönetilen Yaylar, Ay yerleşimlerinde optimist, şanslı ve macerayı seven kişiler olurlar. İlişkiye başlama konusunda belki de en zorlanan Ay burcu olan Ay Yaylar, değişimden, farklılıktan hoşlandıkları için tek eşliliği boğucu bulabilirler. Kendileri kadar gelişime açık, bağımsız ve açık görüşlü bir partner ile karşılaştıkları zaman ise çok eğlenceli bir sevgili olabilirler.

Ay Oğlak

Disiplini ve sorumluluğu temsil eden Satürn tarafından yönetilen Oğlaklar Ay yerleşimlerinde hayatı ciddiye alan, düşünceli ve özverili kişiler olurlar. İlişkiler de dahil olmak üzere emek verdikleri her alanın sağlam, uzun ömürlü ve verdikleri ilgiye değer olmasını isteyen Ay Oğlaklar en az kendileri kadar güçlü ve çalışkan bir partner ararlar. Partnerlerinden tüm seçimlerine hükmeden o ciddiyetlerini kırmalarını, eğlence, hafiflik kazandırmalarını isterler.

Ay Kova

Satürn ve Uranüs tarafından yönetilen hava elementi üyesi Kovalar, Ay yerleşimlerinde bağımsızlıklarını çok ciddiye alırlar. Araştırmayı, öğrenmeyi, gelişmeyi ve yeni deneyimler yaşamayı seven Ay Kovalar ilişki içine girmekte zorlanabilir, ilişkiye girdikleri zaman da kendilerine ait beliri bir alana sahip olmak isteyebilirler. Ay Kovalar kendilerini açık ilişki gibi yeni ilişki formları içerisinde daha iyi hissedebilirler!

Ay Balık

Düşüncelerin ve sezgilerin gezegeni Neptün tarafından yönetilen Balıklar Ay yerleşimlerinde hayalperest, romantik, sezgisel ve yaratıcı kişiler olurlar. Güvende hissetmek isteyen Ay Balıklar ilişkilerinde de onlara bu hissi yaşatan partnerler ararlar. Empati yetileri gelişmiş olan Ay Balıklar çevrelerinin enerjisini hemen üstlerine alabilir ve sıkça ruhsal değişim yaşayabilirler. İlişkilerinde gerçeklerle, hayallerini birbirlerinden ayırmaya dikkat etmeliler.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP