YAZAN: BURCU ERBAŞ

Yaza resmi başlangıcını veren haziran ayı havaların ısındığı, buluşma planlarının çoğaldığı ve tatil hayallerinin kurulduğu en canlı zamanlardan biri olabilir. Pandemi nedeniyle kısmi yasakların devam ettiği bu süreçte, içimizde uyanan yaz coşkusunu elimizden geldiğince yaşamaya devam edebiliriz. Eğer sizin de aklınızdan haziran ayında neler yapabiliriz sorusu geçiyorsa, birbirinden keyifli önerilemize göz atın!


Tadın

Refresh Tea, 46 TL

Yazın en sıcak günlerini bile dayanabilir kılan içecek soğuk çay olabilir. Ananas ve satsumayı bir araya getiren Refresh Tea soğuk içilmesi için özel olarak harmanlanıyor. İçerken bardağınıza bol buz ve limon eklemeyi unutmayın.

İzleyin

Netflix Türkiye’nin en başarılı yapımlarından biri olan Atiye 3.sezonu ile 17 Haziran’da geri dönüyor. Spiritüel dünyayı Türkiye’nin en güzel arkeolojik eserleri ile harmanlayan Atiye’nin başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsur paylaşıyor.

Deneyin

BEAR Akıllı Microcurrent Yüz Sıkılaştırma Cihazı, 2999 TL

FaceGym’i duyanlar yüz egzersizlerinin genç, canlı ve sıkı bir cilt için ne kadar önemli olduğunu da biliyordur. Peki oldukça uğraş isteyen yüz egzersizlerinin bütün faydalarını 4 dakika içinde elde edebileceğinizi söylesek? FOREO’nun çıkardığı en yeni yüz cihazı BEAR, akıllı microcurrent sistemi ile cildin doğal kolajen üretimini, elastin onarımını destekliyor. Cildi sıkılaştırarak yüzü şekillendiriyor.

Koklayın

Sunny Morning, 142.50 TL

Yazın meyvemsi, çiçeksi, ferah kokularını bir şişede buluşturan Sunny Morning her spreyde enerjinizi yükseltecek, motivasyonunuzu arttıracak Bach çiçek özütleri içeriyor.

Katılın:

Global Wellness Day her birimize “Nasıl daha iyi yaşayabilirim?” sorusunu yöneltiyor. Sadece bir günün bile hayatımızı değiştirebilecek güne sahip olduğunu hatırlatan kutlamalar, 24 saat boyunca dünyanın her yerinden canlı olarak yayınlanıyor. Birçok farklı konuda uzmanlaşmış 65 konuşmacıdan ilham alarak daha iyi seçimler yapmak isteyen herkes, Global Wellness Day internet sitesinde 12 Haziran Cumartesi günü yayınlanacak olan 12 saatlik ücretsiz canlı yayına katılabilir.

Gezin

Deniz ve doğanın en güzel buluşma noktası olan Akyaka’da 3 gün boyunca bedeninizi hareket ettirmek, nefesinizle buluşmak ve zihninizi dinginleştirmek ister misiniz? Somatik Pranayama Nefes Meditasyonu, Access Bars ve Reiki pratisyeni Nathalie Garih ile yoga ve pilates eğitmeni Nihan Altuğ’nun birlikte hazırladığı Yoga + Somatic Breathwork Retreat 10-13 Haziran tarihleri arasında Kite Beach Akyaka Otel’de gerçekleşecek. Daha çok bilgi edinmek ve rezervasyon yaptırmak için Instagram üzerinden @akyakaretreats hesabına ulaşabilirsiniz.

Okuyun

Sürükleyici polisiye romanları ile tanınan Ahmet Ümit en yeni kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi‘nde polisiye, arkeoloji ve mitolojiyi bir araya getiriyor. Uzun yaz gecelerinde elinizden düşüremeyeceğiniz bu kitap, favori Dan Brown romanınızı tahtından indirebilir!

Giyin

Yaz döneminin gelmesiyle renkli desenler, hafif kumaşlar, rahat kesimler tekrardan hayatımıza geri giriyor. Hip+Happen’ın yeni sezon kıyafetleri yapacağınız tüm aktivitelere canlı yaz havasını katacak.

Bonita Elbise, 1100 TL

Dinleyin

Barabar grubunun Finish işbirliğinde çıkardığı yeni şarkı Yarının Suyu video klibi her izlendiğinde marka tarafından Kuyucuk Gölü’ne 57 litre su bağışlanıyor. Kuraklığın en çok hissedildiği yaz aylarında çevreye desteğinizi keyifli bir şarkı dinleyerek gösterebilirsiniz.
Burcu Erbaş

1997 yılında Antalya’da doğan Burcu, İstanbul Saint Joseph lisesinde eğitim gördü. 2020 yılında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Erasmus programı ile bir sene boyunca eğitim aldığı Sciences Po Paris’te çevre politikaları, sürdürülebilirlik ve ekoloji üzerine dersler aldı. Öğrendiklerinden çok etkilenen Burcu yaşam tarzını çevreye duyarlı olacak şekilde...BLOOM SHOP