Gezegen hareketlerinin burcunuza olan etkileri Haftalık Burç Yorumları (22-29 Ocak 2018) ile Live To Bloom’da! Bu hafta burçları neler bekliyor; Astrolog Ece Güzelküçük yorumluyor!

1993 yılında Ankara’da doğan Ece, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümünde ve yandal olarak da seçtiği Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Temel seviye astroloji, ileri seviye astroloji ve psikolojik astroloji eğitimlerini tamamlamasını takiben astroloji alanında eğitim ve bireysel danışmanlık vermeye başlamıştır. 

Yükselen Koç ve Koç Burçları

Sevgili Koç burçları, haftaya bomba gibi bir başlangıç yapmaya hazır mısınız? Bugünden itibaren zihniniz keskinleşiyor. Yüzeysel olan hiçbir şey birkaç gün süresince ilginizi çekmeyecek. Her konunun derine inmek isteyeceksiniz. Gizli konulara merak duyacaksınız, bol bol analiz yapacaksınız. Analizlerin pozitif kullanımı nokta atışı tespitler yapmanıza vesile olacak. Pozitif bir şüphecilik her zaman iyidir, Sevgili Koç’lar!

Gökyüzünde iyi bir etki var; Güneş Venüs ile Kova burcunda kavuşuyor. Bu etki haritanızda kariyer alanınıza denk geliyor. Bu hafta boyunca odağınız kariyerinizde olacak. Gökyüzündeki etkiler kariyerinizi aydınlatmak için seferber olmuş durumda. Çevreden yana destek görme konusunda zorlanmayacaksınız.

Koç burcunun sorusu: Konfor alanından çıkmaya hazır mısın?

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları

Sevgili Boğa burçları, haftaya öğrenme isteğiyle başlıyorsunuz. Yeni eğitimlere gitmek için kolları sıvayacaksınız. Bu hafta geleceğiniz doğrultusunda yatırım yapmak için yeniliklere ihtiyaç duyduğunuzu fark edeceksiniz. Düşüncelerinizi dönüştürmek ve hayatınızı değiştirmek için gökyüzündeki minnoş etkileri lehinize çevirebilirsiniz. Farklı bakış açılarının hayatınıza dahil oluşu ani bir aydınlanma ile gerçekleşecek. Normal şartlarda değişim için zamana ihtiyaç duyarsınız. Bu hafta süresince düşüncelerinizi değiştirmenin aslında zihninize söz geçirebilmekle ilgili olduğunu fark edeceksiniz. Seyahat etmek isteyen boğa burçları, biraz değişiklik ve tabi ki yenilik sizlere iyi gelecek. Bu hafta odağınız öğrenmek için heyecan duyduğunuz konularda olacak.

Boğa burcunun sorusu: Yeni bilgilerle duygularının değişmesine hazır mısın?

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları

Sevgili İkizler burçları, kendinizi göstermeye hazır mısınız? Gökyüzündeki etkiler sizi motive etmek için çağrı yapıyor. Bu hafta sosyalleşmek yenilenmek için düşünmemenizi öneriyorum. Gerekliliklerden, zorunluluklardan biraz uzaklaşıp nefes almaya ne dersiniz? Siz sosyal bir kelebeksiniz doğanız iletişim kurmak ama bir süredir doğanızdan uzaklaştınız. Hiçbir şey için geç değil özünüze dönmek için çevrenizdekilerle iletişim halinde olmanız yeterli. Bu hafta süresince maddi konular gündeminizi dolduracak. Uzun vadeli bir yatırım yapmayı düşünüyorsunuz. Bir süre daha düşünmenizi öneriyorum. Fikrinizi değiştirmemek için zamana ihtiyacınız var.

İkizler burcunun sorusu: Özüne güvenmeye hazır mısın?

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları

Sevgili Yengeç burçları, ilişkilerinizi geliştirmeye hazır mısınız? Gökyüzündeki etkiler, ilişkilerinizi mercek almanız gerektiğini söylüyor. Anne rolüne o kadar kaptırıyorsunuz ki, ilişkinizin kadın erkek ilişkisi olduğunu aklınızdan çıkarıyorsunuz. Alma-verme dengesi eşit ilişkiler kurmak demek, ilişkinize denge sözcüğünün egemen olması demek. Siz anne gibi vermeye odaklandıkça, partneriniz almaya odaklanıyor. Bu şekilde yükünüz çoğalıyor, ihtiyaçlarınız karşılanmıyor. Siz de sabit olan gidemeyişinizle başbaşa kalıyorsunuz. Bu hafta süresince sınır kelimesi size fayda getirecek. Ülkelerin bile aralarında sınırlar var sizce sınırlara dikkat etmek önemli bir husus değil mi?

Yengeç burcunun sorusu: Sınırlar doğrultusunda hareket etmeye hazır mısın?

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları

Sevgili Aslan burçları, 26 Ocak’ta Mars Yay burcuna geçecek ve haritanızdaki aşk evinizi etkisi altına alacak. Bir süredir kalbinizin sesine kulak vermeyi ertelemek durumunda kalmıştınız. Hafta ortasından itibaren aşk hayatınız canlanacak adeta tazelik kazanacak. Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Güneş ise merkezdedir. Merkezde olduğunuzu, parlamanız gerektiğini unutmamanızı öneriyorum. Eğer siz içe döner ve sahnede olmaktan vazgeçerseniz kim parlayacak ışık saçan Aslan’lar? Aşk hayatınızın renklenmesiyle enerjinizin yükselmesine neden olacak. Sağlığınızla ilgili konularda son kontrolleri yaptıktan sonra rahatlayacaksınız. İçinize ne kadar ışık girmesine izin verirseniz, yaşadığınız dünya da o kadar parlak olur. Muhteşem bir hafta olsun!

Aslan burcunun sorusu: Bilinmeyen ile yenilenmeye hazır mısın?

Yükselen Başak ve Başak Burçları

Sevgili Başak burçları, hayatınızı güzelleştirmeye hazır mısınız? Gökyüzündeki Güneş ve Venüs’ün ahenk yaratan kavuşumu ile hayatınızı kusursuzlaştırmak için harekete geçmeye başlayacaksınız. Kusursuzluk ihtiyacınızı anlıyorum sevgili Başak’lar fakat mükemmelliyetçilik olmayana odaklanmak demektir. Her şey yolundayken olmayan bir noktaya odaklanmak sizce sizlere fayda getiriyor mu? Doğanız gereği kusurları görmeye ve düzeltmeye eğiliminiz var. Peki artık bu durum sizi yormuyor mu? Siz cevaplamadan söyleyeyim. Kesinlikle yoruyor. Olanları görememenize sebebiyet veriyor. Şükretmek, umut etmektir. Lütfen vazgeçmeyin. Bu hafta odağınız hayatınızı sadeleştirdikçe kusurları görmemek olacak. Hayatımızda hep bir olmayan bulunur. Olmayana odaklanmak, sonu gelmeyen huzursuzluğu kucaklamak demek. Yakın çevrenizin uyarılarını dikkate almak size fayda getirecek.

Başak burcunun sorusu: Olanları sevmeye hazır mısın?

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları

Sevgili Terazi burçları, ailenizle vakit geçirmek için geç kalmış sayılmazsınız. Bir süredir o kadar dışa döndünüz ki ev ve aile arenasını boş bıraktınız. Bu hafta süresince evinizi güzelleştirmeye odaklanabilirsiniz. Görüşmediğiniz aile büyükleriyle geçmişi yad etmek için tatlı yemek sofraları hazırlayabilirsiniz. Birkaç adım ileri gitmek için bazen birkaç adım geri gitmek gerekir. Neleri başardığınızı idrak etmek için ailenizle vakit geçirmek motivasyonunuzu arttırmak için yegane kaynak olabilir. Siz Terazi burcunuz dolayısıyla dışa dönüksünüz. Biraz içe dönmeye ne dersiniz?  Bu hafta maddi açıdan sizi uzun vadede rahatlatacak bir projeye başlayabilirsiniz. Kendinize ve niteliklerinize güvenin. Sizin işiniz ortaklıklar inşa etmek.

Terazi burcunun sorusu: Köklerine dönmeye hazır mısın?

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları

Sevgili Akrep burçları, bu hafta bol bol iletişim kuracaksınız. Kilit insanlara nüfuz edecek, önemli kararlar alacaksınız. Derine inen zekanızı kullanacağınız bir hafta olacak. Doğanız gereği bir işe girdiğinizde ya en iyisini yapıyor ya hiç bir şey yapmıyorsunuz. Ya hep ya hiç düşüncesiyle güç bulan yaradılışınız zaman zaman sizi zorlasa da giriştiğiniz konuda en iyi olmanızı sağlıyor. Size hayatta gri diye bir renkte var  demek istemiyorum çünkü biliyorum ki bu bilgi bir kulağınızdan girecek ve diğerinden çıkacak. Tek uyarım karanlığınızı doruklarda yaşamamanız için mücadele etmeniz. Görüşlerinize bağlı kalırsanız bu hafta gökyüzünden destek alacaksınız. Tek şartınız taviz vermediğiniz karakteriniz olsun. Kurduğunuz güçlü kontaklar size fırsatlar getirecek.

Akrep burcunun sorusu: Serüven başlıyor…Sor kendine hazır mısın?

Yükselen Yay ve Yay Burçları

Sevgili Yay burçları, cuma gününden itibaren Mars burcunuzda seyahat etmeye başlayacak ve enerjiniz yükselecek. Sanki bu enerjiyle evinizde gibi hissedeceksiniz. Hareket etmek isteyeceksiniz. Spora başlamak istiyorsanız hiç düşünmeyin. Kilo vermek isteyen Yay burçları bu haftayı iradenizi güçlendirmek için kullanmaya ne dersiniz? Dürtüselliğiniz, düşünmeden hareket etme arzunuz yükselişe geçerken tek uyarım fevri olmamanız. Bu hafta tamamen gazla çalışacağınız için frene basmayı unutabilirsiniz. Fren önemli. Sabırsızlığınız tetiklendiğinde bir an için düşünmek size neler kazandıracak bir bilseniz. Sizin haftanız başlıyor. Bomba gibi girin inşallah!

Yay burcunun sorusu: Motivasyonunu zirve uğruna yükseltmeye hazır mısın?

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları

Sevgili Oğlak burçları, keskin bir viraja giriyorsunuz. Kararlar arifesindesiniz. Hayatınız yavaş yavaş dönüşmeye başlıyor ve siz kontrol edemiyorsunuz. Kontrol edememek ise korkularınızı tetikliyor. Bu haftaya hayatta  kontrol edemeyeceğiniz şeyler de olabileceğini kabul ederek başlayabilirsiniz. Kontrol etmek, korkudan kaynaklıdır. Bu hafta gökyüzü akışa ne kadar güvendiğinizi test edecek. Mars cuma günü Yay burcuna geçecek. 12. evinizde yerini alacak. Kendinize dönmek isteyeceksiniz. Bastırdığınız bütün duygular, öfke dahil açığa çıkacak. Bir şeyin değişmesi su yüzüne çıkması ile mümkündür. Odaklanın. Canınızı yakan her şeye, bastırdığınız tüm duygulara odaklanın. Uğurlamak için yüzleşmek gerek. Güç, güçsüzlüklerinizle yüzleştikten sonra gelecek. Bekleyebilen için her şey iyi sonuç verir. Biraz daha sabredin. Size söz, yine baharlar gelecek.

Oğlak burcunun sorusu: Korkuya rağmen adım atacak kadar cesur musun? Kontrol etmeden duramayacak kadar korkak mısın?

Yükselen Kova ve Kova Burçları

Sevgili Kova burçları, Güneş burcunuzda hareket ediyor bu dönem sizin döneminiz. Arkadaşlıklar, topluluklar, fikirler; bu üç kelime tüm haftanızı yönetecek. Siz kova burcunuz, kova dahilerin burcudur. Bir şeyi özgün yapacak cesareti olanların burcudur. Bu hafta süresince yeni fikirler zihninizi çalacak. Siz de kapıyı açacaksınız. Devrim niteğinde ilhamlar geliyor. Değerlendirmeye değer fikirlerinizi hayata geçirmek için adımlar atacaksınız. Deha, zihnindeki düşünceyi hayata geçirme kabiliyetidir. Sezgilerinizin yol göstericiniz olsa kabul etmez misiniz? Bitişler, başlangıçlar.. Kararlar kararlar.. Öncelikleriniz için karar vermeniz gerekiyor. Uzun süredir rafa kaldırdığınız konular gündemde olacak. Mars’ın Yay Burcuna geçişiyle özgür olma arzunuz yükselişe geçecek ve sosyalleşmek isteyeceksiniz.

Kova burcunun sorusu: Deli misin, dahi misin ya da hangisi olmayı seçersin?

Yükselen Balık ve Balık Burçları

Sevgili Balık Burçları, Mars cuma gününden itibaren Yay burcunda kalacak. Kariyer ve başarı evinize gün gibi doğacak. Bir süredir gösterdiğiniz çabanın karşılığını almaya başlayacaksınız. Sevgili balıklar o kadar hassas ve kırılgansınız ki, dağılmaya meyillisiniz. Unutmayın, kazananlar odaklanır, kaybedenler dağılır. Kazanacakken kaybetmek kendinize olan inancınızı örseliyor. Dağılmamak için daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir. Sezgilerinizi dinleyin. Söylediklerimin doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Bir süredir maddi konularla ilgili problem yaşıyor olabilirsiniz. 17 Mart’a kadar vereceğiniz mücadele parayla olan ilişkinizi belirleyecek. Paranın da nihayetinde bir enerji olmadan hareket etmekte fayda var. Para, akışta olmak ile ilgili. Bir önceki hamleye ya da bir sonraki hamleye odaklandığınızda akıştan kopuyor, parayı itiyorsunuz. Kariyerinizde yükselmek için zihninizin kontrolünü ele almaya hazır mısınız?

Balık burcunun sorusu: Korkuların mı daha güçlü yoksa isteklerin mi? Verdiğin cevap geleceğine karar verecek.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP