Live to Bloom Wellness Kanyon’da etkinliğimiz boyunca değişim yaratan konuşmacıların sohbetleri ve uzman eğitmenlerin seansları sayesinde iyi olma halimizi destekledik. Bu süreçte beden, zihin ve ruh üçlüsüne dördüncü bir element; mekanları etkileyen ve bulunduğumuz atmosferi unutulmaz kılan LG XBOOM 36O taşınabilir hoparlörleri eklendi. MindBody Room I & II seanslarında eğitmenlerimiz kadar aktif sorumluluk alan LG XBOOM 360 müziğin ve ışığın bütünsel sağlık üzerindeki iyileştirici etkilerini birinci elden deneyimletti. Biz de sizin için eksiksiz ses kalitesi ve netliği sunan, her ana uygun aydınlatma modu ile ruh halini destekleyen taşınabilir Bluetooth hoparlör LG XBOOM 360‘ı inceledik!


Müzik ve ışık iyi olma halini nasıl destekler?

Müzik dinlemenin bütünsel sağlık üzerinde iyileştirici etkileri vardır. Araştırmalar müziğin endişeyi hafiflettiğini, özellikle doğa seslerinin sakinleştirici etkisi olduğunu gösterir. Temposu ve sesine göre kalp atışı ve nefes alışverişi ritmini de düzenleyebilen müzik, tüm sinir ve dolaşım sistemi üzerinde dönüştürücü etkiye sahiptir. Örneğin; yüksek tempolu müzikler enerji seviyesini ve fiziksel performansı arttırabilir hatta ağrı eşiğini bile yükseltebilir.

Işıklar ise bedenin biyolojik saatini yani sirkadiyen ritmini direkt olarak etkiler. Uyku ve uyanıklık saatleri, hangi hormonun ne zaman salgılananacağı iç ritmimize göre ayarlanır. Döngünün başlangıcını veren de güneş ışığıdır. Maalesef birçoğumuzun hayatı güneş doğmadan önce, kapalı ve karanlık odalarda başlar. Gün içerisinde giderek azalması gereken ışık miktarı ise yakılan lambalar, mavi ekranlar, şehri ışıkları ile artar. Bu terslik de sirkadiyen ritminin bozulmasına; uykusuzluğa, huzursuzluğa hatta hormonal problemlere yol açar. Bu nedenle günün her saati biyolojik ritmimize eşlik edecek, doğru miktarda ışığı doğal veya yapay şekilde almamız çok önemlidir. Parlak beyaz, mavi, yeşil ışıklar zihne gündüz vakti sinyallerini gönderirken geceleri yakılan kırmızı, sarı ve turuncu ışıklar doğal ritmi bozmaz.

LG XBOOM 360 taşınabilir bluetooth hoparlörünün özellikleri neler?

LG XBOOM 360 taşınabilir bluetooth hoparlörü de iyi olma halini desteklemek için iki yönlü bir yaklaşım benimsiyor. Konumundan bağımsız olarak her yerden eşit duyulan güçlü ses kalitesi ve netliği ile çok başarılı bir hoparlör olmasının yanı sıra ruh haline uyumlanabilen 9 farklı ışık seçeneğiyle aynı zamanda bir mekansal aydınlatma işlevi görüyor. Sirkadiyen ritmi destekleyecek ortam modu gündüz, akşam üzeri ve gece ambiyansı yaratırken doğa modu ruh halini iyileştirmek üzere tasarlanmış renkleri ile Mindfulness pratiklerine eşlik edebiliyor. Enerjiyi yükseltmenin en keyifli yolu ise yüksek tempolu müziklere eşlik edecek parti modu ile sağlanıyor.

Konik şeklinde yapısı, mobilya hissi sağlayan kumaş kaplaması ve taşıma kolaylığı sağlayan hafifliği ile yaşam alanlarına estetik bir dokunuş katan LG XBOOM 360’ın bu dizaynı bulunduğu alanı doğal, kaliteli ve çok yönlü ses ile dolduruyor. Ortamın her yerinde eşit seyretmeyen doğal basınca karşı geliştirilmiş patentli optimal reflektör teknolojisi sayesinde sesin tüm noktalardan aynı duyulmasını sağlıyor. Mekanın içerisindeki herkes, herhangi bir köşeden müziği orijinaline en yakın halinde; net ve yüksek kalitesinde dinleyebiliyor.

Hem müziğin hem de aydınlatmanın kontrolü ise XBOOM uygulaması sayesinde akıllı telefonlar üzerinden yapılıyor. Işığını özelleştirmek isteyenler içinse uygulamada 16,8 milyon adet renk seçeneği de ayrıca bulunuyor!

LG XBOOM 360 MindBody Room seanslarına nasıl bir atmosfer sundu?

Live to Bloom Wellness Kanyon‘da etkinliğinde yoga ve Mindfulness eğitimleri MindBody Room’larda, LG XBOOM 360’ın yarattığı ambiyanslar eşliğinde gerçekleşti. Derslerin türü ve temposuna göre eğitmenlerimizin akıllı telefonları üzerinden yönlendirdiği LG XBOOM 360, katılımcılarımızın iyi olma halini hem ses hem de doğru aydınlatmalar ile yükseltmeye yardımcı oldu.

Air Arts Hammock Yoga ekibinin seanslarına, Vinyasa akışına, Energising Flow’a yüksek tempolu müzikler ve doğa modunun sunduğu mavi, yeşil, mor ışıklar eşlik etti. Öte yandan Restorative Yoga seansları, Inner Glow ve Aura Cleansing akışları sakinleştirici tınılar, doğa sesleri, mantralar ile dolup taştı. İyileştiren atmosfere sarı ve turuncu ışıklar katıldı. Matları odaların her bir köşesine dağılmış katılımcılar da seansların bitiminde müziğin keyfini rahatlıkla çıkarabilmiş, yenilenmiş, güçlenmiş ve mutlu bir şekilde ayrıldı.Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP