Ağustos ayının son haftasından herkese merhabalar!

Bu haftaya Güneş’in parlaklığını Aslan’ın enerjisinden alıp, altın sarısı toprağa taşıyoruz ve başak burçlarının dönemine merhaba diyoruz.

22 Ağustos Cumartesi günü burç değiştirerek başak burcuna geçen Güneş, geçen aya göre daha disiplinli, çalışkan ve düzenli bir ay vadediyor. Bu süreçte daha çok köklenmeye ihtiyaç duyacak ve toprağın çağrısına kulak vereceğiz. Eylül’ü karşılarken artık yaz düzeninden çıkıp, başak burcunun enerjisiyle hasatları toplamak ve sonbaharın gelişini heyecanla karşılama niyetinde olacağız.

Güneş’ten hiçbir zaman çok da uzaklaşamayan Merkür, geçtiğimiz hafta başak burcuna geçti. Merkür, başak burcunun yönetici gezegeni olduğu için bu ikilinin uyumu zihinleri toplamaya yardım edecek. Ayrıca önümüzdeki iki hafta boyunca da tatil rehavetini atmamız, ihtiyaçlarımızı fark etmemiz ve analiz yeteneğimizi geliştirmemiz konularında bizlere destek olacak.

Bu hafta toprak elementinin etkilerinin hakim olduğu gökyüzünden maksimum fayda sağlamak için köklenmeye özen göstermemiz gerekebilir. Bir ağacın altında oturarak sonbaharın rengarenk yapraklarını izlemek, sıcak kumları ayaklarımızın altında hissetmek ve nefesimize odaklanmak gökyüzünün enerjilerinin verimini arttırmamıza yardımcı olabilir.

Son olarak haftaya Mevlana’nın sözüyle başlayalım…“Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.”

24 Ağustos Pazartesi

Haftanın ilk gününde Ay akrep burcunda olacak.

Ay akrep burcundayken hislerimiz derin ve tutkulu olabilir. Araştırmacı yönümüz kuvvetlenebilir ve duygularımızla daha fazla irtibat kurabiliriz. Ancak bugün, hareket ve aksiyon gezegenimiz Mars ile kısıtlamalar ve disiplin gezegenimiz Satürn arasında gergin bir temas yaşanacak. Bu temas harekete geçmek konusunda zorluklar veya otoriteler tarafından kısıtlanma hissi verebilir. 

Bunun üstesinden gelmek için, akrep burcundaki Ay’ın ve Başak burcundaki Güneş ile Merkür’ün enerjilerinden faydalanarak olayları iyi analiz etmeli, olası sorunların öğretilerini ve altında yatan faktörleri araştırmalıyız.

Mars, yönettiği Koç burcunda yer alırken, Satürn de aynı şekilde yöneticisi olduğu Oğlak burcunda yer alıyor. Bu ikilinin kendi burçlarında konumlanmış olmaları güçlerini arttırdığından temsil ettikleri konulardaki gerilimi bize yoğun olarak geçirebilirler.

Bu durum da huzursuzluk ve engellenme hislerini tetikleyebilir ve öfke patlamaları ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek için yine Ay’ın Akrep enerjisinden faydalanmak şahane bir fikir!

Akrep, kriz durumlarını çözmekte başarılı olduğu için olası krizlerin üstesinden gelirken güçlü yanlarımızı devreye sokabilir ve krizli anlarla bu içsel gücün büyümesine izin verebilir.

Sükûnetli bir pazartesi dilerim.

25 Ağustos Salı

Salı günün de Ay Akrep burcunda olacak ve pazartesi yaşanan Mars ve Satürn arasındaki gerilimli temasın etkileri içsel olarak hissedilecek.

Günün iyi haberleri de var!

Sabah saatlerinde Merkür ile Uranüs arasında yaşanacak güzel temasa öğleden sonra, boşlukta bulunan Ay da Yay burcuna geçerek eşlik edecek. Merkür ve Uranüs arasında yaşanacak bu temas; araştırma yapmak ve farklı bilgiler öğrenmek için uygun bir zemin hazırlarken, Yay burcundaki Ay da felsefe, inanç, eğitim ve öğretim gibi konuları gündeme getirecek. 

Felsefe’ye ilgi duyuyorsanız bugün sizlere kitap önerimiz; Jean-Paul Sartre’dan- Varlık ve Hiçlik

Entelektüel ve bilgiye doyacağınız bir gün dilerim.

26 Ağustos Çarşamba

Çarşamba günü Ay Yay burcunda olacak. Günün etkili teması ise; aşk, sevgi, güzellik, estetik, ilişkiler ve öz değerimizden sorumlu gezegenimiz Venüs ile şans, bolluk, bereket, büyüme ve genişlemeden sorumlu Jüpiter’in karşı karşıya gelmesi olacak.

Bu iki gezegenin karşı karşıya gelmesiyle birlikte dikkat edilmesi gereken şey, Venüs’e atfedilen her özelliğin Jüpiter ile “aşırı” hale gelebilmesidir.  Bugün “aşırı zevk” için yapılan aşırı alışverişlere, aşırı iştaha ve karbonhidrata düşkünlüğe dikkat etmek şart!

Günlerdir kontrol altında giden diyeti koca bir tabak makarnayla bozmak veya her gün önünden geçtiğiniz kahve dükkanındaki çöreğe bugün karşı koymak daha zor olacak. Bir de o hep almak isteyip de kendinizi durdurduğunuz ayakkabı için frene basmak pek kolay olmayabilir!

Öte yandan bu ikilinin titreşimi aşk ve sevgide büyüme fırsatları da sağlayabilir. Ayakkabıyı almaktan kendinizi vazgeçirdiyseniz hemen partnerinize odaklanın. Bugün aranızda bir şeyler iyi anlamda gelişebilir veya duygularınızda büyüme yaşanabilir.

Abartıdan uzak ama keyfinizin yerinde olduğu bir çarşamba dilerim.

27 Ağustos Perşembe

Perşembe günü öğlen saatlerine kadar Ay Yay burcunda olacak. Sabah saatleri Ay’ın Yay burcu doğasından faydalanmak için uygun olsa da saat 15:00’den sonra akşam saatlerine kadar Ay boşlukta olacak. Bu süreçte kendimizi yavaşlatmamız ve bekleme halinde kalmamız gerekir çünkü Ay’ın boşlukta olma hali yeni bir girişim ve önemli kararlar için doğru bir zaman değildir.

Saat 20:35’de Oğlak burcuna geçecek olan Ay, üstümüzden bu rehaveti alacak. Akşama sarkan işlerimiz varsa veya mesai uzadıysa, Ay Oğlak disipline olmada yardım edecek ve akşama kalan işleri bitirmek hiç zor olmayacak.

Mutlu bir gün dilerim.

28 Ağustos Cuma

Cuma günü Ay Oğlak burcunda yer alacak ve erken saatlerde Güneş’le keyifli bir kontak yapacak. Gökyüzündeki toprak etkileri sayesinde özellikle öğleden önce disipline olmamız gerekebilir ve gün boyu çalışkanlığımız üstümüzde olabilir.

Ayrıca bugüne tam Cuma enerjisine yakışır bir başka keyifli enerji daha eşlik edecek.

Perşembe gecesi Venüs ile Neptün arasında kesinleşen keyifli bir temas bugüne harika etkiler bırakıyor olacak. Venüs ile Neptün’ün bu teması sayesinde sanatsal ve yaratıcı yönlerimiz aktive olacak. Bu ikilinin keyifli enerjisi sanatçılara bol bol ilham verirken, sanat aktiviteleri için de uygun bir atmosfer yaratacak.

Kalabalık konserler, kapalı müzeler veya tiyatro salonları hala güvenilir olmasa da farklı alternatifler mevcut. Eğer tüm yaz konserleri özleyip gidemediyseniz “park et, seyret” arabalı konserler kapsamında bu akşam gerçekleşecek olan Kerki Solfej’in “Senforock” konserine katılmayı düşünebilirsiniz. İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi’nde düzenlenen arabalı konserler sanat severleri araba içinde de olsa bir araya getiriyor.

Bir diğer müjdemiz de caz severler için. İKSV’nin 27. İstanbul Caz Festivali’nin Eylül ayında izleyiciyle buluşacağını müjdeledi. Bugün gökyüzünden alacağınız destekle Eylül ayı sanatsal planlarınızı yapabilirsiniz. Biletler satışa çıkmış, bizden söylemesi.

Venüs ve Neptün’ün bu teması; sadece sanatsal yönden değil, “ruh eşi” ve “gerçek aşk”ı bulmak yönünden de tılsımlı bir gökyüzü sunuyor olacak. Siz de hala akşamları gökyüzündeki yıldızlara bakıp “ruh eşi”nizi bulmak için dilek tutuyorsanız, bugün yüzünüzü yer yüzüne çevirmelisiniz. Bu ikilinin belki sizin için de hazırladığı bir sürpriz vardır.

Aşk ve sanat dolu bir cuma günü dileriz.

29 Ağustos Cumartesi

Cumartesi günü Ay Oğlak burcunda yer alırken hafta sonuna toprak etkileri hâkim olacak.

Ay, tüm gün Oğlak burcunda yer alan 3 gezegenimiz Jüpiter, Pluton, Satürn’ün yanına uğrarken, hafta sonu miskinlik peşinde olanları biraz üzecek. Sorumluluklar veya bazı mecburiyetler gündeme gelebilir.

Sabah saatlerinde Merkür’le de etkileşim içine girecek olan Ay, özellikle sabah saatlerinde iletişim yönünden keyifli bir atmosfer sunacak. Öğleden sonra ise Başak burcundaki Merkür ile Oğlak burcundaki Jüpiter’in etkisiyle havadaki toprak kokusu iyice artacak.

Organize olmak veya planlarınızı gerçekleştirmek için Cumartesi akşamı sizlere belki de uzun zamandır beklediğiniz fırsatları getiriyor olabilir. Ticaretle uğraşanlar için ise hafta sonu olmasına rağmen parasal durumlarda veya bağlantılarda olumlu gelişmeler yaşanabilir.

Eğitim konularında karara varmak isteyenler için yine bu hafta sonu şanslı geçebilir.

Herkese iyi hafta sonları.

30 Ağustos Pazar

Pazar gününden herkese merhabalar!

Ay güne Kova burcunda başlıyor olacak. Ay’ın kova burcunda olduğu günlerde daha özgür hissedebilir ve sınırları aşmak isteyebilirsiniz. Ancak günün geneli, dikkat edilmesi gereken bir tempoda ilerleyeceği için dengede kalmaya özen göstermek daha faydalı olacaktır.

Pazar günü, özellikle öğle saatlerinde, ikili ilişkilere ve kadınlarla olan iletişime dikkat etmek gerekebilir. Venüs ile Pluto’nun karşı karşıya gelmesi ikili ilişkilerde veya kadınlarla olan ilişkilerde güç savaşlarının yaşanmasına veya aşka egonun karışmasına neden olabilir.

Pluto, dönüşümlerden de sorumlu olduğu için bazı ikili ilişkilerde dönüşümler yaşanabilir. Ancak korkmanıza gerek yok! Her dönüşüm korkutucu değildir ve dönüşümler insanoğlu için gereklidir.

Kıskançlık krizleri de gündeme gelebilir. Partnerlerinizin özel alanına girmek için duyulan güçlü dürtülere aman dikkat! Güven ilişkideki asli gerekliliktir.

Venüs aynı zamanda estetik ve güzellikten de sorumlu olduğu için, dış görünüşünüzde değişiklik yapmak bir şeyleri dönüştürmek konusunda kuvvetli bir dürtü hissedebilirsiniz.

Fakat bu dürtülere engel olmak ve bu hislerin gelip geçici olmasına izin vermek daha doğru olacaktır. Venüs bu temasta çok da rahat hissetmeyeceği için yapılacak değişiklikler sonradan bazı pişmanlıkları getirebilir. 

Venüs ve Pluto’nun bu temasına Merkür ve Neptün’in de akşam saatlerinde eşlik edecek olması kafalar iyice karıştırabilir ve akşam saatlerinde konsantre olmak iyice zorlaşabilir.

Bu pazar her duyduğunuza inanmamaya, alttan almaya, güç savaşlarından uzak durmaya, öfkeye yenilmemeye dikkat etmek gerekecek.

Haftayı Mevlana’nın “Tevazuda toprak gibi ol.” sözüyle açmışken, “Öfkede ölü gibi ol.” sözüyle kapatalım.

İlginizi çekebilir: Ağustos 2020 Astroloji YorumlarıAstrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP