Astrolog Meral Erduran, yıldızlara bakarak kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuların burçlarınıza etkilerini yorumluyor. Ekim 2020 astroloji yorumları yayında!

2 Ekim 00:05’de

Ay 9⁰ Koç Burcunda / 9⁰ Terazi Burcunda; Dolunay Fazında.

Geçtiğimiz Yeniay itibariyle gelişen olaylar, Dolunay’la birlikte meyvelerini vermeye başlayacak. Koç/Terazi aksında oluşacak Dolunay; ‘Ben’ ve ‘Sen’ arasındaki denge arayışını gündeme getirecek. Dolayısıyla ilişkiler bize ayna vazifesi görebilir. Yani başkalarına bakarak kendi yansımamızı görebiliriz.

Başkalarıyla uyum içinde yaşarken, kendi kişisel ihtiyaçlarımızı tatmin edebilirsek ve hassas dengeyi kurabilirsek Dolunay’ın geriliminden sıyrılabiliriz. Eğer şimdiye kadar – Terazi enerjisiyle – ilişkilerimizde denge ve uyum uğruna kendimizi ikinci plana attıysak, Koç inisiyatifi ele alıp ortalığı toz duman içinde bırakabilir. Yükselen enerji de öfkelenmemize ve çabuk tepki vermemize sebep olabilir.

İlişkilerimizde kendi prensiplerimizden ödün vermeden uyum sağlamayı, aynı zamanda karşımızdaki kişinin bakış açısını görerek, bizden tamamen farklı olabilecek değerlerini anlamayı sağlayabilir. Böylece kendi bakış açımızı, karşımızdaki kişilerden sevgi ve onay görmek adına bırakmamayı da öğrenebiliriz.

Dolunay derecesinin Kiron’la yaptığı yakın temas, kendimizi ortaya koyma sürecinde bazı çekincelerimiz olabileceğini gösteriyor. Bu etki bir taraftan yaralarımızı çabuk sarmamıza yardım ederken, diğer taraftan fazla aceleci davranıp, başımıza gelen olumsuzluklardan gerekli dersleri almadan yola devam etme isteğini de getirebilir.

Unutmamak gerekir ki, hayatımızda bizi zorlayan konulara bakarken ve iyileşme yolunda adım atarken, pek çok katman olaya dahildir. Bazen bir konuyu iyileştirip, bilincimizi açtığımızda her şey yerli yerine oturmuş gibi gelebilir. Fakat yolda ilerlerken bilinçaltının tortuları açılmaya devam edebilir ve biz de biraz daha derinleşmiş ve genişlemiş hissedebiliriz.

Bu birleşimin yöneticisi olan Mars, Koç burcunda yönetici ve güçlü konumda olsa da 10 Eylül’den beri yaptığı Retro nedeniyle ileri gitmek, dışarı çıkmak ve kendimizi göstermekle ilgili sorunlar yaşıyor olabiliriz. Kademeli açılımları işaret eden Retro endişelerimizi ve güvensizliklerimizi teker teker ortaya çıkartabilir.

Uranüs’ün Dolunay’la yaptığı dolaylı etkileşim, konfor alanımızın dışına çıkmakta zorlanmamıza sebep olacak. İlişki içinde olmak ve sürü psikolojisinde kalmak, bu dönemde bireysellik ve özgürlükten daha kolay gelebilir. Kendimizi ortaya koyarak ihtiyaçlarımızı dile getirmektense grubun içinde denge kurmayı ve sosyal kuralları takip etmeyi tercih edebiliriz. Diğer taraftan, bireysel ihtiyaçlarımızı ifade edememenin sıkıntısını, ilişkiler içindeki sevgi alışverişiyle kompanse etmeye çalışabiliriz.

İlginizi çekebilir: 5 Adımda Dolunay ve Ay Tutulması Ritüeli

2 Ekim saat 23:47’de

Venüs Başak Burcuna giriyor.

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs, Başak Burcunda güçlü bir konuma sahip değildir. Bu sebeple aşkını ve sevgisini göstermekte ya da kalbini açmakta çekingen davranabilir. Detaycı oluşu, ilişkilerde yolunda giden şeylerden çok yürümeyen noktaları öne çıkarabilir. Bu nedenle huzurlu ve dingin olması güçtür. Yaratıcılık isteyen konularda ise, detaylara takılarak süreçleri uzatabilir.

Venüs’ün bu konumu sağlığımızla ve günlük işlerimizle daha detaylı bir şekilde ilgilenmemize neden olabilir. İlişkilerde yürümeyen şartları analiz ederek bir çıkış noktası bulmaya odaklanabiliriz. Ay sonuna kadar devam edecek bu etki, başta Başak Burçları ve yükselen burcu Başak olan kişilerin ilişkilerini gözden geçirmelerine ve ilişkilerindeki pürüzleri gidermelerine yardımcı olabilir.

Başakların yanı sıra, Boğa ve Oğlak burçları da bu dönemde ilişkilerinde yürümeyen konulara odaklanabilir ve düzeltilmesi gereken noktalar üzerine eğilebilirler. Yaratım sürecinde de benzer şekilde, hızla ilerlemek yerine, adım adım ve daha mükemmeliyetçi bir şekilde işe yarar sonuçlar çıkarmak üzerine eğilebilirler.

14 Ekim saat 4:04’de

Merkür 11⁰ Akrep Burcunda ters hareketine başlıyor.

İletişim gezegeni Merkür, 27 Eylül’de Akrep Burcuna girerek günlük iletişimimizde derinleşmemize vesile olmuştu. Merkür, Akrep Burcundayken bilinçaltının gizemleri, bilinç seviyesine daha kolay çıkar ve bu dönemde rüyalarımız daha derin ve anlamlı olabilir. Okült ve mistik konular kafamıza daha çok takılır, olayların derinini ve görünenin ötesini rahatlıkla fark edebiliriz. Yani sezgilerimiz güçlenir.

Merkür’ün burada ters hareketine dönmesi ise, içselleşmeyi adeta çifte vurguluyor. Ay sonuna kadarki dönemde duygusal netlik sağlayabiliriz ve Merkür’ün Akrep Burcuna geçtiği 27 Eylül tarihinden bugüne kadar yaşadığımız süreçleri daha net fark edebiliriz.

Merkür Retroları, gizli saklı olanların açığa çıkmasına yardımcıdır. Akrepteki hareketi bilinçaltının pek çok gizemini çözmemize yardımcı olabilir. Bu sebeple kendi derinliklerine dürüst ve cesur bir şekilde bakmaya gönüllü kişiler kendi içsel yolculuklarında epey mesafe kat edebilir.

16 Ekim saat 22:30’da

23⁰ Terazi Burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor.

Yeniay yeni tohumlar atmakla ilgilidir. Önümüzdeki dönemde mevcut tüm ilişkilerimiz için bir tohum atmış oluyoruz. 22 Eylül’den beri Terazi Burcunda hareket eden Güneş, ilişkileri günlük ajandamızda ilk sıralara taşımıştı.

Şimdi, Yeniay’la birlikte bu konuyla ilgili yeni başlangıçlar yapma zamanı… İlişkilerimizin hayatımızın yapısını ne kadar etkilediğini şimdi daha iyi görebiliriz. Önümüzdeki bir ay boyunca mevcut ilişkilerimizin yapısını fazlaca düşünebilir ve bunlarla ilgili ciddi kararlar almak isteyebiliriz.

23 Ekim saat 1:59’da

Güneş Akrep Burcuna giriyor.

Önümüzdeki ay boyunca hayatın derin anlamını fark etmek önceliğimiz olabilir. Bu süreçte bilinmeyen gizemli konular, okült, ezoterik konular, psikanaliz, tabular ve cinsellik gibi başlıklar ajandamızda ilk sıralara yükselebilir. Bu dönemde aynı zamanda arzular ve tutkular en üst seviyeye tırmanabilir.

Her konuda derinleşmek isterken aşırılıklar da bu dönemde artabilir. Kasım ayının sonuna kadar olan dönemde, irademiz dışında oluşan durumlarla karşılaşabilir ve kadersel olarak tanımlayabileceğimiz bazı durumlar yaşayabiliriz. Akrep, başkalarından etkilenmenin ve başkalarını etkilemenin burcudur. Dolayısıyla önümüzdeki ay boyunca yaptığımız işlerle iz bırakmamız gündeme gelebilir.

Bu dönemde başta Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olan kişiler güçlendiklerini ve hayatlarının kontrolünü tekrar ellerine aldıklarını hissedebilirler. Bu dönemi olumlu kullanırlarsa kendilerini ortaya koyarak başarı elde edebilir ve işlerini kolaylıkla yürütebilirler. Madalyonun diğer tarafındaysa, güç ve iradelerini başkalarına baskı yapmak ve ezici bir güç olarak kullanmak isteyebilirler.

Akreplerin yanı sıra Yengeç ve Balık burçları da bu dönemde güçlenerek rahatladıklarını hissedebilirler. Yengeç ve Balıkların yaşam enerjileri artarken kendilerini gösterebilecekleri ortamlar bulabilirler.

28 Ekim saat 4:33’da

Merkür ters hareketinde Terazi Burcuna giriyor.

İletişim gezegeni Merkür ters hareketinde Terazi Burcuna girince, günlük rutin iletişimimizde uyum, denge ve nezaket ön plana çıkabilir. Günlük iletişimimizde diplomatik bir tavır sergileyebiliriz.

Akrep’in derin ve tutkulu enerjisinden sonra Terazi Burcuna tekrar geçen Merkür, bizi biraz olsun hafifletebilir ve derinlerden çıkardığımız iç görüleri günlük hayatımızda ilişkiler alanında deneyimlememize fırsat verebilir.

28 Ekim saat 4:41’de

Venüs Terazi Burcuna giriyor.

Venüs Terazi Burcundayken yönetici konumundadır; dolayısıyla burada güçlüdür. Böylece Venüs bütün olumlu özelliklerini ortaya koyar. Romantizm, zarafet, aşk ve sosyal ilişkiler Venüs’ün Terazi Burcunda olacağı 21 Kasım tarihine kadar ön planda kalacaktır.

Bu dönem boyunca ikili ilişkilerde uyum sağlamak her zamankinden daha kolay olabilir. Bu dönemde ilişkilerimizi dengeleyebilir, günlük hayatımıza güzellik ve estetiği daha fazla katabiliriz. Bu dönem kültürel ve sanatsal faaliyetler için oldukça elverişlidir. Sosyal duyarlılığımız artarken hayatın güzelliklerini ve rafineliğini daha fazla içimize almak isteyebiliriz.

Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olan kişiler, ilişkilerini dengeleyebilecekleri, hayatlarında uyum ve denge sağlayabilecekleri güzel bir döneme giriyorlar. Terazilerin çekicilikleri artarken, çevrelerinde hayranları da belirebilir.

Buna paralel olarak, İkizler ve Kovalar da cazibelerinin arttığını, ilişkilerinde uyum ve dengenin daha rahat sağlandığını fark edebilirler. İkizler ve Kovalar sosyal olarak da aktifleşebilir. Bire bir sosyal temas içinde olmasalar da sanal ortamdaki aktiviteleri artabilir ve yeni gruplar içine girebilirler.

31 Ekim saat 17:48’de

Ay 8⁰ Boğa Burcunda/Güneş 8⁰ Akrep Burcunda, Dolunay Fazı gerçekleşiyor.

Akrep Burcundayken tamamen başkalarının arzularına ve ihtiyaçlarına odaklanan Ay, Güneş’in karşısında kutuplaşma yaratır. Bu kutuplaşma karşısında Boğa’nın sakinliği ve dengesi sarsılabilir.

Bu döneme kadar ılımlı olmaya çalıştığımız konularda birden bire patlamalar yaşayabiliriz. Kendi ihtiyaçlarımız ve başkalarının – özellikle de partnerimizin – ihtiyaçları arasında bir denge sağlamaya çalışmalıyız.

Akrep/Boğa aksında paylaşım ve sahiplenme arasında gidip gelebiliriz. Burada, derinlik ve hırs, sevgiye dönüşmek isteyebilir. Tutkuyla bağlı olduğumuz konuları sevgi duygusu ile besleyebiliriz. Bu dönemde gizli ve saklanmış konular açığa çıkabilir ve somut hale dönüşebilir.

Tutkuyla istediğimiz şeylere gerçekten ihtiyacımız olup olmadığını da sorgulamalıyız. Gelişimin sağlanması için birtakım şeylerden tamamen vazgeçmeli ve elimizde kalan sağlam parçalarla yolumuza devam etmeliyiz. Böylece kuşkulardan ve huzursuzluktan güvenceye geçebiliriz.

Diğer taraftan Dolunay’ın Uranüs’le tam olarak birleşim açısı yapıyor oluşu huzur ve güvenceyi zorlaştırıyor. Bu noktada huzur ve güveni yeniden sağlamak için neyi nasıl yapmamız gerektiğinin yeni yollarını keşfetmeye çalışmalıyız.

Bu dönem pes etme değil, keşif ve araştırma dönemi olmalı. İlerleyebilmek için bazı şeylerin bitip sonlanması ve bitenin yasının hakkıyla tutulması gerektiğini de unutmamalıyız. Böylece hayatımızda görevini tamamlamış olan durumlara veda ederken, yeni ve taze olarak hayatımıza giren ve bizi dönüştüren durumlara da kucak açmış oluruz.

İlginizi çekebilir: Aura Nedir? Ne Zaman ve Nasıl Temizlenir?Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP