YAZAN: ASTRO-KOÇ ECEM KIZILTOPRAK

Mayıs ayında geç gelen bahar artık iyiden iyiye kendini göstermeye başlayacak ve yılın ilk güneş ve ay tutulmalarının enerjilerinde olacağız. 30 Nisan’da gerçekleşecek güneş tutulmasını bu ay 16 Mayıs’taki ay tutulması izleyecek. Yine bu ay bolluk, bereket, şans ve büyüme gezegeni Jüpiter koç burcuna geçecek ve hayatımızdaki gelişme alanlarımız değişecek. Bu ay bir de Merkür retrosu yaşayacağız; yine iletişim, haberleşme ve seyahat gibi konulara dikkat edilmesi gerekebilir. Herkese güzel gelişmeler getirecek bir ay dilerim.


Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar; Mayıs ayı sizler için daha çok maddi konular ve ortaklı paralarınızı hedef alacak bir ay olacak. Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulmaya Satürn sert bir etki yapacak. Bu tutulma ile sizler mali krizlerle ilgilenmek ya da ortaklı bütçelerinizle ilgili bir konuyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yine geleceğe dair umutlarınızda bazı krizler de meydana gelebilir.

Ancak iyi haber, 11 Mayıs’ta Jüpiter’in sizin burcunuza geçmiş olmasıyla beraber yaz ayları genelinde şansın sizden yana ilerleyecek olması. Bu ay itibariyle hem Venüs hem Jüpiter desteğiyle girişimci yönünüz ve özgüveniniz de artacak. Yine bu dönem başarılar ve terfiler de yaşanabilir. Ancak mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür’ün de retro harekette olması sebebiyle yeni anlaşmalar ve imzalardan kaçınmanız ve seyahat planlarınızda daha kontrollü olmanız daha doğru olacaktır.

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar; sizler açısından bu ay, son derece önemli bir ay olacak, çünkü 30 Nisan’da sizin burcunuzda yaşanan Güneş tutulmasını bu ay karşıt burcunuzda yaşanacak Ay tutulması izleyecek. Bu ay hayatınızda yer alan bir çok dinamik etkileniyor olacak. Kişiliğiniz, benliğiniz, imajınız, iş hayatınız, sağlığınız, ilişkileriniz ve tüm diğer olgularda değişimler meydana gelebilir. Ayrıca, kariyer hayatınıza dair önemli bir sonlanma ve bitiş de yaşayabilirsiniz.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek. Jüpiter’in Koçta ilerlediği  bu dönemde ilahi olarak korunduğunuzu hissedeceksiniz ancak bir yandan da kendinizi bu dönemde öne atmak değil, ruhsal olarak geliştirmek istediğinizi fark edebilirsiniz. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür’ün de retro harekette olması sebebiyle finansal yeni bir söz vermekten ya da mali konularda yeni bir anlaşma yapmaktan kaçınmanız ve daha doğru olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar; Mayıs ayı sizler için daha çok ruhsal alanlar ve farkındalıklar ayı olacak. Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek.  Bu tutulmaya Satürn sert bir etki yapacak, bazı planlarınızda değişiklikler meydana gelebilirken, ay geneli daha çok dinlenme, sağlık ve konfor gibi konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Bedensel anlamda size iyi gelmeyen alışkanlıklardan kurtulmak ve günlük rutinlerinizde sizi zorlayan etkilerden arınmak için uygun bir dönemde olduğunuzu hissedeceksiniz.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar sosyal ilişkilerinizde daha cesur olacak ve gelişim fırsatlarının olduğu bir döneme de giriş yapacaksınız. Yine bu dönem, aşk ve ilişkiler anlamında yeni ve cesur başlangıçları destekleyecektir. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür sizin burcunuzda retro harekette olacak. Kendinizi ay genelinde yanlış anlaşılmalardan korumanız daha doğru olacaktır.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar; ikili ilişkilerin son derece önemli olduğu bir aya giriş yapacaksınız. Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulmalar sizlerin aşk ve ilişkilerinizi etkiliyor olacak. Ancak Mayıs ayındaki tutulmaya Satürn’ün sert etkisi, ikili ilişkilerde yaşanabilecek bazı krizleri ve kopuşlara da dikkat etmenizi söyleyecek. Çocukları olan Yengeç burçları ise, ay geneli çocuklarının hayatındaki gündemlerle ilgilenebilirler.  

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek, sonbahar aylarında kariyer ve iş hayatında şanslı olacaksınız. 11 Mayıs’tan itibaren kariyeriniz ve iş hayatınızla çok daha fazla ilgilenebilirsiniz. Mayıs ayında kariyerde şanslıyken ilişkilerde biraz daha fazla yorulabilirsiniz. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür, kontrol dışı konularınızı yöneten alanda retro harekette olacak. Bazı kontrol dışı yanlışlıklara karşı temkinli olmanız ve zihninizi yormamaya çalışmanız bu ay daha doğru olacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar; bu ay kariyer ve aile hayatınızın gündemde olduğu bir ay olacak. Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulma sizlere evinizle, ailenizle ve ebeveynlerinizle ilgili konularda önemli gelişmeler sunacak. Ev değişikliği, taşınma ya da ev içinde bir değişim de bu ay gündeme gelebilir. Ancak tutulmaya Satürn’ün yapacağı sert etki, ikili ilişkilerinizde yaşanabilecek bazı zorlukları da öne çıkarabilir.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar daha çok kişisel gelişiminizle ilgili konularda ve önünüze çıkan anlaşmalarda, fikir ve projelerde daha cesur ve şanslı hissedebileceksiniz. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür, ikili ilişkiler alanınızda retro harekette olacak. Ay geneli arkadaşlarla yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. Bir yandan da eski arkadaşlar, gruplar ve eski aşk ilişkilerinin gündeme gelmesine de hazırlıklı olmalısınız.

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar; Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulma sizlere başlattığınız bir konu, proje a da eğitim varsa bu alanlarda sonuçlar getirecek. Ayrıca bazı ufak seyahatleriniz veya yer değişiklikleriniz varsa tutulmalar bu konularda da neticeler sunabilir. Kardeş ilişkilerine dair bazı krizler de bu tutulmada dikkat edilmesi gereken konulardan.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar maddi anlamda bir şeyleri oturtmak istiyorsanız, yatırımlar yapmak istiyorsanız daha cesur ve şanslı etkilerde olacaksınız. Son olarak, yönetici gezegeniniz Merkür, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde retoda olacak. İş hayatında bazı aksaklıklar ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Bu dönemde iş hayatınızda yeni bir söz ve vaatten uzak durmanız daha doğru olacaktır. 

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar; Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulma sizlere maddi ve finansal konularla ilgili bazı netleşme ve sonuçlanmalar getirecek. Ancak finansal anlamda bazı krizlere ve ödemelerin yol açacağı bazı gerilimlere de dikkat etmeniz gerekecek. Satürn’ün de sert etki yapacağı bu tutulmada, ilişkilerinize verdiğiniz değer bilincini dönüştürmeniz gerekebilir.

11 Mayıs’ta Jüpiter’in sizin karşıt burcunuza geçmiş olmasıyla beraber, yaz ayları genelinde ilişkiler anlamında çok daha girişken ve şanslı etkiler altında olacaksınız. Sonbahar aylarına kadar ortaklıklar ve partnerliklerde yeni girişimler ve kısmetler görülebilir. Ancak bu ay, 10’u itibariyle ay genelinde Merkür’ün de retro harekette olması sebebiyle eğitim, öğretim alanlarınızda bazı hususlarda aksaklıklar meydana gelebilir. Özellikle uzak yerelere yapacağınız seyahat planlarınızda daha dikkatli ve planlı olmanız gerekebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar; sizler açısından bu ay son derece önemli bir ay olacak, çünkü bu ay yılın ilk ay tutulması sizin burcunuzda gerçekleşecek. Yaşanacak bu ay tutulması hayatınızda bir çok konuyu gündeme alacak ve hayatınızdaki dönüşüm zilleri de çalacak. Özellikle kişiliğiniz, imajınız, bedensel sağlığınız ve ilişkilerinizin etkileneceği bu ay tutulmasında hayatınızda iyi gitmeyen ve bitmesi gereken hususları bitirme kararı alıyor olacaksınız. Satürn’ün sert etki yapacağı bu tutulmada yerleşik düzen, aile ve ev hayatına dair krizli durumların belirmesi ile de bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Genel itibariyle bu tutulma sizlerin hayatında önümüzdeki 3-4 aylık süreçte bazı krizleri ve bu krizlerin nedenlerini gösterirken, bunlardan kurtulma imkanını da ortaya çıkarıyor olacak.

Bu ayın önemli başka bir gündemi, 11 Mayıs’ta Jüpiter’in Koç burcuna geçecek olması. Jüpiter’in Koç burcunda ilerlediği bu dönemde iş hayatı ve çalışma ortamlarınızda daha iyi etkiler altında olacaksınız. Özellikle yaz ayları süresince iş ortamınızda cesaretle ilerleyebileceğiniz imkanlarınız olacak. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür’ün de retro harekette olması sebebiyle ortak para hanenizde bazı hususların üstünden yeniden geçmeniz gerekirken, eskiye dair borç ve ödemeler gibi konuların yeniden ortaya çıkmasına dikkat etmeniz gerekecek.

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar; Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulma sizleri bilinçdışınızda yer alan konularla yüzleşmeye çağırıyor olacak. İçsel korkularınızın, kaygılarınızın ve endişelerinizin tetiklendiğini hissedebilirsiniz. Ancak bu tutulma aynı zamanda sizlere ruhsal anlamda iyi gelmeyen olgu ve kişilerle yüzleşme ve arınma imkanı da sağlayacak. Satürn’ün sert etkisi olacak olan bu tutulmada yakın çevre ilişkilerinize dair bazı konuların da ortaya çıkması söz konusu olabilir.  

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar aşk, flörtler ve sosyal ilişkilerinizde daha olumlu etkiler altında olacaksınız. Cesaretinizin artacağı bu dönemde, cesurca bir ilişkiye başlayabilir ya da sosyal konularda liderlik yetinizin arttığını hissedebilirsiniz. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür karşıt burcunuzda retro harekette olacak. Ay genelinde ikili ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalardan uzak durmanız gerekirken, bazı geçmiş ilişkilerin yeniden kapınızı çalması söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar; ikili ilişkilerin son derece önemli olduğu bir aya giriş yapacaksınız. Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını, bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulmalar sizlerin sosyal ortamlarını, arkadaşlık ilişkilerini, grup faaliyetlerini ve her türlü ilişkinizdeki konuları öne çıkarıyor olacak. Ay tutulmaları sonuç alma zamanları olduğu için, gitmeyen ilişkilerle ilgili bazı bitişler görülebileceği gibi, ilişkilerdeki krizlerle mücadele etme enerjinizin de daha yoğun olduğunu hissedeceksiniz.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar ev, yaşam alanı ve aile ilişkilerinizde önemli ve kısmetli bir döngüde olacaksınız. Ev ve taşınma gibi konularda cesur yatırım ve girişimler bu dönemde ortaya çıkabilir. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür iş ortamınızı ilgilendiren alanda retro harekette olacağı için iş ve çalışma hayatınızda yanlışlıklara dikkat etmeniz gerekecek.

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar; bu ay kariyer ve aile hayatınızın gündemde olduğu bir ay olacak. Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulma iş hayatı ve kariyerinize dair önemli sonuçlanmalar ve tamamlanmalar sunuyor olacak. Başarı ve başarısızlık konularına daha fazla yoğunlaşacaksınız ve statünüzdeki dönüşümler sizleri bu dönem daha fazla yoracak. Sizin burcunuzda ilerleyen Satürn’ün sert etkisi olan bu tutulmada bedensel anlamda da zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Engelleniyormuş ve baskılanıyormuş gibi hissetmeniz de mümkün.

11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar yakın çevre ilişkileriniz, kardeşler ve akrabalarla olan konularda yeni girişimler gündeme gelecek. Yine seyahatlerin artabileceği ve kendinizi yeni ufuklara açmak isteyeceğiniz bir döneme de giriş yapacaksınız. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür aşk, ilişkiler ve çocuklarınızı ilgilendiren alanda retro harekette olacak. Ay geneli ilişkilerinizde ya da çocuğunuzun hayatına dair konularda yanlış anlaşılmalara ve bazı ufak pürüzlere dikkat etmelisiniz. Bir yandan da eski aşk ilişkilerinin gündeme gelmesine hazırlıklı olmalısınız.

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar; Nisan sonunda yaşanan güneş tutulmasını bu ayın ortasında yaşanacak Akrep burcundaki ay tutulması izleyecek. Bu tutulma sizlere başlattığınız bir konu, proje ya da eğitim varsa bu alanlarda nihayetler ve sonuçlar getirecek. Yine bu tutulmayla hukuksal bir konunun çözüme ulaşmasına şahit olabilirsiniz. Bunun yanında yurtdışı bağlantılı işlerde yer alan ve deniz aşırı işler yapanlar için bazı netleşmeler yaşanabilir. Ancak Satürn’ün olumsuz etkisi olan bu tutulmada kontrol dışı gelişebilecek bazı krizlere karşı da hazırlıklı olmalı ve ruhsal anlamda kendinizi korumalısınız.

11 Mayıs’ta Jüpiter sizin burcunuzu bir süreliğine terk ederek Koç burcuna geçecek ve sonbahar aylarına kadar Koç burcunda olacak. Bu dönemde finansal anlamda yeni girişimler için uygun bir dönemde olacak ve kazançlarınızı arttırma imkanı bulacaksınız. Son olarak, mayısın 10’u itibariyle ay genelinde Merkür retroda olacak. Aile hayatınızda ve ebeveynlerinizle ilgili konularda bazı yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Yine ay geneli, yeni bir gayrimenkul yatırımı ya da ev içine yapılacak yeni girişimlerden uzak durmanız da daha doğru olacaktır. Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP