Alıştığımız hayatı kökünden değiştiren ve normal kavramını bizim için yeniden yaratan pandemi hala sürüyor. Eş zamanlı olarak devam eden normalleştirme uygulamalarıyla yavaş yavaş günlük işlerimize dönmeye başlıyor olsak da hiçbir şey bıraktığımız gibi değil. Bu süreçte bedenimize yani merkezimize dönmek ve kendimizi biraz olsun evimizde hissetmek için sizlere kitap önerilerimiz var! İşte kendinizle olan bağınızı güçlendirmeniz ve dengenizi bulmanız için eylül bitmeden okumanız gereken 5 kitap!

Yakın- Ege Soley

İçinizdeki sesi yeniden duymaya hazır mısınız?

Ege Soley yeni kitabında, modern hayatın gürültülü ve koşturmalı temposu nedeniyle uzun süredir ihmal ettiğimiz kendimizi yeniden bulmamızı ve onunla bağ kurmamızı sağlayan bir yolculuğa davet ediyor. Doğru yolu bulmanın anahtarının kendi iç sesimizi takip etmek olduğunu keyifli hikayelerle anlatan Soley, kalabalığın içinde nasıl kendimizi duyabileceğimizi anlatıyor.

Eve, Kendine Geri Dönmek- Osho

Kendinizi hiç tam olarak “olmanız gereken yerde” hissettiniz mi?

Osho’nun bugüne kadar yaptığı konuşmalardan derlenen kitap, rahat ve köklenmiş hissettiğimiz o noktanın evimiz olduğunu söylüyor. Bu noktaya daha sık ulaşabilmek ve daha uzun süreler bu iç huzuru hissedebilmeyi sağlayan farklı meditasyon ve teknikler öneriyor. Aynı zamanda içimizdeki çatışmaları fark etmemizi ve serbest bırakmamızı sağlıyor. Bizi, zihnimizdeki kalıplarımızdan kurtarmayı hedefleyen Osho, farkındalık, gevşeme ve odaklanma vadediyor.

Doğru Nefesle Kaliteli Yaşam- Mehmet Ali Akgün

Hayatınız boyunca farkında bile olmadan aldığınız nefesler ne kadar doğru?

Doğru nefes alıp vermenin sağlığımız için çok önemli olduğunun altını çizen Mehmet Ali Akgün, akışta, kendiliğinden, doğal ve doğru bir nefesin hayatımızı ne ölçülerde düzenleyebileceği konusuna açıklık getiriyor. İlişkilerimizden ruh halimize, beslenme düzenimizden organ sağlığımıza ve enerji seviyemize kadar hemen her konuda etkili bir görev üstlenen nefesimizi bir şifa kaynağı olarak kullanmanın anahtarını sunuyor. Kitap, ruh, zihin ve beden dengesini nefesimizi kullanarak sağlayabileceğimiz teknikleri açıklıyor.

İlginizi çekebilir: Bilinçli Nefes ile Yaşam Enerjisini İyileştirmenin Yolları

Find Your Voice : The Secret to Talking with Confidence in Any Situation – Caroline Goyder

En zorlu konuşmaların altından kalkmaya ve kendiniz için sesinizi çıkartmaya hazır mısınız?

Bir konuşma koçunun perspektifinden, diyalogları nasıl ele almamız gerektiğini ve kendimizi nasıl ifade edeceğimizi öğretiyor. Kitap, dinleyicileri etkilemenin ve kazanmanın püf noktalarını da paylaşıyor. Vücut dilimizi, nefesimizi, tonlamalarımızı ve kelimelerimizi nasıl kullanmamız gerektiğini etkileyici konuşmalarıyla tanınmış kişiliklerin örnekleri üzerinden anlatan kitap; her durumda sakin, anlaşılır ve dinleyiciyi cezbeden konuşmalar yapmanın anahtarını paylaşıyor.

İlginizi çekebilir: Suçluluk Hissetmeden Hayır Diyebilmek Mümkün Mü?

How to Change Your Mind: The New Science of Psychedelics – Michael Pollan

Zihninizin gizemlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Wellness sektöründe adından sıkça bahsettiren ve alternatif bir terapi metodu olan psikedelik terapilerin konu edildiği bu kitapta şamanlardan, zehirli mantarlara ve beynin kimyasına kadar pek çok farklı perspektiften ele alınıyor. Kitap boyunca bilinç seviyesinin nasıl arttırılabileceğinin ve bunun ne anlama geldiğinin de açıklandığı çeşitli bölümlere yer veriliyor. Psikedelik kimyasalların tarihinden, bilimsel verilere kadar pek çok bilginin de bulunduğu bu sürükleyici kitap okurlarına renkli ve gizemli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

İlginizi çekebilir: Psikedelik Wellness: Tabular Yıkılıyor

Lıve To Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP