Hızla gelişmekte olan teknolojik uygulamalardan, güzellik endüstrisi de payını aldı. İlerleyen teknoloji sayesinde cilt bakımı uygulamalarımız daha verimli hale gelerek bir üst versiyona ulaştı.

Cihazların küçülerek taşınabilir hale gelmesi, kozmetik ürünlerinin işlevinin arttırılması, özellikle aktif çalışan ve kısıtlı zamanı olan kozmopolit şehir insanının kurtarıcısı oldu. Teknolojinin güzellik endüstrisine sağladığı faydaları göz önünde bulundurarak, daha az efor ve maliyetle, cilt güzelliğini ve sağlığını arttıran son dönemin en popüler uygulamaları ve cihazını araştırdım. Güzellik rutininize seviyeye atlatacak gelişmelere kulak verin!

Bio-rejeneratif cilt bakım ürünleri

Rejeneratif kelimesi, tıp dilinde zarar görmüş, yaşlanmış dokuların onarılması ve tedavi edilmesine verilen isimdir. Bio-rejeneratif ürünler ise hali hazırda iyileştirici kabiliyeti yüksek olan içeriklerin güçlendirilmesi ile daha etkili olmasını sağlar. Epidermisin altına inebilen, kısa sürede hızlı yanıtlar veren, yapılandırıcı ve tedavi edici özelliği olan yüksek cilt bakım ürünleridir.

Özellikle cilt yağlarında, bio-rejeneratif güçlendirme ile sık karşılaşıyoruz. İnce yapıları ve cilt altına nüfus etme hızları nedeniyle en uygun ürün cilt yağlarıdır. Cilt problem ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek kendinize uygun bio-rejeneratif ürünü seçebilir ve bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Yüz temizleme ve sıkılaştırıcı masaj cihazı

Yeni nesil cilt bakımının en pratik ve kullanışlı cihazlarından biri FOREO LUNA 3. Daha önce FOREO kullananlar, onun cildi ne kadar iyi temizlediğine, ölü deriyi cilt tabakasından anında arındırıp canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırdığına benimle hem fikirdir. Yeni çıkan LUNA 3 ise cilt bakım rutinini teknolojik gelişmelerle birleştirerek üst düzey bir cilt bakım uygulaması imkanı sunuyor.

Akıllı telefonunuzu yükleyeceğiniz ‘FOREO for You’ uygulaması ile sistemi başlatıyorsunuz. Ürünün kilidini açıp aktive ettikten sonra da rahatça kullanmaya başlayabiliyorsunuz. T-Sonik titreşimler ve LUNA 3’ün silikon başlığı ile cildinizi derinlemesine temizleyerek daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Temizleme işleminin ardından ise yüz yağını veya serumunu kuru cildinize yayıp FOREO for Youuygulaması üzerinden masaj modunu seçebiliyorsunuz. Cihazda 4 farklı masaj seçeneği olup ihtiyacınız olan birini istediğiniz her an uygulayabilirsiniz. Ardından LUNA 3’ün, masaj başlığı ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Düzenli olarak cilde masaj yapmanın faydası ise cildi sıkılaşmayı ve gözeneklerin küçülmesini sağlıyor. Aynı zamanda kolajen üretimini ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu da kalıcı bir güzellik sağlıyor.

LUNA 3 şu an yalnızca Trendyol’da satılıyor: Bu linkten ulaşabilirsiniz.

Led terapi

Sağlık ve güzellik alanlarındaki bir diğer gelişme ise led terapiler. Probleme göre farklı renklerde ve dalga boyunda ışıkların, cilt yüzeyine uygulanması ile dermis tabakası harekete geçiyor. Böylece enerji üretmeye ve yenilenmeye başlıyor. Bu sayede cerrahi bir işleme gerek duymadan akne ve sivilceler, cilt lekeleri, ince kırışıklıklar, nemsizlik, cilt yaşlanması önlenebiliyor.

Led terapiyi evde uygulayabileceğiniz gibi, kliniklerde de uzman kontrolünde yaptırabilirsiniz. Terapide önemli olan süre ve dalga boyu olduğu için, kullanacağınız cihazın kalitesine ve uygulamanın yöntemine dikkat etmenizi öneririm.Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP