Astroloji karşımızdaki kişinin karakter özelliklerine, sevdiği veya rahatsız edici bulduklarına hatta romantik ilişkilerde nasıl biri olduğuna ışık tutabilir. İster arkadaşlıklarda isterse de romantik yakınlıklarda astrolojiye başvurmak ikili ilişkilere eğlenceli bir yaklaşım katarken bilgilendirici de olabilir. Eğer nasıl biri olduğunu merak ettiğiniz kişi 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğmuş, bir Başak burcu erkeği ise size yardımcı olabiliriz! Cinsel hayatlarından, başka hangi burçlarla en iyi anlaştıklarına kadar başak burcu erkeği hakkında merak edilen tüm özellikleri yazımızda ele aldık. 


Başak burcu erkeği hakkında merak edilenler

1. Başak burcu erkeği çalışkandır ve kendini yaptığı işe adar.

Oldukça zeki ve çalışkan olan Başak erkeği yeni şeyler öğrenmeye her zaman açtır. Zihninde yeni öğrendiklerini önceden bildikleri ile sürekli olarak bağdaştırmaya, ilişkilendirmeye çalışan Başak erkeği kendisine en az çevresi kadar düzenli, sıralı, kuralcı bir düşünce sistemi oluşturur. Bunun onu “fazla düşünmeden”, dağınık bir zihinden, uç fikirlerden koruyacağına inanır. Düzenli kafa yapısı sayesinde büyük sorumlulukların altına girebilen, başarı ile yükselebilen Başak erkeği işinde, eğitimde başarılıdır. Başkaları için çalışmayı, sorumluluk üstlenmeyi, ona verilen görevleri başarı ile yerine getirmeyi sever. 

2. Başak burcu erkeği detaycı ve özenlidir. 

Mükemmeliyetçi sayılabilen Başak erkeği başka kişileri olduğu kadar kendisini de sürekli olarak eleştirir. Hatta kendisi kendi yaptığı işin en büyük eleştirmenine dönüşür. En ufak bir hatada, unutkanlıkta kendisine fazlasıyla yüklenir. Sonuçlanan bir işte hiçbir hata payı olmaması adına tüm kontrolün kendisinde olmasını ister. Her işinin “mükemmel” olması için ekstra detaycı ve özenlidir. Bu durum kariyerlerinde pozitif sonuçlar getirebilse de rahatlamak adına yapılan hobiler, tatiller, eğlence planları gibi programlarda fazla kontrolcü, plancı olabilirler. Spontane değişimlerden, akışkanlıktan hoşlanmayan Başak erkeği kendini güvende hissedebilmek için atılacak her adımı bilmeye, planlamaya, öncesinde hazırlık yapmaya ihtiyaç duyar. 

3. Başak burcu erkeği gergin olabilir. 

Mükemmeliyetçiliğe kayabilen titizlikleri ve kontrol etme istekleri nedeniyle Başak erkeğini biraz nevrotik ve obsesif olabilir. Bu durum hayatlarında küçük takıntılar olarak kendini gösterebilir. Örneğin çalışma masasının her daim kendi düzenlediği biçimde kalması veya asla yiyemeyeceği bazı yemekler gibi. Başak erkeği bu garip gözükebilecek alışkanlıklarını bile ona has görgüsü, kibarlığı ve tatlılığı ile gerçekleştirir. Böylelikle kimse neye takıntı yaptığını fark etmez bile!

4. Başak burcu erkeği yardımseverdir. 

Hizmet etmeyi seven Başak erkeği sevdiklerine her zaman yardım etmeyi ister. Partnerine sevgisini onun günlük hayatını kolaylaştırarak gösteren Başak erkeği bulaşıkları yıkamaktan, bir iş veya ödevde yardım etmekten, evin eksikliklerini almaya gitmekten hiç çekinmez, hatta severek yapar. Karşılığında ise sadece teşekkür ederimi duymak onun için yeterlidir. Göstere göstere yardım etmeyi değil, perdelerin arkasından işinin, ilişkisinin veya arkadaşlıklarının her daim sorunsuz yürümesini amaçlar. 

Başak burcu erkeğinin cinsel yaşamı

Başak erkeği diğer toprak grubu burçları gibi zevk almaya önem verir. Merkürleri Mars gezegeni tarafından yönetilen Başak burçları ikili iletişimlerinde sözlü konuşmaya önem verir. Bu nedenle cinsel içerikli kirli konuşmalar, flörtöz mesajlaşmalar çok hoşlarına gider. Hatta yatak odasında rol yapmak fantazilerinden biri olabilir. Sevdiği kişinin ihtiyaçlarını kendi isteklerinden daha öne koyabilen Başak erkeği, cinsel hayatında oldukça vericidir. Karşısındaki kişinin cinsellikte neyi sevip neyden hoşlanmadığını anlarsa müthiş bir partner olabilen Başak erkeği partnerinde fiziksel görünümden öte en çok temizliğe ve titizliğe dikkat eder. 

Başak burcu erkeğinin anlaştığı burçlar

Başak erkeği, Boğa kadını

Bir diğer toprak grubu burcu olan Boğa kadınları Başak erkeği ile müthiş bir çift olurlar. Kariyerlerine ve eğitimlerine çok önem veren, çalışkan ve düzenli bu iki burç birbirlerinin önceliklerine saygı gösterirler. 

Başak erkeği, Oğlak kadını

Bir diğer toprak grubu üyesi Oğlak kadınları, Başak erkekleri ile çok iyi anlaşırlar. Her ikisi de hırslı, çalışkan ve iş etiğine önem veren bu burçların birliktelikleri romantik olduğu kadar mantığa da dayanır. 

Başak erkeği, Yengeç kadını 

Planı, programı ve düzeni seven Başak erkeği su grubu üyesi Yengeç burcu kadını ile beraberliğinde her daim arzuladığı o romantizm ve duygusallığı bulabilir.

Başak erkeği, Akrep kadını

Başak erkeği Akrep burcu kadını ile derin ve uzun soluklu bir birliktelik yaşayabilir. Kendi özel alanlarına önem veren, derin konuşmalardan hoşlanan ve zihinsel olarak benzer düşünen bu iki burç romantik duyguların da ötesinde spiritüel bir bağ kurabilir. 

Başak erkeği, Balık kadını

Başak erkeğinin neredeyse tam tersi olan Balık burcu kadını zıt kutuplar birbirlerini çeker lafının hayat bulmuş hali gibidir. Her daim düzenli, sıkı ve gergin olabilen Başak erkeği, Balık burcu kadınının hayalperest ve duygusal hali sakinleştirir ve vizyonunu geliştirir. Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP