Bu hafta burçları neler bekliyor; Astrolog Aylin Aydın yorumluyor!

Başak burcunda dolunay etkilerini tüm hafta hepimiz hissedeceğiz. Yönetici gezegen Merkür’ün Balık burcunda seyri devam ediyor. Merkür, Balık burcunda yaratıcı işler dışında pek başarılı hissettirmez. Balıkların yaratıcı vizyonunu somutlaştırmak gayretli Başak burçlarının işidir.

Akılcı Başak burçları hiçbir şey yapamıyorsa, “Bu pratik değil” ya da “Fikrin yanlış bilgilere dayanıyor” diyebilir.Bu dolunay içinde bulunduğumuz rehavet halinden bizi çıkartarak gerçeklere ve bir düzene dönmemize sebep olacak.

Özgürlüğümüz pahasına buna dayanmak ve kabul etmek durumunda kalacağız veya kendimize yepyeni bir yol çizmenin kesin kararını veriyor olacağız.

Başak burcu, iş, rutinler, iş arkadaşları, sağlığımız ve beslenmemizle ilgilidir. Bu dönemde yeni bir diyet programı, spora başlamak, iş görüşmelerine gitmek ve hızla sonuç almak mümkün olabilir. Yine sağlığımıza çok dikkat etmemiz gereken bir dönemde olduğumuzu da hatırlatmak isterim.

Koç burcu

İş görüşmelerine gitmek, sonuçlandırmak bu dönemde mümkün olacak. Gelecek iş tekliflerinin şehir dışında olması veya hayata bakış açınızı zorlayacak türden olması mümkün. Hislerinizin çok güçlü olduğu bu dönemde kendinize yeni bir yol çizmek için sabırsızlanırken yeni düzeninizin hayallerinize ters düşmesi, sizi özgür, rahat konfor alanından uzaklaştırması aşmanız gereken tek konu olacak. Haftanın ilk günlerini ailenizle geçiriyor olmak size ihtiyacınız olan desteği sağlayacaktır.

Boğa burcu

Bol bol sosyalleşeceğiniz bir dönemdesiniz. Yeni bir gruba dahil olmak, yeni arkadaşlar edinmek bu dönem keyif verici olacak. Çocuğunuz veya sevgilinizin vesile olacağı bu ortamlarda spritüal, yaratıcı, güzellik, estetik bakım konularında yetkin kişilerle tanışabilirsiniz. Bu kişilerin aracılığıyla aklınızdan geçen merak ettiğiniz, emin olamadığınız her türlü konunun cevabını bulabilirsiniz. Burada çıkış dönüşüme açık olmaktan geçiyor. Kardeşleriniz ve aileniz haftanın başından itibaren sizden ilgi bekliyor olacak.

İkizler burcu

Taşınma, evde yeni bir düzene gitmek, eşyaların yerini değiştirmek, yeni eşyalar almak hepsi bu aralar sizi meşgul eden konular arasında görünüyor. Uzun süredir kendinizi statünüz gereği yapmanız gereken işlere kaptırmış olmanız yüzünden yapamadığınız taşınma işini artık gerçekleştirmek durumunda kalabilirsiniz. Eşiniz veya yakın çevrenizin bu süreçte desteğini beklemek ve beklediğiniz desteği bulamamak söz konusu olabilir. Kimseden bir şey istemeden her şeyi kendi başınıza halletmek bu defa istemediğiniz veya fazla büyüteceğiniz bir konu haline gelebilir. Aile ve yakın ilişkilerinize bakışınızı değiştirecek bu süreç sizi hayattaki yerinizi görmek açısından çok büyük bir farkındalığa taşıyor olacak.

Yengeç burcu

Yeni bir web sayfası açmak, bir dergide yazmaya başlamak, radyo, tv gibi alanlarda boy göstermek bu dönem mümkün. İş yaşamınızdaki koşturmacalarınız, günlük yoğunluğunuz bu gündemi sekteye uğratmak isteyebilir. Ama siz buna rağmen bu yeni gündeme sahip çıkabilirsiniz veya çıkamadığınız için strese girebilirsiniz. Size yeni bir vizyon katan bu gelişmeler hayatınızda hep olsun ve parlasın istiyorsanız günlük iş yoğunluğunuza rağmen devam etmeli ve bırakmamalısınız. Yaşam enerjinizin yükseldiğini ve hedeflerinize daha hızlı ulaştığınızı göreceksiniz.

Aslan burcu

Maddi konularda beklediğini almak, kredi çekmek, bir borcu kapatmak bu dönemde mümkün olabilir. Başkaları için hayal olarak bakılan bir alacağınız bu dolunayda size gelebilir. Bu dönem size düşen çocuğunuzla, sevgilinizle veya varsa bir hobinizle ilgilenmek, hayatın keyifli, size özel alanlarına zaman ayırmaktır. Kendinize zaman ayıramadığınız için bir süredir huzursuzluk içindesiniz. Oysaki Aslanlar kendilerini şımartmayı çok severler. Bu dolunay da kazançlı çıkmak istiyorsanız kendinizi şımartmayı ihmal etmeyin.

Başak burcu

Evliliğiniz, ilişkiniz bu aralar hiç olmadığı kadar aklınızı meşgul ediyor. Evlenmek, boşanmak Başak burçları ve yükselen başak burçlarının gündemi olabilir veya ortaklık kurmak belki de sonlandırmak. İkili ilişkilerimiz bizi meşgul ediyor. Hayal gibi görünen bir evlilik düşüncesi bu dolunayda gerçek olabilir. Ailemizin onaylamadığı biri ile birlikte olmak, ailemize kabul ettirmek durumunda hissetmek, aile ile tanıştırma süreçleri hepsi bu dönem heyecanımızı sekteye uğratabilir. Bir nedenle onları memnun etmek için mutluluğumuzdan vazgeçmek istemeyeceğiz. Güzel olan da bu olacak.

Terazi burcu

Bir süredir günlük işlerinizi yaparken sarhoş gibi hissediyor, kendinizi günlük sorumluluklarınıza tam olarak  veremiyordunuz. Bu dolunay sizi gerçeklerle yüzleştirmek ve bu dalgın halinizden uyandırmak istiyor olacak. Psikolojik olarak kendinizi çok iyi veya tam tersi çok dipte hissetmeniz mümkün. Dolunay ruhsal evinizde gerçekleşiyor. Bu dönem kendinizi rahatlatmanın yolu şükretmek, dua etmek ve içinize dönmekten geçiyor. İletişim, kardeşler ve  ulaşım konusunda beklediğiniz desteği görmek için huzurlu kalmaya özen gösterin.

Akrep burcu

Sosyal çevreniz bu dönem sizi hiç yalnız bırakmayacak gibi görünüyor. Yeni insanlar ve yeni ortamlar uzun süredir yapmak istediğiniz sanatsal etkinliklerin içine doğru sizi çekiyor olacak. Birlikte yeni bir müzik grubu kurmak, resim yapmak, ve bolca eğlenmek için bu hafta doğru insanların sizi bulacağından veya bir araya geleceğinden emin olabilirsiniz. Hiç olmadığınız kadar yaratıcısınız. Ekonomik anlamda kendinizi huzursuz hissediyor olabilirsiniz ama merak etmeyin siz hayatın tadını çıkartmayı tercih ettiğinizde gerisi kolayca gelecek.

Yay burcu

Statünüzün parladığı bir hafta sizi bekliyor. Önemli bir iş görüşmesi yapmak bu haftanın önemli başlıklarından biri. Sizi uzaklara götürmek isteyen bir yolun başlangıcı olabilir bu görüşme ve siz  evinizin konforunu ve rahatlığını bırakmak istemeyebilirsiniz. Ailenizin yanında olmayı tercih edebilirsiniz. Bu haftanın kararsızlığına uzaklara gitmek konusundaki tereddütleriniz sebep olabilir. Gereksiz kaygılardan uzak durmak istiyorsanız bu hafta psikolojik veya spritüal bir destek almak çok iyi gelecektir.

Oğlak burcu

Seyahat etmek, yeni bir eğitime başlamak/sonlandırmak, yeni bir felsefe veya bir insana fazlaca takılmak ve onun hakkında gerçekleri öğrenmek bu dönemde mümkün olabilir. Kardeşleriniz veya belki akrabalarınızın bir araya gelmesi ve bazı ailevi, gizli çok bilinmeyen konuları konuşmak istemesi mümkün olabilir. Arkanızdan yapılan konuşmaları ve planları hissedebilirsiniz. Bu nedenle huzursuz hissetmeniz, kabuslar görmeniz, uykusuzluk yaşamanızın mümkün olacağı bu dönemde yapmanız gereken sevgiliniz ve eşinizin desteğini ve sıcaklığını görmek olmalı.

Kova burcu

Ölüm ve ölüm ötesi konularda, belki de daha derin korkularınızla yüzleşmek bu hafta sizi ilk önce obsesif yapabilir ancak sonrasında rahatlatıyor olacaksınız. Sosyal çevrenizin rahat ve umursamaz hallerini görmek sizi güvende hissettirmeyebilir. Bu nedenle üretmek, kazanmak, ekonomik anlamda kendinizi daha iyi kazançlar elde ederken görmek adına yeni çevrelere açılmak isteyebilirsiniz. Spritüal ve yaratıcı becerilerinizden kazanç sağlamaya karar vermek bu dönem alınacak en güzel kararlardan biri olarak görünüyor.

Balık burcu

Sevgiliniz, eşiniz veya çok yakınlarınızla ilgilenmeniz gereken bir haftadayız. Yaratıcı, sanatsal yanlarınız bu dönem açığa çıkmak adına çırpınıyor. Belki bu dönemde eşinizin veya çok yakınlarınızın desteği ile bu alandaki becerilerinizi belirli bir alanda geliştirmeye karar verebilirsiniz. “Kafama göre yapıyorum” dediğiniz her çalışma, belli bir disiplin, çerçeve altına girmek isteyebilir veya siz zaten bu anlamda kendinizi hazır hissediyor olabilirsiniz. Rutinlerinizi oluştururken, planlı, programlı, gayretli eşinizden ya da yakın dostlardan destek almaya ne dersiniz?

Konu ile ilgili “daha fazla” bilgiye aşağıdaki yazılardan da ulaşabilirsiniz:Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP