Gökyüzünün burcunuza olan etkilerini merak ediyorsanız yazının devamına göz atın deriz. İşte 21- 27 Aralık Haftası Burç Yorumları!

Herkese merhaba,

Aralık ayının yoğun ve önemli gökyüzü hareketleriyle dolu olduğunu belirtmiştik.

Bu hafta uzun zamandır astroloji dünyasında konuşulan, merakla beklenen ve 2021’in ve genel gidişatını belirleyecek en önemli gezegen kavuşumuna şahitlik yapacağız. Aslında bu kavuşum sadece 2021’yi değil önümüzdeki 20 yıllık süreci belirliyor olacak!

Geçtiğimiz hafta 2017 Aralık ayından beri Oğlak burcunda seyahat eden Satürn ile 2019’dan beri Oğlak burcunda seyahat eden Jüpiter Kova burcuna geçiş yaptı.

Bu ikili bu haftanın ilk günü yani 21 Aralık tarihinde bir araya gelecekler ve bahsettiğimiz kavuşumu gerçekleştirecekler.  Bu ikilinin bir araya gelişi hem dünya gündeminde hem bireysel hayatımızda birçok yeniliği ve farklılaşmayı bizlere sunacak.

2020’nin son günlerine yaklaşırken artık çok daha gelecek odaklı bir bakış açısı içerisinde yeni çağın söylemlerine kulak veriyor olacağız.

Haftanın ilk günü Jüpiter ile Satürn buluşurken, Merkür ve Güneş de Oğlak burcuna geçecek.

Merkür’ün Oğlak burcundaki seyahati, 9 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek ve iletişimde daha emin adımlarla ilerlememize yardım edecek. Bu süreçte yüzeysel konuşmalardan hoşlanmayacak ve daha fazla net cümleler kurmak isteyeceğiz.

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesiyle, Oğlak burçlarının da doğum günü ayı gelmiş olacak. Şimdiden mutlu yıllar Oğlak burçları! Bu kadar yorucu geçen bir dönemin üstüne, iyi bir kutlamayı hak ettiniz.

Haftanın devamında ise Merkür hem Plüton ile kavuşacak hem de Uranüs ile olumlu bir açı yapacak. Bu; Merkür ile Plüton’un bu sene 3. kez bir araya gelişi olacak. İlk buluştukları tarihler; 13 Ağustos ve 9 Ekim.

Geriye dönüp bu tarihlerde hayatınızda bu ikilinin etki ettiği yerleri hatırlayabilirsiniz. Bu şekilde etkilenen alanlarımızın son kez üstünden geçme imkânı yakalayabiliriz.

Mutlu haftalar.

Koç burcu

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar;

Kova çağının başlayışı sizler için yepyeni sosyal ortamlar demek olacak. Artık kendinizi daha ait hissettiğiniz ortamlarda yer almaya başlayabilirsiniz. Bugüne kadar hak ettiğiniz değeri görmediğiniz, sizi çıkarları uğruna kullandığını düşündüğünüz tüm arkadaşlarınızı ve sosyal ilişkilerinizi de hayatınızdan çıkmaya hazırlanıyor olacaksınız.

Yeni grup faaliyetleri gündeme gelebilir. Arkadaşlarınızla iş yapma, birkaç kişi bir araya gelerek yeni buluşlar ve icatlar geliştirmeniz mümkün olabilir.

Ayrıca hayata dair yeni bir bakış açısı geliştirebilirsiniz. Bu kavuşumdan sonra geleceğinizi nasıl şekillendirmek istediğiniz çok önemli olacak.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizlere bazı konuları “zorlamamanız gerektiğini” söylüyor olacak. Özellikle statünüzde ya da bulunduğunuz mevkide değişim ve dönüşüm isterken karşınıza çıkabilecek engeller biraz hayatı akışa bırakmanız konusunda sizleri uyaracak.

Boğa burcu

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar;

Kova çağının başlayışı sizlerin toplum önündeki görüntünüzde yenilenme anlamına gelecek. Artık topluma açılan kapınızda yeni ve daha özgür bir hayat için ilerlemeye niyet edeceksiniz. Kariyer ve iş hayatınızda da yenilenme, önceden denemediğiniz ve farklı iş ve kariyer olanaklarını deneme arzusu içinde olabilirsiniz.  

Ayrıca bu kavuşum ile bazı Boğa ve yükselen Boğa’ların gelecek yıllarda medeni hallerinde yenilenmeler meydana gelmesi de mümkün.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizleri doğru bildikleriniz ve inandıklarınızla ilgili dönüşümlere davet ediyor olacak. Belki de inançlarınızı yeniden değerlendirdiğinizde, hayat sizlere yeni bir bakış açısı fırsatı sunacak.

İkizler burcu

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar;

Kova çağının başlamasıyla artık tüm dünya yeni bakış açıları kazanıyor olacak ve yeni eğitimler, kendini geliştirme bu dönemden sonra son derece önemli olacak. Sizler bu büyük kavuşumda kendinizi yeni eğitimler ve bakış açıları geliştirebilecek en şanslı burçlardan birisi olacaksınız. İkizler olmak zaten bilgi açlığını doyurmaya adanmış bir hayat demektir. Bu merakınızı bu dönemde kullanmanız çok kıymetli olacak.  (Astroloji, uzay temaları, uzay teknolojisi vs eğitimleri olabilir)

Ayrıca bu kavuşumla yeni işlerde yer alabilir, yabancılarla, yabancı ve uzak ülkelerle hiç daha önce keşfetmediğiniz kültür ve kişilerle tanışabilir ve hayatınızı baştan yapılandırabilirsiniz.  

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sosyal ortamınızda ya da bağlı bulunduğunuz çevrelerde yaşanabilecek dönüşümlere işaret ediyor. Dönüşümlerin yeniye ilerlemek için önemli birer araç olduklarını hesaba kattığımızda; bulunduğunuz ortamdan yeni yılda daha uygun bir yere gelebilmenizin anahtarı belki de Pluton’un Mars ile yaratacağı hareket enerjisinden kaynaklanıyordur.

Yengeç burcu

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar;

Satürn Oğlak döneminde en zorlanan burçlardan birisi de sizdiniz. Satürn’ün ve Jüpiter’in, Kova’ya geçmesi sizlere uzun zamandır beklediğiniz rahat nefesi aldıracak. Bu büyük buluşma artık maddi konularda bambaşka bir bakış açısına sahip olacağınızı işaret ediyor. Gelirlerinize saygı duyulmadığını düşünüyorsanız veya hakkınızın yendiğini gözlemlediyseniz artık buna göz yummayacaksınız. Yepyeni bir finansal düzenleme yapabilirsiniz. Önümüzdeki yıllarda ortaklı işler ya da deneyeceğiniz yeni finansal birliktelikler hayatınızı değiştirecek nitelikte olabilir. Eş ya da ailenizle birlikte ortak bir bütçe kullanıyorsanız da bunlarda iyileşmeler ve başkalarının kazanımlarından sizin de faydalanmanız mümkün olabilir. Ancak sorumluluk almadan ödül gelmeyecektir. Maddi konularda bakış açılarınızı değiştirmeniz artık şart.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, teması sizleri ikili ilişkilerinizde gelişebilecek dönüşümlere karşı uyarıyor. Belki de bir süredir farkında olduğunuz durumlar, Mars ve Pluton arasında yaşanacak bu hareketlenme ile engellenmesi zor hale gelecek. Belki de artık ikili ilişkilerinizde çürümüş düzenlerin dönüşüm geçirmesi için gökyüzü size son şansı sunacak.

Aslan burcu

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar;

Bu büyük kavuşumdan en çok etkilenecek burçlardan birisi de siz olacaksınız çünkü bu kavuşum tam sizin karşıt burcunuz olan Kova’da gerçekleşiyor. Bu büyük kavuşum önümüzdeki yıllar için sizlerin özellikle ikili ilişkilerinizi gündemde alacak. Eş ve partnerlik ilişkilerinizle ilgili artık yepyeni bir bakış açısı kazanıyorsunuz. Bugüne kadar “ben” diyen bir Aslansanız, “biz” demeyi deneyimlemeniz an meselesi. Ayrıca siz her ne kadar neşeli ve eğlenceli bir burç da olsanız bazen kibrinize ve egonuza yenik düşebiliyorsunuz. Bu sebeple de bazı düşmanca tavırlar ile bu kibrinizin dönüşüm geçirmesi gerektiğine şahit olabilirsiniz.  Belki bu saatten sonra ikili ilişkilerinizde bu kadar açık da olmayacaksınızdır.

Ayrıca bu kavuşum ile birçok Aslan ve yükselen Aslan’ın hayatında partnerlik ilişkileri değişecek, yeni bir hayat kurma yolunda farklılaşmalar meydana gelebilecek.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizleri iş ve günlük hayatınız içerisinde kurduğunuz ya da kuramaya çalıştığınız dengede bazı dönüşümlere çağırıyor olacak. Bildiğinizi sandığınız doğrular masaya yatırılacak ve hayatta almak istediğiniz sorumlulukları yeniden ve son kez değerlendireceksiniz.

Başak burcu

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar;

Bu büyük kavuşumda sizler iş ortamınız ve çalışma şartlarında yenilenmeye gidiyor olacaksınız. Birçok Başak ve yükselen Başak, bu Kova çağı ile yeni bir iş hayatı deneyimlemek isteyecek. Başaklar mükemmeli ve pratik olanı ararlar ancak Kova, sizlere, biraz daha fazla teknolojiyi kullan ve “farklılıktan faydalan” diyecek.

Ayrıca sağlık anlamında bazı sorumluluklar gündemine gelebilir. Sağlıkla ilgili konularda kendi hayatınızın sorumluluğunuzu almanız ya da hayatınıza yeni bir rutin eklemenizi bekleyecektir gökyüzü. Bu rutin, belki daha önce hiç denemediğiniz bir rutin olabilir.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizleri ilişkilerinizde paylaştığınız alanları yeniden değerlendirmeye ve bazı dönüşümler yapmaya çağıracak. Bu alanlar manevi olabileceği kadar maddi ortak alanlar da olabilecek. Yapılacak dönüşümler belki de çürüyen sistemlerin yenisiyle değişimine son kez yardımcı olacak.

Terazi burcu

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar;

Bu büyük kavuşum sizlere yepyeni bir sosyal hayat ve sosyal çevre veriyor olacak. Bu saatten sonra hayattan keyif aldığınız alanların değiştiğine şahit olabilirsiniz. Yeni ortamlar, yeni ve sıradışı arkadaşlıklar edinmek isteyebilirsiniz. Hiç denemediğiniz hobiler deneyebilir ve ileride bunların hayatınızda çok daha kalıcı yerler edindiğine belki işiniz olduklarına şahit olabilirsiniz. Ayrıca aşk hayatına ve ilişkilere bakış açınız da değişiyor olacak. Belki bugüne kadar size sıra dışı gibi gelen kişilere çekim duymaya başlayacaksınız.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Karşıt burcunuzda ilerleyen Mars, Plüton ile yapmanız gereken bazı dönüşümleri sizlere yeniden hatırlatacak. Özellikle ailenizde ya da aile hayatına karşı bakış açınızda artık işe yaramayan sistemlerin değişebilmesi mümkün.

Ayrıca partnerinizle ilgili ilişkinizde, 2021 gelmeden son bir kararla bazı dönüşümlere girebilme olasılığınız da mevcut. 2020’nin son günlerinde gökyüzündeki bu sert gibi gözüken ama güçlü enerjiden faydalanmak kıymetli olacak.

Akrep burcu

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar;

Bu büyük kavuşumda sizler, aile hayatına dair yepyeni bir döneme giriyor olacaksınız. Bazı Akrep ve yükselen Akrep’lerin aile hayatında sorumlulukları artabilir ya da artık yeni ve özgür bir aile ortamı sağlamak fikri gelişebilir. Yeni düzen ve çağda, artık tüm insanlık yeni modeller keşfetmek isteyecek. Sizler de bunu aile hayatınızın içinde deneyimleyebilirsiniz.

Bu büyük kavuşumda ayrıca yeni bir ev ya da şehre taşınma ve hayatınızı yeni baştan kurgulamanız önümüzdeki yıllarda gündeminizde olabilir. Arsa ve gayrimenkul gibi konularda yeni yatırımsa fırsatları ve bunların doğuracağı sorumluluklar da hayatınıza girebilir.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizlere, profesyonel ortamınızda ve kişisel çevrenizde bazı krizlerle dönüşümleri deneyimleyebileceğinizi söylüyor olacak. Ancak artık işe yaramayan sistemler de böylece 2020 bitmeden hayatınızdan çıkma fırsatı bulacak.

Yay burcu

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar;

Bu büyük kavuşum sizlere yepyeni kararlar evresi yaşatacak. Artık hayatınızda önceden verilen kararların bir önemi olmadığına ve yeni kararlarla hayatınızı şekillendirmek istediğinize şahit olabilirsiniz. Ayrıca bu saatten sonra atacağınız tüm imzalar hayatınızı değiştirecek nitelikte olabilir.

Bunun haricinde; yeni eğitimler ve daha önce denemediğiniz alanlarda kendinizi geliştirmek için atacağınız adımlar da geleceğinize etki edebilir.

Yeni seyahatler, bu seyahatlerde tanışacağınız yeni ve sıradışı kişilerde hayatınızda çok önemli olacak. Hayatınıza giren kişilere dikkat edin ve kimseye karşı önyargılı olmayın. Unutmayın, her kişi hayatınızı değiştirebilir.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizlerin sosyal ortamınızda ya da aşk hayatınızda yaşanabilecek dönüşümlere işaret ediyor. Ayrıca bazı maddi krizlerin sosyal ortamlarınıza ya da ikili ilişkilerinize yansıması da söz konusu olabilir. 2020 bitmeden bu dönüşümleri yaşayıp temiz bir sayfa açabilirsiniz.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar;

Satürn sizin burcunuzdan çıktı ve artık rahat nefes alma zamanınız geldi. Eğer Satürn’nün size vermek istediği dersleri aldıysanız ve sorumluluklarınızı yerine getirdiyseniz, ki Oğlak sorumluluk bilincine son derece yetkindir, şimdi maddi anlamda keyfini süreceğiniz yıllara adım atacaksınız. Elbet bu yine sorumluluk olmadan olmayacaktır. Satürn, Kova’da sizlere parasal anlamda sorumluluk yüklerken biraz da maddeye bakış açınızı değiştirmenizi istiyor olacaktır. Sıkı sıkıya tutuğunuz kaynaklarınızın belki artık yenilenmesi ve yeni çağa yeni bir bakış açısıyla geçmeniz gerekiyordur. 

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, ailenizde gelişebilecek krizli durumlara ve eril figürlerle girebileceğiniz güç savaşlarına işaret ediyor olacak. Gökyüzünde yoğun bir dönüşüm enerjisi açığa çıkacağı için artık işe yaramayan sistemlerin 2020 bitmeden dönüşmesine izin vermeniz sağlıklı olacaktır.

Son olarak; Güneş bu hafta Oğlak burcuna geçiyor ve sizin doğum günü ayınız başlıyor. Bu kadar zor ve ağır enerjili geçen günlerin üzerine kutlama yapmak hakkınız. İyi ki doğdunuz Oğlaklar!

Kova burcu

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar;

21 Aralık’ta gerçekleşen büyük kavuşumun ev sahibi sizsiniz! Şimdi bugünden itibaren hayatınıza ve etrafınıza bakın ve bir de bir kaç yıl sonra yeniden bakın. Her şey bugünden itibaren bambaşka ilerleyecek! Hayatınız tamamen değişiyor olacak. Öyle ki, hangi alana daha fazla eğilmeniz gerektiğine karar vermeniz zorlaşacak. Ancak Satürn, sizlere sorumluluklarınızı da hatırlatmaya geldi. Sıra dışı ve marjinal fikirlerinizi hayata geçirmek için şimdi çok daha fazla çalışma ve topluma faydalı olma vakti. Sizler bu yeni çağı başlatanlarsınız ve sorumluluğunuz büyük.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizleri yakın çevreniz ya da kardeşlerinizle yaşanabilecek krizlere ve akabinde gelişebilecek dönüşümlere karşı uyarıyor. Yaşanabilecek dönüşümlerde uzun zamandır sizden gizlenen ya da size geri planda bırakıldığınızı hissettirilen durumların etkisi de olabilir. Değişim ve dönüşüm gerekliliktir. Zaten Satürn ve Jüpiter’in, Kova burcunda buluşmasıyla bunu en iyi anlayan burçlardan biri artık siz olacaksınız.

Balık burcu

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar;

Bu büyük kavuşum sizler için muhteşem bir ruhsal farkındalık ve uyanış vakti olacak. Artık korkular kalmayacak. Korkular, yerini yeni düzene adapte olurken maneviyatla birlikte evrime bırakacak. Ruhunuzun derinliklerindeki tüm ihtiyaçlarınızın derinine inecek ve kendinize dair bambaşka keşifler ve açılımlar yaşayacaksınız. Bu dönemde kolektife en çok hizmet edebilecek ve yeni toplum düzeninde toplumsal olgularda yardımlaşmaya, şifalanmaya yardımcı olabilecek burçlardan birisi de sizsiniz. Kendinizden çıkıp bütünün bir parçası olmalısınız. Gezegenin gizli kalan yanlarına belki bu saatten sonra sizler ışık tutacak ve gezegenin şifalanmasına yardımcı olacaksınız.

Hafta ortasında ise Mars ile Plüton, bu sene 3. defa, kare açıda olacaklar. Mars ile Plüton’un bu sert etkileşimi; ilk 13 Ağustos tarihinde, ikinci kez ise 9 Ekim tarihinde yaşandı. Üçüncü ve sonuncusu ise 23 Aralık günü yaşanacak. Mars ile Plüton, sizleri geleceğe dair planlarınıza ya da maddi konularda atmak istediğiniz adımlarda bazı krizlerle dönüşüme davet ediyor olacak. Dönüşüm gerekliliktir. Bazı sistemlerin ulaşmak istediğiniz hayaller uğrunda sene bitmeden dönüşmesi gerekebilir.

İlginizi çekebilir: Aralık 2020 Astroloji YorumuAstrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP