Uzun zamandır birçoğumuz yeni bir yeri keşfetmenin heyecanını veya en sevdiğimiz şehrin huzurunu kalbimizde hissedemedik. Seyahat etmenin bedenimizde, zihnimizde ve ruhumuzda uyandırdığı hislerden uzakta, bazı destekler bizi güzel anılarımıza geri götürebilir. Evinizden çıkmadan seyahat edebilin diye sizlere Paris, Positano ve New York’u getirdik. İyi yolculuklar!


Paris

Her köşesinde hissedilen romantizmin, kültür ve sanat fışkıran sokakların, müzelerin, görkemli sarayların, bol tereyağ ile yapılmış dünyaca ünlü kruvasanların ve lezzetli şarapların hayali ile yaşayanlar için hazırladığımız öneriler, ışıklar şehri Paris’i evinize getirecek.

Tadın

En az kırmızı şarap kadar lezzetli fakat çok daha faydalı olan alkolsüz içecek Kombucha, Paris’in ünlü köpüklü şaraplarının havasını sağlıklı bir şekilde yaşamanızı sağlayacak.

Kombucha 2200 Zerdeçal Chili Karabiber 250 ML

Görün

Paris’in hatta Dünya’nın en ünlü müzesi olan Louvre, Leonardo da Vinci, Delacroix ve Rembrandt’la dolu duvarlarını ücretsiz biçimde tüm sanatseverlere açtı. Sanal olarak hep yakından görmek istediğiniz tüm şaheserleri koltuğunuzdan kalkmadan ziyaret edebilirsiniz.

İzleyin

En az Paris kadar ünlü Fransız aktör ve aktristlerin kendilerini canlandırdığı Call My Agent dizisi çok prestijli bir menajerlik ajansının oyuncuları ile yaşadığı olayları konu alıyor. Her bölüm Paris’in en güzel yerlerinde olabilecek en tipik Fransızlarla gezme şansı tanıyor! 4 sezonu bulunan diziyi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Giyin

Evlerde oturuyor olmamamız güzel kıyafetlerin mod yükselten etkisinden yararlanamayacağımız anlamına gelmiyor. Paris’i evinizden çıkmadan gezeceğiniz gün uzun, uçuş uçuş, romantik bir elbiseyi üzerine geçirin.

Batwing Dress

Positano

İtalya’da sıcak bir günde kendini Akdeniz’in sularına atmak, hemen sonrasında bir gelato yiyip akşam yemeğinde ise lezzetli makarna ve pizzaların tadını çıkarmak, hepimizin özlemle beklediği bir tatil planını. Evden çıkmadan bu sefer rotamızı Amalfi kıyılarının en çarpıcı manzarasına sahip şehri Positano’ya çeviriyoruz.

Giyin

İtalyan ruhunu en iyi yansıtan desen pötikare olsa gerek! Elinizde sorbet‘nizle Positano’nun yamaçlarından güneş batışı izliyormuşsunuz havası yansıtan bir üstü üzerinize geçirin. Altınızda eşofmanınız kalmaya devam edebilir!

Positano Bluz

Koklayın

Denizin sesini, güneşin ısısını evinize getirmek zor olsa da bir yaz akşamının sakinleştirici, taze ve çiçeksi kokusunu oturma odanıza taşımak Midsummer mum ile oldukça kolay!

Yaz Esintisi Çift Fitilli Mum

Tadın

Evinize İtalya’yı getirmek istiyorsanız akşam yemeğinde ne yiyeceğiniz belli, makarna! Kırmızı mercimekten yapılmış tagliatelle Amalfi turunuza sağlıklı bir yön katacak.

Organik Kırmızı Mercimek Tagliatelle

İzleyin

Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır) başarılı İtalyan yönetmen Luca Guadagnino’nun çektiği ve eş yazarlığını yaptığı bir ilk aşk ve büyüme hikayesi. 1983 yılında, küçük bir İtalyan kasabasında, 17. yüzyıldan kalma romantik bir villada geçen hikaye 17 yaşındaki Elio’nun kendini keşfetme yolculuğunu İtalya’nın muazzam arka fonunda anlatıyor. Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Deneyin

Kendi dondurmanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Ev yapımı buzlu italyan dondurması tarifi için buraya tıklayın!


New York

İstanbul’un bile yanında sakin kaldığı, her tür insanın, deneyimin, tadın ve kokunun müthiş bir dengede barındığı New York, pandemi sonucu boşalan sokaklarıyla her yerin tadı insanla çıkar lafını kanıtladı. Yeniden korkusuzca bir araya gelebileceğimiz, kalabalığın tadını çıkaracağımız o günlere dek New York’u evinize getirmek için filmlerden, kitaplardan ve sanal platformlardan faydalanın.

İzleyin

Tam bir New Yorker olan ünlü yazar ve konuşmacı Fran Lebowitz, en yakın arkadaşı başarılı yönetmen Martin Scorsese ile beraber New York’un her sokağını konuşarak, tartışarak, gülerek bir nostalji içinde Pretend It’s a City belgeselinde geziyor. Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Okuyun

Ünlü Amerikalı yazar Paul Auster’ın kaleme aldığı üç farklı hikayenin üçünde de başrolünde New York var. Yazarın kült olarak değerlendirdiği üç kitabının; Cam Kent, Hayaletler, Kilitli Oda bir araya toplayan bu kitap izolasyon günlerinde sizi bambaşka hayatlara, olaylara ve New York’a ışınlayacak.

Gezin

New York’un en ünlü müzelerinden biri olan Modern Sanatlar Müzesi yani MoMA dijital olarak tüm sanatseverler ile buluşuyor. Müzenin sanal koleksiyonunda Van Gogh’u, Picasso’yu, Monet’yi ve ünlü Amerikan ressam Pollock’u bulabilirsiniz.

Tadın

New York başta olmak üzere tüm Amerika ile özleştirilen taze demlenmiş siyah kahvenizi turunuza dahil etmeye ne dersiniz? French Press’iniz ve yoğun filtre kahveniz ile Americano’nuz 5 dakikada hazır olacak.

ACME
Harior Noir French Press 300 mlLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP