Herkese merhaba,

Hayat, deneyimlediğimiz olaylar ve bunlar karşısında verdiğimiz tepkilerden oluşur. Gökyüzünde beliren sert etkilere zengin bir farkındalıkla tepki verebilmenizi dileyerek haftanın genel görünümünü açıklamaya geçiyorum.

Bu hafta Merkür’ün Retro (gerileme) hareketi başlayacak.

Peki Merkür nerelerde karşımıza çıkar?Konuşurken, yazışırken, iletişime girerken, araştırırken, zihninizi kullanırken, okurken ve öğrenirken Merkür enerjileri bizi etkiler. Ayrıca ticaret, pazarlama ve halkla ilişkiler konularında Merkür gündemdedir. Kardeşlerimiz de Merkür’le ilişkilidir. Minik elektronik aletlerimiz de. Hatta hareket halindeki çoğu cisim de hep Merkür’ün sembolizmindedir. O halde yukarıda bahsettiğimiz alanlarda bazı tamamlanmamış olaylar Retro ile yeniden gündeme gelebilecek ve bu alanlarda girişimler yapmak çok da kolay olmayacak.

Haftanın devamında Güneş oldukça etkili temaslar yapacak. Önce Mars ile karşı karşıya gelecek olan Güneş, daha sonra Plüton ve Satürn ile de gerilim yaşayacak. Retro Mars’ın ılımlı olmayan etkilerine, Güneş’in zorlayıcı temasları da eklenince eril enerjideki dengesizlik tırmanacak.

Hafta geneline yöneticiler, patronlar, üstler, otoriteler ve tüm eril figürler damga vuracak. Akabinde bu haftayı bir yeniay enerjisi saracak.

Terazi burcunda karşılayacağımız yeniay ikili ilişkilerde huzur ve denge arayışımızı ortaya çıkaracak. Hayatımızı çevreleyen tüm ortaklıklar ve ilişkilerimiz bu yeniayla beraber gündemimize gelecek. Fakat Satürn ve Pluto’nun yeniayı kareleyecek olması uyum ve denge isteyen yanımızı okşarken, bunun için çaba sarf etmemiz gerektiğini ve bunun bazı katı prensiplere bağlı olduğunu da bizlere hatırlatacak. Bir yanımız “bitsin bu savaş” diyecek, diğer yanımız hala tetikte hissedecek.

Hafta sonu ise Venüs ile Neptün’ün karşı karşıya gelmesi bu defa bir de ikili ilişkiler ve parayla ilgili konularda yanılgılara “dikkat” çekecek.

Hafta genelinde Retro Merkür ve Mars’ın etkisiyle geçmişte kapanmayan defterler su yüzüne çıkabilirken, Neptün-Venüs karşıtlığı ile “geçmiş” geçmemişse aklımız biraz karışabilecek.  

Yeniay yeni başlangıçlar demek olsa da Retro Mars ve Retro Merkür, yeniye gidilen yollarda eskileri temizlemek gerektiğine vurgu yapacak.

Yeniaydan ve gökyüzündeki tüm etkilerden en yüksek düzeyde şifa ve iyilik almanızı dilerim. Mutlu haftalar. 

Koç burcu

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Merkür geri harekete başlayacak ve sizleri bu dönemde parasal alanlarınızda yeni girişimler yapmamanız konusunda uyarıyor olacak. Sadece sizlerin değil, sizinle iş birliği halinde olan kişilerin veya partnerlerinizin de yeni finansal girişimlere dikkat etmesi gerekecek.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş; sizleri ikili ilişkileriniz alanında sabır göstermeye davet edecek. Mars’ın Retro hareketi esnasında ikili ilişkilerinde çokça sınav veren Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanların bir süre daha ani hareket etmemeye ve köprüleri yıkmamaya özen göstermesi gerekecek.

Ancak Terazi burcundaki yeniay, ikili ilişkilerinizde geçtiğiniz sınavlarda bazı destekler de sunuyor olacak. Ahenk ve uyumun önemini hatırlayacağınız bir yeniay sizleri bekliyor olacak. Ancak Mars ve Merkür’ün geri hareket halinde olması sebebiyle bu yeniayda yeni girişimler çok da faydalı olmayacak.

Boğa burcu

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Bu hareket ikili ilişkiler ve partnerleriniz alanında etkili olacak. Merkür Akrep burcunda geri hareket edeceği için partnerinizle iletişimde yanlış anlaşılmalara dikkat etmeniz gerekecek. Bu süreçte kuşkucu bir halde olmamanız da önemli.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapacak olan Güneş, sizleri iş hayatınızda bazı alanlarda engellenmeler ve gerginliklere karşı temkinli olmaya davet edecek. Bazı durumlar zaman zaman sizlerin kontrolü dışında gerçekleşiyormuş gibi de hissettirebilecek.  

Ancak Terazi burcundaki yeniay, iş hayatınızda bazı konularda destek de sağlıyor olacak. İş hayatınızda ılımlı ve dengeli olmayı başarabildiğiniz takdirde uzun zamandır beklediğiniz bazı fırsatlar gündeme gelebilecek. Ancak Mars ve Merkür’ün geri hareket halinde olması sebebiyle bu yeniayda yeni girişimler yapmak yerine sunulacak fırsatların değerlendirilmek için yavaş adımlar atmak daha akıllıca olacak gibi görünüyor. Yeni girişimler için sadece ön hazırlık aşamasında kalmak ya da önceden elinizde bekleyen işleri tamamlamak Retro’lardan maksimum fayda görmenizi sağlayacak.

İkizler burcu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Bu Retro kendini; iş hayatınız, birlikte çalıştığınız kişiler ve günlük rutinleriniz konusunda zaman zaman yavaşlamalar şeklinde gösterecek. Ayrıca sizleri bu alanlarda yeni girişimler yapmamak konusunda uyaracak. İş ortamınızda yanlış anlaşılmalara açık bir dönem olacağından, attığınız e-postalara ve telefon trafiğini iyi yönetmeye dikkat etmeniz gerekecek.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, sizleri sosyal ortamınız ve arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili durumlarda öfke kontrolü gerektiren anlara ve çeşitli engellenmelere maruz bırakabilecek. Sosyal hayatınızda ya da aşk hayatınızda pasif-agresif hisler ve dönüşüm vurgusu bu hafta genelinde de etkilerini sürdürecek.

Ancak haftaya etkili olan Terazi burcundaki yeniay aynı zamanda aşk, keyif aldığınız sosyal alanlarınız ve çocuklarınızla ilgili konularda destekler sunacak. Yeni bir aşk ya da hobinin bu dönemde hayatınıza girmesi mümkün olabilir. Aynı zamanda Merkür ve Mars Retro’ları bu konularla ilgili eski bir kişi ya da olayı da sizlere yeniden sunabilir. Ancak karşınıza ne çıkarsa çıksın, gökyüzündeki Retro etkiler sebebiyle, yeni başlangıçlara karşı temkinli yaklaşılması gerektiği aklınızın bir köşesinde duruyor olsun.

Yengeç burcu

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Merkür sizleri bu dönemde; aşk hayatınız, sosyal çevreniz ve çocuklarınızla ilgili konuların üstünden geçilmesi gerektiğini hatırlatacak. Eski aşkların döndüğüne şahit olabilir ya da mevcut ilişkinizde eski konuların gündeme geldiğini deneyimleyebilirsiniz. Çocukları olan Yengeç burçları ve yükselen Yengeçlerin ise çocuklarının tamamlanmamış konularıyla ilgili yeniden uğraşması gerekecek.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, sizleri aile hayatınızda ve iş ortamınızda özellikle sizden büyük ya da kıdemli kişilerle karşı karşıya getirebilecek. Ani kararlar vermeden durumları yönetebilmek bu hafta da önemini sürdürecek.

Ancak haftaya etkili olan Terazi burcundaki Yeni ay aynı zamanda aile ve ev konularınızdan yana sizlere bazı destekler de sunuyor olacak. Aile hayatınızda dengeleri sağlayabilmek için vakit yaratmak bu yeniayın vurgularından bir tanesi olacak. Taşınmayı düşünen Yengeç burçları için de bu yeniay uygun olabilir. Ancak Merkür’ün Retro’da olacağını ve taşınma gibi imza gerektiren işleri detaylı düşünmek gerektiğini de unutmamak gerekecek. Ayrıca Mars’ın da hala Retro hareketinde olası sebebiyle fırsatları değerlendirmek için biraz yavaşlamak doğru olacaktır.

Aslan burcu

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak ve aile konusundaki nazı durumları yavaşlatacak. Gayrimenkuller ve alım-satım işleriyle ilgili önceden tamamlanmamış konular da bu Retro’da yeniden gün yüzüne gelebilecek. Ailenizle iletişimde yanlış anlaşılmalar yaşamamaya özen göstermeniz önemli olacak.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, sizleri yakın çevreniz ve iş ortamınızla ilgili biraz gergin hissettirecek. Dönem dönem iletişimde seslerin yükselmesi söz konusu olabilecek veya iş ortamınızda birlikte çalıştığınız kişilerin gerginlikleri sizlere yansıyabilecek.

Ancak Terazi burcundaki yeniay; yakın çevreniz, kardeşleriniz ve eğitim hayatınızla ilgili destekler sunacak. Bazı ufak seyahatler gündeme gelebilecek fakat Merkür’ün Retro olması sebebiyle ufak aksaklıklara dikkat etmek de önemli olacak. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler de gündemde olacak. Ancak gökyüzünde Retro gezegen etkileri sebebiyle yeni başlangıçlara karşı temkinli olmak gerektiği aklınızda olsun!

Başak burçları

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Yönetici gezegeniniz olarak Merkür, sizleri yakın çevrenizle olan iletişiminizde meydana gelebilecek yanlış anlaşılmalara karşı uyarıyor olacak. Yarım kalan eğitim işleriniz bu dönemde gündeme gelebilir. Ayrıca kardeşlerinizle aranızdaki tamamlanmamış hususlar da bu Retro sürecinde karşınıza çıkabilir.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, sizleri zaman zaman maddi alanlarda, zaman zaman da partnerinizle olan konularda zorlayacak. Hafta genelinde Güneş’in bu sert etkileriyle finansal alanda zorluklar ve yetersizlikler hissedebileceksiniz.

Ancak Terazi burcundaki yeniay, aynı zamanda bazı maddi konularda da açılmalar sunuyor olacak. Retro Merkür’ün de etkisiyle yeni bir iş girişimi yapmak sizi zorlayabilecekken, yeniayla beraber beklenen bir finansal desteğin gelmesi söz konusu olabilecek. Ticari ve finansal her türlü fırsatı değerlendirirken Merkür ve Mars’ın Retro’da olduğunu hatırlamanız büyük önem taşıyacak. 

Terazi burcu

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak ve siz maddi ve finansal konulardan yana bazı yavaşlamalara maruz kaldığınızı hissedebileceksiniz. Maddi girişimler için uygun bir dönem olmayacağı gibi, önceden kalan veya tamamlanmamış finansal konuların da yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilecek. Ayrıca önceden beklenen bazı ödemelerin de bu dönemde gelmesi mümkün olabilecek.  

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, uzun zamandır zorlu etkiler altında olan sizleri bir süre daha yorabilecek. Bir süredir sizin burcunuzda ilerleyen Güneş’in keyfini süremeyişiniz maalesef bir süre daha devam edecek. Aile hayatınız ya da partnerinizle olan ilişkiniz hafta genelinde yeniden ön planda olacak.

Ancak haftaya sizin burcunuza yaşanacak yeniay damgasını vuracak.

Terazi burcundaki yeniay, sizlere kendinizle ilgili yeni başlangıçlar ya da farkındalıklar açısından yardımcı olacak. Kendinizle daha çok ilgilenecek ve hayatınıza dair önemli kararlar verebileceksiniz. Fakat gökyüzünde Merkür ve Mars’ın Retro halde olması vereceğiniz her yeni kararda birçok kez düşünmeniz gerektiğinin de altını çizecek. Bu yeni ayla kendinize yatırım yapmanız iyi bir fikir olacak fakat Retro gezegenlerin etkisiyle çok keskin kararlar almamanız da akıllıca olacak.

Akrep burcu

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bir süredir Merkür sizin burcunuzda hareket halindeydi. Bu hafta ise Merkür, yine sizin burcunuzda, geri harekete başlayacak. Merkür’ün bu geri hareketinde en çok dikkat etmesi gereken burçlardan biri siz olacaksınız. Merkür sizleri bu dönemde vereceğiniz tüm kararlarda yavaşlatacak. Kendinizi ifade ederken, yazışmalarınızda, sözlü veya yazılı tüm iletişimlerinizde aksaklıklar yaşama ihtimalleriniz olacak. Ancak önceden kaçırdığınızı sandığınız fırsatlar da bu dönemde yeniden belirebilecek. Yarım kalan işlerinizi tamamlamanız için de son derece uygun bir dönem olacak.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, sebebiyle kendinizi kontrolünüz dışında gelişen huzursuzlukların içinde bulmanıza yol açabilecek. Bazen yakın çevrenizle bazen de iş ortamınız ve günlük işlerinizi paylaştığınız kişilerle inişli çıkışlı bir iletişim hafta genelinde sizi zorlayacak. Sizden büyük kişilerin ya da erkek figürlerin işleriyle ilgilenmeniz ve bu kişilerin baskıcı tutumlarına maruz kalmanız da bu hafta olasılıklar dahilinde olacak.

Ancak haftaya etkili olan Terazi burcundaki yeniay aynı zamanda sizlere derin farkındalıklar sunacak. Hem Retro Merkür hem de yeniayla birlikte bir sır ya da geçmişten kalan bir haber bu hafta gündeme gelebilecek. Hisleriniz kuvvetlenecek ve daha fazla kendinizle kalmak isteyeceksiniz. Ancak Mars ve Merkür’ün geri hareket halinde olması sebebiyle (hem de Merkür’ün sizin burcunuzda geri hareket ettiğini düşündüğünüzde) bu yeniayda yeni girişimler yapmak yerine sunulacak fırsatları değerlendirmek için yavaş adımlar atmak daha akıllıca olacak.

Yay burcu

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Ve Merkür sizleri bu dönemde bolca geçmişe götürecek ve zihninizde anıların canlanmasına sebep olacak. Geçmişten gelen bazı hesaplaşmalar bu dönemde yeniden gündeme gelebilecek. Bu süreçte, yarım bıraktığınız bir ruhsal gelişim serüvenine devam edebilirsiniz. Ancak zihinsel karışıklıklara da açık bir dönem olacak.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, sizleri sosyal ve arkadaşlık ilişkilerinizde öfke kontrolü yapmaya davet ediyor olacak. Bu süreçte engellenmeler hissedebilirsiniz. Sosyal ortamınızda bazı baskılar ve gerginlikler keyfinizi kaçırabilecek. Sosyal çevreniz bu dönemde dönüşüm geçirebilir.  

Ancak Terazi burcundaki yeniay, yeni çevreler ve sosyal ortamlar yönünden sizleri destekleyecek. Dönüşümlerle birlikte daha huzurlu ve dengeli ilişkiler kurmanızın kolay olduğu arkadaşlıklar ve çevreler yeniayla karşınıza çıkacak. Yeni, güzel ve keyifli aktivitelerde yer almanız da bu hafta mümkün. Ancak kurulacak yeni birliktelikler ya da atılacak yeni adımlar her ne olursa olsun, gökyüzünde Merkür ve Mars’ın Retro harekette olduğunu unutmayın. 

Oğlak burcu

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Merkür bu dönemde, arkadaşlık ilişkilerini ve sosyal ilişkilerinizi gündeme getirecek. Eski arkadaşlıklarınız ya da eski ortamlarınız karşınıza çıkabilirken, mevcut arkadaşlıklarınızla da bazı yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Daha önce katıldığınız organizasyon ve faaliyetler de tekrarlanabilecek.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Güneş önce Mars ile karşı karşıya gelecek sonra da sizin burcunuzda ilerleyen Satürn ve Plüton ile kare açı yapacak. Gökyüzündeki bu sert temaslar sizleri dönem dönem zorlayacak. Özellikle kariyer hayatınız ve aile hayatınızla ilgili konularda bazı sürtüşmeler yaşanabilecek. Ayrıca statünüz ve kimliğinizle ilgili dönüşümler de gündeme gelebilir.

Ancak Terazi burcundaki yeniay; kariyer, başarı, ün ve sosyal statünüzle ilgili bazı destekler de sunuyor olacak. Görünürlüğünüzün artabileceği ve başarınızın fark edilebileceği bir yeni ay sizleri bekliyor olacak. Ancak Merkür’ün ve Mars’ın, Retro’da olacağını düşündüğümüzde yeni bir şeylere başlamak bu yeni ayda çok da akıllıca olmayabilir.

Kova burcu

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Bu dönemde kariyer hayatınızdaki durumları biraz yavaşlayabilir. Ayrıca sosyal statünüz, dışarıdan görünürlüğünüz ile ilgili konularda bazı aksilikler ya da önceden tamamlanmayan konuların yeniden belirmesi söz konusu olacak. Yeni bir işe başlamak bu dönemde sizler için çok doğru olmasa da önceden yarım kalan işlerin tamamlanması için son derece uygun bir dönem sizleri bekliyor olacak.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, gizli kalmış ancak ortaya çıkması gereken konuları gün yüzüne çıkartabilecek. Ancak zaman zaman iletişimde öfkenin artması bu hafta genelinde etkili olacağı için sakinliğinizi korumanız son derece önemli olacak.

Ancak Terazi burcundaki yeniay; hukuksal konularda, yurtdışı ya da yabancılarla olan işlerinizde, seyahat planlarınızda ve eğitim hayatınızda destekleyici etkiler sunacak. Fakat Merkür’ün Retro harekette olması sebebiyle yapılacak planlarda ufak aksaklıklara dikkat etmek önemli. Ayrıca yeniay yenilik demek olsa da Retrolar sebebiyle atılacak yeni imzaları ve kurulabilecek yeni bağlantıları biraz ertelemek daha akıllıca olacak.

Balık burcu

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar;

Bu hafta da gökyüzünde dikkat edilmesi gereken etkiler devam edecek.

Bu hafta Merkür geri harekete başlayacak. Bu dönemde; yabancı kaynaklı işlerinizde, hukuksal konularda, eğitim hayatınızda ve aile büyükleriyle ilgili konularda biraz yavaşlama hissedebileceksiniz. Yeni bir işe ya da eğitime başlamak bu dönemde sizler için çok doğru olmasa da önceden kalan eğitim işleriniz bu dönemde gündeme gelebilecek. Ayrıca seyahat planlarınızı da bu dönemde gözden geçirmeniz oldukça önemli.

Hafta genelinde Güneş’in sert etkileri kendini hissettirecek. Mars ile karşı karşıya gelen ve aynı anda Satürn ve Plüton ile de kare açı yapan Güneş, zaman zaman sizin zaman zaman da partnerinizin maddi alanlarında bazı zorluklar meydana getirebilecek. Hafta genelinde Güneş’in bu sert etkileriyle finansal alanda zorluklar ve yetersizlikler hissedebileceksiniz.

Ancak Terazi burcundaki yeniay bazı maddi konularda açılmalar sunuyor olacak. Bazı krizlerin çözüme kavuşması ya da beklediğiniz bazı finansal desteklerin gelmesi bu yeni ayda mümkün olabilecek. Ayrıca içsel farkındalıklar ve dönüşümler de yaşatabilecek. Önceden beklenen bir finansal desteğin gelmesi söz konusu olabilirken yeni bir finansal girişimi yapmak ya da borç altına girmek yine de bu dönemde çok doğru olmayacak.

İlginizi çekebilir: Ekim 2020 Astroloji YorumlarıAstrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP