YAZAN: ALEYNA TEPE

Kış mevsiminin tadını çıkarırken kendinizi soğuğa karşı korumak oldukça önemli. Hazırlıksız yakalanılan soğuk hava maruziyeti cilt, saç ve bedende istenmeyen bazı etkiler bırakabilir, enerjinizi ve ruh halinizi düşürebilir. Hem ruhsal hem de bedensel iyi olma halinizi koruyabilmek adına dikkat etmeniz gereken bazı noktaları ve önerileri sizin için yazdık. İşte, soğuk havalarda rehber olarak kullanabileceğiniz kış mevsimi kıyafet ve güzellik dolabı!


Kat kat giyinin.

RYDER ACT
Pure Body Tulum
KEŞFET
HIP+HAPPEN
Weekender Mont
KEŞFET

Vücut ısınızın sabit ve dengeli kalması için çok kalın tek bir parça giyinmek yerine kat kat giyinerek ısı yalıtımını sağlayabilirsiniz. Birden fazla ince katman giymek sıcak havanın katmanlar arasında tutulmasını sağlar. Bu sayede vücut ısınız korunarak üşümeniz engellenir.

Cildinize bakım yapın.

FOREO
UFO™ Bulgarian Rose Nemlendirici 6’lı Aktif Maske
KEŞFET
FOREO
UFO Mini™ Akıllı Maske Terapi Cihazı – Fuchsia
KEŞFET

Soğuğun kurutucu ve hassaslaştırıcı etkileri cildinize zarar verebilir. Kış mevsiminde cilt sağlığınızı korumak için takip edebileceğiniz hızlı bir rutin oluşturabilirsiniz. Nem maskeleri ile cildinizin ihtiyacı olan yoğun nemi sağlayabilir, güneş kreminizi sürerek kışın da maruz kalınan zararlı ışınlara karşı cildinizi koruyabilir, cildinizin en hassas noktalarından biri olan dudaklarınızı nemlendirerek bakım yapabilirsiniz.

MİSBAHÇE
MB Nemlendirici Kızarıklık Karşıtı Aktif Yüz Suyu 100 ml
KEŞFET
HOMEMADE AROMATERAPİ
Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı – 250 gr
KEŞFET

Saçlarınızı koruyun.

Kış mevsimi etkisini saçlar üzerinde de gösteriyor. Soğuk hava saçlarınızın kurumasına, dökülmesine ve yıpranmasına sebep olabilir. Saçlarınızı korumak için nemlendirici, onarıcı ve bakım özelliği bulunan saç serumu, yağı veya şampuan kullanabilirsiniz. Saç bakımınızı saç derisinden başlayarak saç uçlarına kadar yaparak koruyucu etkiyi arttırabilirsiniz.

AROMATICA
Aromatica 400ml – Biberiye Özlü Saç & Saç Derisi Şampuanı
KEŞFET
AROMATICA
Aromatica Saç Derisine Özel Peeling
KEŞFET

Bağışıklık sisteminizi güçlendirin.

Soğuk hava ile artan grip, nezle gibi hastalıklardan korunmak için bedeninizi içeriden beslemek oldukça önemli. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinler tüketmek, kış bitkileriyle hazırlanan koruyu çaylar içmek bedeninizi soğuğa karşı korumanıza yardımcı olacaktır.

MELEZ TEA
Melez Well Being Tea – Poşetli Kutu
KEŞFET
CHADO
Immunitea
KEŞFET


Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP