YAZAN: ASTRO-KOÇ ECEM KIZILTOPRAK
RESİM: ALEXANDER CALDER QUARTER

Eylül ayından herkese merhaba! Eylül ayı artık sonbahara giriş yaptığımız ve hayatımızın düzenini yeniden ele aldığımız aydır. Bu ayın ilk günlerinde bunu daha iyi hatırlayacağız. 10 Eylül’de Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek ve hepimizin içsel hassasiyetini arttıracak. Dolunaydan hemen sonra Merkür gerileme hareketine başlayacak ve hepimizin hayatında işler biraz yavaşlamaya başlayacak. Ay geneli yeni girişimler için uygun bir dönemde olmayacağız ve geçmiş konuları yeniden ele almamız gerekecek. 23 Eylül itibariyle ise Terazi burçlarının mevsimi başlayacak ve sonbahar ekinoksu gerçekleşecek. Sonbahar ekinoksunun ve bu sonbaharın hepinize güzellikler getirmesini dilerim. İşte eylül 2022 burç yorumlarınız!


Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler iş hayatınız ve günlük işlerinizi toparlama enerjisinde olacaksınız. Bu dönemde sağlığınızda iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de gerçekleşecek olan Balık dolunayı sizleri bilinçaltınızda yer alan konularla yüzleşmeye çağırıyor olacak. İçsel korkularınızın, kaygılarınızın ve endişelerinizin tetiklendiğini hissedebilirsiniz. Ancak bu dolunay aynı zamanda sizlere ruhsal iyileşme de vaat edebileceği için terapi almak, meditasyon yapmak ve kendinizle kalmak özellikle bu dolunay ve civarında sizler için uygun olacak. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür, Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında özellikle ilişkilerden yana dikkat edilmesi gereken bir süreç yaşayacaksınız. Bu dönemde partnerinizle iletişimde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Geçmişte tamamlanmamış ilişkilerinizin bu dönemde daha çok kendini hatırlatması da mümkün olabilir. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz ilişkiler olacak. İlişkilerinizde üstünden geçmeniz gereken konular ay sonu itibariyle kendini daha çok gösterebilir. 

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler daha çok ilişkilerinizle ilgileniyor olacaksınız. Bu dönemde ilişkilerinizde iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay sizlerin yakın çevre ve arkadaşlıklar alanınızla ilgili durumlarınızı işaret ediyor olacak. Bazı barışmalar veya sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Ancak hayal kırıklıkları ve beklentilerinizin karşılanmadığı hissiyle sosyal çevrenize karşı fazla alıngan olmamaya da özellikle dikkat etmelisiniz. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında Merkür sizleri özellikle iş hayatınız, birlikte çalıştığınız kişiler ve günlük rutinleriniz konularında zaman zaman yavaşlatırken, iş ortamınızda bazı yanlış anlaşılmalara açık bir dönemde olacaksınız. Attığınız e-postaları ve telefon trafiğini iyi yönetmeye dikkat etmeniz gerekecek. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz iş ortamınız ve çalışma hayatınız olacak. Bu yeni ayla birlikte çalışma ortamınızda bazı yeni düzenlemeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. 

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler daha çok ev, aile alanlarınızla ilgileniyor olacaksınız. Bu dönemde ev içi harcamalar artabilir ve aile içi ilişkilerde iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay ile kariyer alanınızda beklediğiniz bir durumun çözüme ulaştığını deneyimleyebilirsiniz. Ancak bu dolunay Balık burcunda yaşanacağı için bazı kafa karışıklıkları da yaratabilir. Önünüze gelen durumları iyice değerlendirin ve görev ve sorumluluk alanlarınızda keskin manevralar yerine yumuşak geçişler yapmaya özen gösterin. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında; aşk hayatınız, sosyal çevreniz ve çocuklarınızla ilgili konularda bazı üstünden geçilmesi gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önceden yarım bıraktığınız bir hobinize yeniden başlayabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla yeniden görüşebilirsiniz. Bu dönemde eski aşkların döndüğüne şahit olabilir ya da mevcut ilişkinizde eski konuların gündeme geldiğini fark edebilirsiniz. Çocukları olan İkizler burçları ise çocuklarının bazı konularıyla ilgili yeniden ilgilenmek durumunda kalabilir. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz aşk hayatınız ve sosyal ilişkileriniz olacak. Bu yeni ayla birlikte ilişkilerinizde bazı konuları yeniden ele almak istediğinizi fark edebilir ya da ilişkilerinizde bir hareketlenme deneyimleyebilirsiniz.  

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler daha çok eğitim hayatı ve planlar, projelerle ilgileniyor olacaksınız. Bu dönemde ufak seyahatler de gündeme gelebilir. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunayda eğitim konularıyla ilgili beklediğiniz bir durumun neticeye varması veya hukuksal bir konunun çözüme ulaşmasına şahit olabilirsiniz. Bunun yanında yurt dışı bağlantılı işlerde yer alan ve deniz aşırı işler yapanlar için bazı netleşmeler yaşanabilir. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında; ev ve aile konularında bazı meseleler yeniden gündeme gelebilir. Gayrimenkuller, alım-satım işleriyle ilgili önceden tamamlanmamış konular bu retroda yeniden önünüze gelebilir. Bu dönemde yeni bir alım satım ya da yatırım yapmamaya özen göstermeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca bu dönemde aile içinde iletişimde yanlış anlaşılmalar da yaşanabileceği için, ev içinde birbirinizi iyi dinlemeniz de önemli olacak. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz ev ve aile konuları olacak. Bu yeni ayla birlikte aile içi ilişkilerinizde bazı konuları yeniden ele almak istediğinizi fark edebilir ya da ebeveynlerinizle ilişkilerinize dair gündemler deneyimleyebilirsiniz.  

Aslan ve Yükselen Aslan 

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler daha çok maddi konularınızla ilgileniyor olacaksınız. Bu dönemde kazançlarınızda iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunayında ortaklaşa kazançlarınızla ilgili bir konu gündeme gelebilir. Borç, vergi, ödemeler konularında netleşmeler söz konusu olabilir ve üstünüzden bir maddi yükün kalktığını fark edebilirsiniz. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında; yakın çevrenizle olan iletişimden yana yanlış anlaşılmalara dikkat etmeniz gerekecek. Önceden kalan eğitim işleriniz bu dönemde gündeme gelebilirken, kardeşlerinizle ilgili tamamlanmamış hususlar da bu retro da önünüze çıkabilir. Ayrıca bu dönemde seyahatlerinize de ekstra dikkat edin ve her şeyi iyi organize ettiğinizi birkaç kez kontrol edin. Bir de siz siz olun, bu dönemde ağzınızdan çıkanı iki kere düşünün, Merkür’ün iletişim alanınızda gerilemede olması iletişimde sizleri bu dönemde biraz yorabilir. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile gündeminiz eğitim hayatınız ve projeler olacak. Bu yeni ayla birlikte eğitim konularınızda bazı gelişmeler yaşayabilir ya da elinizde bekleyen bir projenin ele alınması gerekebilir. 

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar; eylül ayının ilk haftaları kendinizi motive hissedeceksiniz. İkili ilişkilerinizde ve kazançlarınızda iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay hem kendinizde uzun zamandır yapmak istediğiniz değişikliklerde hem de ilişki ve ortaklıklarınızla ilgili durumlarda nihayete ulaşmanıza yardımcı olacak. Partnerinizin de hayatında sonuçlanmasını beklediği konular varsa bunlarla ilgili de haberler alabilirsiniz. Ancak Balık burcunda gerçekleşecek bu dolunay biraz hassasiyet hissettirebilir. Karşınızdaki kişiye alınganlık yapmamak ve onu yanlış anlamamak dolunay ve civarında önemli olacak. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle Merkür sizleri bu dönemde; maddi ve finansal konulardan yana bazı yavaşlamalara maruz bırakacak. Maddi konularla ilgili yeni girişimler için uygun bir dönemde olmayacaksınız. Önceden kalan veya tamamlanmamış finansal konuların da yeniden gündeme gelmesi mümkün. Ayrıca önceden beklenen bazı paralar da yine bu dönemde gelebilir. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz finansal konularınız olacak. Bu dönemde kazanç ve harcamalarınıza bakmanız gereken gelişmeler gündeme gelebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi 

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar; eylül ayının ilk günleri enerjinizi ve motivasyonunuzu bulmakta zorluk çekebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunayda çalışma ortamınızda bazı konular gündeme gelebilir ve ofis ortamınızda bazı hassasiyetler yaşanabilir. Çalışma arkadaşlarınızla alınganlıklar yaşamamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca sağlık konularında da bazı gündemleriniz olabilir. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür sizin burcunda gerilemeye başlayacak. Merkür’ün bu geri hareketinde en çok dikkat etmesi gereken burçlardan biri siz olacaksınız. 10 Eylül itibariyle Merkür ay geneli vereceğiniz tüm kararlarda yavaşlatacak. Kendinizi ifade ederken, yazışmalarınızda, sözlü veya yazılı tüm iletişimlerinizde aksaklıklar yaşama ihtimaliniz var. Ancak önceden kaçırdığınızı sandığınız fırsatlar da bu dönemde gelebilir. Yarım kalan işlerinizi tamamlamanız için de uygun bir dönem olacak. Ay sonuna doğru sizin döneminiz ve doğum günü ayınız başlayacak. Kendinizi iletişim anlamında zorlanıyor gibi hissetseniz bile artık canlılığınızı geri kazanıyor olacaksınız. Ay sonuna doğru sizin burcunuzda yaşanacak yeni Ay ile de kendinize dair bir çok kararı ele alabileceksiniz.  

Akrep ve Yükselen Akrep 

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar; eylül ayının ilk haftaları kendinizi daha sosyal hissedeceksiniz. Bu dönemde ilişkilerinizde iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay ile özellikle aşk hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili konuların netleştiğini görebilir ya da affedici olabilirsiniz. Ancak ilişkilerde yüksek beklentilerde olmamaya veya yüksek beklentiler yaratmamaya dikkat etmelisiniz. Çocukları olan Akrep burçlarının hayatında çocuklarıyla ilgili bekledikleri bir durumun neticeye ulaşabilir. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında; Merkür sizleri bolca geçmişe götürecek ve zihninizde anılarınız canlanacak. Bazı geçmiş hesaplaşmalar bu dönemde yeniden belirebilir. Ancak zihinsel karışıklıklara da açık bir dönemde olacaksınız. Bu dönemde hayatınızı biraz yavaşlatın. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile de daha fazla geride durmak istediğinizi ve dinlenmek istediğinizi hatırlayabilirsiniz. Bu yeni ay sizlere yarım bıraktığınız bir ruhsal gelişim serüvenini yeniden hatırlatabilir ya da yeni ayla birlikte manevi ve şifa destekleri almaya niyet edebilirsiniz.   

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar; eylül ayının ilk haftaları kendinizi iş hayatında motive hissedeceksiniz. Bu dönem iş kazanımlarınız da artabilir. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay sizlere ev ve aile konularında beklediğiniz bir gündemle ilgili netleşme sağlayabilir. Ayrıca yaşadığınız yerle ilgili bir değişiklik de gündeme gelebilir. Ancak alacağınız haberlerin ve kararlarınızın doğruluğundan emin olmanızı öneririm. Dolunay’ın Balık burcunda ve Neptün’e yakın duracak olması belirttiğim konularda kafa karışıklığı da yaşamanıza sebep olabilir. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ay genelinde; arkadaşlık ilişkileri ve sosyal çevreniz ile ilgili bazı konuların üstünden yeniden geçmeniz gerekecek. Eski arkadaşlıklarınız ya da eski ortamlarınız yeniden belirebilir. Mevcut arkadaşlıklarınızda bazı yanlış anlaşılmalara da açık bir dönem olacaksınız. Ayrıca eskide kalan aşklar, arkadaşlıklar, ilişkide olduğunuz her türlü kişi bu dönemde kendini hatırlatmaya gelebilir. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz ilişkileriniz olacak. Bu dönemde ilişkilerinize bakmanız gereken gelişmeler gündeme gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler daha çok kişisel gelişiminizle ilgileneceksiniz. Bu dönemde seyahatler gündeme gelebilir ya da yabancı paralardan yana kazanımlarınız olabilir. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay sizlere uzun zamandır beklediğiniz bir haberle ilgili netleşme sağlayabilir. Bu haber sizinle ilgili olabileceği gibi kardeşleriniz veya yakın çevrenizle ilgili de olabilir. Bu dolunay Balık burcunda olacağı için özellikle dolunayın etkili olduğu günlerde yakın çevre, komşular ve akrabalarınızla alınganlıklara dikkat edin. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında; Merkür kariyer hayatınızı biraz yavaşlatacak. Ayrıca sosyal statünüz, dışarıdan görünürlüğünüz ile ilgili konularda bazı aksilikler ya da önceden tamamlanmayan konuların yeniden belirmesi söz konusu olabilir. Yeni bir işe başlamak bu dönemde sizler için çok uygun olmayacak. Ancak, önceden yarım kalan işlerin tamamlanması için uygun bir dönemde olacaksınız. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz iş ve kariyer hayatınız olacak. İş hayatınızda ele almanız gereken hususlar ay sonu itibariyle kendini daha çok gösterebilir. 

Kova ve Yükselen Kova 

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar; eylül ayının ilk haftaları sizler daha çok maddi konularınızla ve ödemelerinizle ilgileniyor olacaksınız. Bu dönemde ailenizin ya da eşinizin kazançlarında iyileşmeler deneyimleyebilirsiniz. 10 Eylül’de Balık burcunda yaşayacağımız dolunay sizleri maddi konularda etkiliyor olacak. Beklediğiniz finansal destekler ya da kaynaklardan yana bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dolunay balık burcunda yaşanacağı ve Neptün ile de temas haline olacağı için her hangi bir konuda netleşmeden ya da bir borç altına girmeden önce şartları iyi değerlendirmenizi öneririm. Lakin, bu dolunayın enerjisinde biraz kafa karışıklığı da mevcut. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle ayın devamında; yabancı kaynaklı işlerinizde, hukuksal konularda, eğitim hayatınızda ve aile büyükleriyle ilgili konularda yavaşlamalar yaşanabilir. Yeni bir işe ya da eğitime başlamak bu dönemde çok uygun olmayacak ancak önceden kalan eğitim işlerinizle bu dönemde ilgilenebilirsiniz. Ayrıca seyahat planlarınızı da bu dönemde gözden geçirmelisiniz. Bu dönemde seyahate çıkmadan her türlü organizasyonu iyi yaptığınızdan emin olun. 

Balık ve Yükselen Balık 

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar; eylül ayının ilk haftaları ikili ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu dönem partnerlerinizle maddi ve manevi kazanımlarınız artabilir. 10 Eylül’de sizin burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunayın sizin burcunuzda yaşanacak olması sebebiyle kendinizle ilgili yapmak istediğiniz bir değişikliği yapabilir ya da hayatınızda önemli bir karar gündeme gelebilir. Ancak burcunuzda gerçekleşen bu dolunay biraz duygusallığınızın da artmasına sebep olabilir. Ayrıca Neptün’ün etkileri sebebiyle hayallere kapılmamaya, olayları daha reel değerlendirmeye özen göstermelisiniz. Dolunaydan hemen sonra ise Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 10 Eylül itibariyle Merkür ortak kaynaklar ve finans alanlarınızda geriliyor olacak. Bu sebeple bu dönemde maddi konularda yeni girişimlerden uzak durmalısınız. Sadece sizlerin değil sizinle iş birliği halinde olan kişilerin veya partnerlerinizin de yeni finansal girişimlere dikkat etmesi bu dönemde önemli olacak. Ay sonuna doğru gerçekleşecek yeni ay ile yine gündeminiz finansal konularınız olacak. Yeni ay ile, ortaklarınız veya partneriniz geçmişte kalan bir finansal meseleyle yeniden ilgilenebilir.Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP