Deniz ve havuz sezonu geldi çattı! Kış aylarının soğuk günlerinde evde tembellik yaptığımız, yediklerimize daha az dikkat ettiğimiz günler geride kaldı. Sıra yaz tüm hızıyla gelmişken sahilde kendimizi çok daha rahat ve mutlu hissedebilmek için fit bir görünüme kavuşmakta! Bel yağlarını eriten egzersiz uygulamalarıyla bu görünüme kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Evde uygulayabileceğiniz çok basit 3 egzersiz yöntemiyle siz de fazlalıklarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. İşte o egzersizler!

Bel yağlarını eriten egzersiz uygulamaları

Aşağıdaki egzersiz uygulamalarını sırayla “alternatif ağırlık kaldırma, ağırlıklı squat, dağ tırmanışı” seti olacak şekilde arka arkaya 3 set uygulayabilirsiniz. Alternatif ağırlık kaldırma hareketini bitirdikten sonra bir iki dakika dinlenip ağırlıklı squat hareketine başlayabilir, hemen ardından bir iki dakikalık dinlenme süresinden sonra dağ tırmanışı egzersizini tamamlayabilirsiniz. İlk set bittikten sonra yine birkaç dakika dinlenerek vücudunuz soğumadan sırasıyla ikinci ve üçüncü seti tamamlayabilirsiniz.

Haftada 4 gün uygulayabileceğiniz bu programda isterseniz aralara birer gün koyarak dinlenebilirsiniz.

Olası şiddetli ağrı veya herhangi bir kas probleminde vücudunuzu zorlamayarak ve egzersiz uygulamasını durdurarak bir doktora danışmayı unutmayın.

Elbette bu egzersiz hareketlerinin yanında beslenme düzenini iyileştirmek, bol sebze ve meyve tüketmek, günde 2-2.5 litre su içmek ve işlenmiş gıdalardan uzak durmaya özen göstermek de gerekiyor.

1. Alternatif ağırlık kaldırma

Elinize iki adet dumble alarak ayakta durun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve dizlerinizi biraz bükerek öne doğru eğilin. İki dumble da diz hizanızda olsun. Daha sonra dirsekleriniz dışarıya dik açıyla çıkacak şekilde önce sağ kolu kaldırıp indirin daha sonra sol kola aynı hareketi uygulayın ve bu ikilemeyi 10 kere tekrar edin.

2. Ağırlıklı squat

İki elinizde de ağırlık varken bacaklarınızı omuz hizanızdan biraz daha fazla açarak sandalyeye oturur vaziyette oturup kalkma (squat) hareketini yapmaya başlayın. Oturma kısmında dumble’lar iki bacağınızın arasında konumlanabilir. Bu hareketi 15 kere tekrar edin.

3. Dağ tırmanışı

Ellerinizi omuz hizasında yere koyarak ayak parmak uçlarınız üzerinde yükselin. Bedeniniz yere 90 derecelik açıyla konumlansın. Sırtınız dik pozisyondayken önce sağ dizinizi göğsünüze doğru çekin. Daha sonra sol dizinizi aynı şekilde göğsünüze doğru çekin. Bu hareketi 10 kere tekrarlayın.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP