Gezegen hareketlerinin burcunuza olan etkileri Haftalık Burç Yorumları (19- 25 Mart 2018) ile Live To Bloom’da! Bu hafta burçları neler bekliyor; astrolog Aylin Aydın yorumluyor!

Merkür bu hafta itibari ile geri hareketine başlıyor.Venüs/Pluto karesi ise yine bu hafta değişen gökyüzü dengelerine ikili ilişkilerde yaşayacağımız meydan okumalarla renk katıyor olacak.

Karşılaştığımız şey eski ilişkiler, geçmişimizden gelen arkadaşlar, çılgınca aşık olduğumuz imkansız kişiler olabilir. Bu kişiler aracılığı ile ilerlememizi veya hedeflerimize ulaşmamızı engelleyen harekete geçmemize engel olan psikolojik nedenlerle yüzleşebiliriz.

Örneğin hala bitmiş bir ilişkiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, yeni bir ilişkiye tam olarak devam edemezsiniz.  Takım arkadaşlarınızı iyi tanımıyorsanız bu hafta çeşitli meydan okumalarla güç dinamiklerini dengelemeniz gerekebilir. Ayrıca Merkür geri hareketinin 16 Nisan’a kadar süreceğini hatırlayarak, yeni başlangıçlarımızı bir süre ertelemeye çalışabiliriz. Sözlerimize ve yazdıklarımıza çok dikkat ettiğimiz bir dönem. 

Koç burcu

Bu hafta Güneş burcunuza geçerek sizi daha canlı bir hale getiriyor.Enerjinizin çok yüksek olacağı bu dönemde, trafikte de dikkatli olmanızda yarar var. Yanlış anlaşılmalara açık olduğumuz bir dönemdesiniz. Bu yüzden gönderdiğiniz maillere, yaptığınız konuşmalara dikkat etmekte fayda var. Sıkça göz önünde olacağınız, kendinizi ifade etmek, tanıtmak için doğru yolları bulmak üzere içsel çalışmalar yapacağınız bir hafta sizi bekliyor. Kendiniz için en doğru kariyer yolunu çizerken eksikleriniz üzerinde çalışmak için harika bir hafta.

Boğa burcu

İçe dönmek isteyeceğiniz, yalnız kalmaktan keyif alacağınız bir dönem var önünüzde. Uzun zamandır yapmak isteyip yapamadığınız ruhsal bir yolculuk, psikoterapi, astroloji danışmanlığı gibi kendinize ayna tutmanızı sağlayacak insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bu konuda uzun süreli yeni bir eğitime başlamak yine bu dönem yapabileceğiniz en iyi şeyler arasında yer alıyor. Bir seyahat, bir eğitim veya bir yolculuk sırasında tanışacağınız kişiler aracılığıyla kendinize dönerek, farklı açılardan içinde bulunduğunuz durumu değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.

İkizler burcu

Yönetici gezegeniniz Merkür geri harekete başlıyor. Sağlığınıza çok dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Kendinizi enerjisi geri çekilmiş, halsiz bitkin hissedebilirsiniz. Ancak geçici bir dönem olduğunu bilmelisiniz. Uzun süredir yapmak isteyip yapamadığınız, ertelediğiniz işlere başlamak için harika zamanlardasınız. Eski arkadaşlarla bir araya gelebilir, tesadüfen karşılaşabilirsiniz. Miras, prim, nafaka veya eşinizin gelirlerine bu dönemde ulaşmak adına kendinizi yoruluyorken bulabilirsiniz. Çocuklarınızla veya sevgilinizle yaşadığınız kaygı verici süreçlere bir çare bulmak mümkün.

Yengeç burcu

Bu dönem kariyer yaşamınız parlıyor olacak. Uzun süredir beklediğiniz iş görüşmelerinin sonuçları bu hafta gelebilir. Bu hafta aniden gelişen kariyerinizi ilgilendiren konulara hızlı karar vermemek akıllıca olabilir. Üst yöneticilerinizle konuşurken bazı iletişim hataları olabilir. Daha önce yapmayı planladığınız bir konuşma ve etkinlik gibi sizi öne çıkartan durumlar yine bu dönem de gerçekleşebilir. Eşiniz, ortağınız veya yakın arkadaşlarınızın bu dönem üzerinizde kurduğu baskılar yüzünden işinizi bırakabilir veya boşanma kararı alabilirsiniz ya da tam tersi uzun süredir beklettiğiniz evlilik veya ortaklık kararını duyurabilirsiniz.

Aslan burcu

Seyahatler, sınavlar, eğitimler veya yurtdışı planlarınızda bu aralar terslikler yaşanabilir. Gecikmeler, kayıp biletler, yanlış hatırlanılan sınav tarihleri bu dönem gündeminizi oluşturabilir. İş yaşamınızda daha aktif olmanız gereken bir döneme giriyorsunuz. İş arkadaşlarınızın üzerinizde baskı kurduğunu hissedebilir; bu yüzden psikolojik olarak kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Yapacağınız bir seyahat veya alacağınız bir eğitim sırasında yaşadıklarınıza ışık tutacak deneyimler yaşayabilir veya önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.

Başak burcu

Ek gelirler evinize geçiş yapan Güneş önümüzdeki 1 ay boyunca ekstra gelirlerinizin artışını sağlayabilir. Bu dönem uzun zamandır peşinde olduğunuz ve alamadığınız paralar ile ilgili hukuki süreçler başlatabilirsiniz. Eğer bir hobiniz varsa bu hobiniz aracılığı ile para kazanmak adına harika fikirler yakalayabilirsiniz. Veya bu alanda bir iş yapmak konusunda kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Çocuğunuz veya sevgiliniz de yine bu dönem sizi ekonomik anlamda beklentileriyle veya ilgisizliği ile farklı çözüm arayışlarına zorlayabilir.

Terazi burcu

Eski ilişkileriniz yeniden gündemde. Bu dönem tüm yakın ilişkilerle ilgili bir yoğunluk ve iletişim karmaşası yaşanabilir. Ailenizi ilgilendiren bazı konular canınızı sıkabilir ve içinize kapanmanızı, eskiyi özlemle anmanıza sebep olabilir. Evde aile ile daha çok zaman geçirmemiş olmamak adına bu hafta özellikle ailenizle olmanız size çok iyi gelecektir. Bu süreçte eşinizin size destek olmaması, yakınlarınızın yanında olmaması gibi durumlar da sizin için çok önemli olacak.

Akrep burcu

İş arkadaşlarınızla birlikte yürüttüğünüz projeler ve iş yoğunluğunuz fark edilir boyutta artarken yaşanılan aksaklıklar ise işlerinizi yürütmenize engel oluyor olabilir. Sağlıkla ilgili yine bu dönem özellikle dişleriniz ve eklem ağrılarınızla ilgili mutlaka ertelediğiniz kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekebilir. Eğer bir sınava hazırlanmak istiyorsanız bu haftadan itibaren çalışmalara başlayabilirsiniz. Veya yeni bir eğitime başlamak, bir kitap yazmak veya bir web sayfası açmak gibi fikirleriniz varsa yine bu hafta çok uygun. İş arkadaşlarınızla birlikte yapmayı planladığınız bir eğitim varsa ve siz eğitmenseniz bu hafta yaşayacağınız deneyimler sayesinde eksiklerinizi görmek ve tamamlamak mümkün olacaktır.

Yay burcu

Aşk yaşamınızda bir hareketlenme söz konusu. Eski aşklar geri gelebilir. Maddi anlamda kazançlarınızı arttırmanın bir yolunu bulmak bu dönemde mümkün olabilir. Mars para evinize geçtiği için yine bu dönemde harcamalarınızı kontrol etmenizde yarar var. Merkür geri harekette ve yaptığımız harcamalar konusunda dikkatli olunmasını hatırlatıyor. Özellikle teknoloji kapsamında yapacağımız her harcama için iki kere düşünmek gerekiyor. Ekonomik anlamda güçlü olmak için keyif alanınızdan çok fazla taviz vermenin doğru olmadığını, hayattan keyif almanın da en az maddi güç kadar önemli olduğunu hatırlayacağınız keyifli ortamlar bu hafta sizi bekliyor.

Oğlak burcu

Ev taşımak, yeni eşyalar almak ya da tadilat yaptırmak için iyi bir dönemdesiniz. Özellikle bunu uzun zamandır istiyor ve bir türlü vakit bulamıyorsanız, Merkür retrosu böyle işler için en iyi dönemlerdendir. Mars Oğlak burcunda ve sizi yeni girişimlerde bulunmanız konusunda cesaretlendiriyor. Bu dönem hiç olmadığı kadar agresif, enerjik ve ateşli olacaksınız. Kazalara, düşmelere, ateşli hastalıklara açık olacağınız bu dönemde kendinizi fazla yormamaya özen gösterebilirsiniz. Anneniz veya aileden bir kadınla yapacağınız bir konuşma sonrasında kaygı duymanıza neden olan olaylar ve durumlar hakkında bir dönüşüm yaşayabilirsiniz.

Kova burcu

Yeni eğitimler ile birlikte bol hareket ve iletişim dolu bir hafta geliyor. Bu süreçte trafikte yaşanabilecek her türlü aksaklık Merkür geri hareketi ile birlikte peşinizde olacak. Araba bakımınızı ihmal etmeyin. Bozuk, çalışmayan tüm elektronik eşyalarınızı mutlaka tamir ettirin. Bu dönem içinde bulunduğunuz psikolojik karmaşıklığın üstünden gelmek bu hafta zorlayıcı olabilir.Özellikle kardeşlerinizle yaşayacağınız güç savaşları içe dönmenizi ve neden bunları yaşadığınızı düşünmenize sebep olabilir.

Balık burcu

Harcamalarınızın artacağı bir döneme giriş yapıyoruz. Bu dönemde yaptığınız harcamalara dikkat etmelisiniz. Merkür’ün geri hareketi, özellikle internet bankacılığı aracılığı ile yaptığınız tüm ödemelerde kayıplar ya da karışıklıklar yaşatabilir. Resim veya seramik kurslarına başlamak isteyebilir ama başlangıç yapmak konusunda kendinizi zorlamak durumunda kalabilirsiniz. Evinizde uzun süredir yapmak istediğiniz değişiklikler için doğru zamandasınız. Eviniz için yapacağınız harcamalarınız artıyor. Hepsini bir arada yapabilirsiniz. Kursa başlamak ve yeni bir gruba dahil olmak da size iyi gelecek.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP