YAZAN: ASLIHAN KESİCİ

Spora başlamak isteyip nereden başlayacağını bilemeyen ve yeni deneyimler peşinde koşanlara işte şehirdeki popüler 5 spor stüdyosu!


Pole İstanbul

Dersler: Pole, hoop, pilates, stretching

Özel ders, grup dersi, 2’li özel ders

Uzaktan ‘Ben yapamam’ hissiyatı uyandırabilir fakat bütün bedenler için pole uygundur. Hiç kullanmadığınız kaslarınızı aktive edebileceğiniz, kuvvet, denge ve esneklik çalışabileceğiniz ve koreografiler çıkartabileceğiniz bir egzersiz. Bedeninin hareket kabiliyetini keşfetmek ve sınırlarını zorlamak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum.


BoulderHane Climbing Gym

Dersler: Tırmanış dersleri

Özel dersler, açık grup dersleri, 2’li özel ders

Tırmanış bir dayanıklılık sporu, beyin jimnastiği, güç ve dengenin bir harmonisi. Tırmanış sırasında farklı rotalar bulmak, bir sürü seçenek arasından en verimlisini bulmak başlı başına bir deneyim. 


Move’Groove

Dersler: Antigravity yoga, Aerial silk, Bar Barre, BodyArt, Geleneksel Karate, Kickboxing, Performans antremanları, Refleksoloji, İtalyanca ve İspanyolca dil atölyeleri, Resim ve heykel sanat atölyeleri, Latin dansı ve Hiphop dersleri, jimnastik dersleri

Özel ders, 2’li özel ders, en fazla 5 kişilik küçük grup dersleri

Burada ister spor, dans, dil ve sanat atölyelerine katılabilir ister bir eğitmenle beraber kişisel egzersiz hedeflerinizi planlayabilirsiniz. Move’Groove’u çocuklar içinde öneriyorum. Buradaki eğitmenler yetişkinlerle çalıştığı kadar çocuklar ile de çalışıyorlar.


Round House Fight& Functional Club

Dersler: Başlangıç ve ileri seviye dövüş sanatları, fonksiyonel antreman(kuvvet, denge, dayanıklılık, çabukluk)

Özel dersler, 2’li özel dersler, en fazla 4 kişilik kapalı ve açık gruplar

Muay Thai branşında ulusal ve uluslararası başarıları olan milli atletler ve koçları tarafından açılan bu merkez şehrin en yeni spor stüdyosunu denemenizi tavsiye ediyorum.


Shape Up Running Academy

Dersler: Megaformer, Yoga, Koşu

Özel dersler, açık ve kapalı grup dersleri, koşu grup dersi

Megaformer ve yoga dersleri ile bilinen Shape Up bir süredir artık Running Academy ile koşu derslerini de bünyesine kattı. Yeni koşu grubu arayanlara öneriyorum.
Aslıhan Kesici

Aslıhan, Enka Lisesi'nde 2 yıllık International Baccalaureate Programı'nı tamamladı. George Washington Üniversitesi’nden mayıs ayında çift ana dal yaparak Siyaset Bilimi ve Psikoloji bölümlerinden mezun oldu. Şu anda klinik psikoloji stajlarına devam ediyor ve Live To Bloom için içerik üretiyor. Özellikle çocuk ve ergen psikolojisi üzerine uzmanlaşmak istiyor....

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP