Kristaller, enerjimizi dengelememiz ve istediğimiz yere kanalize olabilmemiz konusunda bize yardımcı olurlar. Değişen ihtiyaçlarımıza cevap veren kristalleri dönemsel olarak kullanmanın yanı sıra, burç özelliklerimize göre önerilen kristaller arasından bir tercih yapıp, enerjimizi onunla dengelemek de kendimizi iyi hissetmemiz adına etkili bir tercih olabilir.

Burçlar ile kendimizi tanımak

Kendimizi tanımamız konusunda etkili bir araç olan burçlar, ruhumuzun derinliklerine inebilmemiz ve hayat amacımızı fark edebilmemiz konusunda uzun yıllardır yol gösterici olarak kullanılıyor. Karakter özelliklerimizi şekillendiren, davranış şemaları oluşturan ve ruhani evrimimizi anlamlandıran burçlar, dengemizi bulmak konusunda da yol gösterici rol oynuyor.

Burçların bizlere yol göstermek için çizdiği şemaları temel alarak, karakterimize uygun kristalleri seçebiliriz. İşte burçların ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre önerilen kristaller!

Koç

Doğuştan lider olan Koç burçları, daha önce görülmemiş tercihleriyle ve yapısı gereği güçlü olan enerjileriyle öne çıkarlar. Cesaretlerini desteklemek, hırslarını yönlendirmek, özgüvenlerini artırmak ve bireyselliklerini dengelemek konusunda etkili olan kırmızı akik, Koç burçlarının ihtiyaçlarını cevaplayabilir.

Boğa

Güvenilir, sabırlı ve alçakgönüllü olan Boğa, zaman zaman inatçı bir karaktere bürünebilir. Karakterinin bu baskın kısmını dengelemek için sakin ve köklenmeye yardımcı kristallerle çalışmalıdır. Amazonit ve selenit, Boğa burçlarının dengelenmeleri konusunda etkili kristallerdir. Negatif enerjiyi uzaklaştırıp, zihni berraklaştırırlar. Ayrıca olumlu enerjiyi ve zihin yapısını desteklerler.

İkizler

Dışadönük, yetenekli, fevri ve dürtüsel sosyal kelebekler de diyebileceğimiz İkizler burcu, hava elementinin etkilerini dengeleyecek ve kendilerine de zaman ayırmaları gerektiğini hatırlatacak bir kristale ihtiyaç duyar. Ay taşı ve akik, İkizler burcunun ihtiyacı olan enerjileri sağlarlar. Ayrıca bu iki kristal dengelenmeleri, kendileri ile bağ kurmaları ve derinleşmeleri konusunda da destek olurlar.

Yengeç

Verici, duygusal, sadık ve sezgileri kuvvetli bir burç olan Yengeç, zaman zaman kendisine öncelik vermesi ve enerjisini koruması gerektiğini hatırlatacak bir kristale ihtiyaç duyar. Selenit, negatif bağlılıkları engelleyen ve fiziksel sezgileri güçlendiren yapısıyla Yengeç burçlarını dengeler.

Aslan

Karşısındaki insanlara kontrolü dışında fazla enerji veren Aslan burçları, kendi enerjilerini korumaya ihtiyaç duyabilirler. Kaplan gözü gibi yaratıcılığı destekleyen, empatiyi arttıran ve içten gelen yaşam enerjisini destekleyen kristaller Aslan burçlarına ihtiyaç duydukları korumayı ve güçlenmeyi sağlayacaktır.

Başak

Hayatında mükemmeli arayan Başak burçlarının ihtiyacı olan şey, biraz olsun ana dönmek ve sahip olduklarının farkına varmaktır. Yeşim taşı, ruhlarını dengeleyerek ana dönmeleri, Akik ise desteğe ihtiyaç duydukları alanlarda gelişmeleri konusunda destekleyici etkiler yaratır.

Terazi

Dolu ve dengeli yaşam tarzlarıyla bilinen Terazi burçları, bu uyumu destekleyecek enerjilere ihtiyaç duyarlar. İhtiyaçları olan güveni ve rahatlamayı sağlayacak olan turkuaz ve iç sesleriyle bağ kurmalarını sağlayacak olan lapis lazuli hayatlarının her alanına denge ve bilgelik getirir.

Akrep

Hedef odaklı, dinamik, enerji dolu ve kararlı olan Akrep burçlarının ihtiyacı olan şey bu etkili enerjilerini desteklemek ve dengelemektir. Pembe turmalin taşı ile huzur veren, yumuşak ve cömert bir enerji yaratıp, malakit taşı ile yüksek duvarlarından kurtulup, sevgiyi ve bağ kurmayı deneyimleyebilirler.

Yay

Özgür ruhlu Yay burcunun olumlu zihin yapısını destekleyecek, ona eğlence ve umut arayışında kaynaklık edecek bir kristale ihtiyacı vardır. Kristal kuvars berraklığı desteklerken hedefleri konusunda ona yol gösterirken, sitrin taşı da ruhunu aydınlatır!

Oğlak

Korkusuz olan Oğlak burcu, potansiyelini gösterebilmek için kendini güvende hissetmeye ihtiyaç duyar. Katı ve kuralcı davranışları olabilen Oğlak burcunun en çok ihtiyaç duyduğu şey kendini kabul etmek, sevmek ve yargılamamaktır. Pembe kuvars ihtiyacı olan öz sevgiyi sağlarken, lal taşı ise güç, özgüven ve kuvvet verir.

Kova

Kalabalığı takip etmek yerine, kendi kurallarını yazan Kova burçları, açık fikirlilikleri, radikal kararları ve zaman zaman başkaldıran tavırlarıyla öne çıkarlar. İhtiyaçları olan şeyse yüksek benlikleri ile iletişim içinde olmaktır. Lepidolit taşı stres seviyelerini ve duygusal blokajlarını kontrol altında tutarken, turmalin de uyumu destekler ve negatif düşünceleri uzaklaştırır.

Balık

Oldukça hassas olan Balık burçları, hayatlarında uyum ararlar. En çok fayda gördükleri taşlar ise kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan ve enerjilerini yükselten kristallerdir. Kristal kuvars ve krizokol, Balık burçlarının enerjilerini saflaştırmaları, yaratıcılık ve odakalrını arttırmaları, ayrıca kendilerini ifade etmeleri konusunda destek olur.

İlginizi çekebilir: Kristaller ve Çakralar Arasındaki İlişkiLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP