Herby Wellness Shotlar ile sadece 3 yudumda daha güçlü bir bağışıklığa, fit bir yaşama ve yüksek enerji seviyelerine erişebiliyoruz. Peki, nasıl? Tamamen bitki bazlı; organik meyve, sebze ve bitki özlerinden üretilen, şeker ilavesiz, koruyucu veya katkı maddesi içermeyen bu doğal içeceklerin sırrı; bilimsel araştırmalarla desteklenen içeriklerin doğru oranda bir araya getirilmesinde yatıyor. Herby Wellness Shotları; Energy, Defense ve Fit’i ana etken maddeleri ışığında inceleyip, kullanım şekilleri ve zamanlarına göre doğal bir reçete oluşturduk!


Herby Wellness Shotlar

Mikro besin; vitamin, mineral ve elementler açısından zengin formülasyonları ve konsantre miktarları ile bütünsel sağlığı ve iyi olma halini destekleyen fonksiyonel içeceklere “wellness shot” deniyor. Herby Wellness Shotlar da besin değeri açısından zengin organik sebze, meyve ve bitki özlerini doğru oranlarda, tazeliklerini koruyarak minik cam şişelere dolduruyor. Sadece 3 yudumda, 3 farklı sistemi; enerji, bağışıklık ve metabolizmayı destekliyor. İyi olma halini yükseltiyor ve günlük mikro besin ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü karşılıyor. Aynı zamanda hiç bir katkı maddesi, koruyucu, şeker, glüten ve hayvansal gıda içermiyor. Peki, Herby Wellness Shotlar nasıl bu kadar etkili olabiliyor? Türk ve Alman bilim insanlarının çeşitli araştırmalar sonucu oluşturdukları içecek formülasyonları güçlerini öne çıkan 3 etken maddeden ve bütünsel sağlık üzerindeki sayısız faydasından alıyor.


Energy Shot

Diğer enerji veren içecekler; kahve, çay veya enerji içeceklerinin etkisi hızlı fakat kısa süreli oluyor. Bunun sebebi ise tüm bu içeceklerin etken maddesi kafein ve şekerin enerji seviyelerini hızla zirveye çıkarması ve daha sonra hızla düşürmesinde yatıyor. Herby Energy Shot ise içerdiği; B6 vitamini, Guarana ve Ginseng ile bedenin doğal enerji metabolizmasını destekliyor. Sürdürülebilir ve uzun soluklu bir enerji desteği sağlıyor. Gün içinde yorgunluğun baş gösterdiği her anda ve spordan 15 dakika önce 1 shot içilmesi öneriliyor.

Enerji reçetesi: Enerji Shot ana içerik maddeleri

B6 vitamini

Suda çözündüğü için vücutta depolanamayan vitaminlerden B6 vitamini, enerji üretimi dahil birçok yaşamsal mekanizmaya dahildir. Bu nedenle her gün yeterli miktarlarda alınmalıdır. Beslenme ile alınan protein, karbonhidrat ve yağın enerji üretimi için kullanılmasında aktif rol alır. Aynı zamanda mutluluk hormonları olarak da bilinen seratonin ve dopamin sentezinde kullanılır. Yetersizliğinde enerji ve mod düşüklüğü, yorgunluk ve anksiyete yaşanabilir.

Ginseng

Vücudun optimal denge hali; homeostasisi desteklemek ve canlılık kazandırmak için tarih boyunca kullanılan, bilimsel olarak en çok araştırılmış bitkilerden ginseng, düzenli kullanımında kronik yorgunluğu geçirir. Hücresel boyutta oksidatif stresi azaltarak mitokondriler yani hücrelerin enerji üretim merkezlerinin verimliliğini arttıran ginsengin bu etkisi artan fiziksel ve zihinsel enerji, iyileşen ruh hali ile kendini gösterir.

Guarana

Guarana Amozan havzasında yetişen, en iyi doğal kafein kaynaklarından biridir. Kahve çekirdeğinden 4 kat daha fazla kafein içeren guarana zihinsel netliği ve odaklanmayı arttırır. Aynı zamanda yüksek oranda antioksidan içermesi ile bütünsel sağlığı destekleyici ve hastalıklara karşı koruyucu bir etki gösterir.


Defense Shot

Bağışıklık sistemi için besinler yakıt görevi görür. Besin değerleri açısından zengin bir beslenme bağışıklık sistemini güçlendirir. Buna karşın hayatın yoğun temposu içinde kronik olarak bağışıklık sistemini zayıflatan; yetersiz beslenme, hareketsizlik, stres gibi dış unsurlarla karşılaşıyoruz. Herby Defense Shot’da tam bu anlarda bağışıklığı destekleyen vitamin ve bitki özlerini bir araya topluyor. Her gün genel sağlığını desteklemek için 1 tane, seyahate çıkmadan önce ve sırasında koruma için haftada 3 kez, kırgınlık, yoğun bağışıklık desteği ihtiyacı olan dönemlerde da günde 2 shot içilmesi öneriliyor.

Korunma reçetesi: Defense Shot ana içerik maddeleri

Kara mürver özütü

Kara mürver özütü üzerine yapılan araştırmalarda virüs gibi zararlı mikroorganizmaların insan hücrelerine girerek bölünmesini engellediği gözlemlenmiştir. Bu nedenle sıklıkla soğuk algınlığı ve gribi hafifletmek, iyileşme sürecini hızlandırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. C vitamini, antioksidan ve flavonoid açısından çok zengindir.

Zerdeçal

Zerdeçal Geleneksel Çin Tıbbı ve Hindistan doğal şifa sistemi Ayurveda içerisinde en değerli bitkilerden biri olarak değerlendirilir. Bu önemini aktif maddesi kurkuminin bedensel enflamasyonu azaltabilme etkisinden alır. Güçlü bir antioksidan olan zerdeçal aynı zamanda manganez, demir, potasyum ve C vitamini kaynağıdır.

Zencefil

Sıklıkla zerdeçal ile beraber anılan ve kullanılan zencefil de mikro besinler; C vitamini, demir, kalsiyum, magnezyum ve flavonoidler açısından çok zengindir. Aynı zerdeçal gibi bedensel enflamasyonu azaltmada, soğuk algınlığı ve grip semptomlarını hafifletmede kullanıldığı bilinir.


Fit Shot

Beslenme şeklimiz çevresel unsurlara; stres seviyesi, hava durumu, günlük rutindeki değişimlere karşı en duyarlı ve maalesef göz ardı edilebilen yaşamsal unsurların başında geliyor. Bu nedenle de çoğu beslenme şekli, özellikle odağına kilo kontrolünü koyan modeller, gerçek anlamda sürdürülebilir olamıyor. Herby Fit Shot’da dengeli beslenmeye destek olarak vücuda kendini fit ve zinde hissedebilmesi için ihtiyaç duyduğu taze, organik yeşil meyve ve sebzeleri sunuyor. Sabahları aç karna 1 shot metabolizma sağlığını desteklerken beslenme planı izleyen kişilerin günde 2 kere; sabahları ve yemekten 10 dakika önce, toplam 2 shot yapması öneriliyor. Aynı zamanda vücudun detoksifikasyon mekanizmalarına destek olan Fit Shot arınma ihtiyacının arttığı, işlenmiş gıdaların çok tüketildiği zamanlarda 3 günlük kür olarak günde 2 kere içilebiliyor.

Zindelik reçetesi: Fit Shot ana içerik maddeleri

Matcha

En kaliteli yeşil çaylardan biri olan matcha, geleneksel yeşil çaya oranla 140 kat daha fazla kateşin isimli antioksidanı içerir. Mikro besin değeri açısından çok zengin matchanın aynı zamanda metabolizma hızını arttırdığı böylelikle vücuttaki enerji sarfiyatını ve yağ yakımını desteklediği de görülmüştür.

Elma sirkesi

İnsanlık tarihi boyunca sayısız şifa reçetesinde kullanılan elma sirkesinin faydaları bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Kan şekerini dengeleme, insülin seviyesini düşürme, yağ yakmayı arttırma ve depo yağı azaltma ve metabolizma hızını yükseltmede aktif rol alır. Asidik tadı sayesinde iştah kontrolüne de yardımcı olur.

Spirulina

Denizlerde kendiliğinden yetişen mavi-yeşil alglere spirulina denir. Protein, vitamin ve sağlıklı yağlar açısından çok zengin olan spirulina çok az kaloriye sahip olmasına rağmen en besleyici gıdalardan biri olarak kabul edilir. Süper besin olarak tanımlanan spirulina yüklü mikro besin değerleri ve antioksidanlar sayesinde karaciğer, böbrek ve metabolizma sağlığını destekler. Araştırmalar, spirulinanın iştah bastırma ve vücut kitle endeksini korumada etkin olduğunu da göstermiştir.


* Herby Wellness Shot’lar takviye edici gıda değildir. Bitki bazlı doğal içecektir. Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP