Yeni yerler görmek, tatlar denemek, heyecan verici deneyimler yaşamak ve bütüncül iyi olma halini desteklemek! Günümüzde sağlık için seyahat etmek en az diğer istekler kadar popüler oldu. Geride bıraktığımız zorlu pandemi senelerinden öğrendiğimiz tek bir şey varsa o da sağlığın birincil önceliğimiz olduğu. Tam da bu nedenle gelecek seyahatinizin odağına kendinizi; bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu koymak ve tatil günlerinizi en iyi versiyonunuza ulaşmak için değerlendirmek istiyorsanız, Dünya’daki en iyi 15 wellness retreat destinasyonunu sizin için derledik, iyi gezmeler!


Richmond Nua Wellness Spa, Türkiye

İstanbul Sapanca Gölü’nün yanı başında, ormanlarla çevrili bir lokasyonda yer alan Richmond Nua Wellness Spa, bütünsel sağlığı desteklemek için tasarlanmış birçok program sunuyor. Avrupa’nın en donanımlı Spa’larından birine ev sahipliği yapan Richmond Nua, uzman terapistler eşliğinde kişiye wellness programları; vücut şekillendirme kürleri, detoks, raw food ve nicesini barındırıyor.

The LifeCo, Türkiye

The LifeCo ülkemizde Bodrum ve Antalya’da bulunuyor. Özellikle detoks programları ile öne çıkan The LifeCo, kişiye özel hazırlanan beslenme modüllerini egzersiz planları ve destekleyici Spa terapileri ile birleştiriyor. Bağışıklığını güçlendirmek, sağlıklı kilo kaybı sağlamak, toksinlerinden arınmak, ruhunu ve zihnini dinlendirmek isteyen herkese doğanın şifalarını sunuyor.

Six Senses, Türkiye

Kaplankaya ve Kocataş olmak üzere ülkemizde iki farklı konum; İstanbul ve Bodrum’da yer alan Six Senses, dünyaca ünlü welness Spa’larını sunuyor. Otelin sürdürülebilir kimliğine uygun şekilde tasarlanmış doğal şifa yöntemleri kişiye özel holistik masajlar, kişiselleştirilmiş cilt bakım rutinlerinde buluşuyor. Uzman ve terapistler eşliğinde yapılan egzersizler ve çeşitli yollar; hidroterapi, watsu, tuz grotto ile uyarılan beden, ruh ve zihin açıklığı da getiriyor.

Willka T’ika Wellness Retreat, Peru 

Antik kent Machu Picchu’ya yakınlığı ve nefes kesici manzaraları ile bilinen Willka T’ika’nın en yenilikçi yaklaşımlarından birisi de 7 Çakra Bahçesi oluyor. Bedendeki 7 çakrayı uyarmak, blokajları açmak ve enerjiyi yükseltmek üzere tasarlanmış rahatlatıcı bahçe, geleneksel And Dağları seremonilerine de ev sahipliği yapıyor. Doğa ve sunduğu şifalar ile temasa geçmek isteyen kişilere Peru’nun yerel halkından oluşan uzman ekip rehberlik ediyor.

Etéreo, Auberge Resorts Collection, Meksika

Meksika’nın Riviera Maya bölgesinde yer alan Etéreo welness retreat’i olmasının da ötesinde kültürel bir merkez olarak öne çıkıyor. İspanyolca “ruhevi” anlamına gelen Etéreo antik Maya öğretilerini günümüze taşıyor. Enerji temizleyici ritüelleri, Maya kristaller, yerel botanik bitkileri misafilerinin titreşimlerini yükseltmek üzere değerlendiren Etéreoi her hafta başka bir şamana ve pratiklerine ev sahipliği yapıyor.

THE WELL, Kosta Rika

Kosta Rika’nın güneyinde, Talamanca dağlarının eteklerinde yer alan THE WELL, yerel botanik bitkilerden yararlandığı Spa’ları ve kil terapileri ile biliniyor. New York’da yer alan ünlü fonksiyonel tıp ve beslenme kliniği The Well’in kürasyonu ile ortaya çıkan otelde yürütülen tüm wellness pratikleri devam ettirilirken dünyaca ünlü doktor, uzman ve şifacılar dönemsel olarak kendi özel programlarını da sunuyor.

Carillon Miami Wellness Resort, Amerika

Miami’de 1958 yılında açılmış tarihi bir otelin içinde yer alan Carillon şu anda günümüzün en güncel wellness cihazlarına ev sahipliği yapıyor. Vibroakustik, elektromanyetik, kriyoterapi, infrared terapileri ve daha nicesi ile kişiye özel holistik programlar sunan Carillon aynı zamanda yüksek performanslı egzersiz rutinleri ve tamamen organik, topraktan tabağa mutfağı ile de biliniyor.

Sensei, Hawaii

Ünlü teknoloji girişimcisi Larry Ellison ve Oracle’ın kurucusu Dr. David Agus tarafından kurulan Sensei en yeni teknolojik gelişmeleri, bilim ve sürdürülebilir uygulamaları bütünsel sağlık ve uzun yaşam için değerlendiriyor. Programları WHOOP 3.0 giyilebilir biyomarker cihazı ile kişiye özelleştirilen Sensei’de en ünlü retreat The Optimal Wellbeing Program oluyor. Beslenme, spor ve mindfulness uzmanları ile dolu kadrosu herkesin en iyi versiyonuna kavuşması için çalışıyor.

Clinique La Prairie, İsviçre

İsviçre’nin Montreux bölgesinde yer alan Clinique La Prairie, aynı isimli dünyaca ünlü yaşlanma karşıtı cilt bakım markasının kökleri 1931’lere dayanan spa-kliniği olarak biliniyor. Önleyici tıbbı ve uzun yaşam çalışmalarını bütünsel sağlık yaklaşımlarının merkezine koyan Clinique La Prairie, 50 kişilik uzman ekibi ile kişiye özel; longevity, güzellik, holistik beslenme ve destekleyici tıp modülleri sunuyor. Kullanılan tüm cihazların en ileri teknoloji olmasına özen gösteriliyor.

SHA Welness, İspanya

İspanya’nın Alicante şehrinde Akdeniz’e karşı bir tepede yer alan SHA, çeşitli sorunlar; uyku, bağımlılık, bilişsel yeti kaybı gibi durumlara özel tasarlanmış wellness programları sunuyor. Bedeni toksinlerden arındırmaya amaçlayan çeşitli beslenme modüllerinin yanı sıra bağışıklık sistemini desteklemek, hastalık atlatmış bedenleri eski sağlıklarına kavuşturmak için özel terapiler de bulunduruyor.

Aro Ha, Yeni Zelanda

Aro Ha’nın tek bir amacı var: zihni ve bedeni yenilemek. Bunun için tüm misafirlerini alkol, kafein, sigara ve şekerden uzak tamamen bitki bazlı, topraktan tabağa bir beslenme modeline sokan Aro Ha ses banyoları, dinamik yoga akışları, egzersiz rutinleri ve terapötik masajlar ile zihni ve ruhu da besliyor.

Stanglwirt Green Spa Resort, Avusturya

Dış görünüşü mistik filmlerden bir kareyi andıran Stanglwirt Green Spa Resort, Avusturya’nın Wilder Kaiser dağlarında dağılmış tavanı cam chaletlerden oluşuyor. Sürdürülebilir kimliği; eko-dizaynı, organik tarım alanları, eko-saunaları ile ünlü Stanglwirt wellness pratiklerinin dışında ata binme, golf, kayak gibi egzersiz türlerini de misafirlerine sunuyor.

Palazzo Fiuggi, İtalya

Destekleyici tıp pratikleri ile adı duyulmuş Palazzo Fiuggi, İtalya’da, Alp dağlarının eteklerinde yer alıyor. Doktor ve uzman terapistlerden oluşan ekibi ile çeşitli medikal tanılara özel holistik programlar seçebilen misafirler geleneksel yöntemler; hamamlar, lenfatik drenaj masajları, aromaterapiyi modern tıp ile birleştiriyor.

Euphoria Retreat, Yunanistan

Yunanistan’ın Mystras köyünde, bir antik Bizans şatosunda yer alan Euphoria, son zamanlarda sunduğu post-pandemi tedavileri ile biliniyor. “Feel Alive Again” isimli programları misafirlerine geçtiğimiz yılların zorlu zamanlarının etkilerini yoga, meditasyon, müzik, nefes ve özel beslenme planları ile silmeyi hedefliyor. Patentli 3GL PLUS terapileri ise metabolizma sağlığını yerine getirmek için kullanılıyor.

Ananda in the Himalayas, Hindistan

Sal ormanlarının içinde, Himalaya dağlarının eteklerinde yer alan Ananda in the Himalayas kendisine “spiritüel geçit” adı veriyor. Özellikle zihin ve ruh sağlığını desteklemek için tasarlanmış programları ile terapötik yanı ağır basan Ananda, yoga, meditasyon, nefes pratikleri, soğuk terapi gibi wellness pratiklerini kişiye özel programlarda sunuyor.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP