23 Haziran’da sona eren kötü şöhretli Merkür retrosu birçoğumuzun hayatında teknolojik sorunlara, iletişimsizliklere ve kararsızlıklara yol açtı. Gökyüzünün en kaotik enerjisinin sona ermesi, zihinlerimizi sakinleştirirken astroloji gündemi yeni bir retro için hazırlıklarını yapıyor. 25 Haziran günü başlayan ve etkisi 1 Aralık’a kadar hissedilecek olan Neptün retrosu, Merkür gerilemesi kadar görünür olmasa da, bilinçaltımızı yoğun bir şekilde etkileyecek. Hayalperest Balık burcunda gerçekleşecek olan Neptün retrosundan burcunuz nasıl etkilenecek merak ediyorsanız, okumaya devam edin!


Neptün retrosunun genel teması

Gezegenlerin bir burçta gerileme yapması o burcun karakteristik özelliklerinin yoğunlaşmasına neden olur. Neptün retrosu da Balık burcunda bu etkiyi gösterecek. Dünya’ya en uzak gezegen olduğu için yaptığı düz hareketleri üzerimizde direkt olarak hissedilmeyen Neptün’ün gerileme hareketi bilinçaltımızı ve gerçeklik algımızı etkileyecek.

Hayallerin, yanılsamaların ve fantazilerin gezegeni olan Neptün’ün aynı şekilde hayalperestlik, duygusal derinlik ve hassasiyet ile öne çıkan Balık burcunda gerileyecek olması; duyguların yoğunlaşmasına, düşüncelerin bulanıklaşmasına, hayal dünyasının güçlenmesine fakat gerçeklerin de gün yüzüne çıkmasına neden olacak. Hayatımızda hangi yanılsamalara, yanlış hayallere, potansiyellere tutunuyorsak her birini çatırdatacak olan Neptün retrosu aynı zamanda hayal gücünü de beslediği için fantazilerle gerçeklerin birbirine karışmasına yol açacak.

Neptün retrosunu her burcu nasıl etkileyecek?

Her burcu farklı seviyelerde ve biçimlerde etkiyecek olan Neptün retrosunun etkileri en çok doğum haritasında Balık, İkizler, Yay, Oğlak ve Başak burcu yerleşmeleri olanlar üzerinde hissedilecek.

Koç burcu

İlerlemek için risk almaya her daim hazır olmanıza rağmen bu dönemde yavaşlamayı, harekete geçmeden önce tüm bilgileri toplamayı ve tedbirli olmayı deneyebilirsiniz. Alışkın olmadığınız bir durumda, ne kadar çekici gelirse gelsin, tüm gerçeklere eriştiğiniz zaman ilerlemelisiniz. Bunun için mindfulness pratiklerine başvurabilirsiniz.

Boğa burcu

Arkadaş çevrenizin genişleyeceği bu dönemde ikili ilişkilerinizdeki kırmızı bayraklara dikkat etmeyi ve gardınızı hemen düşürmemeye dikkat etmelisiniz. Kendinizi dedikodu, yalan ve gizli ilişkilerden uzak tutarak yanlış kişilerle yakınlaşmayı önleyebilirsiniz.

İkizler burcu

İletişimi en kuvvetli burçlardan biri olmanıza rağmen Neptün retrosu boyunca sosyal enerjinizin düştüğünü, bitkinleştiğinizi hissedebilirsiniz. Konuşkanlığını ve flörtözlüğünüzü yaşamaya devam ederken kendinizle baş başa kalacağınız zamanlar yaratarak, sosyal bataryanızın tekrardan şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Yengeç burcu

Su grubunun karakteristik özelliklerini yoğunlaştıracak olan bu dönemde başkalarının sizin hakkınızda neler düşündüğünü gereğinden fazla önemsemeye başlayabilirsiniz. Fazla düşünme hatta paranoyaya kaçabilecek olan bu endişelerinizin tamamen sizin zihninizde yaşandığını ve gerçeklikten uzak olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Mindfulness pratikleri ile zihninize anda kalmayı ve gerçeklere odaklanmayı öğretebilirsiniz.

Aslan burcu

Eskiden hoşunuza giden deneyimlerin, tatların hatta kişilerin sizi eskisi kadar tatmin etmediğini fark edebilirsiniz. Sıkıcılığa gömülmek ve hayattan değişmesini beklemek yerine ilk adımı siz atabilir, eğlencenizi siz yaratabilirsiniz. Başkalarına yardım etmek, sevdiğiniz insanları mutlu etmek bir başlangıç olabilir.

Başak burcu

Mükemmeliyete ve detaylara verdiği önem yüzünden fazla düşünme sendromuna ve endişeye yatkın olmanız, gerçeklerin ve geçmiş hataların gün yüzüne çıkabileceği bu dönemde strese girmenize neden olabilir. Hayatınıza yeniden keyif katmak, yavaşlamak ve zihninizi meditasyon ile sakinleştirmek yardımcı olabilir.

Terazi burcu

Günlük rutine devam etmenin zorlaşabileceği bu dönemde gereğinden fazla ara vermemeye, sorumluluklarınızdan kaytarmamaya ekstra özen göstermelisiniz. Günlük pratiklerinizi korumanız her an yitecek gibi olan dengenizi korumanıza yardımcı olabilir.

Akrep burcu

Su grubuna ait burçların duyguları ile temasta olmaya alışkın olması, hislerin yoğunlaştığı bu dönemin sizin için sorunsuz hatta keyifli geçmesine sebep olabilir. Sezgilerinizin kuvvetleneceği bu dönemde çok fazla zihninizde kalıp, gerçekliklerden uzaklaşmamaya özen göstermelisiniz.

Yay burcu

Neptün retrosundan en çok etkilenen burçlardan biri olarak bu dönemde hem çok iyi hem de kötü deneyimler yaşamaya hazırlıklı olmalısınız. Kendinize dürüst kalarak, sınırlarınıza ve çevrenizin sınırlarına saygı göstererek ve her daim maceracı ruhunuzu koruyarak bu dönemi zararsız atlatabilirsiniz.

Oğlak burcu

Mantığınıza ve somut bilgilere güvenerek ilerlemeyi sevdiğiniz için gerçekliğin fantezi ile karıştığı Neptün retrosu döneminde karar vermede veya iletişim kurmada zorlanabilirsiniz. Hayatı biraz akışına bırakmayı, derin bir nefes alıp tasasız ruh halinin tadını çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Kova burcu

Hava grubunun en kutunun dışında düşünebilen, yaratıcı burçlarından biri olmanız sayesinde Neptün retrosunun zenginleştirdiği fantezi dünyanıza kapılabilirsiniz. Bu dönemde mümkün olduğunca anda kalmaya ve uçarı davranışlar sergilememeye dikkat etmelisiniz. Duygularınızla değil, mantığınızla karar vermeye çalışmalısınız.

Balık burcu

Neptün gerilemesinin kendi burcunuzda gerçekleşecek olması etkilerini daha kişisel bir seviyede hissetmenize yol açabilir. Hayallerinize, düşüncelerinize, hislerinize çekileceğiniz bu dönemde normale oranla daha içe dönük olabilirsiniz. Kendinize bu kişisel alanı tanımalı ve size yardımcı olmayan ilişki, kişi ve deneyimlerden uzaklaşmalısınız.

Neptün retrosunu iyi geçirmek için hepimiz neler yapabiliriz?

  • Sağlıklı sınırlar çizerek,
  • Kendinimize ve çevremize karşı dürüst kalarak,
  • Potansiyellere, hayallere değil gerçeklere odaklanarak,
  • Sorumluluk bilincimizi koruyarak,
  • Yanlışlarımızı benimseyip, daha iyisini yapacağımıza inanarak,
  • Ayaklarımızı yere basarak,
  • İhtiyaçlarımızı dinleyerek,
  • Gerekirse psikoterapi desteği alarak,

Neptün’ün geriye hareketini zarar görmeden geçirebiliriz. Eğer yukarıdaki pratikleri hayatımıza dahil etmemiş veya kaytarmışsak, Neptün retrosu bu eksiklikleri su yüzüne çıkarabilir. Bir anda tüm acı gerçeklerle yüz yüze geleceğimiz bu dönemde istesek de istemesek de hayatın gerçekleri ile yüzleşebiliriz.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP