YAZAN: ALEYNA TEPE
FOTOĞRAF: SPORTY & RICH

Bloom Kitap Kulübü‘nün eylül ayı seçkisi podcastlerden oluşuyor! Günlük yaşam yoğunluğunda ve koşuşturmasında kitap okumaya zaman ayıramadığınızdan yakınıyor olabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek, öğrenmek ve keşfetmek istiyor ancak elinize bir kitap alacak boş zamanı bulamıyorsanız şimdilerde kitapları keşfetmenin daha kısa bir yolu var: Podcast! Spotify’da birçok farklı kategoriden kitabın önemli noktalarını hap bilgiler haline getirerek sunan podcastler sayesinde yeni nesil okuyucular olarak günlük yaşam koşuşturmasına kitapları da sığdırabiliyoruz. İşte sizin için hazırladığımız kitap özeti niteliğindeki podcastler!


Ben Okurum

Storytel’deki birçok kitabı seslendiren, yayıncılık dünyasında adını sıkça duyuran Deniz Yüce Başarır, Ben Okurum Podcast’in her bölümünde okuduğu bir kitabı, kitap hakkında düşünce ve hislerini anlattıyor ve alıntılar paylaşıyor. Başarılı yazar, yayıncı, gazeteci dostlarıyla kitaplar hakkında konuşuyor. Dinlerken bu keyifli sohbete dahil olduğunuzu hissedecek, merak ettiğiniz kitaplar hakkında detaylı fikir sahibi olabileceksiniz.


Books That Work

Okumak için çok meşgul olduğunuz, ancak bilmeniz gerektiğini düşündüğünüz iş kitapları olabilir. Özellikle iş kitaplarına dinlenme zamanlarında yer vermek zor olabiliyor. Books That Work Podcast‘i bu noktada işinizi kolaylaştırıyor. Liderlikten kültüre, sektörün geleceğine ve stratejilere kadar her şeyi kapsayan iş kitaplarından en iyi ve en faydalı parçaları yazarıyla da konuşarak beş madde halinde özetliyor.


Book Insight

Tom Butler-Bowdon’un “50 Classics” serisine dayanan bu podcast, çok okunan kitapları özetliyor. Her hafta, kişisel gelişim, psikoloji, işletme ya da felsefe kitaplarını inceliyor, yaklaşık 30 dakikalık bölümlerinde ana temaları ve önemli noktaları ele alıyor. Bu sayede kitapları okumadan da temellerinde yatan bilgileri kullanabiliyor, sınırların ötesinde düşünüyor, ilişkilerde, kariyerde veya işte başarılı olmanıza yardımcı olan ipuçlarını öğrenebiliyorsunuz.


What You Will Learn

Avustralyalı iki arkadaşın kaydettiği bu podcast, her hafta en iyi kitaplardan en iyi parçaları ve yazarlarla gerçekleştirdikleri çeşitli röportajları sunuyor. Bölümler, sağlıktan zenginliğinize, ilişkilerden düşünce biçimine kadar hayatın her alanını iyileştirmeye yardımcı olabilecek geniş bir kitap listesinden oluşuyor. Kitapların tamamını okumadan da faydalanabileceğiniz önemli bilgileri sunan What You Will Learn Podcast, daha sağlıklı alışkanlıklar edinebilmenizi ve engellerinizi aşmanızı kolaylaştırıyor.


Books Are Great

Books Are Great, Jeff Brandwein ve Joe Arko’nun her bölümde farklı bir kitap hakkında sohbet ettiği eğlenceli bir podcast sunuyor. İçlerindeki önemli bilgileri bulmak için kitapları baştan sona okumanıza gerek kalmıyor, çünkü Joe ve Jeff kitapları sizin için derinlemesine inceliyor. Kişisel gelişim, hedef belirleme, alışkanlıklar, psikoloji ve günlük yaşam kalitenizi artıracak diğer birçok pratik konu hakkında konuşulan bu podcast doğaçlama olarak kaydedildiğinden, siz de bu samimi sohbetin bir parçası olduğunuzu hissedebilirsiniz.
Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP