2021 yılında kurduğu Inside Out markasını “ruhsal ve fiziksel dünyanı bir bütün olarak gören bir yaşam biçimi, aynı vizyonu paylaşan kadınları bir araya getiren bir topluluk” olarak tanımlayan Neslişah Alkoçlar Düzyatan Nutricosmetics akımının ülkemizdeki öncülerinden biri. “Güzellik, sağlıktır.” mottosu ile gıda takviyelerini bakım rutinlerinin daimi bir parçası haline getirmeyi amaçlayan Neslişah’ın kendi kişisel rutini de en az markası kadar içten dışa, bütünsel bir felsefeye sahip. İşi gereği güzellik sektörü içerisindeki en yeni bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden Neslişah’a bakım rutini, güzellik reçetesi ve vazgeçemediği ürünleri sorduk.


Cilt, saç ve vücut bakım rutinlerinizin vazgeçilmezleri?

Rutin ve düzenli, bedenimin ihtiyaçlarına göre bakımlar yapmak. Ama hep düzenli olmak, bir yapıp bir bırakmamak.

Geleneksel yaklaşımların dışında kalan güzellik sırrınız?

İçten dışa sloganımız ile güzelliğe bakışımızı değiştirmek istiyorum. Güzellik bir bütün. Bir kremden mucize bekleyemeyiz ama gerekli antioksidan ve vitamin desteklerini almak, bünyemize uygun beslenme programı içinde olmak, her gün ama atlamadan her gün kısa da olsa hareket etmek, spora vakit ayırmak, hayattan zevk almak, keyif almak tüm bunların kendimize olan bakışımızda ve cildimizde mucizevi etkileri olacağına düşünüyorum.  

Sizi içten dışa güzelleştiren favori besin, içecek ve takviyeleriniz? 

Şaseler ve bol su içmek. 

Kendinizi en iyi hissettiren öz bakım pratiğiniz? 

Düzenli yaptığım rutinlerim var. Bedenimin ihtiyaçlarına göre bakımlar yapıyorum. Ama asıl kuralım hep düzenli olmak! Bir yapıp bir bırakmamak. Sabahları kalkar kalkmaz karbonat veya limon ile alkali yaptığım suyum, hafif bir kahvaltı ve hemen sonrasında antioksidan deposu Everyday Beauty şaşem, bahar aylarında enerjimi toplamak hem de yaza hazırlanmak için uyguladığım rutinim.

Keşke daha çok kişi yapsa dediğiniz bakım etabı? 

Gece yatmadan önceki cilt temizliği ve bakımı. 

Şu ana kadar duyduğunuz en iyi güzellik tavsiyesi? 

Hayat biçimin neyse cildin, bedenin, ruh halin onun yansımasıdır.

Markanızın en gurur duyduğunuz yönü? 

Doğal ve aynı zamanda güçlü içerikleri olması. 

Kullanan herkesin fayda görebileceği “mucize” ürününüz?

Şaseleri herkesin denemesini tavsiye edebilirim. Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...

DAHA FAZLASINI OKU


BLOOM SHOP