YAZAN: RAQUEL HABİB

Hepimizin yeni yılda gerçekleştirmek istediği birçok hayali ve isteği olduğuna inanıyorum. Bu isteklerin hepsinin mümkün olduğunu söylesem ne düşünürsünüz? İşin en temel sırrı ise hepsinin olacağına güvenmenizde yatar. Evet, mucizeler mümkün! 


Mucize ne demek?

Mucize aslında dünyaya yaydığınız enerji ile istediğiniz olayları ve deneyimleri hayatınıza çekme sürecidir. Evrensel yasalara göre benzer enerjiler benzerlerini çekerler ve evrensel yasalar bize sadece inandığımız şeyleri sunar.


Sadece inandığınızı hayatınıza çekersiniz, istediklerinizi değil.

Sonia Ricotti

İnanç sistemlerimiz isteklerimizin gerçekleşmesinde ana yakıttır. Evrensel yasalar için iyi ya da kötü talep, doğru ya da yanlış istek yoktur. Evrensel yasalar yargı içermez. Yargıları içeren sadece bizim zihnimizdir. 

Neden mucizeler çok sık yaşanmaz?

Bir şey hayal ettiğimiz de bizi onu gerçekleştirmekten alıkoyan, önce onu nasıl yapacağımızı düşünmek ve mantıklı cevaplar aramaktır. Çünkü bu düşünceler, özellikle de kısıtlayıcı düşüncelerle kodlanmış bir zihin yapımız varsa, hayalimizin önündeki engellere dönüşürler. Mucizelerin neden ve nasıl olacağına zihin karıştığında kaygı ve kuşkularla dolu sonsuz ve sınırsız bir alana odağımızı yöneltmiş ve mucizelerin önüne set çekmiş oluruz. Çünkü zihin imkansız kelimesini çok sever. Oysa gönül ve ruh o kelimeyi tanımaz. Öyle ise mucizelerin gerçekleşmesi için gönülden istemek, istediklerimize inanmak ve zihni devreden çıkarmak gerekir. Olana, olmuş olana ve olacak olana güvenin.

Mucizelerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz?

Bir mucizeyi gerçek kılmak için ilk adım; endişeleri güvene çevirmekle başlar.

Endişe de çok net bir istek formudur. Evren her isteğimize, inandığımız oranda cevap verdiğine göre endişelerimizi güvene çevirmemiz hayallerimize ulaşabilmek için elzemdir.


Hayal edebildiğimiz her şeyi yapabiliriz. 

Walt Disney

Mucizeleri siz yaratamazsınız. Onlar ilahi olandan birer hediyedir. Tek yapabileceğiniz kendinizi her gün mucizelerin gerçekleştiği alana sokmaktır.” ifadesi ile Marci Shimoff aslıda mucizelerin mümkün olduğu bir alandan bahsetmektedir. Bu alanın kendine göre kuralları vardır. Mucizeler alanında ise zaman bize öğretildiği gibi ilerlemez. Yaşamın mucizeleri kendi zamanlamasını bilir. Zamanı doğru kullanmayı bilmeyen ve sürekli acele eden biziz. Oysa her şeyin bir vakti vardır. Yaşamın dakikliğine güvenmemiz ve yaşamla birlikte akabilmemiz mucizeleri yaşayabilmemizi sağlar. 

Bazen önümüze engeller çıkar ya da istediklerimiz farklı bir şekilde hayat bulabilir. Bu mucizeler gerçekleşmedi demek değildir. Biz henüz büyük resmi göremiyoruz demektir. Bu gibi zamanlarda istemekten vazgeçmemek sadece isteklerimizin sonuçlarını zorlamaktan vazgeçmek önemlidir. 

Sadece odaklandığımız şeyleri hayatımıza çekebildiğimizi biliyoruz öyle ise, odağımızı önce kalbimizdeki niyetlerimize, sonra düşüncelerimize ve duygularımıza verdiğimizde mucizevi yaratım sürecini başlatmış oluruz. İsteklerimizin bize ulaştırılacağına inandıktan sonra tek yapmamız gereken gerekli aksiyonları almak ve sonuçlara bağlanmadan yüzde yüz güvenle isteklerimizi karşılamak üzere hazır beklemektir. 

Mucizelerin gerçekleşmesi için…

Yeniye yer açın.

Mucizelerin gerçekleşmesi için eski işe yaramayan enerjileri bırakın. Bitmiş ilişkileri, kullanmadığınız veya miladı dolmuş eşyaları, hizmet etmeyenleri hayatınızdan çıkartın.

Asla mucizelere layık olmadığınızı ya da mucizelerin size göre olmadığını düşünmeyin. Benim mucizem mi gerçekleşecek onca insan dururken gibi bir düşünceyi ise asla zihninizden geçirmeyin. 

Mucizelere inanın! Sizinkinin gerçekleşeceğine ise tüm kalbinizle güvenin. 

Arzuladığınız mucizeler de sizi arzularlar, benzer benzeri çeker. Bunu hep hatırlayın.

Mucizeler yaşamınızın “şimdi ve burada” enerjisinin bir parçasıdır. İstekleriniz için elinizden geleni şimdi ve burada hemen yapın, ancak sonuca bağımlı kalmayın. 

Bir sürü olasılıktan en hayırlısının olacağına güvenin, siz elinizden geleni yapın ve gerisini akışa bırakın. 

Mucizeleri gerçekleştirmek için 5 adım

  • Hayal et
  • Niyet et
  • İnan
  • Hisset
  • Her gün olmuş gibi yaşa

Mucizelerinizin gerçekleştiği bir yılınız olsun!Raquel Habib

Üniversite eğitimini İsviçre’de tamamladıktan sonra kendine doğru çıktığı farkındalık yolculuğunda bir çok farklı disiplinlerde yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılmıştır.Bütüncül bir yaklaşımla, 2015 yılından bu yana Gestalt/Jung ve Mindfulness-Temelli Koçluk seansları, Şiddetsiz İletişim odaklı eğitimler, yönlendirmeli meditasyon, atölye çalışmaları ve etkinlikler düzenlemektedir. Bireylerin, hayatın her alanında arzuladığı gerçek değişimi...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP