Amerikan Hastanesi bünyesinde bulunan Code Lotus Mindfulness Merkezi, 19 Eylül Çarşamba günü heyecan verici bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Özel Saint Benoît Fransız Lisesi Silüet Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinlikte, duyguların hastalıklar üzerindeki rolü konusunda uzmanlaşmış dünyaca ünlü yazar, konuşmacı ve medikal doktor Gabor Maté konuşmacı olarak yer alacak.

“İyileştir Kendini” mottosuyla fiziksel sağlık kadar zihinsel ve ruhsal sağlığın önemine de vurgu yapan Code Lotus Mindfulness Merkezi’nin 19 Eylül’de gerçekleşecek olan konferansı, “Vücudunuz Hayır Diyorsa: Zihin/Beden Birliği & Stres-Hastalık Bağlantısı” konusu çerçevesinde gerçekleşecek. İyi olma halini geniş kitlelere yaymayı hedefleyen etkinlik 1 gün sürecek ve hayatında stres faktörü olan herkesin faydalanabileceği önemli öğretilere vurgu yapacak.

Etkinliğin ilk oturumunda hastalıkların başlamasında duyguların rolü ele alınırken, ikinci oturumunda ise stresi uzaklaştırarak sağlığa kavuşma konusu işlenecek. Dr. Maté, etkinlik çerçevesinde kendi deneyimlerine ve geçmiş vakalarına dayanarak, çağımızın yoğun stresiyle mücadele eden herkesin kendini iyileştirebilmesi için gerekli bazı bilgileri paylaşacak.

Dr. Gabor Maté kimdir?

Aktif hekimlikten çok kısa süre önce emekli olmuş olan Dr. Gabor Maté, meslek hayatı boyunca uyuşturucu bağımlılıkları, zihinsel hastalıklar ve HIV virüslü hastalar üzerinde çalışmıştır. Çocukluk travmaları, çocuk gelişimi problemleri, duygusal kayıplar ve bağımlılıklar konusunda yaptığı zihin-beden bütünlüğü çalışmaları ile dünya genelinde üne kavuşan Gabor Maté, çok satan listelerine giren ve 20’den fazla dile çevrilen dört kitap yazmıştır.

 Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP