Yeni haftaya, bolluk bereket gezegeni Jüpiter’in düz harekete geçmesiyle başlıyoruz. Geçtiğimiz hafta başında, Jüpiter’in düz harekete geçişinin hayatınızda etkileyebileceği alanlardan bahsetmiştik. Bu alanlardaki iyileşmeler Aralık ayına kadar devam ediyor olacak. Bu sebeple 7-13 Eylül haftası burç yorumlarınızı yeniden okuyabilir ve hangi alanlarda iyileşmeler bekleyeceğinizi hatırlayabilirsiniz.

Bu hafta genelinde Güneş’in önce Pluton sonra Satürn ile güzel temasları olacak. Kendimizi daha disiplinli hissedecek ve oto-kontrolümüzü yeniden elimize alabileceğiz.

Yine bu hafta Başak burcunda bir yeni ay yaşanacak. Bu yeni ay Başak burcunun şifacı doğasıyla herkese belli konularda yenilikler getirecek.

Ancak hafta ortasında Venüs ile Uranüs arasında gerilimli bir temas olacak. Bu temas bazı konularda aniden durumların ve olayların içine çekilebileceğimiz anlamına geliyor olacak.

Mars ise geçtiğimiz hafta Retro (gerileme) hareketine başlamıştı. Kasım ortasına kadar dikkat edilmesi gereken bir süreçte olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. Mars Retro’sunun burcunuz üzerindeki etkilerini de 7-13 Eylül haftası burç yorumlarınızda bulabilirsiniz.

Herkese Başak Yeni Ay’ıyla şifa bulduğu ve iyilik tohumlarını kalbine ektiği bir hafta dilerim.

İlginizi çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (7 Eylül – 13 Eylül 2020)

Koç burcu

Sevgili Koç burcu ve yükselen burcu Koç olanlar;

Hafta genelinde Güneş’in Pluton ve Satürn’den alacağı güzel etkiler ile iş ortamınızda bazı destekler görebilirsiniz. Kendinizi disipline etmekte hiç zorlanmayacaksınız. İş ve kariyer anlamında kendinizi iyi hissedeceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz.

Ancak Salı ve Çarşamba günü etkin olacak Venüs ile Uranüs’ün huzursuz teması, haftanın ilk yarısında ilişkilerden yana biraz dikkat etmenizi söylüyor olacak. Bu süreçte ani kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. 

Ayrıca yine Başak burcunda 17 Eylül’de yaşayacağımız yeni ay sizleri iş ortamınızla ilgili konularda güzel başlangıçlar yapmaya teşvik edecek. Sağlığınızla ilgili de güzel haberler alabilir ya da yeni bir diyet/egzersiz programına başlayabilirsiniz. Sadece Mars’ın sizin burcunuzda Retro harekette olduğunu unutmamalı, yeni başlangıçlar yaparken bunu göz ardı etmemeli ve özellikle spor faaliyetlerinde dikkatli olmalısınız.

Boğa burcu                

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar;

Hafta boyunca Güneş Pluton’dan ve Satürn’den destekleyici açılar alıyor. Bu da Boğa burçlarının hafta genelinde eril figürler ve otoritelerden destek görebileceğini işaret ediyor. Bu süreçte aşk hayatınızı veya kişisel zevklerinizi daha sağlam temellere oturtmak ve yeni bir form vermek istemeniz de mümkün. Ya da hayatınızdaki özel kişiyi ailenizle tanıştırmanız söz konusu olabilir.

Ancak Salı ve Çarşamba günü Venüs ile Uranüs arasında biraz gerilim yaşanacak. Uranüs sizin burcunuzda ilerliyor. Bu sebeple bu gerilimden sizin biraz daha fazla etkilenmeniz söz konusu olabilir. Ailenizin kararları ve kendi kararlarınız arasında kalabilirsiniz. Aileden bağımsızlaşma ve kendi kanatlarınızla uçma isteğiniz de gündeme gelebilir.

Hafta ortasında Başak burcunda son derece güzel bir Yeni Ay yaşanacak. Bu yeni ay aşk hayatınız gündeme getirecek. Eğer bekar bir Boğa burcuysanız sizin için yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Çocukları olan Boğa burçları ise onlarla ilgilenmeleri gereken yeni bir döneme giriş yapabilirler.

İkizler burcu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar;

Bu hafta genelinde Güneş; Pluton ve Satürn’den destekleyici etkiler alıyor. Bu destekleyici etkiler özellikle aile hayatınız ve aile hayatınızdan kaynaklanan gelirler konularında olumlu gelişmeler yaratıyor olacak. Ailenizden maddi destek görebilirsiniz. Ayrıca hafta genelinde bazı borç, ödeme ve benzeri konularda sizden kıdemli ya da büyük kişilerden yardımlar almanız mümkün.

Haftanın ikinci önemli olayı ise; Venüs ile Uranüs’ün hafta ortasında gerilimli bir temas yapacak olması ile iletişim konusunda fevrilik artabilir. Yakın çevrenizle yol ayrımlarına gelmek isteyebilir ve bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Mars’ın da Retro (gerileme) hareketinde olduğunu unutmamalı, fevri ve aceleci kararlara dikkat etmelisiniz.

Haftanın en önemli olayı ise 19 Eylül’de yaşanacak olan yeni ay olacak. Başak burcunda gerçekleşecek bu yeni ay, yine sizlere ailenizle ilgili konularda olumlu gelişmeleri işaret ediyor. Ev değişikliği veya evinizin dekorasyonunda değişiklik gibi planlarınız varsa bu yeni ay istediğiniz yenilikleri yapmanız için son derece uygun.

Yengeç burcu

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar;

Hafta boyunca Güneş, Pluton’dan ve Satürn’den destekleyici açılar alıyor. Bu açılar, özellikle yakın çevreniz veya partnerlerinizden yana yüzünüzü güldürebilir. Ayrıca ortaklık planlarınız varsa hem bu etkileri hem de yeni ayı değerlendirebilirsiniz.

Haftanın ortasına doğru Venüs ve Uranüs arasında yaşanacak olan gerilim, sizleri gereğinden fazla ve düşünmeden harcama yapmaya itebilir. Bu sebeple, sonradan pişman olmamak adına bu hafta ortasında lüks ve gereksiz harcamalara dikkat etmelisiniz.

19 Eylül tarihinde gökyüzü yeni ay fazına geçerken, sizlere uzun zamandır başlamak istediğiniz bir konu hakkında destek olacak. İmzalar ve yeni ortaklıklar da yeni ay ile bir kez daha desteklenecek. Ayrıca bazı ufak seyahatleriniz veya yer değişiklikleriniz varsa bunların plan ve organizasyonları için de yeni ayı değerlendirebilirsiniz.

Aslan burcu

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar;

Hafta genelinde Güneş’in Pluton ve Satürn’den alacağı güzel etkiler ile iş ortamınızda ya da maddi konularda bazı destekler görebilirsiniz. Ayrıca yatırım planları olan, maddi kaynaklarını genişletmek isteyen ve bunlarla ilgili destekler bekleyen Aslan burçları için de güzel etkiler söz konusu.

Haftanın ortasında ise Venüs ve Uranüs arasında bir gerilim yaşanacak. Venüs bir süredir sizin burcunuzda ilerliyor olduğundan kendinizle ilgili konuları yoluna sokmaya başladınız. Ancak, Venüs’ün Uranüs’ten alacağı bu sert etki ile kendinizle ve hayatınızla ilgili ani değişiklikler yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Mars’ın da Retro’da olduğunu unutmadan alacağınız kararlara dikkat etmeli ve düşünmeden hareket etmemeye özen göstermelisiniz.

Haftanın en önemli olayı ise 19 Eylül’de Başak burcunda yaşanacak olan Yeni Ay. Bu yeni ay ile, maddi anlamda size olumlu dönüşler sağlayacak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir finansal destek bulabilir ya da kendiniz bunu geliştirebilirsiniz.

Başak burcu

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar;

Bu haftanın en önemli etkilerini alan burçlarından bir tanesi de sizsiniz.

Hafta başında sizin burcunuzda ilerleyen Güneş, Satürn ve Pluton’dan destek alacak. Bu destekler elbette sizlere de yansıyacak. Hayatınızın her alanında sizden büyük ve tecrübeli kişilerden bolca yardım görebilirsiniz. Bu kişilerle aynı ortamlarda bulunabilir, güzel vakit geçirebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca aşk hayatınız da destekleyici etkiler altında.

Bu hafta bir de sizin burcunuzda yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay birçok fırsatı da beraberinde getiriyor olacak. Yeni başlangıçlar, kendinizle ilgili yeni kararlar, beklemediğiniz fırsatlar ya da uzun zamandır üstünde uğraştığınız konulardan yana güzel etkiler altında olacaksınız.

Ancak hafta ortasında Venüs ve Uranüs arasında yaşanacak gerilime dikkat etmeniz gerekiyor. Bu gerilim sizleri zaman zaman karamsar düşünmeye itebilir. Bu fikirler bazen size yeni vizyonlar katarken bazen de kendinizi yalnız ve güvensiz hissettirebilirler. Olumsuz düşüncelerin etkisinde kalmamaya çalışın!

Terazi burcu

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar;

Bu hafta genelinde Güneş, Pluton ve Satürn’den destekleyici etkiler alıyor. Bu destekleyici etkiler özellikle aile hayatınız ve evinizle ilgili konularda aktif olacak. Ailenizde eğitim / öğretime başlayacak bir kişiyle ilgili haberler de alabilirsiniz.

Haftanın ikinci önemli olayı ise; Venüs ile Uranüs’ün hafta ortasında gerilimli bir temas yapacak olması. Bu temas ile hafta ortasında yakın çevrenizle ve arkadaşlarınızla bazı huzursuzluklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca kıskançlık krizleri, iletişimde ani yükselen tansiyon gibi durumlara da dikkat etmelisiniz. Merkür’ün sizin burcunuzda ilerlemesi kendinizi ifade ederken size yardımcı olacaktır. Bu sebeple çıkabilecek huzursuzluklarda orta yolu bulmak bu hafta size düşebilir.

Haftanın en önemli olayı ise 19 Eylül’de yaşanacak olan yeni ay. Başak burcunda gerçekleşecek bu yeni ay yine sizlere olumlu gelişmeler getirebilir. Terapi almak, spiritüel çalışmalara başlamak, kendinizi keşfetmek ve yeni bir düzen kurmak konularında adım atmak bu yeni ayla çok kolay olacak.

Akrep burcu

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar;

Hafta boyunca Güneş; Pluton’dan ve Satürn’den destekleyici açılar alıyor. Özellikle yakın çevreniz ve arkadaşlarınızdan yana destekler alabileceğiniz bir hafta olacak. Ayrıca yakın çevrenizden birisinin desteğiyle bir imza atmak ya da kontrat yapmak söz konusu olabilir.

Haftanın ortasına doğru Venüs ve Uranüs arasında da bir açı gerçekleşecek. Venüs ve Uranüs’ün arasındaki bu etkileşim, sizlere bazı konularda özgürleşme ihtiyacı hissettirecek. Özellikle ikili ilişkilerinizde veya partnerlerinizle aranızda aniden gelişecek durumlar söz konusu olabilir. Mars’ın Retro’da (gerileme hareketi) olduğunu unutmayın ve alacağınız kararları iyi değerlendirin.

19 Eylül tarihinde gökyüzü yeni ay fazına geçerken sizlere uzun zamandır hayatınıza yön vermek istediğiniz alanlarda destek olacak. Özellikle sosyal medyayı kullanarak bir girişim yapmak ya da bu alanda yeni bir şeye başlamak istiyorsanız bu yeni ayı değerlendirebilirsiniz. Yeni insanlar ve arkadaşlar da bu yeni ayla birlikte hayatınıza girebilir.

Yay burcu

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar;

Hafta genelinde Güneş’in Pluton ve Satürn’den alacağı güzel etkiler ile kariyer hayatınızda ve maddi konularda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hafta genelinde üstlerinizden veya patronlarınızdan yana da destekler görebilirsiniz. Ayrıca sizden büyük ya da tecrübeli kişilerle yeni iş fırsatları da oluşabilir. 

Haftanın ortasında ise Venüs ve Uranüs arasında bir gerilim yaşanacak. Yaşanacak bu gerilim sizlere gündelik hayatınızda yer alan kişilerle gerginlik yaşayabileceğinizi söylüyor. Birlikte çalıştığınız kişiler, size yardımcı olan kişiler veya hizmet aldığınız kişilerle çekişmeli olayların içinde yer almamaya özen gösterin.

Haftanın en önemli olayı ise 19 Eylül’de Başak burcunda yaşanacak olan yeni ay. Bu yeni ay ile, iş ortamında ve kariyerde yepyeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kariyer anlamında en güzel etkiler altında olan burçlardan biri bu hafta siz olacaksınız. Finansal anlamda da rahatlama yaşayabileceğiniz yeni yollar açılabilir.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar;

Hafta başında Güneş, sizin burcunuzda yer alan Satürn ve Pluton’dan destekler alacak. Bu destekler birçok Oğlak burcuna güzel gelişmeler getirecek. Hayatınızın her alanında sizden büyük ve tecrübeli kişilerden bolca yardım görebilirsiniz. Ailenizde sizden büyük birinden ya da bir baba figüründen destek almanız mümkün.

Bu hafta ortasında Venüs ve Uranüs arasında bir gerilim yaşanacak. Yaşanacak olan bu gerilim sizleri aşk hayatınızda ani kararlara itebilir. Ayrıca kıskançlık yapmamak ve karşınızdakinin alanına müdahale etmemek de hafta ortasına kadar gündeminizde olabilir.  Ebeveyn olan Oğlak burçları da çocuklarıyla bazı gerilimler yaşayabilir ya da onların hayatında beliren ani durumlarla ilgilenmek zorunda kalabilirler.

19 Eylül tarihinde sizler gibi toprak burcunda gerçekleşecek bu şifalı Yeni ay sizlerin hayatında yepyeni fırsatlar doğuracak. Hayatınızın gidişatını belirlemek, yeni kazanç kapıları araştırmak, yeni fikirler ve inançlar bu yeni ayda gündeminizi bol bol meşgul edecek. Beklediğiniz haberler varsa bunları da bu yeni ayla alabilirsiniz.

Kova burcu

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar;

Haftaya Güneş’in Pluton ve Satürn’den alacağı güzel etkiler ile başlayacağız. Bu güzel etkiler ile siz de maddi anlamda desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Sizden büyük kişilerden ya da fikirlerine güvendiğiniz kişilerden yana da yardımlar görebilirsiniz.    

Haftanın ortasında ise Venüs ve Uranüs arasında bir gerilim yaşanacak. Bu gerilim sizi aile hayatınız ve partnerinizle yaşanabilecek gerilimlere karşı dikkatli olmaya davet ediyor. Ani özgürleşme ihtiyaçları ve artan tansiyon ile hızlı verilen kararlara karşı hafta ortasına biraz frene basmayı ihmal etmeyin. Mars’ın da Retro’da olduğunu unutmadan kararlarınızı düşünerek vermeye özen gösterebilirsiniz.

Haftanın en önemli olayı ise 19 Eylül’de Başak burcunda yaşanacak olan Yeni Ay. Bu yeni ay ile yeni bir finansal destek bulabilir ya da kendiniz bunu geliştirebilirsiniz. Ayrıca hayatınızı paylaştığınız kişiler veya ailenizi ilgilendiren maddi koşullarda da yüz güldüren yeni gelişmeler yaşanabilir.

Balık burcu

Sevgili Balık burcu ve yükselen burcu Balık olanlar;

Hafta boyunca Güneş; Pluton’dan ve Satürn’den destekleyici açılar alıyor.

Bununla birlikte sizler de hayatınızdaki partnerden yana desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. İlişkide olduğunuz kişilerle yeni ortamlara girebilir, yakın çevrenizle iyi ilişkiler sağlayabilir ya da ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz.

Haftanın ortasına doğru Venüs ve Uranüs arasında da bir açı gerçekleşecek. Venüs ve Uranüs’ün arasındaki bu durum sizleri yakın çevrenizle ilgili yaşanabilecek tatsızlıklara karşı uyarıyor. Komşular, akrabalar ve yakın ilişkide olduğunuz kişilerle bazı gerilimler yaşayabilirsiniz. Ayrıca birlikte çalıştığınız kişilerle de ani gelişen durumlar veya değişiklikler yaşanabilir. 

Haftanın en önemli ve son olayı; Başak burcunda gerçekleşecek olan yeni ay. Sizin burcunuzda gerçekleşen dolunayın sonrasında yaşanan bu yeni ay sizi oldukça etkiliyor olacak.

Uzun zamandır yeni bir karar verme niyetindeyseniz bu konuda sonuca ulaşabilirsiniz. Kendinizle ilgili yepyeni bir döneme adım atabilirsiniz. Yeni partnerlikler ve ortaklıklar kurabilir ve ilişkiler açısından da yeni başlangıçların yapabilirsiniz.

Mutlu haftalar.Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP