YAZAN: ASTROKOÇ ECEM KIZILTOPRAK

Yeni sene, yeni umutlar demek. 29 Aralık itibariyle Balık burcuna geçen Jüpiter sayesinde 2022’yi küresel bir şifa enerjisiyle karşıladık. Mayıs ayına kadar ruhsal anlamda büyüyeceğiz ve şifalanacağız. Yılın ilk ayına ise biraz yavaş başlıyoruz. Bu ay hem Venüs hem Merkür retrosuyla ilişkilerimizin ve kurduğumuz bağların üzerinden yeniden geçeceğiz. Para ve finansal anlamda piyasalar güven vermeyecek. Yeni girişimler için bu ay çok uygun olmayacak. Ancak çok daha fazla içe dönüp bu yıl genelini, iş ve ilişkilerimizi planlamamız için zamanımız olacak. Ocak 2022 astroloji gündeminde bu ay burcunuzu neler bekliyor birlikte bakalım!


Ocak ayına Oğlak burcundaki Venüs retrosu ve 2 Ocak’ta gerçekleşecek Oğlak yeni ayı ile başlıyoruz. Bu yeni ayın etkileri ise 17 Ocak’ta gerçekleşecek Yengeç Dolunayı ile neticelenecek.

Koç ve yükselen Koç 

Bu ay genelinde sizler kariyer, iş hayatı ve ev alanlarınızda bazı konuların üzerinden geçmek isteyebilirsiniz. Çalışma hayatınızda geçmişten gelen meselelerin üzerine yeni bir strateji geliştirebilir ya da işiniz için yaptığınız yatırımlar ve ödemelerinizle ilgilenebilirsiniz. 14 Ocak tarihinde Merkür gerileme hareketine başladığında ise sosyal ilişkileriniz ve arkadaşlıklarınızla ilgili iletişim bozuklukları ve yanlış anlaşılmalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde Merkür gerileme hareketinde olacağı için geleceğiniz için yeni bir plan yapmaktan uzak durmanız daha doğru olacaktır. Ayın sonlarına doğru ise ev ve aile hayatınızla daha çok ilgilenebilirsiniz. Patron ve ebeveynlerinizle gerilimlere dikkat edin.

Boğa ve yükselen Boğa

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte hukuksal bazı konularınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Ayrıca yabancılarla ya da yurtdışı ile bağlantılı işlerde çalışıyor veya yurt dışında yaşıyorsanız bu alanlarda bazı durumların ya da harcamalarınızın üstünden geçmeniz gerekebilir. Yine eğitim ve öğretim ile ilgilenen veya yüksek öğretim yapan bir Boğa veya yükselen Boğaysanız bu alanlarda geçmişten gelen meselelerinizle bu yeni ayda ilgilenmeniz gerekebilir. 14 Ocak tarihinde Merkür gerileme hareketine başladığında ise iş ve kariyer hayatınızda iletişimde yanlış anlaşılmalar ve yavaşlamalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde Merkür gerileme hareketinde olacağı için yeni bir iş girişiminden uzak durmanız da daha uygun olacaktır. Ayın sonlarına doğru ise kardeşler ve yakın çevre konularında bazı neticeler alabilirsiniz. Ancak akraba ve yakın çevre ilişkilerinizde gerilimlere dikkat edin.

İkizler ve yükselen İkizler 

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte maddi konular öne çıkabilir. Harcamalarınız, yatırımlarınızın üstünden yeniden geçebilirsiniz. Ortak bütçe paylaştığınız kişilerle ya da finansal destek aldığınız kişilerle ilgili de gelişmelere bu dönemde daha çok ilgi verebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise iletişimde yanlış anlaşılmalar ve yavaşlamalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde Merkür gerileme hareketinde olacağı için yeni bir imza atmanız ya da projeye başlamamanız daha uygun olacaktır. Eğitim hayatınız devam ediyorsa, retro süresince bu alanlarda tamamlamanız gereken konulara yönelmeniz mümkün. Ayın sonlarına doğru ise maddi konularda ve bütçelerinizle ilgili hususlara daha çok enerji vermek isteyebilirsiniz. Geçmişten getirdiğiniz bir ödemeyi bu ay genelinde kapatmanız söz konusu olabilir.  Ay genelinde yeni bir yatırım çok doğru bir fikir olmayacaktır.

Yengeç ve yükselen Yengeç

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte sizler ikili ilişkilerinizle ilgilenebilir ve ikili ilişkilerinizde yeni bir gelişme yaşayabilirsiniz. Venüs’ün gerileme hareketinde olması sebebiyle geçmişten gelen bir aşk hikayesi ya da iş ortaklığınız bu dönemde daha çok öne çıkabilir. Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise ödemeler ve finansal konularla ilgili karışıklıklar ve yavaşlamalar daha çok yaşanabilir. Unuttuğunuz bir borç ya da finansal taahhüt yeniden belirebilir. Ay genelinde hem Venüs hem Merkür gerileme hareketinde olacağı için yeni bir finansal yatırım altına girmemeniz daha uygun olacaktır. Ayın sonlarına doğru ise sizin burcunuzda gerçekleşecek Dolunay’ın da etkisiyle kendinize dair uzun zamandır tamamlamak istediğiniz konularda bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Ancak retro etkileri olan bu dolunayda yeni bir karar almak yerine, belki uzun zamandır sürüncemede kalmış meselelerle ilgili sonlanmalar için daha uygun olacaktır. 

Aslan yükselen Aslan

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte sizler iş ortamınız ve günlük rutinlerinizle ilgili bazı kararlarınızın üstünden geçebilirsiniz.  Ve yine iş ortamınıza, hayatınıza yaptığınız harcamalarınızla ilgili bazı konuların da üstünden geçmeniz mümkün. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili de gelişmeler yaşanabilir. Sağlığınızın sorumluluğunu almak istediğinizi fark edebilir ve rutinlerinizi düzenleyebilirsiniz.  Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise ikili ilişkilerinizle ilgili iletişim sorunları yaşamanız mümkün. Bu dönemde geçmiş ilişkiler daha çok kapınızı çalabilir veya mevcut ilişkilerinizde sorunlar kendini daha çok gösterebilir.  Ayın sonlarına doğru ise Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın da etkisiyle daha fazla yalnız kalmak istediğinizi ya da ruhsal gelişimize odaklanmak istediğinizi fark edebilirsiniz. Bu dönem Venüs ve Merkür’ün de retroda olması sebebiyle tüm geçmiş hesaplaşmalar önünüze gelebilirken bu dolunay ile bunları şifalandırabilirsiniz.  

Başak ve yükselen Başak  

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte aşk hayatınız, sosyal çevre ilişkileriniz ve tüm keyif aldığınız ilgi alanlarınız, hobi gibi konularınızla ilgili bazı durumların hareketlendiğini fark edebilirsiniz. Venüs’ün de yeni ayda gerileme hareketinde olması sebebiyle geçmiş ortamlar ve ilişkilerle ilgili konularda bazı yenilikler yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Ya da size geçmişte keyif veren bir ilgi alanınız bu yeni ayda yeniden belirebilir. Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise iş ortamınız ve birlikte çalıştığınız kişilerle iletişimde yanlış anlaşılmalar ve yavaşlamalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde Merkür gerileme hareketinde olacağı için yeni bir iş girişiminden uzak durmanız daha doğru olacaktır. Ayın sonlarına doğru ise aşk, ilişkiler ve flört konularında bazı kararlar ve neticelenmeler söz konusu olabilir. Ancak Merkür ve Venüs’ün bu dolunayda gerileme hareketinde olması sebebiyle önemli kararlar almak çok da doğru olmayacaktır. Ayrıca ilişkilerinizde ay sonlarına doğru öfke ve kavgadan uzak durmanızı öneririm. 

Terazi ve yükselen Terazi

Bu ay genelinde sizler ev ve aile hayatınıza dair bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evinizdeki sorumluluklarınız artabilir ya da bunların üstünden tekrar geçmeniz gerekebilir.  Yine bu dönem eviniz için yaptığınız harcamalarla da ilgilenebilirsiniz. Venüs’ün aynı alanda gerileme hareketinde olması sebebiyle ev konularınıza yüksek harcamalardan uzak durmanız daha uygun olacaktır. 14 Ocak tarihinde Merkür gerileme hareketine başladığında ise aşk hayatınızda ve sosyal ilişkilerinizde iletişim sorunları ve yanlış anlaşılmalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde Merkür ve Venüs gerileme hareketinde olacağı için eski ilişkileriniz daha çok belirebilir ya da ilişkilerinizdeki iletişim sorunlarının üstünden geçmeniz gerekebilir.  Ayın sonlarına doğru ise iş hayatınız ve aile hayatınıza daha çok enerji vereceğiniz bir dönem olacaktır. Ancak aile içindeki kişilerle, sizden büyüklerle ve patronlarınızla öfke ve agresyondan uzak durmanızı öneririm.  

Akrep ve yükselen Akrep

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte iletişim konularınız gündeminizde olabilir. İş bağlantıları, ticari ve hukuksal bazı konularınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Yine eğitim hayatınızda bazı meseleleri iyileştirmek ya da üstünden geçmek için de fırsatlarınız olacaktır. 14 Ocak tarihinde Merkür gerileme hareketine başladığında ise ev ve aile hayatınızda iletişimde yanlış anlaşılmalar ve yavaşlamalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde Merkür gerileme hareketinde olacağı için aile içinde iletişim kolay akmayabilir. Ayrıca bu dönemde ev, arsa alım satımı gibi işlemlerinizi belki ertelemeyi düşünebilirsiniz. Ayın sonlarına doğru ise seyahat planlarınıza ilişkin konular gündeme gelebilir. Ancak Venüs’ün ve Merkür’ün gerileme hareketinde olması sebebiyle seyahat planlarını iyi yapmak, seyahatlerde ertelemelere dikkat etmek ve yurtdışı gibi konularda yüksek harcamalardan uzak durmak daha doğru olabilir. 

Yay ve yükselen Yay

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki maddi konularınız öne çıkabilir. Gelirlerinizle ilgili bazı konuların üstünden yeniden geçmeniz gerekebilir. Destek aldığınız kişilerden yana bazı konularınızda yenilenmeler yaşayabileceğiniz gibi sizlerin de finansal anlamda destek verdiğiniz kişilerle ilgili gündemleriniz olabilir. Ancak parasal anlamda güç savaşlarına ve takıntılarına girmemeye özen göstermelisiniz. Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise akrabalarınızla ve yakın çevrenizle iletişimde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Yine seyahat planlarınıza daha çok önem ve dikkat vermeniz gereken bir dönem olacaktır. Ertlenmeler ya da plan değişiklikleri gündeminize gelebilir. Bu dönemde akademik konularınızda da bazı konuların yeniden üstünden geçmeniz gerekebilir, tamamlanmayı bekleyen tez ve benzeri akademik konularınız varsa bu dönemde tamamlayabilirsiniz. Ayın sonlarına doğru ise ortak bütçenizi paylaştığınız kişilerle ilgili hususlar daha çok önünüze gelebilir. Bu dönem eşinizin, ortağınızın, ailenizin paralarıyla ilgili hususlar öne çıkabilecek olup, maddi konularınızda huzursuzluklarınız hissettiğiniz ya da maddi anlamdaki güvensizliklerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Ay genelinde yeni bir yatırım fikri çok doğru olmayacaktır. 

Oğlak ve yükselen Oğlak

Ocak ayına sizin burcunuzda yani Oğlak burcunda yaşanan Venüs retrosu ve 2 Ocak’ta gerçekleşecek Oğlak yeni ayı ile başlıyoruz. Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte sizler kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmak isteyebilir, önünüze geçmişten gelen ve kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatlarla ilgilenebilirsiniz. Bu dönemde hayatınız için yaptığınız harcamalarınız da öne çıkacak ve sorumluluklarınıza odaklanmak isteyeceksiniz. Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise ödemeler ve finansal konularla ilgili  karışıklıklar ve yavaşlamalar daha çok yaşanabilir. Ay genelinde hem Venüs hem Merkür gerileme hareketinde olacağı için yeni bir finansal yatırım altına girmemeniz daha uygun olacaktır.  Ayın sonlarına doğru ise Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın da etkisiyle kendinize ve ikili ilişkinize dair uzun zamandır tamamlamak istediğiniz konularda bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde güven konuları öne çıkabilir. Ayrıca Mars’ın da sizin burcunuza geçmesi ile ay sonundan itibaren enerjinizin daha çok arttığını hissedeceksiniz. 

Kova ve yükselen Kova

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte sizler biraz daha inzivaya çekilmek ve olayları uzaktan izlemek isteyebilirsiniz. Venüs’ün de aynı alanda gerilemesi sebebiyle ilişkilerinizde bu dönemde değersizlik konuları daha çok öne çıkabilir. Ancak bir yandan ruhsal anlamda gelişim fırsatlarınız olacağı gibi gizli ilişkileriniz ve geri planda kalan ilişkilerinizin de hesaplaşmaları yaşanabilir. Merkür, 14 Ocak tarihinde sizin burcunuzda gerileme hareketine başladığında ise kendinizi ifade etmeniz kolay olmayabilir. İkili ilişkilerinizle ve iş hayatınızda da iletişim sorunları yaşamanız mümkün. Bu dönemde geçmiş ilişkiler daha çok kapınızı çalabilir veya mevcut ilişkilerinizde sorunlar kendini daha çok gösterebilir.  Bu dönemde kendinizle ilgili önemli kararlar vermeyip,  elinizde beklettiğiniz konuları tamamlamaya zaman ayırabilirsiniz. Ayın sonlarına doğru ise Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay’ın da etkisiyle sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Bu dönem günlük hayat stilinize ve rutinlerinize daha çok yoğunlaşabilirsiniz. Ruhsal terapilerden de ay genelinde fayda sağlayabilirsiniz.

Balık ve yükselen Balık

Bu ay genelinde özellikle 17’sine kadarki süreçte sosyal hayat, arkadaşlar, sosyal çevre ilişkileriniz ve tüm keyif aldığınız ilgi alanlarınızda bazı durumların hareketlendiğini fark edebilirsiniz. Venüs’ün de yeni ayda gerileme hareketinde olması sebebiyle geçmiş ortamlar, arkadaşlıklar ve ilişkilerle ilgili konularda bazı yenilikler yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Merkür, 14 Ocak tarihinde gerileme hareketine başladığında ise iletişimde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu dönemde ruhsal anlamda size iyi gelmeyen kişilerle iletişime girmemeye özen gösterin. Bu dönemde geçmişten gelen bazı konularda daha derin farkındalıklar ve uyanışlar yaşayabilirsiniz. Bazı olayların iç yüzünü keşfedebilirsiniz. Ayın sonlarına doğru ise aşk, ilişkiler ve flört konularında bazı kararlar ve neticelenmeler söz konusu olabilir. Aşk hayatınızda güven olgusunu yeniden sorguladığınız bir dönem olabilir. Yeni bir çocuk haberi gündeme gelebilir ya da çocuğu olan Balık’ların çocuklarının konuları öne çıkabilir. Ayrıca tüm sosyal ilişkilerinizde ay sonlarına doğru öfke ve kavgadan uzak durmanızı öneririm. Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...

DAHA FAZLASINI OKU

BLOOM SHOP