Liliana Lopez’in bitkilerin gücünü tüm yolları ile paylaşmak amacıyla kurduğu Melez Tea antioksidanlar, vitamin ve mineraller içeren el yapımı çay koleksiyonları ile tanınıyor. Melez’in ritüelleri, zanaatkarlığı, çiftçileri ve tabii ki sonucunda iyi olma halini destekleyen lezzetli karışımlarını kurucusu Liliana’nın rehberliğinde, kendi çay rutini eşliğinde keşfettik.


Kendinizi en iyi hissettiren öz bakım pratiğiniz? / The self-care practice that makes you feel your best?

Aklımın başında olmasını sağlayan pratiğim banyo yapmak. Haftada en az bir kere çayımı hazırlıyorum, mumumu yakıyorum, banyo tuzlarımı döküyorum, biraz Jazz açıyorum ya da en sevdiğim kitabı alıp 15-20 dakika banyoda dinleniyorum.

Bathing, it’s what keeps me sane. At least once a week, I prepare my tea, turn on my candle, pour in my bath salts, turn on some jazz or take my favorite book and relax for 15-20 minutes. 

Gün içerisinde hangi çayı, ne zaman ve hangi niyetle içiyorsunuz? / During the day, which teas do you drink, when and with what intention?

Çayımı mevsimlere göre değiştiriyorum; ilkbaharda daha hafif çayları seviyorum. Daha çok yeşil, beyaz ve bitkisel çayları tercih etme eğilimindeyim ama Matcha, Boost ve Relax her zaman değişmezlerim. Beş yaşından küçük iki çocuğum var, bu yüzden her gün en az bir bardak Boost içiyorum. Boost süper bir bağışıklık güçlendirici; mürver, ekinezya, C vitamini, zencefil ve goji berry gibi diğer süper meyveleri içeriyor. Sıcak veya buzlu, tüm ev halkı ​seviyor ve neredeyse her gün içiyoruz. Yaz için meyve veya rooibos karışımlarımızla mocktail veya kokteyller yapmayı seviyorum. Genellikle Tahiti, Indulge ve Refresh ile yapılan kokteyller ve buzlu çaylar asla hayal kırıklığına uğratmaz.

MELEZ TEA
Boost Tea
KEŞFET

I really change my tea drinking depending on the season, for the spring I like lighter teas and I tend to prefer more green, white and herbals but Matcha, Boost and Relax are always a constant. I have two kids under five years old so I have at least one cup of Boost every day, Boost is a super immunity booster, it has elderberry, echinacea, Vitamin C, ginger and other super fruits like goji berry. I drink it hot or iced, my husband, daughter and my entire household loves it and drinks it almost daily. For the summer I love making cocktails or mocktails with our fruit or rooibos blends and usually Tahiti, Indulge and Refresh never disappoint for cocktails and iced teas.

MELEZ TEA
Refresh Tea
KEŞFET

Kendinizi düşük hissettiğinizde tercih ettiğiniz “konfor” çayınız? / Your “comfort” tea that you turn to when you feel low?

Happy demeliyim. Happy, çocukluğumda yaz gecelerini düşünerek harmanladığım bir çay. Yazlarımın çoğunu göl evimde geçirdim ve beni asıl oraya götüren taze çilek ve nane aromaları. Nane, bal ve çilek karışımıyla çok tatlı ve sadece çayın kokusu bile herkesi gülümsetiyor. Ayrıca, nane doğal bir mod yükseltici.

MELEZ TEA
Happy Tea
KEŞFET

I would have to say Happy. Happy is a tea that I blended thinking of summer nights in my childhood, I spent most of my summers in my lake house and fresh strawberries and mint are the aromas that really take me back there. Happy is a blend of peppermint, honeybush and strawberry, it’s very sweet and just smelling the tea makes everyone smile; also, peppermint is a natural mood booster.

İyi bir çay demlemenin sırrı? / The secret to brewing good tea?

Talimatları okumalısınız. Özellikle kaliteli çay satın alıyorsanız, her çayı doğru su sıcaklığı ve zamanı kullanarak yapmak çok önemli. Yeşil çay asla kaynar su ile demlenmemeli; çayı acılaştırır ve çayın gerçek özelliklerini tadamazsınız. Tüm çaylarımızın demleme talimatları var ve çok önemli.

Read the instructions, it is so important to make each tea using the correct water temperature and time, specially if you are buying high quality tea. A green tea should never be brewed with boiling water, it makes the tea bitter and you can’t taste the true characteristics of the tea. All of our teas have brewing instructions, so important!

Çay içmeyi her seferinde bir seremoniye dönüştürecek detay? / The detail that will turn drinking tea into a ceremony each time?

Süreçte mevcut olmak. Benim için çay yapmak beş dakikalık dikkati yönelttiğim bir meditasyondur. Günde en az bir kez bu şekilde yapmaya çalışıyorum. Su ısınırken nefes alıp vermek, içtiğimde çayların aromasına ve tadına, elimdeki bardağın sıcaklığına odaklanmak. Sitemizde rehberli çay meditasyonu, Smarana Healing’den Nathalie Garih ile yaptığımız ve ambalajında ​​çay meditasyonu olan bir çayımız da var.

Being present in the process. For me, making tea is a five minute mindful meditation. I try to do it this way at least once in the day. Breathing in and out while the water is heating, focusing on the aroma and the taste of the teas when I drink it, on the warmth of the cup in my hands. We have a guided tea meditation on our website, we also have a tea we made with Nathalie Garih from Smarana Healing that has a tea meditation on the packaging.  

Daha fazla insanın tatmasını istediğiniz çay? / The tea you wish more people could taste?

Pu’er. Hunan, Çin’den gelen yeni tek emlak çaylarımızdan biridir. Pu’er inanılmaz bir çay çünkü ana çay türlerinden biri. Camelia sinensis bitkisinden gelen altı çay türü vardır; siyah, yeşil, beyaz, oolong, sarı ve koyu veya pu’er. Fermente olan ve yaşlandıkça güzelleşen tek çay türüdür. Tüm çay türleri arasında muhtemelen en ilginç tada sahiptir, sağlığa pek çok faydası vardır ve aslında kilo vermenize ve yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olan tek çaylardan biridir. Aynı yaprağı her seferinde 10 kez gibi demleyebilirsiniz, tadı hep farklı olacaktır. Pu’er’imiz organik ve gerçekten harika bir çay. Sonbahar için Pu’erimizle bir harman lanse edeceğiz, belki bu insanları bu harika çay türünü denemeye teşvik eder.

Pu’er. It is one of our new single estate teas coming from Hunan, China. Pu’er is an incredible tea, it’s one of the main tea types. There are six tea types coming from the camelia sinensis plant; black, green, white, oolong, yellow and dark or pu’er. It is the only tea type that is fermented and gets better with age. It has probably the most interesting taste out of all tea types, it has so many health benefits and is one of the only teas that actually helps you lose weight and get rid of fat and you can brew the same leaf like 10 times, each time it will taste different. Our pu’er is organic and it really is such an amazing tea. We will be launching a blend with our pu’er for the fall, maybe that will encourage people to try this amazing tea type.

Markanızın en çok hangi yönüyle gurur duyuyorsunuz? / What aspect of your brand are you most proud of?

Her şey tutku, amaç ve %95’i kadın gücü ile yapılıyor. Gerçekten bir amaç olduğunda markaya bakarak bunu hissettiğinizi düşünüyorum. Bizim için her zaman bitkilerin gücünü tüm yollarıyla paylaşmak olmuştur. Ritüelleri, zanaatkarlığı, çiftçileri ve tabii ki sonucunda iyi olma halini destekleyen karışımlar. Bence çaylar ve şifalı bitkiler, sadece çayların ve şifalı otların faydaları aracılığıyla değil, ritüeller ve bütünsel bir bakış açısı aracılığıyla bizi pek çok yönden destekleyebilir.

That everything is done with passion and purpose and it’s 95% women-powered. I really think when there is a purpose, you feel that in a brand. For us, it has always been to share the power of plants through all it’s avenues. The rituals, the artisans, the farmers and of course the blends to ultimately support wellbeing. I think teas and herbs can support us in so many ways, not only through the benefits of the teas and the herbs but through the rituals and the holistic mindset.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP