Gezegen hareketlerinin burcunuza olan etkileri Haftalık Burç Yorumları (26 Mart- 1 Nisan 2018) ile Live To Bloom’da! Bu hafta burçları neler bekliyor; astrolog Aylin Aydın yorumluyor!

26 Mart- 1 Nisan haftasında;Terazi burcunda Dolunay etkisi ile gergin, yalnız ve mutsuz hissetmek mümkün. Ama bu seçiminiz olmamalı. Dolunay’ın modunuzu düşürmesine izin vermek doğru değil.

Bu kadar kare açı altındaki bir gökyüzü sizi daha sıkı çalışmaya ve kendinizi geliştirmeye zorluyor. Eğer denerseniz büyük bir işin üstesinden gelebilirsiniz. Korkularınızla çalışmak ve onları bilinçaltınızdan çıkarmak istiyorsanız bu hafta bir şeyler yapmalısınız.

İşte 26 Mart- 1 Nisan haftası!

Koç burcu  

Duygusal önyargı veya basit yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan tartışmaların içine çekilmeye eğilimli bir haftadasınız. Tepki vermek konusunda sıkışmış hissedebilir veya çok sert ve duygusuz ortamlarda kalmak zorunda kalabilirsiniz. Yakın ilişkileriniz ve bu ilişkilerdeki duruşunuza neden katlandığınızı sorguluyor olacaksınız. İçinizdeki korkularla yüzleşmeli ve değişime ışık yakmalısınız. Eğer bunu başarabilirseniz ilişkilerinizdeki iyileşmenin hızına şaşırabilirsiniz. 

Boğa burcu  

İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz bir haftadasınız. Yanlış anlaşılmalar yüzünden kendinizi yalnız ve izole olmuş hissedebilirsiniz. Kendinize farklı bir yol çizmenin zamanı yaklaşıyor olabilir. Yeni bir şehir, yeni bir hayat ve değişim çok yakın bir gelecekte sizi bekliyor olabilir. Bir Boğa için değişim zordur ve bu yüzden uykunuz kaçabilir, psikolojik olarak güçsüz hissedebilirsiniz. Uzun zamandır ertelediğiniz ama başlamayı çok istediğiniz hobinize başlamak için çok uygun bir hafta. 

İkizler burcu  

Sizin için önemli bir ilişkiyi sonlandırmak veya bir değişikliğe gitmek için kendinizi baskılanıyor hissedebilirsiniz. Yine aynı şekilde varsa çocuklarınızın sorumluluğu altında eziliyor gibi de hissedebilir ve kendinize bir çıkış yolu arayabilirsiniz. Sosyal çevrenizin bu yönde desteğini göremiyor olmak size itici güç olarak gelebilir ve bir anda uzun zamandır yapmayı planladığınız ama yapmadığınız bir adımı bu hafta atabilirsiniz. Spora başlamak, işe başlamak, diyetisyene gitmek, sağlık kontrollerinizi yaptırmak bu hafta öncelikleriniz arasında olmalı. 

Yengeç burcu  

Eviniz ve ailenizin sorumluluğunu üstleniyor olmak hiç olmadığı kadar yorucu gelebilir. İşe ve evinize yeteri kadar vakit ayıramamak, psikolojik olarak bunun gerginliğini yaşamak bu haftanın gündemi olabilir. Üstlerinizle tartışmaya girmek yerine neden bu dengeyi kurmakta zorlanıyor olduğunuzu anlamaya çalışmalısınız. Ve sizi çözüme götüren bir adım atmalısınız. Eşiniz veya sevgiliniz bu konuda sizi desteklemeye hazır görünüyor. 

Aslan burcu  

Seyahatler, yurtdışı bağlantılı haberler ve iletişim konularında kendinizi çok gergin hissedebilirsiniz. Seyahatlerinizde kendinizi doğru ifade edememek, yanlış anlaşılmak sizi yalnız hissettirebilir. Hedeflerinize ulaşmak konusunda kendinize çok yükleniyor olabilirsiniz, bu duygu durumu da sizi bencilleştirebilir. Kendinize yeni hedefler koymak konusunda neden korktuğunuzu ortaya çıkarmalısınız. Çünkü bu yol artık yürümüyor. Bu konuda desteği çalışma arkadaşlarınızda bulacaksınız. 

Başak burcu  

Uzun zamandır peşinde olduğunuz alacaklarınız, kredi gibi ödemelerin bu haftadan itibaren sabrınızı zorlaması muhtemel. Eğer ekonomik olarak fazlaca planlı ve programlı davranıyorsanız, biraz akışta kalmayı seçmelisiniz. Paranın eksikliği sizi agresif, mutsuz yapıyorsa bunun altında yatan nedeni bulmak bu hafta ödeviniz olmalı. Maddi beklentilerin karşılanmadığı her noktada mutsuz olmak ve mutsuz etmek değişmesi gereken bir durum. Eğer değişime hazırsanız kardeşleriniz ve çocuklarınız size destek olmaya hazır. 

Terazi burcu 

İlişkinizi gözden geçirmek, belki de noktalamak isteyebilirsiniz. Her türlü yanlış anlaşılmaya müsait bir haftadasınız. Aileniz ve tüm yakın ilişkileriniz adeta sizi kibar kimliğinizden çıkarmak istiyor gibi görünüyor. Belki de eskiye olan bağlılığınızdan vazgeçmeli ve kendinize yeni bir başlangıç yolu çizmelisiniz. Ailenizin de içine karıştığı bu dolunay haftasında tartışarak sorunları çözmek yerine yeni ve denenmemiş olanı denemeye onları ikna etmelisiniz. Maddi olarak gücünüz bunu gerçekleştirmeye yeter. 

Akrep burcu  

Ruhsal anlamda rahatlamaya çok ihtiyacınız var. Kendinizi psikolojik, astrolojik ya da size uygun olan başka bir yol bulup rahatlatmalısınız. Arkadaş çevrenizde oluşabilecek yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Yeni bir iş arayışınız varsa bu dönemde görüşmeler olabilir ama bir karar vermek için 16 Nisan tarihini beklemelisiniz. Bu dönemde iş çevrenizden biriyle gizli gizli görüşmeler yapabilirsiniz. Ancak bu ilişkiyi sürdürmek zorunda kalmak psikolojinizi olumsuz etkileyebilir. Psikolojinizi bozan her şeyden kendinizi koruyacak gücü ortaya koymalısınız. Bu güç sizde var. 

Yay burcu 

Sosyal çevrenizle olan ilişkileriniz sizi zorlayabilir. Birlikte olduğunuz kişiye çok fazla zaman ayıramamak, ideallerinize fazlaca kapılmış olmak tüm bunlar sizi duygusal ikilemlere sokabilir. Hiç söylemek istemediğiniz şeyler söyleyebilirsiniz. Bu dönem duygusal iniş çıkışlarınızı söze dökmeyin. Neden hayattan keyif almak ve sosyalleşmek arasında bir denge kuramıyorsunuz? Ekonomik olarak güçlü olmak neden bu kadar önemli? Bu durum bu hafta değişebilir. Fark edin ve bir adım atın. 

Oğlak burcu

Statünüz değişiyor olabilir. Bu kararı vermek sizi zorlayabilir. Evde olmanız, ailenizle ilgilenmek durumunda kalmanız, annenizle zaman geçirmeniz gerekebilir. Duygusal olarak kendinizi hazır hissedememek iş ortamınızdaki performansınızın düşmesine sebep olabilir. Kendinizi daha güçlü görmek istiyorsunuz, aslında sadece bir adım atmaya ihtiyacınız var. İstediğiniz statü değişimine karar vermek için doğru zamandasınız. Bu durumda korkacak bir şey yok. Sosyal çevreniz her zaman yanınızda ve size gereken desteği vermeye hazır. 

Kova burcu  

Uzaklara seyahat etmek, farklı bir şehre taşınmak, yeni bir akademik serüven fikri gündeminizde olabilir. Duygusal bağ kurduğunuz bu çevreden uzaklaşmak, kardeşlerinizden kopamamak gibi birçok olumsuz düşünceler kafanızda uçuşuyor olabilir. Oysaki bu adım sizin için şart. Kendinizi yeni bir yolun başında görmelisiniz. Yaratıcılık gerektiren her konuda çok destekleneceksiniz. Boş zamanlarınıza müzik, resim ve sanatın her rengini ekleyin. 

Balık burcu  

Korku ve kaygılarınız üzerine çalışmanız gereken bir haftadasınız. Özellikle ekonomik olarak bir anda ortaya çıkan ödemeler canınızı sıkabilir. Veya hiç ummadığınız bir kayıp sizi çaresiz hissettirebilir. Kendinizi ideallerinize yönlendirmeli ve bunu yapmaktan bir an bile korkmamalısınız. İhtiyacınız olan şans zaten tüm yıl boyunca sizinle olacak. İdeallerinize yöneldiğinizde arkadaşlarınız en büyük destekçiniz olacak. Eğer çok zor geliyorsa, psikolojik danışmanlık almayı denemelisiniz.

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:

Lıve To Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP