fbpx

Biz sadece daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık…

Daha iyi yaşamak, sağlıklı bir bedene sahip olmanın yanı sıra zihnin, duyguların ve ruhun bütünleşebilmesi, duygusal ve sosyal ilişkileri iyi bir şekilde sürdürebilmek,  yaşama karşı pozitif ve tatminkar olabilmek ve bizi kucaklayan doğa ile uyumlu yaşayabilmek ile mümkün. Mevcut durumunuz ne olursa olsun, biz değişen ve gelişen canlılarız, hepimizin içinde var olan potansiyelin de farkındayız. Bu yüzden “iyi olmak” demek biz ve seçimlerimiz demek.

Live to Bloom olarak, wellness dünyasına ait gelişmeleri, bilgi sağlayan içerikleri ve uzman kişilerin önerilerini bilinçli bir sağlıklı yaşam tarzı farkındalığı sağlamak için bir araya getiriyoruz. Seçim sizin!

Live To Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!

Yazarın Tüm Yazıları

Arzu Özev

1983 yılında İstanbul’da doğan Arzu, Saint Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra University of Massachusetts Amherst’te psikoloji okuduğu yıllarda, Sudarshan Kriya nefes tekniği ve yoga öğretisiyle tanıştı. Hindistan başta olmak üzere, Yeni Zelanda, Güney Afrika, ABD ve Almanya’da kişisel gelişim ve yoga konusunda birçok eğitim alarak, sertifikalı eğitmen oldu. Dünya çapında 150 ülkede temsilciliği olan Art of Living – Yaşama Sanatı Vakfı’nın 2008-2015 yılları arasında Türkiye temsilciliğini ve yöneticiliğini yaptı. Aynı zamanda ABD’nin Kaliforniya eyaletinde aldığı eğitimleri takiben “International NLP Master Practitioner” sertifikasını aldı, yaşamın farklı alanlarına yönelik bütünsel programları uluslararası şirketlere ve bireylere uygulamaya devam etmekte. 2016 senesinde, Becket Massachusetts’e Kushi Enstitüsü’nde Makrobiyotik beslenme eğitimi aldı. Beslenme bilincini yükseltmek üzere “Mutlu Mutfak Sağlıklı ve Vejeteryan Beslenme” atölyeleri düzenlemekte, yoga bilgisini ve sağlıklı tariflerini “Feel Good with Arzu” adlı YouTube kanalında paylaşmakta.

Yazarın Tüm Yazıları

Aslı Yazıcıoğlu

Aslı Yazıcıoğlu, Terakki Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Koç Üniversitesi’nde MBA programını tamamlayarak bir süre ilaç sektöründe çalıştı. Eczane eczacılığı yaptığı dönemde; kendi hayatında, aile bireylerinde ve çevresinde olumlu etkilerini deneyimlediği aromaterapi ve esansiyel yağları sadece kullanıcı değil aktif uygulayıcı olarak kürler haline getirmek için araştırmalarını derinleştirdi. Konuyla ilgili ilk yayınlanan kitaplar dahil olmak üzere geniş bir kitaplık oluşturdu. Uluslararası sertifikasyon sağlayan kurumlarda aldığı 500 saati geçen temel eğitimlerden sonra; ABD, İngiltere ve İrlanda’da bir çok kursa katıldı. Londra’da ITHMA’nın düzenlediği farklı aromaterapi eğitimleri dışında, medikal aromaterapinin kalbi Güney Fransa’da konuyla ilgili en önemli otoritelerden Rhiannon Lewis’in 3 seviyelik ileri Klinik Aromaterapi eğitimlerini tamamladı. İngiliz tipi aromaterapi dışında Fransız tipi aromaterapiyi yerinde öğrendi. Robert Tisserand, Gabriel Mojay gibi dünyanın önde gelen kanaat liderlerinin konferanslarına katıldı. Bu alanda yapılan uluslararası kongre ve konferansları sürekli takip ederken aynı zamanda yurt dışında Klinik Aromaterapinin tamamlayıcı tedavi olarak uygulandığı hastaneleri de ziyaret etti. Böylece aromaterapinin günlük ve estetik kullanımlarından başladığı çalışmalarını spektrumun diğer ucundaki “Medikal ve Klinik Aromaterapi” tarafında yoğunlaştırdı. Koku fizyolojisi ve kokuların psikoloji üzerindeki etkilerini araştıran Yazıcıoğlu, uzman psikologlar ile süpervizyon çalışmaları da yapmıştır. Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk Klinik Aromaterapi uygulamalarını başlatan Aslı Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalışmaktadır. Ayrıca aynı hastanede multidisipliner ve bütünsel yaklaşıma sahip Stop Aging Kliniği’nde “Sağlıklı Yaşam Yönetimi Konseyi”nde “Kişiye Özel Fitoterapi, Aromaterapi ve Aktif Kozmetik Ürünlerin Geliştirilmesi” için çalışmaktadır. Aromader Aromaterapi Derneği’nde Başkan yardımcısıdır. Klinik Aromaterapi’nin ("KA") en önemli uluslararası organizasyonu olan Botanica’nın Türkiye elçisi olan Yazıcıoğlu, Türkiye’de aromaterapinin bilinçli ve doğru gelişimine katkı sağlamak için, çeşitli üniversiteler ve akademisyenler ile birlikte sağlık profesyonellerine yönelik 70 saati aşan eğitimler düzenlemektedir. KA Akademi bünyesinde düzenlediği özel eğitimler dışında, aynı zamanda İstinye Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Misafir Öğretim Görevlisidir ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde uzman hekimler için düzenlenen Fitoterapi Sertifika Programı’nda ders vermektedir.

Yazarın Tüm Yazıları

Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Bu sertifika programı sonucunda hazırladığı proje, Lindsay Rademacher Award ödülünü almaya layık görüldü. 2004 yılından itibaren, FAS'ın Oxford'da düzenlenen eğitimlerine katılarak dünyaca ünlü astrologlardan eğitim alabilme fırsatını yakaladı. 2008 yılında, NLP Master Pratisyenlik Sertifikasını almaya hak kazandı. 2011 yılı itibariyle, FAS'ın diploma seviyesindeki çalışmalarını tamamlayarak diplomasını almış ve FAS'ın tavsiye ettiği danışman astrologlar listesine girmiştir. Aynı zamanda, 2010 yılından beri Zen Meditasyonu hocalığı da yapmaktadır.

Yazarın Tüm Yazıları

Ayşegül Miroğlu

1975 yılında İstanbul’da doğan Ayşegül, 1993 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi’nden, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite mezuniyetini takiben IBM Türk Limited Şirketi’nde çalışmaya başladı. IBM’deki çalışma hayatı boyunca yurt içinde ve yurtdışında farklı bölümlerde farklı görevler üstlendi. 2014 yılında hayatında yepyeni bir sayfa açmaya karar verdi ve kendi isteği ile IBM’den ayrılarak kurumsal çalışma hayatına veda etti. Sporu, bilimi, tıbbı, okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok sevdiği için kendisini spor yaparken ve spor üzerine yazarken buldu. Bir uzaktan eğitim platformu olan "Coursera" eğitim portalı üzerinden Duke, Melbourne, Stanford Üniversitelerinden genel fizyoloji, egzersiz fizyolojisi ve beslenme dersleri aldı. Şimdi amatör bir sporcu olarak biriktirdiği bilgi ve tecrübesini başkalarıyla paylaştığı bir kitap projesi üzerinde çalışmakta.

Yazarın Tüm Yazıları

Birim Mor

1984 yılında Ankara'da doğan Birim, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde lisans eğitimini 2007 yılında tamamladı. İsveç’te Swedish University of Agricultural Sciences (SLU) Kentsel ve Kırsal Kalkınma Bölümü’nde Çevresel İletişim ve Çevre Yönetimi konusunda ve Jean Monnet Bursiyeri olarak Trinity College Dublin (TCD)’de Çevre Bilimleri dalında yüksek lisans derecelerini aldı. 2018 yılında Berlin’de ‘The Climate Reality Project’ kapsamında Al Gore tarafından verilen The Climate Reality Leadership Corps eğitimine Türkiye'yi temsilen katıldı. Şu anda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlisi olarak, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, Orta Asya Alt Bölge Ofisi’nde çalışmakta. Katılımcı planlama ve müzakere, kırsal kalkınma, sürdürülebilir arazi yönetimi ve tarım-çevre politikaları konularına ilgi duymakta. Ayrıca, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmaya ve bireysel olarak yapabileceklerimizi her fırsatta anlatmaya gayret ediyor. Binicilik, pilates ve yoga yapmak en sevdiği aktiveler arasında olan Birim, Live To Bloom için doğa ve çevre konularındaki araştırmalarını paylaşacak.

Yazarın Tüm Yazıları

Burcu Babayiğit

1988 yılında doğan Burcu, yüksek başarı bursu ile girdiği Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında, ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında, ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümü yüksek lisans programından mezun oldu ve yine ODTÜ’de aynı bölümde doktora programında eğitime başladı. Lisans eğitimi yıllarında Ömer Akgüllü’den ve Şahika Tekand Studio Oyuncuları’ndan oyunculuk eğitimi aldı. Yüksek lisans eğitimi boyunca ressam Ohan Kiremitçi’den ve Prof. Dr. Tansel Türkdoğan’dan aldığı resim dersleri sonrasında 2014 yılında Ankara’da ilk karma resim sergisini düzenledi. 2015 yılında Dr. Ödül Işıtman’dan aldığı seramik dersleri sonrasında aynı yıl ODTÜ’de seramik öğrencilerinin düzenlediği sergiye katıldı. Mutfağın, yaratıcılığını ve sanatın farklı dallarına duyduğu ilgisini bir araya getirdiği en iyi yerlerden biri olduğunu keşfetmesiyle beraber, özgün tariflerini “Burcu’nun Sağlıklı Tarifleri” isimli sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmaya başladı. Yeme alışkanlıklarının yaşam biçimi üzerindeki etkilerine olan merakı, onu kadim Ayurvedik uygulamaları araştırmaya ve bu bilgileri günlük yaşamında düzenli olarak uygulamaya yöneltti.

Yazarın Tüm Yazıları

Ceren Ceylan Ertaç

1988 yılında, Ankara’da doğdu. 2010 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü ve Inholland University International Communication Management Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, uluslararası bir denetim firmasında çalışmaya başladı. Kurumsal firmada çalıştığı yıllarda, daha iyi ve dengeli yaşamanın yöntemlerini ararken birtakım teknikler ile tanıştı. Bu tekniklerin, olumlu etkilerini fark etmesinin ardından hayatını "İyi yaşam" prensiplerine göre yönlendirmeye karar verdi. Bilinçli bir sağlıklı yaşam farkındalığını, daha büyük kitlelere yayma isteği sonucunda Live To Bloom’u kurmaya karar verdi.

Yazarın Tüm Yazıları

Ceren Köşker Çizmecioğlu

1985 yılında Kırşehir'de doğan Ceren, ODTÜ ve SUNY Binghamton Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler çift diploma programından 2008 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra, uzun yıllar Türk Hava Yollarında Pazarlama Uzmanı olarak, yurtiçinde ve yurtdışında çalıştı. 2015 yılında işine ara vererek radikal bir karar ile Arjantin'e taşındı ve Buenos Aires Palermo Üniversitesi’nde Moda Tasarımı eğitimi aldı. 2017 yılı sonunda Istituto Europeo di Design-Madrid’de Moda Tasarımı Master’ını tamamladı. Şuan Madrid’de yaşamakta ve İspanyol bir tekstil şirketinde İletişim ve Pazarlama uzmanlığı yapmakta. Seyahat etmek, farklı kültürler ve mutfaklar tanımak, ayrıca vakit buldukça pilates yapmak en sevdiği aktiviteler arasında. Ceren, Live to Bloom için seyahat ve moda alanındaki deneyim ve tavsiyelerini paylaşıyor olacak.

Yazarın Tüm Yazıları

Dr. Diyetisyen Gamze Şanlı Ak

2007 yılında Başkent Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun oldu. 2012 yılında Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak "Uzman Diyetisyen" ünvanını aldı. 2016 yılında Başkent Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünde doktora programını tamamlayarak "Doktor Diyetisyen (PhD)" unvanını aldı. 2017 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak Nişantaşı Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde öğretim üyeliği görevine başladı. 2018 Mayıs ayında, diyetisyen tarafından yazılmış Türkiye’nin ilk smoothie kitabı olan "Fit Smoothie" kitabı raflarda yerini aldı. 2013 yılından bu yana, kurucusu olduğu Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığında danışanlarına aktif olarak bireysel ve kurumsal beslenme hizmeti vermeye devam etmektedir. Kliniğinde; kilo alma, kilo verme, kilo koruma, sağlıklı beslenmeyi öğrenme, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, çocuk beslenmesi, ergenlik döneminde beslenme, gebelikte- emziklilikte beslenme, menopozda beslenme, anti-aging beslenme, yeme davranış bozukluğunda beslenmenin yanı sıra kurumlara ve gruplara özel eğitim ve seminerler, medya, ürün ve menü danışmanlığı vb. hizmetler vermektedir. Wellness, beslenme, sağlık, güzellik ve sağlıklı yaşama yönelik toplantı ve etkinliklerde beslenme üzerine konuşmacı olarak yer almaktadır. Gamze aynı zamanda, Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Üyesidir.

Yazarın Tüm Yazıları

Dyt. Beyza Kuşcu

1993 yılında İstanbul’da doğan Beyza, 2015 yılında İzmir Şifa Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yarı burslu olarak mezun oldu. Üniversite mezuniyetini takiben, halen çalışmakta olduğu Formeo Beslenme ve Diyet Danışmanlık merkezinde iki sene boyunca staj yaptı, ardından çalışmaya başladı. Üç senedir hizmet verdiği Formeo’da, Kilo Yönetim Diyetisyeni olarak görev yapmaktadır. Çocuklara sağlıklı ve eğlenceli yemek tabakları hazırlayarak, bu tabak projesinde daha çok sevilen çizgi film, animasyon karakterlerini sağlıklı besinler ile yemek öğünlerinde resmederek annelere alternatifler oluşturmayı amaçlıyor. Bahçeşehir Üniversitesi YASATASU- Çocuk tabakları yarışması 2. Ödülü ve İzmir Organik Yaşam Festivali- Çocuk tabakları yarışması 1. Ödülü kazandı. Beyza, beslenme ve diyet ile ilgili birçok sayıda eğitim ve kongrelerde yer aldı.

Yazarın Tüm Yazıları

Ebru Şinik

Amerika'da bulunan “Chopra Center” eğitmenlerinden, Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu, lider danışman ve eğitmenlerindendir. Şinik, Yükselen Çağ’ın kuruluş amacını, "Hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkar bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş kadim teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek, yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır" diye özetlemektedir. “Mind-Body Medicine” (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk "Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini" üreten Şinik, kurumsal şirketlere ve üst düzey yöneticilere meditasyon eğitimi veren yegane kişilerdendir. Şinik, “İyi Ol, Mutlu Ol” ve “Daha İyi Yaşamak İçin” sloganları çerçevesinde “Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları” yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır. “Nefeste Saklı Hayat” ile “Ebru Şinik’den Bütünsel Detoks Önerileri” isimli iki kitabı ve “Gündelik Yaşam için Kadim Nefes Teknikleri” isimli eğitim DVD’si olup, aynı zamanda “Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanlığı” hizmetleri vermektedir.

Yazarın Tüm Yazıları

Hande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor ve de Reiki eğitimleri düzenliyorlar. Seyahat ederek, farklı kültürler tanıyarak, insan biriktirerek ve en çok da okuyarak hem öğretiyor hem de öğreniyorlar.

Yazarın Tüm Yazıları

Hande Urgancıoğlu Kardaş

1983 yılında İstanbul'da doğan Hande, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. Çalışma hayatı boyunca teknoloji, medya ve dijital alanlarda hizmet veren şirketlerde farklı bölümlerde farklı görevler üstlendi. Şu anda, dijital içerik yönetim ve üretimi yapan bir şirkette operasyon direktörü olarak çalışmakta. Aynı zamanda 2012 yılından itibaren, kendi blogu olan handeledim.com'da seyahatlerini ve keşiflerini yazmakta. Yoga, pilates, fotoğraf çekmek ve seyahat etmek en keyif aldığı aktiviteler arasında olup Live To Bloom için seyahat önerilerini paylaşacak.

Yazarın Tüm Yazıları

Öykü Çelikin

1988 yılında Ankara'da doğdu. 2011 yılında lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra kendi tasarımlarını üreten bir ayakkabı atölyesinde, kendi koleksiyonunu oluşturarak ayakkabı tasarlamaya başladı. Aynı zamanda çocuk hikayeleri kitabı çıkarmak üzere editörlük eğitimi almakta. Yoga, pilates, fotoğraf çekmek ve müzik dinlemek en keyif aldığı aktiviteler arasında olup Live To Bloom için ilişki konuları üzerindeki araştırmalarını paylaşacak.

Yazarın Tüm Yazıları

Pınar Özbey

1987’de Ankara’da doğan Pınar, Odtü Maden Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Fransa’da Kedge Business School’da MBA eğitimini tamamladı. Üniversite yılları sırasında aynı zamanda da çocuk yaştan beri ailesinin kültürünün bir parçası olan yoga pratiklerine ağırlık vererek 2009’da Ferhan Yüksel ile 200 saatlik Hatha Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı. İç sesi hep tamamen yogaya yönelmiş bir hayatı dilese de uzun yıllar part time yoga öğretmenliği yaparken bir yandan da Türkiye ve Fransa’nın büyük şirketlerinde çalışmaya devam etti. 2016’da Hindistan’da bir aşramda bir süre yaşayarak gerçek anlamda yogik yaşamı deneyimledikten sonra ilk kez içinde sadece yoga ile hayatına devam edeceğine dair bir inanç oluştu. 2017 sonunda radikal bir karar ile işten ayrılarak önce Nepal’de Budist tapınaklarını ziyaret edip sonra tekrar Hindistan’a dönüp bu sefer ileri seviye yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı. Pınar artık tüm hayatını yoga pratiğine yoğunlaşarak ve yoga eğitimleri vererek geçirmekte.

Yazarın Tüm Yazıları

Pınar Taşkınlar

1984 yılında İzmir'de doğan Pınar, Marmara Üniversite İşletme Bölümü mezunu olup, ESADE'de Girişimcilik ve İnovasyon Yüksek Lisansı yaptı. Kronik yorgunluğunu çözme yolunda edindiği kişisel deneyimini, Institute of Integrative Nutrition'dan Dr. Mark Hyman, Dr. Andrew Weil, Dr. Libby Weaver, Dr. John Douillard ve Deepak Chopra gibi dünyaca ünlü doktorlar ve bilim insanlarından aldığı eğitim ile "Şehirde ve Sağlıklı" adlı blogunu kurdu. Beslenme eğitiminin yanı sıra Ezgi Sorman’dan, Meditasyon Eğitmenliği Eğitimi ve Osho Miasto Institute’ten Diamond Breath 1. Seviye eğitimini tamamladı. Institute of Integrative Nutrition mezuniyetini takiben, beslenmenin hastalıkların engellenmesi üzerindeki önemini verdiği bireysel seanslar ve eğitimler ile kişilere sağlıklı bir hayat tarzıyla potansiyellerine erişmeleri için yardımcı olmakta.

Yazarın Tüm Yazıları

Psk. Gözde Özdikmenli

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Gözde, yüksek lisans ve doktorasını da aynı üniversitenin Gelişim Psikolojisi alanında tamamlamıştır. Uzun yıllar akademik alanda görevler almasının ardından, son bir yıldır Muğla’daki bir özel merkezde çalışmakta, çocuk, ergen, yetişkin ve çiftlere yönelik psikolojik danışma hizmeti sunmaktadır.

Yazarın Tüm Yazıları

Psk. Nazlı Kocabaşa

1986 yılında İstanbul'da doğan Nazlı, Notre Dame de Sion Fransız Lisesini bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Uzmanlığına klinik psikoloji üzerinde devam eden Nazlı aynı zamanda psikodrama, aile danışmanlığı ve emdr terapistliği eğitimleri aldı. Şuanda "Tempora Aile Danışmanlık Merkezi"nde yetişkin ve çift-aile terapisti olarak hizmet vermektedir.

Yazarın Tüm Yazıları

Selen Kelecek

1988 yılında doğan Selen, Başkent Üniversitesi Spor Bilimleri Bölümünde okudu. 2013 yılında, Başkent Üniversitesi Spor Bilimleri Egzersiz ve Sportif Performans Lisans'ı üzerine yüksek lisansını tamamladı. Yarışmacı olarak yer aldığı aktif spor hayatının ardından, farklı spor kulüplerinde yardımcı antrenör, baş antrenör, kondisyoner ve istatistik sorumlusu gibi farklı pozisyonlarda görev aldı. Bunların yanında fitness, spinning ve stretching dersleri eğitmeni olarak da deneyimi bulunmakta. Şu anda Hacettepe Üniversitesi’nde, Sporda Psiko-Sosyal Alanlar üzerine doktorasını yapmakta ve Başkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta. Spor yapmak, müzik dinlemek, seyahat etmek, kitap okumak ve yazmak en keyif aldığı aktiviteler arasında olup, Live To Bloom için fitness tavsiyeleri ve psikoloji konularındaki araştırmalarını paylaşacak.

Yazarın Tüm Yazıları

Selin Persentili

1978 yılında İstanbul'da doğan Selin, University of Virginia'da lisans eğitimini tamamladı. New York, Londra ve Abu Dhabi’de 14 yıl boyunca kurumsal firmalarda global marka danışmanı olarak çalıştı. Kurumsal hayatta çalıştığı dönemlerde “wellness” dünyasına adım attı. Ardından, dünyaca ünlü eğitmen Katy Appleton’dan İngiltere merkezli 200+ saatlik yoga alliance sertifikası edinerek yoga eğitmeni oldu ve uluslararası Vinyasa Flow öncüsü Shiva Rea ile eğitimine devam etti. Aynı zamanda Chris Tompkins’den aldığı eğitim ile meditasyon ve mindfulness eğitmeni oldu. Psikoloji alanındaki dünya çapındaki birçok yoga ustası, ruhani lider ve akademisyenlerle birlikte yoga, pilates, anatomi, beslenme ve wellness konularında birçok atölye ve inziva çalışmalarına katılıp, deneyim ve bilgilerini derinleştirmeye; Institute of Integrative Nutrition’da sağlık ve wellness koçu olarak da eğitimine devam ediyor.

Yazarın Tüm Yazıları

Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi ile birleştirerek kendini doğal güzellik ve bakım konularında geliştirdi. Live To Bloom için doğal güzellik ve bakım konuları üzerindeki araştırma ve deneyimlerini paylaşacak.

Yazarın Tüm Yazıları

Uzman Dyt. Ayça Alara Aycan

1995 yılında Bursa’da doğan Ayça, 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle, 2018 yılında da Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde yan dal programından ve Fitoterapi yüksek lisansından mezun oldu. Müzik en sevdiği aktiviteler arasında olup, Yeditepe Üniversitesi Çok Sesli Korosu’nda Alto olarak yer almakta ve ş̧an, yan flüt eğitimi de bulunmakta.

Yazarın Tüm Yazıları

Uzman Dyt. Yeşim Temel Özcan

1994 yılında, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü bitirdikten sonra, Antalya Nutraslim Zayıflama Merkezi ardından Isparta Medisparta Diyaliz Merkezi'nde diyet danışmanlığı yaptı. 1997-2011 yılları arasında, Antalya'da Kalori Diyet adı altında sağlıklı beslenme ve yaşam kliniğini kurdu. 2011-2013 yılları arasında, psikonöroimmünoloji eğitimi alarak pni terapisti ünvanı aldı. 1,5 yıl gönüllü olarak otizmli çocuklarla Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Gedik Üniversitesinin "Aktifim Toplumun İçindeyim" projesinin diyetisyenliğini yürüttü. Bu sırada GAPS praktisyeni sertifika programına katılarak GAPS Practitioner oldu. Halen, Özel Estanbul Güzellik Merkezi'nin beslenme ve diyet bölümünü yönetmekte, aynı zamanda Memorial Wellness Kliniği'nde uzman diyetisyen olarak çalışmaktadır. Yeşim Temel Özcan, Türkiye Diyetisyenler Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği ve Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği üyesidir.

Yazarın Tüm Yazıları

Zehra Elif Zevulun

Elif, ODTÜ İşletme ve University of Illinois Chicago MBA mezunudur. Uzun yıllar, uluslar arası şirketlerin pazarlama departmanında çalıştıktan sonra 2007 yılında moda internet sitesi, Zelfist.com’u kurmuştur. Website, sosyal medya ve Zelfist Youtube kanalının 300.000’e yakın takipçisi bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde Elele Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yürütmüştür. Hepsiburada’da Moda İletişim Müdürü olarak çalışmıştır. Moda sektöründeki önemli firmalara stratejik ve trend danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Markafoni, Zizigo ve Trendyol danışmanlık vermiş olduğu şirketlerdendir. İstanbul Moda Akademisi’nde 10 yılı aşkın süredir eğitim vererek ve sektör konuşmacıları arasında yer alarak; moda ve tüketim trendleri, basılı ve dijital yayın yönetimi alanlarındaki tecrübesini aktarmaktadır. Aynı zamanda Keynote Speakers Agency ve Speaker Agency’nin konuşmacılarındandır.

Yazarın Tüm Yazıları

Zeynep Aksoy

1971'de Istanbul doğan Zeynep, 1988 yılında Robert Koleji'nden mezun oldu. 1992 yılında Rhode Island School of Design'da lisans, 1999 yılında The New School for Social Research'te ise yüksek lisansı derecelerini tamamladı. 1999 - 2017 yılları arasında, Hindistan ve Amerika’da birçok yoga ve meditasyon eğitimleri tamamladı. Aile dizimi ve türlü terapi eğitimleri aldı. 2001 - 2003 yılları arasında, Andrew Zionts ile YogaŞala Nişantaşı’nı kurdu ve işletti. 2006 - 2012 yılları arasında, David Cornwell ve Rebekka Haas ile Cihangir Yoga’yı kurdu ve işletti. 2017 yılından itibaren, Amerikan Hastanesi'nde "Code Lotus Mindfulness" merkezini David Cornwell ve Amerikan Hastanesi ekibi ile kurarak danışman olarak çalışmaya devam etmektedir. 2018 yılından beri de, "Zeynep Aksoy Reset" YouTube kanalı ile binlerce insana ücretsiz olarak meditasyon ve Mindfulness’ı tanıtmaktadır. Zeynep'in aynı zamanda "Evde Yoga" adlı DVD’si 100.000 üzerinde satmıştır.

Yazarın Tüm Yazıları

Bizden haber almak ister misiniz?